Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#181 PostWysłany: 15 Wrz 2020 19:43 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Jesli loty są, to oczywiście nie ma mowy o bezpłatnym anulowaniu :( . Co linię obchodzi test czy kwarantanna w jakimś kraju ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#182 PostWysłany: 16 Wrz 2020 07:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Tomlesz, i jaka jest Twoja decyzja? Nie wiem czy ubierac sie i brac całą załogę na te najtańsze testy kasetkowe czy nie? Czy raczej szkoda kasy bo te za 60 zł i tak nie będą honorowane?

Czy ktoś z Was ma podobny dylemat w związku z wprowadzonym 14 wrzesnia nakazem testow przy wylocie na Sardynie? Wylot w piątek rano i nie wiem, co robic :-(
Proszę o sugestie
Z góry dziekuję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#183 PostWysłany: 16 Wrz 2020 07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@yaris21 testy kasetkowe są raczej na własny użytek (coś jak test ciążowy) i nie zapewnią Ci żadnego dokumentu, który będą honorowali na lotnisku, choć mogę się mylić. Jeśli w przeciwieństwie do mnie masz jeszcze czas na wykonanie testu to pomyśl nad tym serologicznym, który kosztuje pewnie ok. 100-200 zł od osoby, a na pewno będzie respektowany.
Drugą opcją jest lot na Sardynię bez testu, ale jak sprawy się potoczą na wyspie nie byli mi w stanie podpowiedzieć nawet w konsulacie (pisałem kilka postów wyżej). Nie ma procedury kierowania na test w terminalu, więc najpewniej będziesz na własną rękę szukać jakiejś certyfikowanej placówki na miejscu i ponosić zapewne niemałe koszty badań, dodatkowo siedząc w w samoizolacji do czasu otrzymania wyniku (czyli pewnie dzień lub dwa dni urlopu masz z głowy).Jednak rozporządzenie jest na tyle świeże, że aby wiedzieć jak to wygląda na miejscu w praktyce musiałby tam ktoś polecieć i podzielić się wrażeniami na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#184 PostWysłany: 16 Wrz 2020 08:14 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Dziekuje Konrad Niestety nie mam czasu na wykonanie testów serologicznych bo wylot już w piątek rano :-( Robimy te najtańsze, których wynik także będzie dopiero jutro To chyba Ty pisałeś ze pani w konsulacie powiedziała ze testy na lotnisku od 35 euro Jeżeli to prawda to najwyżej zrobimy ponowne ale póki ci jakikolwiek dokument będziemy mieli Tym bardziej ze pani z laboratorium powiedziała za na wyniku będzie napisane Igg i Igm Myślisz ze będą tak skrupulatnie sprawdzac? Tym bardziej ze dokument po polsku Już głupieje z domysłów :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#185 PostWysłany: 16 Wrz 2020 08:39 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Ja też lecę w piątek rano i też robimy te najtańsze testy kasetkowe. Wydaje się, że sardyńskie rozporządzenie dopuszcza praktycznie każdy rodzaj testu, a czy rzeczywiście tak jest to trudno powiedzieć, bo póki co na lotnisku nikt tego nie sprawdza. Do tego włoski rząd zaskarżył sardyńskie przepisy do sądu, więc nie wiadomo jak się to wszystko skończy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#186 PostWysłany: 16 Wrz 2020 09:35 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Dziekuje Miszczu Podtrzymalas mnie na duchu :-) Czy ten wynik bierzesz ze sobą w formie papierowej? ( rozumiem ze po polsku) czy tez wygrywasz go do aplikacji? Błądzę jak dziecko we mgle :-( Czy oprócz testu Wypełniasz ten formularz by wygenerować kod QR? Czy pobierasz aplikacje? Nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać :-(
Z góry dziekuje za wsparcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#187 PostWysłany: 16 Wrz 2020 10:06 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Gdyby testy IgG i IgM były testami na Covid to nie byłoby problemu z testowaniem ludzi w Polsce i testów wykonywało by się więcej, bo są to testy tanie.
Niestety nie są to testy na potwierdzenie zarażeniem koronawirusa i żaden lekarz ich nie respektuje, a wiem to stąd, że przeszłam chorbę i miałam wykonywane testy.
Jedyny test, który może potwierdzić obecność wirusa to test molekularny.
Testy IgG i IgM wykonuje się w 2-3 tyg od zarażenia by sprawdzić ilość przeciwciał.
Można nie mieć przeciwciał będąc w trakcie choroby, gdyż organizm nie zdołał jeszcze ich wyprodukować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#188 PostWysłany: 16 Wrz 2020 10:33 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Test kasetkowy wygląda tak:
Serio myślicie, że ktoś będzie uznawał coś takiego?

Załączniki:
Projekt_bez_tytułu_kopia_6aede94e_w740.jpg
Projekt_bez_tytułu_kopia_6aede94e_w740.jpg [ 35.85 KiB | Obejrzany 851 razy ]
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#189 PostWysłany: 16 Wrz 2020 10:50 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Sardynia ma akceptować testy serologiczne IgG i IgM, testy RT-PCR i szybkie testy antygenetyczne. Test kasetkowy wykrywa IgG i IgM, ale czy będzie respektowany - tego nie wiem. Niemniej zaświadczenie o negatywnym wyniku może będzie wystarczające do złożenia oświadczenia o przejściu testu z negatywnym wynikiem. Ja chyba zdecyduje się na ten test kasetkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#190 PostWysłany: 16 Wrz 2020 10:57 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Dokładnie, test kasetkowy (immunochromatograficzny) jest rodzajem badania serologicznego. Zgodnie z dekretem dopuszczalne są 3 rodzaje testów: molekularne, serologiczne i antygenowe, więc kasetkowy mieści się w tym zakresie. A to czy będzie respektowany czy nie to na razie nikt tego nie wie, bo póki co brak jest weryfikacji rzeczywistego wykonania tych testów.

yaris21 napisał(a):
Dziekuje Miszczu Podtrzymalas mnie na duchu :-) Czy ten wynik bierzesz ze sobą w formie papierowej? ( rozumiem ze po polsku) czy tez wygrywasz go do aplikacji? Błądzę jak dziecko we mgle :-( Czy oprócz testu Wypełniasz ten formularz by wygenerować kod QR? Czy pobierasz aplikacje? Nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać :-(
Z góry dziekuje za wsparcie


Aplikację już pobrałem, wstępny formularz też już wypełniłem, natomiast ten z potwierdzeniem stanu zdrowia ma być dostępny dopiero 48 h przed przylotem, więc jeszcze nie wiem jak wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#191 PostWysłany: 16 Wrz 2020 11:06 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Jeżeli będą uznawać te testy to będzie to straszna głupota, bo będą mogły wjeżdżać osoby zarażone, którym nie pokażą się jeszcze przeciwciała na teście, a te, które przeszły Covid i mają sporo przeciwciał nie zostaną wpuszczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#192 PostWysłany: 16 Wrz 2020 11:16 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Rozumiem i jestem tego świadomy. Ale mając do wyboru test kasetkowy za 50-60 zł, z którego wynik będę miał w ciągu 1 dnia i test molekularny za 400-500 zł, którego wyniku zapewne nie otrzymam przed wylotem (jeśli pobranie materiału ma być najwcześniej 48 godzin przed przylotem) to wybieram test kasetkowy. Do tego tak jak pisałem na razie te przepisy nie są egzekwowane i nie wiadomo czy ostatecznie nie zostaną wycofane. Wydaje się, że zostały uchwalone tylko po to aby odstraszyć potencjalnie wahających się turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#193 PostWysłany: 16 Wrz 2020 11:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Znalazłem informację, że rząd centralny zaskarżył rozporządzenie władz Sardynii w sprawie obowiązkowych testów. Nie piszą, jakie to ma skutki dla stosowania tego rozporządzenia "na już", ale na pewno zwiększa szanse na jego rychłe uchylenie.
https://www.corriere.it/politica/20_set ... a1d8.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#194 PostWysłany: 16 Wrz 2020 11:48 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
miszczu1987 napisał(a):
Rozumiem i jestem tego świadomy. Ale mając do wyboru test kasetkowy za 50-60 zł, z którego wynik będę miał w ciągu 1 dnia i test molekularny za 400-500 zł, którego wyniku zapewne nie otrzymam przed wylotem (jeśli pobranie materiału ma być najwcześniej 48 godzin przed przylotem) to wybieram test kasetkowy.


Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie wynik testu molekularnego od momentu pobrania to max 24h, w realu wychodziło 12h, niezależnie od tego czy to dzień powszedni czy weekend. Pisałam o tym w innym temacie, możliwe, że dostarczją testy do innych miast, ponieważ pytają się o miasto.
https://badamygeny.pl/zamow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#195 PostWysłany: 16 Wrz 2020 11:51 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Ok, cenna informacja :) ale ciągle 439 zł to zdecydowanie więcej niż 52,50 zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#196 PostWysłany: 16 Wrz 2020 12:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Ja już po teście Cena 60 zl Wyniki po południu ok 17.00 Co ma być to będzie ale tak jak pisali przedmówcy lepiej to niż nic Czy ten wynik trzeba jakoś wgrać do tej aplikacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#197 PostWysłany: 16 Wrz 2020 18:55 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Przy wypełnianiu formularza zdrowotnego w aplikacji nie zauważyłem nigdzie miejsca, w którym trzeba było jakkolwiek potwierdzić wykonanie testu i jego negatywny wynik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#198 PostWysłany: 16 Wrz 2020 19:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Miszczu, co jeszcze wypełniasz poza formularzem w aplikacji? To wszystko? Czy jeszcze jakiś formularz? Czy masz już kod QR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#199 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:14 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
Wydaje mi się, że nic więcej nie jest potrzebne. Kod QR wygenerował się w aplikacji chwilę po wypełnieniu formularza zdrowotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#200 PostWysłany: 17 Wrz 2020 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Aktualnie na Sardynię nie trzeba jednak testów - rozporządzenie zostało właśnie zawieszone po apelacji władz centralnych:
https://www.lanuovasardegna.it/regione/ ... 1.39316861
;)
@miszczu1987
@yaris21
@tomlesz
@waligorka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group