Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#521 PostWysłany: 12 Kwi 2019 09:27 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@kiri-chi - ja odbierałem chyba tydzień później i nie było problemu. Paszporty po prostu tam leżą, a ten termin to najwcześniejszy termin odbioru. Tak przynajmniej było rok temu w Warszawie. Powiedz tylko przy odbiorze jaki dzień miałeś wyznaczony, to szybciej im pójdzie znalezienie paszportu, bo są w ten sposób poukładane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kiri-chi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#522 PostWysłany: 12 Kwi 2019 09:48 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
@ms993 No właśnie też mi się wydaje, że nie powinno być jakiegoś problemu, przecież nie wyrzucą tego paszportu jak się nie stawię tego konkretnego dnia. Tylko ta kobieta z ambasady mnie nastraszyła, że tylko tego dnia i nie było szans się z nią dogadać na inny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#523 PostWysłany: 18 Kwi 2019 06:24 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Ile czasu realnie obecnie się czeka na wizę rosyjską turystyczna? Chciałbym złożyć wniosek online i odebrać w ambasadzie w Krakowie. Drugie pytanie czy daty wjazdu i wyjazdu muszą być dokładne czy mogą być orientacyjne, np +/- 2dni? Idziemy w góry, czy wystarczające będzie, że udokumentowany będziemy mieli tylko pierwszy i ostatni nocleg w hostelu na dole? Podróż w lipcu, przejście graniczne z Gruzja

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#524 PostWysłany: 18 Kwi 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
W naszym przypadku około 5-7 dni. Ale składasz osobiście i odbierasz osobiście lub wystawiasz komuś upoważnienie (odbierał kolega prawie miesiąc później). Nam wystawili daty wyjazdu jak w zaproszeniu czyli równo z dniami lotów i teraz myślę, że jednak lepiej to było rozciągnąć z każdej strony na wszelki wypadek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#525 PostWysłany: 30 Kwi 2019 16:56 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 1
Witam
W te wakacje wybieram się na kilka tygodni do Rosji. Udało mi się dostać, poprzez RONIK w Warszawie, na kurs języka rosyjskiego w Moskwie. Potrwa on cały lipiec, jednak po jego zakończeniu planuje wyjazd ze stolicy na Syberię,a następnie do Mongolii i z powrotem do Moskwy.
I tu pojawia się moje zasadnicze pytanie. Jakiego typu wizy sobie zorganizować, o co pytać, jak to załatwić? W związku z wyjazdem w celu nauki przysługuje mi wiza studencka jednak obowiązuję ona wyłącznie podczas trwania kursu i 5 dni przed/po nim.

Pozdrawiam
Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#526 PostWysłany: 13 Maj 2019 20:48 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Czy ktoś kto wypełniał wniosek o wizę, z sukcesem, moze powiedzieć co wpisał w te pozycje:
- Reference number
- Confirmation number

wlasnie dostalem skan vouchera z hotelu w Rosji ale nie potrafie sie doczytac ktore to numery.

Dzieki za pomoc

pozdrawiam
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#527 PostWysłany: 14 Maj 2019 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
peter1956 napisał(a):
- Reference number
- Confirmation number

Reference number - identyfikator / numer tour operatora wystawiającego voucher
Confirmation number - numer vouchera
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#528 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:55 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Confirmation number już mam ale wyszedł problem z reference number, który też jest obowiązkowy. Odpowiedź z hotelu rosyjskiego:

the reference number is only for travel companies. Unfortunately, we are not
a travel agency, but a hotel

Ktoś wie co można z tym zrobić? Próba zapisu wniosku bez tego numeru powoduje taki o to komunikat: "Pozostawienie pustej wartości jest niedopuszczalne"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#529 PostWysłany: 15 Maj 2019 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Oprócz voucher'a potrzebujesz zaproszenie/potwierdzenie turystyczne wystawione przez uprawniony organ.
Kupując voucher online lub wspomnianym w tym temacie sposobem w zamian za rezerwacje na Bookingu przez reflink, otrzymasz oba.

Cytuj:
Visa support documents

Your visa support documents consist of one A4 page per person. You may have read that you require two documents – Tourist Confirmation and Tourist Voucher – to apply for your visa, so please be aware that both of these documents are printed on the single sheet of A4, and both bear a signature and our corporate seal (stamp).

The left part of the page, which is mostly in Russian, is the Invitation, also known as the Standard Tourist Confirmation. The right part of the page, which is mostly in English, is the Tourist Voucher.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#530 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:29 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 61 265
h3rlitz napisał(a):
Swojego czasu (rok 2014) załatwiłem wizę sam, w Ambasadzie, na rezerwacji z bookingu - 29 dni w Omsku nie wzbudziły niczyich podejrzeń - a teraz wymagają opłaconych rezerwacji hotelowych.

:


Mógłbyś podzielić się informacją, jak sobie z tym poradziłeś? Stoję przed tym samym problemem, a w planach mam noclegi pod namiotem... Nie wiem, czy skracać pobyt do 14 dni, czy jakoś da się ten wymóg opłaconych hoteli obejść. Zresztą nawet na bookingu większość hoteli nie pobiera opłaty 50%...
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#531 PostWysłany: 15 Maj 2019 20:44 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Miałem o tyle szczęście, że jeden z miejsc noclegu wpisany w voucher to był hotel sieciowy, umożliwiający rezerwację przez ich stronę z możliwością opłaty i potem zwrotu - Winterfell się chyba nazywa (jest na pewno w Moskwie). Niczego więcej nie zmieniałem, byłem nad Bajkałem - mimo, że w Voucherze wpisana była tylko Moskwa i Petersburg.

Po złożeniu wniosku o wizę wystąpiłem o zwrot do hotelu i dostałem wszystko po 4 tygodniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#532 PostWysłany: 19 Maj 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
https://kgd.ru/news/society/item/81719- ... QOazARMWos

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#533 PostWysłany: 19 Maj 2019 15:46 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
ale te wizy elektroniczne tyczą się tylko obwodu kaliningradzkiego czy całego terytorium Rosji? O ile Google translate się nie myli to mówi, że tylko pierwsza opcja czyli Kaliningrad


Ostatnio edytowany przez marcino123, 21 Maj 2019 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#534 PostWysłany: 19 Maj 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wydaje mi się, że to są przymiarki do wprowadzenia e-wiz dla całej Rosji, ale jak na razie dotyczą małych obszarów. Tu obwód Kaliningradzki, tam Władywostok (ten nie dla Polaków).

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#535 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:28 

Rejestracja: 11 Gru 2017
Posty: 4
Miejmy nadzieję, że e-wiza nawet na początek tylko dla obwodu Kaliningradzkiego zostanie wprowadzona. Najważniejsze aby zdrowy rozsądek Rosjan zwyciężył i Polska była na liście krajów, których obywatele mogą o nią aplikować.

https://www.atorus.ru/news/press-centre/new/47144.html


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Maj 2019 17:01, edytowano w sumie 1 raz
link
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#536 PostWysłany: 08 Cze 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
https://www.kommersant.ru/doc/3997374?q ... 0%B7%D0%B0

Wszystko wskazuje na to, że od 2021 roku e wiza będzie obowiązywać dla całego kraju i będzie możliwa dla państw UE.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#537 PostWysłany: 09 Cze 2019 18:19 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Wyjazd do Rosji planuje w Sierpniu. Mam problem, źe muszę wyrobić nowy paszport (kończą się strony w starym). Czy w formularzu wizowym wprowadza się numer paszportu? Przy wymianie paszportu będę mieć nowy numer tego paszportu, więc jaki numer podać we wniosku? Czy to nie będzie problemem jak pójdę do ambasady czy tego biura wizowego z nowym paszportem, z nowym numerem?
Wizytę w ambasadzie planuje pod koniec Lipca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#538 PostWysłany: 10 Cze 2019 08:30 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Wniosek składasz razem z paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#539 PostWysłany: 10 Cze 2019 08:31 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Czy w trakcie rejestracji do ambasady elektronicznie (aby wybrać termin spotkania z nimi) nie podaje się numeru paszportu przypadkiem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#540 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@pingwin_
Numer i serię paszportu podajesz we wniosku wizowym, umawiając wizytę w konsulacie podajesz numer tego wniuosku.
Jeśli zamierzasz skorzystać z centrum wizowego to nie musisz się umawiać na wizytę, ani wypełniać wcześniej wniosku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group