Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2017 00:21 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
john_doe napisał(a):
Raczysz mocno żartować. mBank zdziera zależnie od waluty, karty i pory dnia ;) od 5-6% (zwykle bliżej 6%, 5% to tylko w przypadku MC i transakcji w EUR) w/s do łatwo osiągalnych kursów na dobrych kartach* .

Przy 10 000zł wydatków, kartą czy nie, to jest 500-600zł wrzucone do studzienki kanalizacyjnej.

widze to podobnie jak john_doe, po co wyrzucac forse w piach ? to pareset zeta przy 10k... niby nie fortuna,
ale niby dlaczego mam to marnowac zeby marnowac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 13 Kwi 2017 10:55 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Krótko mówiąc jeśli chodzi o Węgry i kart to (kolejność od najlepszej do minimalnie gorszej):
1. Zwykła debetówka Mastercard z PEKAO czy tam UniCreditu - karta do zwykłego konta w złotówkach, chyba nawet darmowego pod pewnymi warunkami, przewalutwanie po kursie Mastercarda, pod koniec marca to było 0,0137, kurs nie do zrobienia w kantorze, a nawet...
2. Dolarówka z kantoru Aliora/T-Mobile - przewalutowanie takie samo, ale trzeba wcześniej zaopatrzyć się w dolary, przez co wychodzi to minimalnie drożej niż w Pekao.
3. VISA debetówka z Getina - przewalutowanie po kursie Visy bezpośrednio na złotówki, jednakże kurs jest nieco gorszy niż MasterCarda.

Nie trzeba wcale mieć konta walutowego, by mieć dobre przewalutowania. No i jeszcze radzę nie korzystać z bankomatów, a płacić kartą zbliżeniowo wszędzie gdzie się da, bo wtedy nie będzie problemu z ewentualnym przewalutowaniem przez terminal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W każdym kraju to będzie tak wyglądać, bez znaczenia czy to Węgry, Indonezja czy Japonia.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:21 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Oczywiście, że tak. Tylko dlaczego nie ma nigdzie na forum żadnego przyklejonego posta ani FAQ z tym to jeszcze nie wiem. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:38 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
KyokoMai napisał(a):
Dla gotówki... no ile trzeba wydać, żeby coś z tego zyskać. Tak jak piszesz, 10 000 zł. Tylko teraz pojawia się pytanie - czy jak ktoś szuka tanich lotów (transferów, pociągów, busów) na F4F, to tyle wyda? Czy raczej wyda budżetowo i przy tym wszystkim różnica będzie znikoma? A jak ktoś tyle wyda, to pewnie i tak kupi bilet w C (albo co najmniej Premium Economy) na stronie przewoźnika i wcale tu nie zajrzy, bo po co... a tym samym torem idąc, te 500 zł. różnicy, to żadna różnica.


Bzdury piszesz, nie trzeba wydać 10000 żeby "coś" zyskać. 5-6% za które nic (albo prawie nic) nie dostajesz to wcale nie jest mało.
Wbrew pozorom na kursach walut można zaoszczędzić znaczące kwoty.
Przy 2000 to jest ponad stówa wyrzucona w błoto a nie kilka złotych. Oczywiście twoja sprawa co robisz ze swoimi pieniędzmi, ja znam lepsze sposoby na wydanie stówki niż przeznaczenie jej na marne kursy walut.
Druga bzdura - ktoś kto wydaję większą kwotę na podróż niekoniecznie musi lubić wywalać kasę w błoto, albo kupować bilety w C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Cze 2017 14:03 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 112
Mam kartę walutową z aliora w EUR. Nada się na Budapeszt czy raczej brać gotówkę(eur, forinty? ) ?
_________________
Podróżnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Cze 2017 16:48 

Weź kartę Aliora w USD.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Cze 2017 18:12 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 112
A można wiedzieć czym to się różni od karty EUR? Tzn gdzie jest strata?
_________________
Podróżnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Cze 2017 18:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Na karcie EUR będziesz miał podwójne przewalutowanie, na USD bezpośrednio z Forinta na USD po kurcie mastercarda.

Edit:
W zasadzie to nawet potrójne:
Forint na USD (kurs MC), USD na PLN, PLN na EUR

W tym wypadku karta aliora EUR to najgorsza możliwa opcja, dużo gorsza niż karta złotówkowa.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 26 Cze 2017 18:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Cze 2017 18:16 

Pitrazzz napisał(a):
A można wiedzieć czym to się różni od karty EUR? Tzn gdzie jest strata?

Tracisz na przewalutowaniach.

Zobacz sobie -> http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Maj 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Czy bankomaty na Węgrzech pobierają prowizje? Mam na myśli prowizję banku, który jest właścicielem danego bankomatu, nie chodzi mi o prowizję mojego "banku" (np.Alior lub Revolut).
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Sie 2018 14:12 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 134
Czy ktoś ma pomysł jak wypłacić gotówkę na Węgrzech za pomocą karty zbliżeniowej? Karta fizyczna została w domu i pozostał mi tylko Google Pay.
U nas można wypłacić np. w Żabkach za pomocą cashbacku. Jest coś podobnego na Węgrzech? Może węgierski Rossmann oferuje coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Mar 2019 20:58 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 307
niebieski
Kri$ napisał(a):
Czy bankomaty na Węgrzech pobierają prowizje? Mam na myśli prowizję banku, który jest właścicielem danego bankomatu, nie chodzi mi o prowizję mojego "banku" (np.Alior lub Revolut).

Przed wyjazdem szukałem tej informacji, więc sam po powrocie napiszę. Wybierałem kilka razy w przypadkowych bankomatach, w tym na lotnisku w Budapeszcie przy okienkach BKK i żadnych prowizji nie było. Bankomaty pytają tylko czy mają przeliczać po jakimś tam kursie na zł czy bez konwersji. Ja wypłacałem oczywiście bez konwersji i miałem konto obciążane w forintach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 01 Kwi 2019 15:00 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 292
Loty: 57
Kilometry: 107 826
Wybierałem tą kartą w bankomatach OTP i żadnej prowizji nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 02 Kwi 2019 20:33 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Korzystałem ja i znajomi, bez żadnych prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 01 Sie 2021 20:10 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
SPLDER napisał(a):
Na karcie EUR będziesz miał podwójne przewalutowanie, na USD bezpośrednio z Forinta na USD po kurcie mastercarda.

Edit:
W zasadzie to nawet potrójne:
Forint na USD (kurs MC), USD na PLN, PLN na EUR

W tym wypadku karta aliora EUR to najgorsza możliwa opcja, dużo gorsza niż karta złotówkowa.

A czy nie prościej wziąć po prostu dolary, czy euro i wymienić na forinty w kantorze i nie kombinować z jaką kartą?
Wtedy widzi się po jakim kursie wymienią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Sie 2021 20:13 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Ani prościej, ani taniej. Ten post to sprzed kilku lat jest bo alior kantor już nie ma karty EUR w ofercie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#38 PostWysłany: 29 Lip 2023 23:36 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jak wygląda korzystanie z karty Revolut na Węgrzech? Z jakich bankomatów na Węgrzech można za darmo pobrać forinty węgierskie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#39 PostWysłany: 07 Lis 2023 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
@ted07
Dołączam się do pytania - czy nadal bankomaty są bezprowizyjne?


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 07 Lis 2023 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Lis 2023 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Latem wypłacałem z bankomatu Unicredit i nie było żadnej prowizji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
simrisham lubi ten post.
simrisham uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group