Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1241 PostWysłany: 25 Lis 2021 13:10 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 33
Loty: 13
Kilometry: 27 360
hej, lecę do Bolonii, mam GP i wypełniony PLF, Ryanair odsyła jeszcze do takiego formularza https://applicazioni.regione.emilia-rom ... tro-estero
czy wypełnialiście go?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1242 PostWysłany: 25 Lis 2021 13:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Ja bym wypełnił. To minuta z życia, a lepiej mieć, niż nie miec.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1243 PostWysłany: 25 Lis 2021 13:39 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 33
Loty: 13
Kilometry: 27 360
no niby tak, ale nikt o tym formularzu nie wspominał wcześniej, na stronie gov też nie ma o tym słowa, a sam formularz chyba jest dla obywateli Włoch (obowiązkowe wypełnienie, Fiscal Code/Tax Code, miejsce urodzenia - do wyboru tylko włoskie miasta...) po prostu liczyłam na to, że ktoś z tu obecnych potwierdzi, że nie jest to formularz dla turystów... :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Gru 2021 08:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1244 PostWysłany: 25 Lis 2021 13:50 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Mogę Ci tylko napisać, że mi nikt nie sprawdzał niczego innego we Włoszech poza green passem.

BTW
od 6 grudnia do 15 stycznia 2022 we Włoszech wchodzi tzw. Super Green Pass, czyli zasada: szczepienie albo przechorowanie - nie będą już testy honorowane przy wejściu do barów, restauracji, kin, teatrów, stadionów, siłowni.
Ale będzie to też dzielone w zależności od stref :?
Narty w białej strefie na normalnego green passa, a w żółtej już super green pass.

będzie sporo sprawdzania ;p
_________________
Jestem dziewczyną ;-)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Lis 2021 14:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1245 PostWysłany: 25 Lis 2021 16:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Burmistrz Bolonii zarządził noszenie masek w centrum nawet na dworze. https://www.adnkronos.com/covid-oggi-bo ... Y/amp.html
Od jutra do 9 stycznia.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1246 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Garść informacji praktycznych:
- wylot z Polski / przylot do Ancony - nie sprawdzane nic
- na miejscu w 3 restauracjach skanowane szczepienia, w czwartej pytanie czy mamy (bez sprawdzania)
- dyscyplina maseczkowa większa niż w PL, chociaż bardzo dużo zwłaszcza starszych Włochów nosi te maseczki głównie pod brodą / nosem
- przy wylocie do Polski skrupulatnie skanowane szczepienia
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1247 PostWysłany: 28 Lis 2021 23:05 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Świeżo po powrocie z Wenecji: mieliśmy sprawdzane przy wylotach (lotnisko w Poznaniu i Treviso) wszystko co tylko się dało ( może to kwestia zwiększającej się wciąż liczby zakaźonych ) Po wylądowaniu w Poznaniu jeszcze raz GP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1248 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:36 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
we Włoszech jest już Omikron
a minister Niedzielski zapowiedział dziś rano że od grudnia będzie obowiązywać kwarantanna po powrocie z krajów gdzie jest ten nowy wariant
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... t-omikron/
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
pozeracz_owiec uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1249 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No ja mam nadzieję, że szczepienia będą zwalniać z kwarantanny bo inaczej to brak słów....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1250 PostWysłany: 29 Lis 2021 11:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Będziemy chcieli wprowadzić obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów, gdzie odnotowano mutację omikron. Z kwarantanny ma zwalniać szczepienie lub test - powiedział Adam Niedzielski w poniedziałkowej rozmowie z Radiem Plus.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1251 PostWysłany: 29 Lis 2021 12:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
j_a napisał(a):
Będziemy chcieli wprowadzić obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów, gdzie odnotowano mutację omikron. Z kwarantanny ma zwalniać szczepienie lub test - powiedział Adam Niedzielski w poniedziałkowej rozmowie z Radiem Plus.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT

jednym mediom (cytowanym przeze mnie) powiedział że to zwolnienie dla zaszczepionych jest "rozważane", innym że zaszczepienie "ma zwalniać", czyli zero konkretów na razie.. takie wstępne plany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1252 PostWysłany: 29 Lis 2021 12:17 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Przecież szczepienie lub test zwalnia prawie od roku, to nie wiem co to za nowość by miala być...
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1253 PostWysłany: 29 Lis 2021 12:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Ale to już dyskusja do innego tematu, proszę nie robić bałaganu.

W tym za to napiszę że we wszystkich knajpach/kawiarniach których byłem w IT sprawdzali green pass i to nie rzucając okiem jak w Modlinie przy powrocie ;) a skanując. Ludzie też karnie w maseczkach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1254 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Pytanko z ciekawości ;) - czy sprawdzanie green pass we Włoszech przed wylotem z Włoch do Polski wynika z przepisów miejscowych zakazujących wejścia na teren lotniska bez green pass? Bo do Polski przecież można lecieć bez green pass (wtedy kwarantanna lub test na miejscu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1255 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Do Polski test wymagany nie jest, ale zeby wejść na teren lotniska we Włoszech test jest wymagany lub GP.
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1256 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:09 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Jesteś w Italii i podlegasz ich prawu, a to nakazuje posiadanie green pass w podróży lotniczej. Tak to rozumiem.

@kiimi Też wydały mi się dziwne jego słowa, ale nie pierwszy to ani pewnie ostatni raz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1257 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
kiimi napisał(a):
Przecież szczepienie lub test zwalnia prawie od roku, to nie wiem co to za nowość by miala być...

Może będzie tak, jak wcześniej przy powrocie np. z Brazylii - że test można zrobić dopiero po 7 dniach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1258 PostWysłany: 29 Lis 2021 15:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
dosłownie 5 sekund temu na konferencji powiedzieli ze zaszczepieni nie będą podlegali kwarantannie.. uff...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1259 PostWysłany: 29 Lis 2021 15:33 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
W dodatku obostrzenia dotyczą tylko krajów spoza Schengen ;) (ciekawe czy znowu zapomnieli np. o Rumunii, czy to celowe?). W każdym razie Włochy chyba jeszcze w Schengen są ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1260 PostWysłany: 29 Lis 2021 22:21 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Zeus napisał(a):
Do Polski test wymagany nie jest, ale zeby wejść na teren lotniska we Włoszech test jest wymagany lub GP.


Nie w każdym porcie. Na lotniskach w Lombardii oraz w Turynie nie ma żadnej kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group