Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Lut 2017 18:57 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Ja pamiętam tylko, że w dzielnicy hiszpańskiej jest mało bezpiecznie -quartieri spagnoli i tam lepiej się bez ważnego powodu nie zapuszczać. Było coś jeszcze o materdei ale tak troche na końcu tej dzielnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 26 Lut 2017 19:36 

Wg "legend" , to dzielnica Scampia jest najbardziej niebezpieczna. Chociaż ja nic niebezpiecznego tam nie zauważyłem.

[Do Bronxu w NY też extra podjechałem , a tam cisza i spokój - zawód niestety :twisted: ]

Dzielnica hiszpańska w Napoli kiedyś faktycznie była podobno dosyć straszna. Teraz jest inaczej. Masa turystów tam zaczęła zaglądać. Sporo knajpek , pizzerii , sklepików się tam otworzyło. Nie ma czego się bać. Również po zmroku.
Koło dworca Garibaldi kręci się sporo czarnoskórych. Ale nie mordują. :mrgreen: Trzeba uważać na portfel. Ale to raczej na całym świecie warto robić.
W zeszłym roku byłem w Neapolu 2x. Ostatnio w grudniu. Nocowałem w dzielnicy Poggioreale. Niby też szemrana. A było bezpiecznie , mimo że na rogach ulic stoją grupki facetów o dosyć podejrzanym wyglądzie. [ Podobni do mnie :lol: ] Kręcą jakieś biznesy. Ale do nas nic nie mieli. Pogadaliśmy trochę " skąd jesteście ?", "podoba się miasto?" Normalnie.
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
4 dni w Neapolu.

Koleżance zerwano pasek z torebki gdy próbowano ją ukraść. @Zeus wie chyba więcej bo był przy tym.

Wracając z meczu na bocznej uliczce (blisko centrum) para na skuterze włamywała się do zaparkowanego busa.

Poza tym spacerując po centrum w nocy czuliśmy się bezpiecznie chociaż nigdzie indziej podczas krótkiego pobytu nie było tylu tego typu przygód ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Wrz 2017 21:09 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Dla mnie południowe Włochy to porazka. Ich polityka migracyjna, która jest raczej strzałem w kolano, jest dość widoczna w tym mieście. Byłam tam w grudniu-czyli jakiś czas temu. Przyjezdzając o 2 w nocy na główny dworzec autobusowy i idąc piechotą niewielki odcinek do dworca kolejowego-gdzie w budynku na przeciwko mieszkaja znajomi, których odwiedzałam - widziałam róznorakie sceny :P
Ze 20 bezdomnych migrantów śpiących na ulicy, wojskowych z karabinami, a tuz pod samym budynkiem do którego zmierzałam - z 15 migrantów urządziło sobie tańce przy ognisku, które oczywiście sobie rozpalili na środku ulicy :D no i to wojsko ich właśnie stamtąd przeganiało.
Nie bylo jakos bardzo niebezpiecznie ze wzgledu na ilosc wojska na ulicy, no ale kraj europejski, G20-i taki burdel na ulicach?
Porazka!
Swoją drogą co to by było jakby tam wojska nie było :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 18 Wrz 2017 14:17 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 27
Jak chcesz zobaczyć jak wygląda Afryka to polecam okolice dworca głównego w Neapolu po zmroku. Z przykrych rzeczy jakie mnie spotkały w Neapolu to facet ze stacji benzynowej niedaleko lotniska wydał mi fałsze 20EUR którym potem chciałem zapłacić w kawiarni na lotnisku, dzieki Bogu Pani w kawiarni już chyba miała do czynienia z takimi sytuacjami i nie wezwała Carabinieri, pokazała mi różnicę pomiędzy moim świstkiem i oryginalnym banknotem,o spytała czy może ten papierek wyrzucić i zapłaciłem innym.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 15 Lis 2017 17:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Wróciłam z Neapolu i muszę napisać, że tym razem czułam się o wiele bezpiecznej niż podczas mojej ostatniej tam wizyty. O dziwo nie napotkałam żadnych tłumów uchodźców ani nikt mnie nie zaczepiał tym razem w okolicach dworca. Na ulicach widoczna jest policja, karabinierzy oraz sporo wojska z długą bronią. Nie widziałam żadnych rozbojów, kradzieży ani awantur. Było trochę śmieci na ulicach, ale jak na Neapol to naprawdę było czysto :) Rano jeździły śmieciarki i samochody czyszczące ulice. Owszem, paru/parunastu bezdomnych na ulicach ale raczej byli to lokalni żule. Wynajęliśmy mieszkanie na bocznej uliczce od Via Toledo, chodziliśmy z dzieciakami po okolicy dość późno (północ) i naprawdę było spokojnie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Lis 2017 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Wróciłem w niedzielę. Ogólne czułem się bezpiecznie aczkolwiek po przeczytaniu opinii byłem 2 razy bardziej czujny i unikałem "dziwnych" miejsc. Mieszkałem w okolicy dworca. Faktycznie po zmroku w tej okolicy sporo dziwnych typów nikt mnie jednak nie zaczepiał i muszę przyznać, że nawet jestem zaskoczony, że nawet nie żebrali. W okolicy jest super pizzeria mogę komuś polecić jak będzie chciał. W całym mieście a szczególnie na placach, deptakach kręci się sporo wojska. Po Hiszpańskiej dzielnicy chodziłem za dnia i jedynym zagrożeniem były skutery - które przy chwili nieuwagi mogą przejechać po stopie.

Generalnie w moim odczuciu opinie o bezpieczeństwie są troszkę przesadzone. Nie powiem, że jest to oaza spokoju, ale przy zdrowym rozsądku nie powinno się nic stać. Jedyna scena jaką widziałem to próba kradzieży w kolejce wracającej z Wezuwiusza. Turysta miał portfel w tylnej kieszeni i prawie go stracił, gdyby nie interwencja innego pasażera no ale kieszonkowcy są w każdym mieście na świecie.

Nie wiem czy do takiego bezpieczeństwa się to zalicza, ale przy przechodzeniu przez jezdnię trzeba być czujnym, ruch uliczny to jeden wielki chaos "z prawem większego".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Sty 2018 13:19 

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 6
Wybieram się do Neapolu i jednym z moich głownych założeń jest odwiedzenie Scampi. Przeżyje? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
W styczniu dwukrotnie odwiedziłem Neapol. Tak się złożyło, że okolic dworca Garibaldiego nie przedreptałem (stąd może moja opinia jest niepełna), ale... Nie było tak źle, cały czas czułem się bezpiecznie. Miasto może "nie wygląda", ale jest warte odwiedzenia. Oczywiście trzeba się pilnować, nie nosić fury elektroniki na wierzchu, trzymać torebki mocno, nie nosić portfela w tylnej kieszeni, ale na pewno nie popadać w jakąś paranoję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:00 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
właśnie wróciłam. spędziliśmy ok 2,5 dnia w Neapolu: okolice dworca: mnóstwo ciemnoskórych. Jeden coś się odezwał, ale nie byli nachalni. Co nie oznacza ze sama wybrałabym się na spacerek w te okolice, bo jakieś tam uczucie niepewności mi towarzyszyło. Mieliśmy nocleg na rogu via Duomo i corso Umberto. pod samym wejściem tez stali, ale mieli na stołach jakieś rzeczy na sprzedaż, okulary, pokrowce do telefonów itp. Wieczorem juz ich nie było. Na via dei Tribunali i w okolicach to samo: mają na sprzedaż 'markowe' torebki i to tyle. Poza tym ulice są patrololowane przez policjantów, wieczorem jeszcze dość dużo ludzi się kręci. W dzień przeszliśmy się przez dzielnice hiszpańska i nic niepokojącego się nie działo. Przy wejściu do metra Toledo tez ze dwa patrole policji i do tego carabinieri. To samo przy Garibaldim. Generalnie staraliśmy się podchodzić z rozsądkiem: nie wchodziliśmy w boczne uliczki, pilnowaliśmy portfeli i aparatu i wieczorem krecilismy się tylko po centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Byłem na Sylwestra, czyli w czasie gdzie ilość pijanych ludzi na ulicach jest większa i czułem się o wiele bardziej bezpiecznie niż np. w Wiedniu w tym samym okresie. Imigranci są głównie wokół dworca, zaś miejscowi raczej nie zaczepiali turystów. Największym zagrożeniem wydawał się ruch uliczny, trzeba być czujnym, zwłaszcza jeśli chodzi o skutery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:44 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Wedlug mnie ten caly watek nie powinien istniec bo stwarza poczucie ze Neapol jest jakos szczegolnie niebezpieczny a to jest nieprawda. Nie jest w niczym gorszy niz Berlin, Barcelona czy Londyn. Jak byles na Sylwestra, @mikuś to tez pewnie zauwazyles ze imigranci byli wrecz bardzo potrzebni temu miastu. Jezdzili w okolicach Castell dell'Ovo wozkami z lodem i zaopatrywali cale miasto w rozne alkohole, ratujac zycie spragnionym :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:13 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 720
-- 01 Lut 2018 11:10 --



Proszę, podajcie jakie okolice dworca - placu Garibaldiego sa mało bezpieczne. Czy to 500 m czy 1000 - 2000 od placu. Czy Via Bartolomeo Chioccarelli, to jeszcze syf czy już nie.

-- 01 Lut 2018 11:13 --


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2018 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Byłem w Neapolu 3 razy, za każdym razem miałem noclegu w okolicach tego owianego złą sławą placu
i jakoś mnie nigdy nic tam nie spotkało strasznego, nawet nie widziałem tam żadnych dantejskich scen o których wart byłoby wspomnieć,
ot syf jak to na południu Włoch i tyle w temacie.
Także głowa do góry, oczy dookoła i będzie dobrze. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrzej Kania lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Lut 2018 23:27 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 6
byłem w Neapolu 3 lata temu na weekend, spacerowałem dużo po mieście w tym wiele razy po tej niby niebezpiecznej okolicy, ale nic tam złego mnie nie spotkało, nawet gdy chodziłem wieczorami, więc te opowieści itd. chyba trochę są przesadzone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Lut 2018 00:02 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja w sumie miałem hotel tuż przy placu Garibaldiego, tak by do dworca było blisko (bo okolicę zwiedzaliśmy - Wezuwiusz, Caserta, Pompeje). Spędziliśmy tam w sumie cztery dni i jakoś wieczorami dało radę. Wszystko było w porządku. Przy samym wejściu do dworca było trochę osób które mogły budzić niepokój ale łatwo się je omijało.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Kwi 2018 22:29 

Rejestracja: 26 Cze 2016
Posty: 13
Loty: 6
Kilometry: 6 995
Cześć,
wybieram się do Neapolu w maju i znalazłem nocleg niedaleko Napoli S.Giovanni Barra (1.jak rozumiem to jest ostatnia stacja linii metra)?
Niestety, ale ze wstępnego reaserchu wynika, że ostatni szynowy transport we te okolice dociera koło 22.30. I dlatego mam kilka pytań:
2. Jak z bezpieczeństwem w tych okolicach i okolicach portu (np w kontekście nocnych powrotów na nogach z centrum - 6km po dwóch piwkach to nie problem :))
3. Czy są jakieś inne nocne formy dotarcia w ten rejon (autobus? pociąg nocny na stacje w okolicy?)?
4. Jakiej mniej więcej kwoty spodziewać się od taksówkarza za transport za centrum?

Wiem, że pytań jest sporo, ale będę wdzięczny za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Kwi 2018 10:11 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
-- 16 Kwi 2018 09:58 --

W Neapolu jest w zasadzie wszedzie niebezpecznie, ostatnio po ciaglych pobiciach i zabòjstwach ostatnio ochraniarza, ktòrego zabila banda dzieciakòw bo chciala mu wyrwac pistolet i sprzedac go zostalo tam wyslane wojsko i caly marzec tam bylo, nawet oslanialo ludzi wychodzacych z teatru - opery San Carlo. Czy nadal jest tam wojsko trudno mi powiedziec, bo w miedzyczasie byly wybory i rzad niby jest a jednak go nie ma. Co nie znaczy, ze moze sie Panu cos przytrafic, moze ale nie musi. Jako osoba znajaca teren doskonale nigdy nie polecam nocowanie w Neapolu, a zawsze w bezpieczniejszej i czystej prowincji Salerno. Jednakze generalnie rzecz biorac u nas komunikacja nie dziala zbyt dobrze, nie ma rozkladòw jazdy z reguly na przystankach oraz bardzo czesto nie sa one oznaczone, do malych miejscowosci to jest normalne, zre autobusy czy kolej pracuje tylko do 22.30. Ile moze wziac taksòwkarz widzi Pan by cena byla uczciwa musi sie mòwic w dialekcie, ja wszedzie wypycham syna bo on mòwi, ja juz przesiaklem tym z pòlnocy a to oznacza wyzsza cene. U nas za 10 km placi sie 20 euro, ale w dzien.

-- 16 Kwi 2018 10:11 --

Maciek78 napisał(a):
tomalo77 napisał(a):
aparaty i telefony kradna na zywca wyrywajac z reki

Bzdura. Na pewno Barcelona jest pod tym względem sporo bardziej niebezpieczna. W Neapolu czułem się bezpiecznie.

Zdecydowanie też polecam quartieri Spagnoli, które to przewodniki odradzają. Jest to prawdziwy Neapol a tyle życzliwości i uśmiechów nie spotkałem nigdzie indziej. Nawet odpocząć na schodku nie można było bo ktoś podchodził, pytał czy ok, proponował wodę. Szok.
A klimat miejsca...
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2979_n.jpg

Zdecydowanie polecam Castel Sant'Elmo. Odważni wejdą pieszo. Nieznający terenu też (ja). Widoki piorunujące:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8261_n.jpg
Ja wchodziłem od via Riviera di Chiaia - kilkadziesiąt minut wyłącznie po schodach!

Jedzenie opisywałem w odpowiednim temacie

Wie Pan co jest takie polskie powiedzenie przezorny zawsze ubezpieczony. Zanim Pan publicznie napisze bzdura to trzeba troche pomyslec, bo niestety nie tylko telefony sie wyrywa, ale i torby, a nawet slynnemu pilkarzowi zdjeto z reki zegarek. Trzebaby troche posluchac naszej telewizji to by sie turysta musial dobrze zastanowic zanim by tam pojechal. Zaznaczam ja pochodze z prowincji sasiadujacej z Neapolem i choc tam ceny tansze etc po prostu boje sie jechac i nie tylko ja. Gdy cos kupie wiekszego w Neapolu przez internet to zapewniam sobie dowòz stamtad bo z mojej prowincji tam nikt kto posiada furgonetke nie chce jechac. Pytanie czy slyszano w Poolsce o pobiciu i smierci ludzi stojacych na przystanku tylko dlatego, ze nie podobala sie bandzie mlodocianych twarz pobitego, ostatnio zostal zabity ochraniarz, bo banda mlodocianych chciala wyrwac mu pistolet i sprzedac go. Dane oficjalne wskazuja, ze 50% dzieci w wieku 10-u lat rzuca szkole i przechodzi do swiata przestepczego. Jak sie komus nic nie stanie to nalezy sie cieszyc, a nie negowac niebezpieczenstwa czy pisac bzdury. '
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 16 Kwi 2018 10:27 

Po pierwsze.
Na forum zwracamy się do siebie na "Ty". Nie " proszę pana"

Po drugie.
Piszesz bzdury. Wyolbrzymiasz zagrożenie. Bez znajomości dialektu neapolitańskiego, jest przerąbane ? :D
Przestań tu ludzi straszyć. Jest tak jak wszędzie. Trzeba uważać, ale bez przesady. Neapol to moje ulubione miasto. Kocham ten chaos .
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 16 Kwi 2018 11:12 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Podobno od Neapolu tylko Stalinogrod bywa bardziej niebezpieczny. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group