Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#381 PostWysłany: 08 Maj 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@‌cccc‌ jak chcesz taniej to trzeba osobiście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#382 PostWysłany: 17 Maj 2017 11:26 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Witam,
nie wiem czy były takie informacje, ale ponieważ sam rozpocząłem zbieranie dokumentów do wizy podzielę się kilkoma inforamcjami (Kraków):

1. Zauważyłem, że rejestracja w Konsulacie na na wizytę jest możliwa przez stronę w godzinach pracy tego konsulatu. Poza tymi godzinami na kalendarzu do wyboru miałem tylko dzień bieżący i nie można było przełączyć się na najbliższe wolne okno.
2. Centrum wizowe - ze strony konuslatu przekierowuje na http://vfsglobal.com/russia/poland/ i tam podczas próby umówienia wizyty w dowolnym centrum lub konsulacie wyświetla się komunikat, o który pytano wyżej "There are no open seats available for selected center"
Natomiast google odsyła do jeszcze innej strony http://poland-ifs.com/ i tam można się normalnie umówić

Może ktoś sprostować, ale albo są dwa centra wizowe, albo się przenoszą, bo na każdej ze stron są dwa różne adresy (?)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#383 PostWysłany: 31 Maj 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Co do konsulatu w Krakowie - radzę umówić się na spotkania z min 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem, w systemie zazwyczaj jest tylko jeden termin dostępny (bywały dni, że nawet żaden). Nie było różnicy w dostępności w czasie otwarcia konsulatu czy zamknięcia.
Jeżeli już kogoś przymusi do wizyty w Centrum Wizowym to nie trzeba się umawiać na żadną godzinę, Panie się trochę nudzą nawet ;)
Wiza dla dzieci do lat bodajże 8 bezpłatna - pewnie jest to gdzieś podane, ale mi umknęło - miła niespodzianka przy składaniu wniosku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#384 PostWysłany: 20 Lip 2017 15:36 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Zbieram właśnie potrzebne dokumenty na wizę do Rosji i mam póki co trzy zasadnicze pytania.
Pierwsze odnośnie vouchera, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Voucher ma obejmować cały okres pobytu na terenie Federacji Rosyjskiej tak? Jeśli Dostarczę np. voucher z datami od 1 października do 10 października to w takim przedziale czasowym będzie też ważna moja wiza?
Jeśli tak to czy kupno biletu na kolej transsyberyjską oferuje mi takowy voucher (mamy zamiar jechać z Moskwy i wysiąść w Ułan Ude, także jakieś 3 doby jazdy)? Do tego będziemy w Moskwie i Petersburgu, w sumie około 20 dni.
Kolejne pytanie dotyczy Rosyjskiego Centrum Wizowego. Jak to działa? Konsulat np. w Krakowie zawsze mnie tam skieruje, przez co będę musiał zapłacić dodatkowe 120zł, czy niekoniecznie?
Pytam o te kwestie bo zastanawiam się czy nie lepiej wyjdzie załatwić to wszystko przez pośrednika. On musi skorzystać z Rosyjskiego Centrum Wizowego (czyli 120zł) no i oczywiście pobiera swoje wynagrodzenie przez co jest już dużo drożej, ale z drugiej strony kwestia vouchera jest łatwiejsza, bo nie wiem jak wygląda z nim sytuacja przy podróży koleją transsyb.
Z góry dziękuję za wszelką merytoryczną pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#385 PostWysłany: 20 Lip 2017 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Szymoneq
Jesli bedziesz mial potwierdzenie oplaconej rezerwacji biletu koleja transsyberyjska, to powinno zostac uznane na czas podrozy pociagiem.
Zawsze tez mozsez zadzwonic do Konsulatu i zapytac. ;)
Ja rowniez informowalem sie w Konsulacie przed moja podroza trasa transyberyjska.
Pamietam, ze dodatkowo potrzebne bylo obowiazkowe ubezpieczenie na czas waznosci wizy i mysle, ze sie nie zmienilo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#386 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:20 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Rosja: od 2019 r. elektroniczne wizy w obwodzie kaliningradzkim

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział we czwartek, że rząd planuje wprowadzić w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim elektroniczne wizy dla cudzoziemców z dniem 1 lipca 2019 r.
Miedwiediew pokreślił, że projekt ruszy po dopracowaniu kwestii technicznych. Zdaniem premiera wprowadzenie elektronicznych wiz "przyczyni się do rozwoju turystyki, kontaktów biznesowych i międzyludzkich"
Władze obwodu kaliningradzkiego zabiegały o to, by cudzoziemcy mogli go odwiedzać na podstawie wiz elektronicznych już 2018 roku. Według ich propozycji uproszczony mechanizm wjazdu na teren obwodu miałby dotyczyć trzech rodzajów podróży: w celach biznesowych, turystycznych i kulturalnych. Cudzoziemcy mogliby składać wniosek wizowy poprzez stronę internetową MSZ Rosji. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji osoba aplikująca jedynie z wydrukowanym potwierdzeniem i paszportem będzie mogła pojawić się na przejściu granicznym. Elektroniczna wiza pozwoliłaby na siedmio-ośmiodniową wizytę na terenie obwodu.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-o ... 23828.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#387 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:01 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
barka napisał(a):
Pytanie odnośnie Krakowa.
Próbuję wybrać datę spotkanie w Konsulacie i najbliższe wolne terminy są dopiero na 7 czerwca. Czy naprawdę tak trudno tam o termin spotkania? Poza tym piszą, że czas oczekiwania na wizę to 10 dni, a my wylatujemy do Moskwy już 15 czerwca.
Niestety dziś i jutro Konsulat zamknięty i nie mogę zadzwonić dopytać.

Przyłączam się do pytania, ale w kontekście Warszawy. Pierwszy możliwy termin w Konsulacie to 12. października. 18. mam wylot a paszport muszę odebrać do 13. października. Czy da się jakoś szybciej umówić na wizytę? Mam na myśli Konsulat, do Centrum Wizowego można iść od ręki bez umawiania terminu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#388 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
W KRK nie bylo szans, konsulatowi jest na reke, abysmy korzystali z Centrum.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#389 PostWysłany: 15 Gru 2017 21:33 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
30.01. wybieram się na 2 tyg. do BKK Aerofłotem ze względu na najkrótszy czas przelotu, oczywiście z przesiadką w Moskwie.
trasa WAW-SVO-BKK-SVO-WAW. Przesiadka na lotnisku 4,5h i w powrotną stronę 2,5h. Nie zamierzam ruszać się poza lotnisko z oczywistych względów. Rozumiem, że te 2 razy kiedy będę na lotnisku w Moskwie w przeciągu 16dni, nie potrzebuję 2-krotnej wizy tranzytowej? Ani nawet 1-krotnej?
Wiem, że nie jest ona wymagana, pod warunkiem że nie opuszczam lotniska, tylko właśnie zastanawiam się jak wygląda sytuacja, gdy w przeciągu 2 tygodni nawiedzę ich dwa razy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#390 PostWysłany: 15 Gru 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Przecież to ile razy przesiadasz się na lotnisku (przy lotach międzynarodowych) nie ma najmniejszego znaczenia. Wiza nie jest potrzebna. A przy takich przesiadkach to nie za bardzo byłoby po co opuszczać lotnisko. No chyba, że na papierosa, bo coś mi się zdaje, że SVO nie oferuje palarni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Violl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#391 PostWysłany: 16 Gru 2017 15:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie potrzebujesz, leciałem


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#392 PostWysłany: 03 Lut 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
Mam pytanie odnośnie opłaty za wyrobienie turystycznej wizy do Rosji. Jeżeli wyrabiam wizę w wydziale konsularnym (nie w centrum wizowym) to opłatę wnoszę na miejscu w konsulacie w okienku podczas wyrabania wizy? Czy muszę opłatę wnieść wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#393 PostWysłany: 03 Lut 2018 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Undefined, oplate wnosi sie na miejscu, tam gdzie sklada sie wniosek.
Po zlozeniu wniosku, ktory musi zostac wczesniej wypelniony wylacznie elektroniczne, a nastepnie wydrukowany, urzednik odsyla do innego okienka, czyli kasy.
BTW w przypadku odmowy oplata nie podlega zwrotowi.
Pozdr. i udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#394 PostWysłany: 21 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Sprawa wydawała się prosta, zakup biletów Belavii z Mińska do Moskwy i z powrotem zaraz po MŚ w piłce nożnej, celem "powąchania" wielkiej imprezy. Jako, że mieszkam na wschodzie RP i często bywam też w pobliżu białoruskiej granicy, postanowiłem jechać z Brześcia do Mińska pociągiem. Tanio i wygodnie i na czas. Myślę wiza rosyjska obowiązkowo, białoruska dwukrotny tranzyt. I teraz mój kolega mówi: miałem problem gdyż z Mińska wyleciałem jako lot krajowy i w Moskwie nie byłem kontrolowany na granicy, przeszedłem bez kontroli. Na powrocie ktoś tam dopatrzył się braku pieczątki wjazdowej do Rosji i były nawet sugestie nielegalnego wjazdu na teren Rassiji. ;) Wszystko miało zakończyć się polubownie. Pytanie czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem czy jest to tylko teoria? Podobno rozważa się powrót do kontroli granicznych pomiędzy Białorusią i Rosją z uwagi na przenikanie przez tą granicę niepożądanych w Rosji gości i na odwrót. Nie wiem co zrobić, będę miał wizę rosyjską, ale zapewne bez pieczątki wjazdowej do Rosji. Brak kontroli. Może ktoś to przerobił w praktyce i jest to normalna sprawa, a kolega jedynie miał pecha.

Dobra już wiem od lutego 2018r Rosja przywróciła kontrolę na lotach z i do Białorusi i loty nie są już traktowane jako krajowe lecz międzynarodowe. Więc mój prpblem z brakiem pięczątki wjazdowej jest rozwiązany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#395 PostWysłany: 05 Mar 2018 13:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Czy ktoś załatwiał sobie ostatnio wizę w konsulacie w Poznaniu z pominięciem centrum wizowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#396 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:47 

Aplikowałem o wizę do Rosji z pominięciem centrum wizowego. Wszystko poszło bardzo sprawnie.
1. Pierwsze co zrobiłem, to zignorowałem kwestię rejonizacji.
2. Umówiłem się online na wizytę w Konsulacie w Warszawie. Robi się to tutaj: http://warsaw.kdmid.ru/queue-pl/
3. Potem wyrobiłem voucher turystyczny. Dostałem go w następny dzień roboczy po dokonaniu przelewu. Przy pobycie w Rosji nieprzekraczającym 14 dni rezerwacje hotelowe nie muszą być opłacone.
4. Następnie wypełniłem elektronicznie wniosek wizowy i wydrukowałem go jednostronnie zgodnie z wymogami (bez skalowania stron). Strona do wniosku: https://visa.kdmid.ru/
5. Wykupiłem, oczywiście przez internet, polisę na okres pobytu w Rosji. Wybrałem TU Europa.
6. W wyznaczonym dniu poszedłem do Konsulatu. Przeszedłem kontrolę bramką elektromagnetyczną (jak na lotnisku) i złożyłem dokumenty. Dostałem dwie karteczki.
7. Poszedłem dokonać opłaty wizowej (145 zł) do agencji Tamara, która znajduje się na przeciwko po drugiej stronie ulicy Belwederskiej. Prowizja wynosi 11,45 zł. Dostałem nowe karteczki.
8. Wróciłem do Konsulatu, nie musiałem już przechodzić kontroli na bramce, przekazałem karteczki Pani w innym okienku. Dwie zabrała, trzecią podpisała, przystemplowała i mi oddała.

Łączny koszt to 253,45 zł (+ ubezpieczenie, ale to już jakie kto lubi).
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#397 PostWysłany: 06 Mar 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
"Potem wyrobiłem voucher turystyczny. Dostałem go w następny dzień roboczy po dokonaniu przelewu. Przy pobycie w Rosji nieprzekraczającym 14 dni rezerwacje hotelowe nie muszą być opłacone."
Pytanie - wybieram się w maju na kilka dni w okolice Moskwy do znajomego , jak mam wyrobić voucher turystyczny ? Będę nocował u niego więc rezerwacja z hotelu odpada .

Fajny czytelny opis jak po kolei to ogarnąć , ja jestem z Poznania więc uderzę do tutejszego konsulatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#398 PostWysłany: 06 Mar 2018 21:58 

1. Zarezerwuj noclegi z opcją bezpłatnej anulacji
2. Wystąp o voucher i przedstaw potwierdzenia zaklepanych noclegów
3. Odbierz voucher i zaaplikuj o wizę
4. Odbierz wizę
5. Odwołaj rezerwacje hotelowe
Góra
 PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#399 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#400 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@Don_Bartoss
Jak to jest z tymi liczbami bez pośrednictwa powinno wyjść odrobinę ponad 200?
Przy skorzystaniu z tych: http://visabrokers.pl/voucher_r.html Na co resta pieniędzy, czy może voucher kosztował cię 100 PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group