Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1161 PostWysłany: 18 Paź 2021 13:55 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Też jestem ciekawy czy przy locie krajowym Katania -Wenecja trzeba coś wypełniać. Może ktoś leciał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1162 PostWysłany: 18 Paź 2021 14:14 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jeżeli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie to nie trzeba

Leciałem PMO-VCE i PMO-BGY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1163 PostWysłany: 18 Paź 2021 17:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
Wenecja, Poznań - Treviso, info z tego weekendu 17.10.2021

Poznań- Treviso : nadrukowałem się DPL, PLF itp.,oczywiście nikt niczego nie sprawdzał we Włoszech i w PL, poza oczywiście testami albo certyfikatami w Poznaniu, we Włoszech kompletnie nic od wyjścia z samolotu do autobusu 5 min

Na mieście nie trzeba mieć maseczek, tylko w pomieszczeniach, sklepach, barach przy zamówieniu no i komunikacji autobusy, tramwaje wodne itp.
Niektóre restauracje sprawdzają green pasa (testu albo szczepienia) jak nie masz to nie możesz zjeść w środku, na lotniskowym barze podobnie.
Wejście do muzeów, Bazyliki tylko z green pasem, mierzenie temperatury.
Większość muzeów czy lotnisko nie wymaga masek FFP2, poza Dzwonnicą św. Marka (Campanile di San Marco) ale jak ktoś nie ma dostaje gratis właściwą.

Treviso-Poznań
Uwaga na powrocie, lotnisko Treviso, wymagane jest okazanie testu albo szczepienia, bez tego nie wpuszczą do samolotu, kontrola tego odbywa się zaraz przed kontrolą bagażu, sporo osób wywalali z kolejki, dają takie karteczki których i tak nigdzie już nie sprawdzał później, badanie można zrobić na lotnisku za 45€ ale dopiero od 8 a nam gate zamykali o 8:10 ;) punkty gdzie można niby zrobić testy w Wenecji dzień wcześniej oczywiście nie miały takiej możliwości, przynajmniej znajomym nie udało się takowego znaleźć.
W samolocie przed lądowaniem w Poznaniu zapytali czy mamy wypełnione elektroniczne Karty Lokalizacji Podróżnego, jak nie to mieli kartki (też miałem na wszelki wypadek i te kartki i elektronicznie zrobione) które zbierali na koniec. Zastanawiam się jak sprawdzają tych co powiedzieli ze wypełnili te elektroniczni a jednak nie wypełnili ;) obok gościu nie brał papierowego bo powiedział ze ma w torbie więc jej nie dał, a na lotnisku już nikt nic nie chciał oprócz oczywiście testów albo szczepienia.

eskie napisał(a):
@misiakrp

PS wiesz coś o szczegółach posiadania jakiegoś testu aby mi dziecko 13+ wpuścili na lotnisko w IT na powrót?
Ja i małż po szczepieniu.


na świeżo po powrocie powiem Ci że sprawdzali testy, będziesz musiał zrobić jak dziecko nie ma szczepienia bo nie wpuszczą do samolotu!

@Tomasz101 też byłeś w ten weekend ? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1164 PostWysłany: 20 Paź 2021 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Bilet jest, więc lecimy.
Ale najpierw kwity. Ja i małż zaszczepieni, dziecko badanie za darmo przez:
https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziec ... granicznym
Korzystam ze strony: https://www.tui.pl/warunki-podrozy?pm_s ... ki_podrozy gdzie dokładnie jest opisane co wypełniać. Wypełniłem https://app.euplf.eu/#/ i wygenerowałem kod QR, wydrukowałem i zabrałem. Wypełniłem PLF Public Health Passenger Locator Form na TAM i na POWRÓT. Wypełniłem też polski kwit https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp wypełniłem Public Health Covid-19 Passenger Self Declaration Form na TAM oraz wydrukowałem na POWRÓT. Jedyny skutek, to ten, ze przyczyniłem się do dewastacji lasów, ale nigdy nie wiadomo. W drodze powrotnej, w samolocie, rozdawano PH PLF. Ja powiedziałem, że mam to w wersji elektronicznej już wypełnione, dali mi spokój. Po przylocie straż graniczna sprawdzała dokumenty i czy mamy badania, ale dość pobieżnie.
UWAGA WAŻNE – dziecię nie jest zaszczepione, więc na 48h przed odlotem musieliśmy zrobić test w aptece, za 15 Euro. Cała procedura 15 minut. Dostałem mailem indtrukcje pobrania green passa, ale instrukcje a rzeczywistość to dwa różne światy, nic sie kupy nie trzyma!!!. Po próbach postępowania zgodnie z instrukcją zacząłem klikać losowo i okazało się, że prawidłowa droga, to zaznaczyć, ze było się zaszczepionym poza Włochami i nie jest się w ich systemie. Wtedy uzyskuje się Green Pass gdzie jest napisane, że zrobiłem test we wloszech i ile jest ważny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dokument ten przydał się tez bardzo przy wejściu do restauracji, bez tego badania by dziecięcia nigdzie nie wpuścili i jadł by na zewnątrz. Przy odlocie przy kontroli bezpieczeństwa Włosi dokładnie sprawdzali, czy dziecię ma badanie.
Jadę na lotnisko.
Parking przy Modlinie nr 1 tuyż koło wejścia na lotnisko od 17:00 14.10.2021 do 22:30 17.10 2021 kosztował mnie 98 PLN. Pacholę zażyczyło sobie jeść, więc w blaszaku przed lotniskiem za spaghetti bolonese, hamburger z frytkami i surówka, herbata wielka, sernik – 105 PLN i zżarł to wszystko!!!
Modlin jaki jest każden wie.
Auto z Locauto przez Booking, nowa fajna zrywna Renówka Clio.
Rewelacyjny nocleg nam się trafił, domek jak u włoskiej babci z mnóstwem durnostójek i wyposażenia sprzed stu lat. Czułem się jak w skansenie, ale sterylnie czysto, bez kurzu! https://www.booking.com/hotel/it/le-sta ... aid=304142 Piękne widoki.
Gdzie jadłem:
Genialna wieczorna pizza: https://www.ristorantetatobbe.it/ oraz https://www.google.com/maps/place/Risto ... 13.9284835 Proponuje zrobić rezerwację.
Wspaniałe grilowane mięsa i gnocci https://www.google.com/maps/place/Risto ... 14.0919895
Rewelacyjna Frittura mista i małże: https://www.google.com/maps/place/Muren ... 14.2207918 w niedziele momentalnie się zapełnia. 90% stolików zarezerwowane, a 10% wolnych zostało zajęte w ciągu dziesięciu minut.
Mam pełne ubezpieczenie ale przez booking. Autko lekko przytarłem, zwrot był 17.10.2021. Nie mogę się doszukać informacji, kiedy wypożyczalnia ma mi zgłosić szkodę. Nie koszty naprawy, ale szkodę. No bo jeśli nie zgłosili natychmiast po zobaczeniu, to może to Zrobić następny najemca autka. Ktoś coś wie, kiedy, w praktyce, wypożyczalnie zwracają się ze szkodami?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1165 PostWysłany: 20 Paź 2021 20:36 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
eskie napisał(a):
Korzystam ze strony: https://www.tui.pl/warunki-podrozy?pm_s ... ki_podrozy gdzie dokładnie jest opisane co wypełniać.

zadziwiająca jest ta wiara w stronę TUI - to już kolejna osoba. To nic, że TUI się myli, ale to chyba jakaś wyrocznia czy coś...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1166 PostWysłany: 20 Paź 2021 20:52 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
@Pudelek dlaczego? akurat Tui podaje to samo co Ryanair

Włochy -All passengers from abroad (DPLF)

Poska - All passengers - Digital PLF
-All passengers (English version)
-Public Health Self Declaration Form (English version)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1167 PostWysłany: 20 Paź 2021 21:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Ano dlatego, że
Cytuj:
Karta lokalizacji pasażera PLF - wymagana jest zarówno przy wylocie jak i powrocie do Polski.

nie jest wymagana przy wylocie z Polski

Cytuj:
Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 – wymagane dwie sztuki, po jednej na każdy przelot dla wszystkich uczestników.

również nie jest wymagane ani w Polsce ani we Włoszech
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1168 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
misiakrp napisał(a):

@Tomasz101 też byłeś w ten weekend ? :D


Tak ale z Berlina.

Ps. Synowi 12+ to sprawdzanie greenpasów na lotnisku i w restauracjach się w sumie podobało bo jak powiedział wreszcie miał jakąś korzyść z tego jednego dnia jak się źle czuł po szczepionce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1169 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:51 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@eskie
Teraz standardem jest że max. w ciągu kilku godzin na maila dostajesz protokół zwrotu. Powinna być zaznaczona szkoda. Jeśli nic nie dostałeś to dziwne, może przyślą z wyceną szkody albo od razu ściągną z karty. Sprawdzaj spam w poczcie i co się dzieje na karcie ;)


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 21 Paź 2021 08:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1170 PostWysłany: 21 Paź 2021 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
j_a napisał(a):
ciągu kilku godzin


Nic nie mam, sprawdzałem maila, booking bo przez niego rezerwowałem, spam i KK. Wszystko OK. Więc, nauczony doświadczeniem mojego Taty*, siedzę cicho.

* rzecz się działa w 1952 czy 53 roku. Stalin jeszcze żył, Tata kończył studia. Wszyscy jego koledzy z roku dostawali wezwania z WKU do obycia służby wojskowej, rok czy półtora. Ale nie mój Autor. Poszedł więc do WKU zapytać się o co chodzi.
Tam się dowiedział, że w wyniku błędu w ogóle nie był ujęty w ewidencji, więc w "nagrodę" poszedł na 1,5 roku do wojsk pancernych, tak z mety, miał 24 godziny na stawienie się w jednostce. Bazując na tym rodzinnym przykładzie, zazwyczaj siedzę cicho i czekam aż się problem sam rozwiąże. :D :D :D
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1171 PostWysłany: 23 Paź 2021 16:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Dzisiaj lot z Warszawy do Alghero. Formularz dPLF oczywiście wypełniony online. W Warszawie nikt nic nie sprawdzał przy boardingu (lot z bagażem podręcznym). Na lotnisku w Alghero tylko pomiar temperatury przy wejściu do terminala i to wszystko. Zwracają tylko uwagę, jeśli ktoś nie założy maseczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1172 PostWysłany: 24 Paź 2021 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wczoraj Wrocław-Palermo, we WRO zero kwitów w PMO kompletnie nic nie kontrolowane.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1173 PostWysłany: 24 Paź 2021 12:10 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Kashpir napisał(a):
Dzisiaj lot z Warszawy do Alghero. Formularz dPLF oczywiście wypełniony online. W Warszawie nikt nic nie sprawdzał przy boardingu (lot z bagażem podręcznym). Na lotnisku w Alghero tylko pomiar temperatury przy wejściu do terminala i to wszystko. Zwracają tylko uwagę, jeśli ktoś nie założy maseczki.


16.10 lecieliśmy z Warszawy do Alghero, było identycznie jak u Ciebie. Mieliśmy jeden bagaż nadawany i też nikt o nic nie pytał.

Wracałem tym samolotem, którym Ty przyleciałeś.
W drugą stronę kilkukrotne sprawdzanie green pasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1174 PostWysłany: 24 Paź 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Ktoś wracał w niedzielę rano z treviso?, chciałbym nocować w Wenecji, ale nie wiem czy się wyrobię pociągiem, jeśli security jest szybkie może zaryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1175 PostWysłany: 24 Paź 2021 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Ja wracałem w lipcu, wszystko poszło nader sprawnie i szybko. W 15 minut od przyjazdu na lotnisko do bezcłowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1176 PostWysłany: 24 Paź 2021 13:26 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
@kostek966, możesz wrócić z Venecji autobusem, bezpośrednio na lotnisko . Jest o 4,20 z dworca na wyspie. Bilet drogi, 12 €, ale bez stresu , Tak wracali znajomi tydzień temu., na lot do POZ
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1177 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Koszt to nie problem, pytanie czy jeździ regularnie, np co godzinę, bo 4.20 to trochę wcześnie jak na lot o 8.20?
Znalazłem, zostaję w Wenecji, noc w Wenecji to jednak nie to samo co noc przy lotnisku w treviso
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1178 PostWysłany: 28 Paź 2021 14:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
kostek966 napisał(a):
Ktoś wracał w niedzielę rano z treviso?, chciałbym nocować w Wenecji, ale nie wiem czy się wyrobię pociągiem, jeśli security jest szybkie może zaryzykować?


ja wracałem, na 8:40 lot do Poznania,

masz 2 autobusy

6,00 z Wenecji TRONCHETTO autobusem Barziservice rozkład,
6:30 z Wenecji P.LE ROMA autobusem ATVO rozkład

na 8:40 bez problemu tym o 6:30, ja byłem tym wcześniejszym więc na spokojnie kawka i śniadanko na lotnisku (5:50 € za herbatę :cry: ), później dołączyłem do reszty na kontroli bagażu co przyjechała tym późniejszym ;)
Pamiętaj tylko jak nie masz paszportu covidowego aby mieć test zrobiony bo sporo wywali ludzi z kolejki i lecieli robić testy gdzie punkt otwiera się dopiero o 8 rano
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1179 PostWysłany: 30 Paź 2021 18:08 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Przylot do Włoch, bez sprawdzania żadnych dokumentów w PL, jak i we Włoszech. Wylot z Włoch do Hiszpanii, sprawdzenie green pass na zasadzie czy jest i zwykła odprawa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1180 PostWysłany: 31 Paź 2021 08:41 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Czy może ktoś mi powdziec czy można latać obecnie bez całego Green passa? W sensie z samym testem zrobionym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group