Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2019 23:17 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
We wrześniu planujemy z dziewczyną wybrać się na kilka tygodni do Azji wschodniej, a znaleźliśmy tanie loty z Londynu. Pojawił się więc pomysł spędzenia w Londynie dodatkowo 4-5 dni. Problemem jest jednak to, że moja dziewczyna pochodzi z Ukrainy i będzie potrzebowała wizy do UK, przy czy z tego co wyczytałem procedura jest dosyć uciążliwa, wymagane jest udokumentowanie zarobków, możliwość pokrycia kosztów pobytu, tzw. "więzy z krajem" itd. Oboje studiujemy w Polsce i dodatkowo pracujemy. Czy ktoś z Was wie czy przy jej aplikacji wizowej istnieje możliwość dodania moich zarobków i stanu konta jako potwierdzenie, że będzie miała wystarczająco środków na koncie (czy mogę w jakiś sposób figurować jako "sponsor wyjazdu")? I dodatkowo, czy może aplikować o wizę w Polsce czy też musi koniecznie wracać na Ukrainę i tam składać wniosek? Niestety, "ambasada nie udziela żadnych informacji telefonicznie" i "prosimy o wypełnienie formularza wizowego zgodnie z dostępną instrukcją". Niestety, nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania i stąd ten post tutaj. Czy ktoś miał może do czynienia z podobną sytuacją i wie jak należy postąpić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 19 Lut 2020 17:23 

Rejestracja: 19 Lut 2020
Posty: 2
Cześć! Trochę późna odpowiedź. Ale widzę że temat aktualny. Właśnie byłem na spotkaniu wizowym z moją żoną (nie z Ukrainy ale też potrzebuje wizy do UK) w hotelu w Warszawie. Musisz wejść na stronę: https://www.gov.uk/government/organisat ... mmigration tam złożyć wniosek, zapłacić i umówić wizytę (zostaniesz przekierowany na stronę partnera Ambasady). Jak najbardziej we wniosku można podać że inna osoba pokryje całość lub część kosztów. Wniosek jest długi i można tam swobodnie dużo szczegółów wpisać (bo są pola otwarte). Im więcej tym lepiej. Tak samo na koniec można wgrać wiele dokumentów (myślę że im więcej tym lepiej). Na samym spotkaniu nie zadają praktycznie żadnych pytań tylko sprawdzają czy dokumenty są poprawnie wgrane i pobierają biometrykę. Niestety sprawa nie jest tania. Można powiedzieć że bardzo droga. Sama wiza to 117 EUR a do tego dochodzi 68 EUR za wizytę bo wnioskami wizowymi zajmuje się zewnętrzna firma zatrudniona przez Ambasadę (nie chodzi tu o pośrednika wizowego - to obowiązkowa opcja). Łącznie wniosek nas ok 780zł kosztował. Mam jedynie nadzieję że wizę dostanie. Decyzja ma zapaść w ciągu 3 tyg i wtedy odeślą paszport nam DHLem. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2020 20:05 

Rejestracja: 19 Lut 2020
Posty: 2
To znowu ja. Po niecałych 2 tyg zaczęły przychodzić mejle że decyzja została podjęta i wkrótce zostanie wysłany paszport. Do momentu odbioru przesyłki DHL z paszportem (dzień przed równymi dwoma tygodniami od spotkania wizowego) nie wiedzieliśmy jaka jest decyzja. Paszport całe szczęście przyszedł z wbitą brytyjską wizą. Także jest to droga zabawa ale przynajmniej bezproblemowa. Moja żona jest obywatelką Gambii a w Polsce od zeszłego roku przebywa na pozwoleniu na pobyt stały. Wcześniej 2 lata na pobycie czasowym. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group