Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 22 Lut 2021 21:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ale rozwiazania, ktore opisujesz to jest wlasnie "zamkniecie sie na zawsze" - bo niestety, ale 1750 GBP za 10 dni w hotelu przy przylocie (dla przykladu) to nie jest oferta dla kogos, kto chce przyleciec w odwiedziny czy w jakimkolwiek innym normalnym celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 23 Lut 2021 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
IMO lepiej zarżnąć turystykę niż służbę zdrowia, czy gospodarkę kolejnym lockdownem, ale to już jest OT. Zresztą Borys dzisiaj na konferencji powiedział, że - mimo zapewnień, że to jest ostatni lockdown - nie może wykluczyć ponownego zamknięcia gospodarki, więc pewnie rozważają nowe warianty.

Ktoś wcześniej pisał o Tanzanii, że tam rzekomo nie ma covida (post już w koszu), to radzę się doedukować, bo dzisiaj przyznali że jednak jest i mają z tym spory problem: https://www.aljazeera.com/news/2021/2/2 ... 19-problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 23 Lut 2021 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
manyaky napisał(a):
Ktoś wcześniej pisał o Tanzanii, że tam rzekomo nie ma covida (post już w koszu), to radzę się doedukować, bo dzisiaj przyznali że jednak jest i mają z tym spory problem: https://www.aljazeera.com/news/2021/2/2 ... 19-problem

Nikt czegoś takiego nie pisał (chodzi o post bodajże @marek2011). Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem ;)
W dodatku przy tym poziomie zakażeń jaki występuje w UK całkowite zamknięcie nie ma większego sensu, za późno. Porównywanie UK do Australii i NZ to nieporozumienie - te kraje zrobiły to dużo wcześniej (rok temu!) przy bardzo małej transmisji w społeczeństwie a i tak co rusz pojawiają się nowe ogniska. Skala jednak całkiem inna a i populacja dużo mniejsza.
Gdzieś dzwoni ale nie w tym kościele... ;) Miłego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 23 Lut 2021 12:00 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@manyaky - zeby tak rzeczywscie bylo, ze poswiecamy np turystyke czy cos tam w zamian za NHS no to pewnie nikt by nie narzekal. W chwili obecnej (o ile dobrze pamietam) ponad 80% z grupy ryzyka przyjelo szczepionke, ktora, jak to wynika z przedstawionych wczoraj badan, jest wyjatkowo skuteczna jezeli chodzi o ograniczanie hospitalizacji. Z tej wlasnie okazji przez kolejne kilka miesiecy (co najmniej) bedziemy dalej zarzynac gospodarke i nie tylko. Bo wplyw lockdownu na zdrowie psychiczne mieszkancow jest niestety dosc konsekwentnie olewany. Dobrze, ze przynajmniej szkoly traktuja priorytetowo.

Do tej pory mialem naprawde nadzieje na wzgledna normalnosc po szczepionkach, ale jak widac od tej normalnosci to raczej sie oddalamy, bo to, ze po 17 maja bedzie mozna gdzies normalnie podrozowac, bez 4 testow, kwarantanny, i nie wiadomo czego jeszcze, to raczej mozna juz teraz miedzy bajki wlozyc.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 25 Lut 2021 12:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak mawiaja Anglicy: my thoughts, exactly

https://www.businesstraveller.com/opini ... e-a-death/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 04 Mar 2021 18:54 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
mój przyjaciel jest właśnie w drodze autobusem do UK; po drodze dowiedział się, że pomimo zrobionego testu musi wykupić jeszcze jakiś Covid test package; próbował kilkukrotnie wypełnić formularz i zapłacić za testy, pojawia się komunikat "Your Covid test package has been booked." itd, ale na maila nic nie przychodzi i nie ma blokady na karcie; pomyślał, że może transakcja nie przechodzi przez telefon, ale podał mi wszystkie dane i ja tez próbowałem to zrobić z kompa i ten sam komunikat o sukcesie i to wszystko; miał ktoś taką sytuacją? może ktoś coś podpowie, bo chłopak zaraz zwariuje ze zmartwienia...

Załączniki:
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg [ 192.51 KiB | Obejrzany 868 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 04 Mar 2021 19:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Moze po prostu powinien troche poczekac, te e-maile pewnie chwile ida. Z tego co sie orientuje to bedzie musial pokazac, ze ma zamowione testy na granicy. Autobus troche jedzie, wiec moze jeszcze dojdzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 04 Mar 2021 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Rychło w czas. Przypomnij mu o PLF, bo może też nie wypełnił. Tam trzeba podać numery rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 05 Mar 2021 02:40 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
lukasz666 napisał(a):
nie ma blokady na karcie; pomyślał, że może transakcja nie przechodzi przez telefon, ale podał mi wszystkie dane i ja tez próbowałem to zrobić z kompa i ten sam komunikat o sukcesie i to wszystko; miał ktoś taką sytuacją? może ktoś coś podpowie, bo chłopak zaraz zwariuje ze zmartwienia...

Miałem kiedyś problem z płatnością bo okazało się, że użyłem jako separatora przecinka a w bankowości anglosaskiej powinna być kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 05 Mar 2021 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na innym forum czytałam, ze problemem był polski email i po użyciu gmail wszystko zadziałało. Nie wiem o jaka polska domenę chodziło.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 05 Mar 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
A czy te testy opłaca się od razu, czy na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 16 Mar 2021 23:23 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 60
Witam.
Jest jakaś możliwosc dostania się do UK bez kwarantanny ?
Muszę jechać coś załatwić. Wystarczy mi parę godzin.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Mar 2021 08:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 17 Mar 2021 03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Możesz wjechać i wyjechać, ale musisz mieć negatywny test na wjezdzie, formularz wypełniony i testy ma dzien 2 i 8 zapłacone. A te testy kosztują 210 funtów. Nie wiem jak jest z odzyskaniem pieniędzy, jeśli opuścisz UK wcześniej. Do tego kolejka na granicy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 17 Mar 2021 12:56 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Ja na jesieni podrózowalem szlakiem irlandzkim, ale nie wiem jak to teraz dziala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 17 Mar 2021 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
I do 17 maja (najwczesniej) musisz miec powazny powod zeby przyjechac:
np. praca - której nie da sie wykonac zdalnie, z miejsca zamieszkania, badz kupno domu itd.
Troche wiecej tu:
https://thepointsguy.co.uk/guide/essent ... ronavirus/

Nie majac waznego powodu mozesz dostac slony mandat w setkach/tysiacach funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 17 Mar 2021 14:52 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Tak z ciekawości. Kto decyduje o tym co jest ważnym powodem? Wystarczy trafić na przychylnego pogranicznika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 17 Mar 2021 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
LaMancha
Kierują się listą:
https://www.gov.uk/guidance/national-lo ... nal-travel

W teorii moze byc tak ze nikt nie sprawdzi, chociaz ostatnio slychac o kolejkach po kilka godzin na LHR , wiec mozliwe ze i straznik graniczny?
Rowniez w teorii na miescie mozesz zostac wylegitymowany.. ale z tego co widze w wiadomosciach to raczej sciaga sie to strajkow i ludzi odwiedzajacych miejsca turystyczne typu góry , plaze, na miescie jak bedziesz spokojnie szedl nikt sie nie czepi.

Zreszta.. "kupno domu" daje kazdemu spore pole do popisu, wystarczy sie umowic na ogledziny, miec to w papierach i nikt sie nie czepi - to ze sie nie odwiedzi to inna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:56 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 60
Czy osoby z tzw statusem osiedlowego powracające do UK też podlegają takim restrykcjom ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Mar 2021 19:47, edytowano w sumie 1 raz
osiedlowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 17 Mar 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kazdy. Ale jezeli powracasz.. przeprowadzasz sie - to to jest wystarczajacy powód.

Z racji tego ze lockdown trwa do konca czerwca - to nawet Anglik mieszkajacy w Anglii nie moze wyjsc z domu bez jedengo z tych powodów.

Zresztą miejcie na uwadze ze gdzies jest lista krajów zakazanych typu RPA, Brazylia ale nawet i chyba Katar, ZEA itp. (ostatnio Portugalie usuneli z tej listy)
i jak sie bylo tam w ciagu ostatnich dwóch tygodni i przyleci sie do UK, nie poinformuje o tym strazy granicznej w formie która sie uzupelnia przed wylotem to bedzie wam grozic 10 lat wiezienia a jak sie poinformuje to 15 dniowa kwarnatanna platna £1750 :?

Wg mnie jak ktos musi tu przyleciec to poczytajcie wszelkie zasady doglebnie, jak to nie jest az tak pilne to poczekajcie do lipca a wtedy niby kraj ma byc w pelni otwarty - koncerty, kluby nocne, parki rozrywki itd.
Teraz jedyny plus to ze nie musisz maseczki nosic podczas spaceru.. ale spacer musi byc w okolicy miejsca zamieszkania - bo inaczej znów grozby kary.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Mar 2021 19:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 17 Mar 2021 17:31 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
No chyba niezupełnie, Anglik (czy nie Anglik) mieszkajacy w Anglii moze wyjsc z domu np pobiegac czy na zakupy spozywcze. A nawet laskawie sie z kims umowic na pobieganie. Lista, ktora przytaczasz dotyczy powodow, dla ktorych mozna opuscic kraj. W przypadku przyjazdu do... chyba nie jest to takie oczywiste i glownie ich interesuje czy masz zarezerwowane 2 testy itp. Czy sie myle?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Mar 2021 19:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group