Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://automat.gov.sk/

Link, gdzie po podaniu miejscowości podaje warunki COVIDowe tego regionu

- informacja od @Zeus


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#141 PostWysłany: 14 Sie 2021 22:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Posiadamy certyfikaty ozdrowienia (szczepienia brak). Chcemy przejechać rowerem odcinek Velo Dunajec przebiegający po stronie słowackiej (chyba ok. 10 km). Jak to zrobić legalnie? Zaliczyć to jako tranzyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#142 PostWysłany: 15 Sie 2021 13:04 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Legalnie tego się nie da zrobić.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#143 PostWysłany: 19 Sie 2021 20:40 

Rejestracja: 19 Sie 2021
Posty: 3
Witam i proszę o pomoc w takiej sprawie:
Potrzebuję odwieźć autem brata na lotnisko w Popradzie. Jestem nieszczepiony. Planuję na Słowację wjechać przez Barwinek.
Na stronach rządowych nie znalazłem takiego przypadku.
Czy mogę jechać dowolną trasą czy tylko "tranzytowymi"?
Czy mam się rejestrować na https://korona.gov.sk/ehranica/? Jeśli tak to jaki podać cel podróży?
Czy mogę wjechać np. przez Piwniczną?
Czy mam jakieś inne obowiązki/zakazy?
Czy brata (też nieszczepiony) dotyczą te same zasady?
Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#144 PostWysłany: 23 Sie 2021 21:30 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Osoby niezaszczepione mogą się poruszać jedynie trasami tranzytowymi i fakt odwożenia kogoś na lotnisko bynajmniej z tego nie zwalnia. Brata niezaszczepionego mogą nawet nie wpuścić do samolotu.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#145 PostWysłany: 25 Sie 2021 17:05 

Rejestracja: 19 Sie 2021
Posty: 3
Dzięki, zapomniałem dopisać, że brat miał się przetestować już na lotnisku.
Podróż odbyła się wczoraj - pojechaliśmy trasami tranzytowymi - do Preszowa na luzie, potem na lekkim stresie bo to jednak tranzyt Ukraina-Czechy czyli nie dla Polaków. Brat przetestował się jednak w Polsce - i dobrze, bo po godz. 15 testowanie w miastach "po drodze" na Słowacji było już pozamykane.
Na lotnisku - bez problemów, na trasie również.
Wcześniej zarejestrowałem się jeszcze w ehranica jako kierowca dowożący pasażerów (niewymagane testy) ale potem doczytałem, że potrzebne jest jeszcze zezwolenie słowackiego ministerstwa :P - tak więc nic to nie dawało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#146 PostWysłany: 25 Sie 2021 20:49 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
senlandia Czy Słowacka Straż Graniczna czy też Policja kontrolowała Was na przejściu granicznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#147 PostWysłany: 25 Sie 2021 21:11 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
19 sierpnia przekraczaliśmy granicę w Jurgowie, auto przed nami do kontroli, nam machnęli abyśmy jechali dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
lookaas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#148 PostWysłany: 26 Sie 2021 18:27 

Rejestracja: 19 Sie 2021
Posty: 3
lookaas napisał(a):
senlandia Czy Słowacka Straż Graniczna czy też Policja kontrolowała Was na przejściu granicznym?
ylko
Nie, stało z boku pięciu słowaków ale tylko popatrzyli. Naszej policji ani straży nawet nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lookaas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#149 PostWysłany: 27 Paź 2021 15:19 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Cytuj:
Całkowicie zamknięte zostaną hotele, pensjonaty i schroniska, a restauracje będą mogły prowadzić sprzedaż tylko przez okienko. Obowiązywał będzie zakaz przemieszczania się z przyczyn innych niż pilne (za wyjątkiem godzin nocnych) oraz obowiązek noszenia masek zarówno w budynkach, jak i w otwartej przestrzeni. Kolejki górskie pozostaną otwarte, jednakże do tych gondolowych i kabinowych (więc np. do kolejki na Łomnicę) będą wpuszczane tylko osoby zaszczepione i to jedynie 25% normalnego obłożenia. Nieczynne będą aquaparki.


>zakaz przemieszczania się z przyczyn innych niż pilne

>Kolejki górskie pozostaną otwarte

:lol: :lol:

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci ... okich,4215
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#150 PostWysłany: 27 Paź 2021 15:37 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Tzn co?? Mam 5 listopada wylot z WMI do Koszyc i tam mam 7 h czekania na RegioJet do Pragi to nie moge przemieszczac sie?? Czy Koszyce nalezą do tzw Tatr Wysokich ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#151 PostWysłany: 27 Paź 2021 15:48 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@mezo23
Ograniczenia dotyczą powiatów leżących w tzw. czarnej strefie. To są głównie regiony położone na wschodzie i północy Słowacji graniczące z Polską. Koszyce nie należą do strefy czarnej (a tym bardziej do Tatr Wysokich).
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#152 PostWysłany: 27 Paź 2021 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
@mezo23 na bieząco mozesz mieć info tu: https://automat.gov.sk/kosice-okolie
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#153 PostWysłany: 27 Paź 2021 19:44 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Nie, Koszyce nie należą do Tatr Wysokich :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#154 PostWysłany: 24 Lis 2021 18:48 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Od jutra na 14 dni stan wyjątkowy, gastro zamknięte, otwarte tylko kluczowe sklepy, wyjście z domu w uzasadnionych przypadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#155 PostWysłany: 24 Lis 2021 18:53 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
dodajmy, że również dla zaszczepionych.

źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/korona ... wn/t8sx3gt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#156 PostWysłany: 28 Lis 2021 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 21
Loty: 137
Kilometry: 128 105
Cześć! Czy ktoś z was może jest obecnie na terenie Słowacji? Jak w praktyce wygląda ten lockdown? Mam bilety na przyszły weekend do Koszyc. Chciałam trochę pobiegać w niższych partiach Tatr. Szkoda mi trochę zrezygnować z tego wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#157 PostWysłany: 30 Lis 2021 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@qaz123
Też chętnie się dowiem jak to wygląda w praktyce, szczególnie kontrolowanie zakazu wychodzenia bez uzasadnionego powodu.

Informacje z drugiej ręki są takie:
- właściciele (przynajmniej część) noclegów przyjmują tylko gości których pobyt jest związany z pracą, prowadzeniem działalności, potrzebą medyczną, etc.
- policja jakoś specjalnie ludzi na ulicach nie kontroluje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#158 PostWysłany: 03 Gru 2021 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 21
Loty: 137
Kilometry: 128 105
My ostatecznie polecieliśmy do Rygi. Jest wspaniałe zimowo! Bilety na Słowację niestety przepadły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#159 PostWysłany: 13 Gru 2021 20:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Ciekawostka ze Słowacji... Niby dalej jest poniekąd lockdown, ale otwarto wyciągi narciarskie i, uwaga... można szusować, ale nie można spać w hotelu!
Dziś rozmawiałem z centrum rezerwacji Tatra Mountain i mają się otworzyć 25 grudnia. Oczywiście o tyle o ile znów nie przedłużą zakazu. Ma być wymagane jak szczepienie tak i test (PCR lub antygen).
Z informacji, którą dostałem na Chopoku, decyzja o otwarciu wyciągów przyszła jak grom z jasnego nieba i w sumie nikt na nią nie był gotowy, więc dopiero dośnieżają i otwartych jest tylko parę tras. Przed wejściem na wyciąg kontrolowanie szczepienia lub potwierdzenie wieku dzieci <12 lat. Potem chyba dają opaskę czy inne oznaczenie potwierdzające wcześniejsze przejście kontroli.
Z tego wynika, że na chwilę obecną trzeba wracać na spanie do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Słowacja a COVID
#160 PostWysłany: 01 Sty 2022 17:44 

Rejestracja: 30 Maj 2020
Posty: 16
Cytuj:
Dzen dobry, pri vstupe jest potrebny aj test.


Taka odpowiedz dostałem z zarezerwowanego apt na Słowacji. W podobnym tonie wypowiedziało sie ichnie ministerstwo- test nie jest obowiązkowy aczkolwiek gospodarz może zarządac testu.. Do ferii kilka tygodnii, warto poczekać aczkolwiek kolejny ciężki sezon...dla miłośników nart na Słowacji.

according to the Slovak legislation the completely vaccinated person is the one who have at least 14 days after the 2-nd dose of two doses vaccine scheme (for example Pfizer, Moderna, Astra, Sputnik) or at least 21 days after the 1st dose of one dose vaccine scheme (for example Johnson).


I know that currently the 3-rd dose is recommended for all. However, in Slovakia the legislation has not been changed in relation to the 3-rd dose. So, the above mentioned definition for fully vaccinated person is still effective and still reflects the original vaccination scheme.

The accommodation facilities had some rules to offer their services only to fully vaccinated persons or to those who overcame the diseases within the last 6 months. You, as the fully vaccinated person, also might be asked to show PCR negative test no older than 72 hours or the antigen negative test no later than 48 hours or the accommodation facility might take the sample from you for laboratory diagnostics upon your arrival. The accommodation facilities also should keep the maximum capacity of 75% of visitors. There are some limitations on the restaurant and wellness services but you as the fully vaccinated person might use the accommodation facilities for staying overnight(s).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group