Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#41 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:54 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Przylecieliśmy właśnie do Serbii na tych grudniowych lotach z Lotu. Mieliśmy zrobiony test, ale na lotnisku w Polsce powiedziano nam że wystarczyło szczepienie. W Serbii pies z kulawą nogą na to nie spojrzał. ☺️ Dobrze,że w świętokrzyskiem można zrobić test za darmo, bo szkoda było tych kilkuset złotych.


Ostatnio edytowany przez przem44, 27 Sie 2021 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#42 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
przem44 napisał(a):
Dobrze,że w świętokrzyskiem można zrobić test za darmo, bo szkoda było tych kilkuset stówek.


"Kilkaset stówek" za test PCR to najbardziej dobitny przykład na galopujący wzrost cen :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#43 PostWysłany: 27 Sie 2021 15:04 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Hahahhaa no faktycznie głupotę napisałem 🤣
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#44 PostWysłany: 28 Sie 2021 01:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
przem44 napisał(a):
Przylecieliśmy właśnie do Serbii na tych grudniowych lotach z Lotu. Mieliśmy zrobiony test, ale na lotnisku w Polsce powiedziano nam że wystarczyło szczepienie. W Serbii pies z kulawą nogą na to nie spojrzał. ☺️ Dobrze,że w świętokrzyskiem można zrobić test za darmo, bo szkoda było tych kilkuset złotych.

Jest gdzieś potwierdzona ta informacja że szczepienie wystarcza? Strona MSZ niestety mówi coś innego. Też chętnie bym wykorzystał swój "grudniowy" lot :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#45 PostWysłany: 28 Sie 2021 22:23 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
No właśnie nie ma nigdzie. I w tym problem. Z przepisów wynika raczej, że trzeba mieć test nawet po szczepieniu. Pewnie zależy na kogo się trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#46 PostWysłany: 11 Wrz 2021 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
https://serwisy.gazetaprawna.pl/turysty ... anstw.html

Chyba nic z lotów.
W tym roku nie wykorzystam biletów które lod odwołał. Chyba tylko voucher będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#47 PostWysłany: 11 Wrz 2021 22:02 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Ale nic to nie zmienia z punktu widzenia podróży dla Polaka z paszportem covidowym ☺️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#48 PostWysłany: 22 Wrz 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
klapio napisał(a):
przem44 napisał(a):
Przylecieliśmy właśnie do Serbii na tych grudniowych lotach z Lotu. Mieliśmy zrobiony test, ale na lotnisku w Polsce powiedziano nam że wystarczyło szczepienie. W Serbii pies z kulawą nogą na to nie spojrzał. Dobrze,że w świętokrzyskiem można zrobić test za darmo, bo szkoda było tych kilkuset złotych.

Jest gdzieś potwierdzona ta informacja że szczepienie wystarcza? Strona MSZ niestety mówi coś innego. Też chętnie bym wykorzystał swój "grudniowy" lot :)


Nie wystarcza, sprawdzają testy w PL. W RS nie. Raczej odosobniony przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#49 PostWysłany: 22 Wrz 2021 14:29 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Czyli po prostu trafiliśmy na taką osobę, która tego nie sprawdzała i mówiła, że szczepienie wystarczy. ☺️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#50 PostWysłany: 15 Paź 2021 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Wczoraj odprawiłem się i dostałem kartę pokładową online na dzisiejszy lot WAW-BEG. Na Szopenie przy gejcie rzut okiem na test. W BEG strażniczka graniczna która stemplowała mój paszport i wpuszczała mnie do Serbii była kompletnie pochłonięta rozmową z kimś z jej pracy. Ani wzmianki o teście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#51 PostWysłany: 20 Paź 2021 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Nie mogę edytować więc jest post pod postem.

Jako że LOT udostępnił kartę pokładową na lot BEG-WAW, na lotnisku w Belgradzie udałem się prosto na security. Tam jednak usłyszałem że muszę iść na checkin bo tylko z tam wydaną kartą pokładową mnie przepuszczą. Zburzyło mi to nieco spokój, myśli nawet takie że coś się w ostatniej chwili zmieniło i nie puszczą np. bez testu na który już nie bardzo jest czas. A na checkin pani jakby od niechcenia zapytała tylko czy mam szczepienie, dała bp i po strachu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#52 PostWysłany: 15 Lis 2021 19:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Są dobre wieści, może wkrótce będzie można wjechać do Serbii bez testu:
Cytuj:
Komisja Europejska przyjęła w poniedziałek cztery decyzje o równoważności certyfikatów COVID-19 wydanych przez Gruzję, Mołdawię, Nową Zelandię i Serbię z unijnym zaświadczeniem cyfrowym. Oznacza to, że te cztery kraje zostaną włączone do systemu unijnego i ich zaświadczenia będą akceptowane na takich samych warunkach jak unijne.
Jednocześnie Gruzja, Mołdawia, Nowa Zelandia i Serbia zgodziły się akceptować cyfrowy certyfikat COVID EU u siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#53 PostWysłany: 15 Lis 2021 19:48 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Czy to oznacza, że w EU będą akceptować szczepienia Sputnikiem? Ciekawe jak jest np. w przypadku Węgrów, z których wielu przyjęło tę szczepionkę.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#54 PostWysłany: 15 Lis 2021 22:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Fajna wiadomość, choć obecny wymóg testów jest raczej teoretyczny, w Serbii potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi że nikt tego nie sprawdza, choć może być sprawdzane przy wylocie. Ostatnio na bramce LO pracownik z lewej sprawdzała a z prawej nie sprawdzał, można było sobie wybrać kolejkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#55 PostWysłany: 15 Lis 2021 23:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Gorzej tylko jak akurat na zmianie obie kolejki miałyby sprawdzany test :)

Sam miałem bilety kupione w listopadzie 2020 na grudzień 2020, z moich notatek wynika że LO powinien je jeszcze bez problemu zamienić na grudzień 2021. Byłoby super jakby to oficjalnie klepnęli żeby dało się do Serbii móc w tym roku bez testu polecieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#56 PostWysłany: 19 Lis 2021 18:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Post pod postem ale jest oficjalnie :)

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/serbia

Cytuj:
WJAZD DO SERBII w celu pobytu – tylko z testem RT-PCR lub Unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID (EU Digital COVID Certificate).

Obywatele polscy przyjeżdżający do Republiki Serbii zobowiązani są do przedstawienia na granicy negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w języku angielskim lub serbskim nie starszego niż 48 godzin od momentu otrzymania rezultatu lub Unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID (https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl).
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#57 PostWysłany: 27 Lis 2021 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
W związku z powyzszą informacją poleciałem do Niszu.
Certyfikat sprawdzili zarowno w BGY jak i w INI + pytanie o cel wizyty.
Na ulicach maseczki nie obowiązkowe, w pomieszczeniach typu sklepy, autobusy dużo osób bez masek, mimo obowiązku.
Za to po godz 20 wejscie do knajp itp tylko dla zaszczepionych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#58 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Leciałem 3.12 do Belgradu. Na lotnisku w Warszawie przy wydruku karty pokładowej był sprawdzany certyfikat szczepień. Ani na bramce, ani już w Belgradzie nic z covidowych dokumentów nie było weryfikowane
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#59 PostWysłany: 06 Gru 2021 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
W sobotę leciałem z Bergamo do Nisz'u, we Włoszech skanowany kod QR szczepienia, w Serbii certyfikat sprawdzany tylko wzrokowo przez pogranicznika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia COVID-19
#60 PostWysłany: 02 Sty 2022 16:47 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
-- 02 Sty 2022 15:47 --

WAW-BEG - podczas skanowania BP przy gate szybkie pytanie o zaszczepienie bez okazywania czegokolwiek. Kontrola paszportowa w BEG, paszport covidowy nie był sprawdzany. Podczas lotu powrotnego do WAW konieczne wydrukowania karty pokładowej w check-in.

-- 02 Sty 2022 15:47 --

radeom napisał(a):
WAW-BEG - podczas skanowania BP przy gate szybkie pytanie o zaszczepienie bez okazywania czegokolwiek. Kontrola paszportowa w BEG - paszport covidowy nie był sprawdzany. Podczas lotu powrotnego do WAW konieczne wydrukowania karty pokładowej w check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group