Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet w Szwajcarii
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2019 16:05 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Pozwolę sobie zacząć temat, gdyż Szwajcaria nie jest w Unii i 99% naszych operatorów stosuje w roamingu bardzo wysokie stawki:
[*] Klucz Mobile - mimo że w pakiecie roamingowym na UE mają wymienioną Szwajcarię - ani razu nie byłem w stanie połączyć się z internetem, gdy mój telefon był połączony ze szwajcarskim nadajnikiem. Na lotnisku w Bazylei roaming francuski bez żadnych problemów.

[*] Na miejscu kupiłem kartę LycaMobile, która wychodzi najtaniej, a na stronie mają mapę kiosków, gdzie ją można kupić. Przy zakupie trzeba podać swoje dane, w tym adres na terenie Szwajcarii, ale nikt tego adresu nie sprawdza (formularz rejestracyjny jest papierowy, więc nie wiem nawet czy jest walidacja, czy dany adres istnieje). Natomiast przyjeżdżając do Szwajcarii po kilku miesiącach, miałem dostęp do internetu na tej karcie, dopiero po kilku godzinach.

[*] MTX Connect - od razu po wjeździe do Szwajcarii internet hulał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2019 14:15 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jak komuś nie potrzeba za wiele internetu, to można mieć 250MB za darmo.
Wystarczy zamówić darmową kartę TalkTalk (dostarczają też za granicę) - karta ma na koncie 5CHF, internet cennikowo jest po 0,20CHF/10MB, więc mamy 250MB do wykorzystania.
Kartę trzeba zarejestrować przy użyciu dokumentu tożsamości (online).
https://www.talktalk.ch/en/mobile/mobile-prepaid/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
W MTX jest teraz super promocja - w Szwajcarii 1GB za 1€, do wykorzystania przez cały grudzień !!!
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2019 15:15 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
skrzat napisał(a):
W MTX jest teraz super promocja - w Szwajcarii 1GB za 1€, do wykorzystania przez cały grudzień !!!


Możesz linka podesłać do tej promocji?
Na stronie https://www.mtxc.eu/en/ nic nie znalazłem.
Jak aktywować tą promocję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2019 16:49 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
tamtam ,
Jest info w apce przy aktywacji pakietow


Zrzut :
Image

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Gru 2020 18:39, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2020 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Kolejna promocja od MTX: 1GB za 1€ na 31 dni. Aktywacja planu musi nastąpić w grudniu.

Załączniki:
mtx.jpg
mtx.jpg [ 114.23 KiB | Obejrzany 12992 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2020 18:32 

Rejestracja: 07 Gru 2020
Posty: 1
A czy tą kartę można też umieścić w laptopie zamiast telefonie?
Oczywiście mam odpowiedni port.

Pytanie czy to chodzi tak samo jak w telefonie czy te karty są robione tylko pod telefon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2022 12:59 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Warto pamiętać też o Pakiecie Euroatlantyckim w Plusie - odpada wtedy konieczność kupowania i rejestrowania karty w Szwajcarii.
https://bok.plus.pl/article/372

Załączniki:
Screenshot_20220823_124459.jpg
Screenshot_20220823_124459.jpg [ 61.24 KiB | Obejrzany 7257 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2022 11:55 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
I działa bez problemów? W 2018 miałem kartę SIM w Klucz Mobile (MVNO na sieci Plusa) i tam też do dzisiaj mają Pakiet Atlantycki, który według regulaminy zawiera internet na UE i Szwajcarię. Niestety nie byłem w stanie połączyć się wtedy z internetem na terenie Szwajcarii (a byłem kilka razy w 2018). Support nie był w stanie pomóc. Nie był to raczej problem z mojej strony, gdyż na lotnisku BSL bez problemu miałem internet z sieci francuskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2022 12:07 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Pakiety Euroatlantyckie działaja w Szwajcarii. Używałem wielokrotnie, bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group