Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sie 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Loty: 368
Kilometry: 434 459
platynowy
Ja bym to ujął inaczej. Nie należy ubiegać się o wizę na więcej niż 30 dni przed planowaną datą powrotu.
Wizę wydają szybko. W moim przypadku było to niecałe 48h i była ważna od dnia przed tym, w którym ją dostałem. Stąd zalecenie jak w pierwszym akapicie.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:00 

Loty: 194
Kilometry: 281 315
niebieski
Mam mały problem z wizą, a właściwie to nie ja, tylko koleżanka.
Wybieramy się do Kaliningradu w 4 osoby, każdy z nas aplikował o wizę oddzielnie.
3 osoby dostały wizy bezproblemowo, natomiast koleżanka dostała tylko potwierdzenie mailowe o złożeniu aplikacji (składała wniosek 29.08).
Do dzisiaj brak jest jakiejkolwiek informacji i nie można sprawdzić statusu wizy poprzez podanie ID i hasła, ponieważ wyskakuje error.
Po kliknięciu ,,Forgot your password" i wpisaniu samego ID (bez hasła) również wyskakuje Error.
Co ciekawe, w dniu aplikowania koleżanka mogła sprawdzić status.

Ktoś miał może podobny problem?
Nie wiem czy jeszcze czekać np. do jutra, składać nowy wniosek czy spróbować się z nimi skontaktować? (tylko nie bardzo jest jak, bo w zakładce kontaktowej również trzeba podać ID i hasło...)
Do wyjazdu zostały prawie całe 2 tygodnie, więc jest jeszcze czas na reakcję...
Ma ktoś jakiś pomysł? :)

#43 PostWysłany: 03 Wrz 2019 12:50 

Loty: 194
Kilometry: 281 315
niebieski
Sam sobie odpowiem, może się komuś przyda na przyszłość :)

Skontaktować się w sprawie wizy można pisząc na evisa_info@dks.ru.
Cytuj:
Dear applicant,
If 4 days after the registration of your e-visa application you have not received a notification of the result of its consideration, please contact us via e-mail evisa_info@dks.ru.
We kindly request you to indicate your application ID, your citizenship and your passport number in the message.
e-prezes uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:05 
Awatar użytkownika

platynowy
Nie wiem na ile to jest moje indywidualne doświadczenie wynikające z tego, że pogranicznicy rosyjscy płci obojga znajdują przyjemność w rozmowach ze mną, a na ile reguła, jednak zestaw broda, a w paszporcie dużo pieczątek ukraińskich i wiza irańska, znacznie przedłuża czas przechodzenia przez granicę.

Tym razem obyło się bez przesłuchania, ale z wezwaniem zwierzchniczki. W zasadzie to pytania ograniczały się do: w jakich miastach na Ukrainie i w Rosji byłem, jaki był cel moich wyjazdów. Wszystko w sympatycznej atmosferze, ale trwało ze 20 min.

Nie pytano mnie o ubezpieczenie tak tym razem jak i każdym poprzednim.

Na lotnisku byłem pierwszy do kontroli paszportowej, za mną ustawiła się kolejka na całego Dasza (bo takim przyleciałem), okienek otwartych było 3 czy 4, więc dostanie się do Rosji może trochę potrwać.

I jeszcze dwie informacje w sprawie powrotu. Kartę pokładową LO można wydrukować w automacie S7 airlines. Tylko, że korzyści specjalnej z tego nie będzie. Lotów międzynarodowych jest zaledwie kilka, więc granicę otwierają na 2h przed lotem, a w części krajowej dla PP jest nie salonik tylko zona podwyższonego komforta.
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#45 PostWysłany: 09 Wrz 2019 10:57 

Dzień dobry,
Mam na imię Katia Apanova, jestem dziennikarką portalu Kaliningrad.Ru i szukam turystów, którzy odwiedzili obwód Kaliningradzki na podstawie wiz elektronicznych. Chciałabym poznać opinie Państwa, porozmawiać o podróżach. :)
Osoby zainteresowane proszę o kontakt przez Fb.
Pozdrawiam, Katia Apanova.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 420 697
Czy bedac w Rosji tylko tranzytem powinienem to wpisywac we wniosku wizowym ? Niby jest pytanie czy byłem ale to tylko tranzyt lotniczy był

#47 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:46 
Awatar użytkownika

platynowy
Granicy jak rozumiem nie przekroczyłeś, więc przynajmniej służba graniczna cię nie odnotowała.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.

#48 PostWysłany: 11 Wrz 2019 15:45 
Awatar użytkownika

złoty
@oskiboski ja na wszelki wypadek wpisałem wcześniejsze pobyty tranzytowe

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Loty: 13
Kilometry: 6 623
srebrny
Pabien słusznie pisze. Nie przekroczyłeś granicy, więc nie było pobytu. Ja bym nie pisał pobytów tranzytowych.
oskiboski lubi ten post.

#50 PostWysłany: 12 Wrz 2019 01:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 420 697
Wiza przyznana, brak stempli w paszporcie a w SVO nikt nie skanował tylko wystarczyło mieć go wysoko w ręku mijając pograniczników

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości