Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Węgry podczas COVID
#1 PostWysłany: 03 Lip 2020 12:21 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Cześć,

Jakieś info jak tam Budapeszt? Był ktoś ostatnio albo jest i może się podzielić wrażeniami co do przekraczania granicy drogą lotniczą i aktualnej sytuacji w mieście? Restrykcje podobne do naszych? W miarę już wszystko otwarte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Lip 2020 12:29 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na Słowację żadnych testów, zaświadczeń, kodów qr i innych nie potrzeba?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2020 10:25 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 194
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Czy lecąc na Węgry trzeba wypełnić jakiś Passenger Locator Form?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#4 PostWysłany: 23 Lip 2020 10:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Re-open.eu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#5 PostWysłany: 24 Lip 2020 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Tu jeszcze wspomnę, że wracając z Serbii, jest bardzo prosty sposób na ominięcie przechodzenia badań medycznych przy wjeździe na Węgry (wymagane wg reopen eu) - tranzyt przez Chorwację :D

Dzisiaj rano (23.07) na przejściu HR/HU Dubosevica/Udvar nas bezproblemowo puścili, bez konieczności przechodzenia żadnych badań. I to mimo tego, że jeszcze 12h wcześniej byliśmy w Serbii :lol:
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#6 PostWysłany: 10 Sie 2020 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Korzystając z nieprzyzwoicie dobrych cen w LO kilka lipcowych dni spędziłem w Budapeszcie i okolicy (Szentendre) i tak turystów jest oczywiście nieporównywalnie mniej niż normalnie o tej porze roku (byłem kilka lat temu w Budapeszcie również w lipcu więc mam porównanie), co czyni szwędanie się po mieście czy to za dnia czy wieczorem dużo przyjemniejszym niż normalnie.
Co do zasady wszystko jest otwarte, a jedynym wyjątkiem od tej reguły były tramwaje wodne na Dunaju, których kursowanie przynajmniej do końca lipca było całkowicie zawieszone, mam tutaj na myśli oczywiście tylko tramwaje pływające w ramach systemu komunikacji publicznej, z innych prywatnych typowo turystycznych można było jak najbardziej skorzystać.
Maskowanie w obiektach zamkniętych i transporcie publicznym jest obowiązkowe i z moich osobistych obserwacji wynika, że zdecydowana większość ludzi stosuje się do tej zasady.
Poza wspomnianymi tramwajami wodnymi jedynym innym odstępstwem od reguły podczas tej podróży było to, że po lądowaniu w BUD trzeba było przejść prze kontrolę paszportową tak jakby przyleciało się spoza Schengen (oczywiście podczas samej kontroli wystarczał dowód osobisty), nie było natomiast wypełniania żadnych formularzy czy to online czy w samolocie.
Ogólnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#7 PostWysłany: 10 Sie 2020 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Update z wczoraj/dzisiaj:

Okęcie - 4:55, wejście jednymi drzwiami, kamera (termowizyjna ?) mierzy z odległości ok. 2 metrów, kolejka długa, ale w miarę szybko, aczkolwiek 6-7 minut stracone.
Do bramki otwierającej security kolejka, kolejką steruje człowiek, żeby między taśmami było mniej ludzi. Ludzi mnóstwo, oczywiście z 8 stanowisko otwarto połowę.

Lot Wizzair WAW-BUD, przed lotem Wizz przysłał formularz do wypełnienia, grzecznie wydrukowałem i wypełniłem, nikt go nie zebrał podczas lotu.
Po wylądowaniu bardzo pobieżna kontrola paszportu, ale nie w normalnych punktach kontroli granicznej, tylko w korytarzu - polski paszport powoduje, że idziemy bez zatrzymywania.

Budapeszt mega pusty, może częściowo przyczyną było gorąco 33C.
Maseczki mniej więcej jak w Polsce, czyli w komunikacji jakieś 3/4 ludzi ma.

Budapeszt lotnisko, 6:55, lotnisko otwarte, żadnych kontroli, do security byłem pierwszy.
Na wejściu do samolotu rozdawane formularze, zbierane pod koniec lotu.

Z ciekawostek - na powrocie leciałem HA-LVG - to A321 neo - znacząco cichszy od zwykłych A321, nie mówiąc o kilku-kilkunastoletnich A320/B738
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 10 Sie 2020 20:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#8 PostWysłany: 10 Sie 2020 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja się wybieram jutro zachęcona dobrą ceną w Sofitel Chain Bridge, w normalnych czasach trudno osiągalną nawet po sezonie.
Ten upał faktycznie może trochę zniechęcać do wycieczek po mieście, ale w Budapeszcie zamiast spacerować zawsze można iść do term :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sie 2020 05:11 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Orientuje się ktoś, czy można przejechać granicę z Serbii do Węgier bez kwarantanny?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sie 2020 21:07, edytowano w sumie 1 raz
Przeniosłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Chyba jak jedziesz przez Roszke, to wtedy tranzyt (i musisz opuscic Wegry w ciagu 24h - oni tam wyznaczyli trasy, głównie autostradami). To można na pewno

W ogóle dla obcokrajowców na granicy SRB/HU teraz chyba otwarte jest tylko Roszke i Roszke II - tj. przynajmniej tak mi powiedział Węgier na przejściu Kubekhaza, odmawiając wjazdu na przejście ;)

a jak chcesz zwiedzać na Węgrzech, to dla spokoju zrób przejazd przez kawałek Chorwacji (np przez Bezdan/Batina i potem Dubosevica/Udvar)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#11 PostWysłany: 15 Sie 2020 21:38 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Nie jadę samochodem tylko bus/pociąg. Czyli trzeba się do Chorwacji przejechać a co z Rumunią?
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Sie 2020 12:58 

Rejestracja: 20 Sie 2020
Posty: 3
rafafi napisał(a):
Wjechaliśmy do NMacedonii z Serbii. Jak mówił MSZ na dowód osobisty. Z Nisu do granicy prawie nikt nie jechał. Na granicy Na autostradzie sami wracający Macedończycy 2 Serbów którzy mieli testy i my. Razem może z 8 samochodów w ciągu 20 minut. A w apartamentowcu w Skopie gdzie jest ze 20 apartamentów na wynajem jesteśmy sami. Nikt nas o nic nie pytał, nie było żadnych problemów na granicy.



Cześć mam podobny plan do Ciebie i z Polski przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbie i Macedonię chcę dojechać do Albanii. I o ile nie martwię się o drogę do, to zastanawia mnie droga powrotna. Znalazłem informacje że zarówno Serbia, Macedonia jak i Albania są na czerwonej liście Węgier i że nie wpuszczają ludzi stamtąd. Teraz pytanie czy mnie jako Polaka wpuszczą czy też nie bo byłem w tych krajach? Jak Tobie udało się wrócić?
Dodam tylko że przez Węgry przejeżdżam tranzytem bez dłuższego postoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#13 PostWysłany: 21 Sie 2020 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Martin79 napisał(a):
Nie jadę samochodem tylko bus/pociąg. Czyli trzeba się do Chorwacji przejechać a co z Rumunią?


Z Rumunią chyba normalnie, ale nie dam głowy (tak samo jak nie dam głowy, czy przy wjeździe z Serbii w końcu teraz jest możliwy tylko tranzyt, czy można normalnie jechać - sytuacja jest dość dynamiczna, a ja jednak byłem tam 22.07). I chyba już nie ma obowiązku kwarantanny przy wjeździe do Rumunii z Serbii (przynajmniej wg reopen eu)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Węgry CVD 2020
#14 PostWysłany: 22 Sie 2020 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Aktualizacja do mojego postu #7, a w zasadzie potwierdzenie, że nadal normalnie i bez zmian.
Na lotnisku przesiewową kontrola po okładce paszportu - idziemy bez zatrzymywania.
Samolot dotknął pasa o 7:12, bilet dobowy kupowałem o 7:32
Na mieście tym razem dużo więcej ludzi (20-ty był chyba wolny i może Węgrzy robią sobie długi weekend).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Sie 2020 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z Rumunią jest normalnie. Przekraczałem granicę tam i z powrotem dwa tygodnie później i poszło sprawnie w 10/15min (tam i na powrocie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sie 2020 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Ze Słowacją również normalnie. Zarówno we flixbusie z Polski, jak i w pociągu Budapeszt-Bratysława. W obie strony bezproblemowo (sprawdzone wczoraj/dzisiaj), żadnego mierzenia temperatury ani nic

W autobusie PL-Budapeszt niby obowiązek maseczek, ale de facto nikt się do tego nie stosował (tylko przy wsiadaniu). W pociągu to już w ogóle mało kto miał. W komunikacji miejskiej już więcej osób (koło 80-90%), zwłaszcza w metrze. Na otwartej przestrzeni - zero dystansu, zero masek; na mieście sporo ludzi, w tym na każdym kroku Polacy ;)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sie 2020 19:48 

Rejestracja: 24 Sie 2020
Posty: 1
Czy ktoś leciał w wakacje samolotem do Budapesztu z kraju na czerwonej liście? Mam lot w piątek z Tirany do Budapesztu, ale wracam do Warszawy dopiero w nd. Interesuje mnie, czy pozwolili przylatujacym z kraju z czerwonej listy wyjechać z lotniska do miasta. W ogłoszeniu pisza, że wjazd zabroniony z krajów z czerwonej listy ( tylko Węgrzy mogą powrócić do kraju). Odezwijcie się proszę jak ktoś leciał przez Budapeszt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2020 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Gdyby ktoś jechał Flixbusem z Budapesztu do Wiednia (lub na lotnisko w Wiedniu), to ostrzegam przed korkami na granicy (jest kontrola).
Nasz kierowca walił prawym pasem awaryjnym (korek miał ponad 7 km), a i tak straciliśmy przeszło godzinę.

Ja teoretycznie miałem między przyjazdem Flixbusa z Budapesztu, a lotem W6 do Warszawy 2:15, a skurczyło mi się do 1:30
Gdyby nie jazda pasem awaryjnym, to byłoby cienko.

Na samej granicy wyjście wszystkich z autobusu, przejście policjanta przez autobus i ponowne wpuszczanie.
Pobieżna kontrola paszportu i pytanie o cel podróży - z ok. 30 osób wszyscy pojechali dalej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Sie 2020 17:42 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Od 1 września Węgry zamykają swoje granice przed cudzoziemcami.

Przepisy te mają obowiązywać co najmniej przez miesiąc.

Cytuj:
Od 1 września na terytorium Węgier nie mogą wjeżdżać obywatele innych państw. Wyjątkiem będą tylko uzasadnione sytuacje, przy zachowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa

Za: https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4697412
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Sie 2020 18:16 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Do powyższego jeszcze taki mail z dzisiaj od Wizzaira. Wygląda na to, że rozsyłają stare informacje.
Kod:
Dear M.,
We would like to inform you that in a bid to minimize the spread of coronavirus (COVID-19) from July 15, 2020 the following prerequisites need to be met by the passengers prior to arriving to Hungary:

Hungarian citizens and their family members, non-Hungarian passengers with residency permit and their family members, non-Hungarian passengers with an at least 90 day long permit issued by the immigration authority are allowed to enter Hungary travelling:
a. From countries of Green Category.
b. From countries of Yellow and Red Category: COVID symptoms will be checked upon entry: without symptoms 14-day quarantine, with symptoms institutional quarantine to be applied.
c. For business purposes: a senior executive or employee of a company in Hungary or in a country listed by the Minister of Public Security and has an affiliated company in the country the person travelled from (Yellow categorized).

Non-Hungarian passengers are allowed to enter Hungary travelling:
a. From countries of Green Category: if within 14 days notice COVID-19 symptoms, have to inform the local authorities.
b. From countries of Yellow and Red Category: COVID symptoms will be checked upon entry: without symptoms 14-day quarantine, with symptoms institutional quarantine to be applied.
c. From countries of Red Category: ONLY with exception request granted on http://www.police.hu/.
d. For business purposes: a senior executive or employee of a company in Hungary or in a country listed by the Minister of Public Security and has an affiliated company in the country the person travelled from (Yellow categorized).
e. As a transit passenger: has to prove the final destination and should leave Hungary within 24 hours.
f. 1) A participant to an international sport event organized in Hungary can enter the country from Yellow and Red categorized countries without any restrictions.
2) Any athlete, sport professional/expert, or person involved in organizing a sport event having an invitation letter from a Hungarian sport organization, and anyone related to an international sport event organized in Hungary, who does not fall under the category f.1) above (not a participant), but has an invitation letter from the official organizer of the sport event, arriving from Yellow and Red categorized countries, can enter Hungary only with 2 negative SARS-CoV-2 tests made during the last 5 days before entrance Hungary, with 48 hour difference (Hungarian or English documents accepted).

To be able to avoid quarantine:
Before departure: passengers should present 2 negative SARS-CoV-2 tests made during the last 5 days with 48 hour difference (Hungarian or English documents accepted).
After departure/upon arrival: passengers arriving from countries of
- Yellow Category: 2 negative tests to be presented made within 5 days with 48 hour difference. 2 tests are compulsory, but if the 1st is negative, the person can get out of the quarantine (if the 2nd is positive, passenger has to go stay in quarantine).
- Red Category: 2 negative test within 5 days with 48 hour difference. 2 negative tests are compulsory to get out of the quarantine.

The restrictions are not applicable to:
- Holders of official passports: diplomatic passport, foreign service passport, service passport, seaman passport
- Passengers in possession of certification that had COVID-19 during the last 6 months

For more detailed information on categorization of the countries and travel conditions please refer to:
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c5f7b3f6959f8e2f23dd5a96a3817d28db9e2213/megtekintes?fbclid=IwAR14qLnz3McJYkUo4XVuWMh67xs5cIM5PLMrQVou8TU1mf9xlTb5MRPqrRE. (currently in Hungarian language only)
https://magyarkozlony.hu/hivatalos-lapok/PpyHMxciWyBwYJveMDzn5f034632519d2/dokumentumok/3ded363d88858fa8cb693217c955d93eced831f3/letoltes. (currently in Hungarian language only)
https://www.bud.hu/en/covid_19/information_on_entering_and_leaving_hungary. (in English and Hungarian languages)

As the regulations change dynamically we strongly recommend you to always check the travel regulations on the official websites before travelling and make sure you have the latest information.

Thank you for your co-operation and we are looking forward to see you onboard!

Kind regards,
Wizz Air Customer Service


Aktualnie
Kod:
Klasyfikacja epidemiologiczna krajów została usunięta, Węgry są zielone, wszystkie kraje są w czerwonej strefie.

https://index.hu/belfold/2020/08/28/kor ... ronavirus/

Wygląda, że tranzyt w BUD będzie zapewniony:
Kod:
PEWNE JEST, ŻE ZAPEWNIONY ZOSTANIE RUCH TRANZYTOWY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group