Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#181 PostWysłany: 04 Sie 2020 19:43 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 2
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi zwłaszcza te merytoryczne.
Generalnie zadaję pytania, aby zdobyć brakujące informacje i móc podjąć decyzję na podstawie uzyskanych odpowiedzi.

tancredi napisał(a):
5. Lot mam wizzairem. Nie udało mi się dziś dodzwonić na numer maltański. Rozmowa dwa razy się przerwała, nie było też możliwości rozmowy po polsku tylko po angielsku. Generalnie nie mam biletu z możliwością zmian i odzyskania środków, ale chciałem spróbować zmienić termin. Czy te próby na podstawie waszych doświadczeń mają sens?

vivere napisał(a):
5 nie

Tutaj potwierdzam, po dodzwonieniu nie udało mi się nic nowego osiągnąć. Dodam tylko, że po południu infolinia maltańska automatycznie łączyła się z obsługą po polsku.

tancredi napisał(a):
6. Podobnie sytuacja z rezerwacją noclegu przez booking. Czy warto próbować?

vivere napisał(a):
6 nie, chyba że masz stawkę z możliwością anulacji

mordek napisał(a):
6. Wg mnie w obecnych warunkach jest szansa zmienić termin albo uzyskać zwrot. Właściciel może zaakceptować zmianę/zwrot z powodu wypadnięcia Polski z zielonej strefy. Na pewno warto napisać i spróbować.


Spróbowałem, zadzwoniłem - udało się.
Rezerwacja anulowana bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#182 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Dobra najświeższe info z KBP :D

Jednak Ukraina podobnie jak Rosja to jest stan umysłu ;)

Lecimy w 3 osoby, wylot dzisiaj powrót piątek. Dwie osoby wczoraj w akcie rozpaczy zrobiły test w namiocie, wyniki przyszły dzisiaj 3 godziny przed lotem :D, ja odpuściłem.
Okęcie: na checkin sprawdzenie ubezpieczenia i voila.

KBP:
Z samolotu spacer do terminalu, na wejściu pan mierzy wszystkim temperaturę, ale nawet nie rzuca okiem na wyświetlacz....może ma ustawiony inny sygnał na "gorących" ? :)
Po wejściu kilka osób z obsługi udziela informacji - więc uderzamy do dziewczęcia z pytaniem, każe nam zainstalować aplikację, łączymy się przez wifi, instalujemy no i oczywiście:podaj numer tel +380..., pani pyta czy mamy ukraińskie karty- nie mamy - ale kupicie? - tak - to pokażcie panu na kontroli granicznej że macie zainstalowane aplikacje :)
OK idziemy na border control, młody Andrii prosi paszporty, sprawdza ubezpieczenie, pyta o miejsce pobytu i numer telefonu - my jeszcze nie mamy ukraińskiego - nieważne, dajcie jeden polski :D
A co z tym testem tych dwóch osób co wyniki mamy w ręku? - "a ja nie wiem" :D, zróbcie testy przed wylotem, teraz dwa dni możecie robić co chcecie, tylko testów nie róbcie tu na lotnisku bo tu drogo :D o aplikacjach nawet się nie zająknął....
I poszli, nikt z nas nie ma uruchomionej tej aplikacji, nic nie wiemy czy nasze testy są przez nich uznane, czy mamy robić tutejsze testy, czy się logować do tej aplikacji czy nie...ja chyba nie będę robił, pójdę na żywioł w piątek, ciekawe co zrobią :D

Wiem że dużo nie pomogłem ale sami widzicie że tu nie ma reguł...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#183 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@vivere no dużo nie pomogleś, ale sprawiasz wrażenie, żeś nie pierwszy raz na Najbliższym Wschodzie ? .
Ale mój post nie bedzie jedynie OffTopiczny, więc lamerskie pytanie: jak to jest z tranzytem 48 godz. i zwolnieniami z testów w tym okresie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#184 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:54 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Ignorantia legis non excusat, życzę Wam dobrze, ale jak będzie okaże się dopiero przy powrocie.

Druga sprawa, warta przemyślenia: nagle okazuje się, że ktoś z was jednak ma Covid, Wy parę dni się szwędaliście, bez śladu w aplikacji.. wtedy może się to komuś nie spodobać.

Ale to tylko moje gdybanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#185 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Lubię Taką łacinę w obiegu publicznym ?
Ale ja mówię o obowiązujących regulacjach i ich zastosowaniu w praktyce ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#186 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Ale my chcieliśmy jak najbardziej i 100% legalnie wszystko, i dalej chcemy, bo to wyjazd służbowy nie turystyczny :D
Dlatego wczoraj poszedł ponad tysiak w namiot, a nikt nawet nie chce na to spojrzeć, ba, nawet nie chce powiedzieć czy to ma jakąś ważność :D A była dopłata za wersję UA, tyle że ta wersja jest jakaś dziwna bo kodowana (paski kropek) z jednym tylko zdaniem po ukraińsku :D

@wtak właśnie chciałem sobie na wariata kupić jakiś bilet na czwartek gdziekolwiek, żeby się załapać na 48h i zobaczyć co będzie...ale najtansze FRance było po 22eur to pomyślałem że zrobię jednak testa :D

Jutro koleżanka Ukrainka będzie obdzwaniać służby żeby się dowiedzieć czy nas wypuszczą ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#187 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:08 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
To "niestety_ Ukraina. Pisze tak bo to co opisałeś odpowiada temu jak jest tam w sensie ogólnym. Nie dziwi mnie twa relacja. Myślę że tak dokładnie mogło być. Państwo ukraińskie jest niesprawne i w tym problem. Co bym ja robił dalej w twoim przypadku? Olałbym . Tka szedlbym na żywioł choć nie należę do jakichś luzaków strasznych ;) Jeśli czujecie się dobrze a myślę że jeśli wybraliście się w podróż to tak jest - to bym nic więcej w temacie covid-19 nie robił na Ukrainie. Kiedyś by mozna było się obawiać wymuszania łapówki na granicy' ale od kilku lat już nie. Bawcie się dobrze w Ukrainie. Panietajcie że "w" Ukrainie a nie "na" Ukrainie. Mała sprawa a ròxnica dla Ukraińców duża. :).
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#188 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@wiktoresq33
Z naszej trójki dwie osoby mają zrobiony wczoraj test z wynikiem negatywnym, ja bez testu ale objawów nie mam :D
Czytałem o tej ich aplikacji jak działa itd. i wiem że negatywny wynik testu anuluje w aplikacji obowiązek kwarantanny...ale co z tego jak nie było możliwości "włączenia" tej kwarantanny? Przecież nie powinni nas bez tego nawet wpuścić na swój teren :D
Ale pogranicznikowi bardziej się podobało moje miejsce urodzenia bo był w PL i z sentymentem to wspomina :D
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
Jacaranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#189 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:30 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
To Ukraina. ;) Tak jak wcześniej już wspomniałem chyba. ,;). Ja teraz w Gruzji ale często jestem w Ukrainie. Jeżeli wjechaliście to bym odpuścił dalsze działania w sprawie covid . Życzyć mogę tylko dobrych wspomnień. Ukraina potrafi być naprawdę urokliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#190 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ale ja nie chcę rozstrząsać omijania nakazanego prawa i interpretacji jego "po wschodniemu" .
Bardziej mam na myśli, jak wyglada sprawa tranzytu... .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#191 PostWysłany: 04 Sie 2020 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
wtak napisał(a):
więc pytanie: jak to jest z tranzytem 48 godz. i zwolnieniami z testów w tym okresie?


Działa, sprawdzone przez osobę jaka wędrowała z Polski do Turcji przez meldowanie na lotnisku w Kijowie (Boryspil).
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#192 PostWysłany: 05 Sie 2020 23:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak sa nowe info to dzielcie sie prosze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#193 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Nowe info jest takie, że teraz to Polska planuje wprowadzić 14 dniową kwarantannę dla przyjezdnych spoza Schengen lub testy jak ktoś nie chce na niej być ;)
Także była szansa, że Ukraina zniesie dla Polaków od września, ale teraz prawdopodobnie będzie kwarantanna w druga stronę ;)
Edit. w sumie to już znalazłem nowsze info, że testy zamiast kwarantanny:
https://www.money.pl/gospodarka/wakacje ... 6048a.html

...ale wątpię by mieli na to $$ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#194 PostWysłany: 07 Sie 2020 19:07 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 19
Vivere wróciłeś już. Jak coś to podaj info.
Test na lotnisku - co jeżeli wyjdzie negatywny a komuś z samolotu pozytywny? Wszyscy z samolotu objęci 2 tygodniowa kwarantanna?Jak zadziała ubezpieczenie covid19?.
Niby jest 48h na tranzyt - to jakbym uzyskał wynik pozytywny to mogę opuścić kraj czy 2 tygodnie kwarantanny z aplikacją Дій вдома.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#195 PostWysłany: 07 Sie 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
I znowu dam info ale nie pomogę ;)

trzema slowami: pic na wodę :D

Nikt niczego nie sprawdzal, nikt się nawet nie zająknął, procedury takie jak przed tym bajzelem, no może oprócz termometrów...w samolocie rozdawali formularze, potem zebrali i tyle...
Nasza SG wysyłała Ukraińców na kwarantannę, Polaków nie :)


Podsumowując: wjechałem bez testu wyjechałem bez testu, bez kwarantanny, aplikacji, nic, ziobro ;) Jedynym wymaganym dokumentem oprócz paszportu było ubezpieczenie, mogło być nawet OC roweru byleby gdziekolwiek w tekście widniało magiczne słowo COVID :D

Więc jak ktoś chce (ja musiałem) to niech leci, ewentualnie jakiś PDF dla lepszego samopoczucia ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#196 PostWysłany: 08 Sie 2020 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
To jak to jest z tą listą bo słyszałem że ma być odświeżana co tydzień a nawet 6 dni, ale też parę osób mówiło że raz na miesiąc.. minął tydzień i nowej listy nie ma. I nie ma bo jednak raz na miesiąc czy po prostu nie zaktualizowana strona?
Nawet sobie zacząłem liczyć tą średnią z 14 dni vs 28 dni - oczywiście wyniki mam inne niż oficjalne ale próbowałem oszacować czy się zmieścimy za tydzień lub dwa. No ale skoro listę oficjalną ukraińcy uaktualniają raz na miesiąc to zaczyna to nie mieć znaczenia .. bo bilety mam na 22.08.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#197 PostWysłany: 08 Sie 2020 16:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wg kolegi Ukraińca raz na 14 dni.
Też mam bilet na 21.08 i dlatego czekam.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#198 PostWysłany: 08 Sie 2020 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Ja dzisiaj z żalem odpuściłem W6 kupiony na dzisiaj lot GDN-OZH i wtorkowy OZH-GDN. Może kiedy indziej ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#199 PostWysłany: 08 Sie 2020 20:51 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 19
Z tego co wyczytałem to do 31 sierpnia kwarantanna dla wjeżdżających do Ukrainy z czerwonych stref z możliwością przedłużenia. Ja tylko czekam do poniedziałku co Rząd Polski powie o lotach na kolejne 2 tygodnie. Bo rozporządzenie obowiązuje do 11 sierpnia. Na liście nie ma naszych sąsiadów ale rzutem na taśmę mogą zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#200 PostWysłany: 09 Sie 2020 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
Jednak jest możliwość zrobić test na SARS-CoV2 na lotnisku Sikorskiego (Żuliany) w Kijowie.

Tylko problem jest w tym że laboratorium które robi te testy nie radzi sobie zbyt dobrze z wielka ilością testów.

Czas oczekiwania na wypisanie z listy kwarantanny waha się od 52 do 120 godzin, co jest moim zdaniem zbyt dużo.

Polecam zrobienia testu na SARS-CoV2 gdzie innej w Kijowie, na przykład w Dila https://dila.ua/metody-laboratornoji-di ... id-19.html, wtedy jest realna szansa
zakończyć z kwarantanna za 24-48 godzin.
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group