Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prom Korfu-Saranda
#1 PostWysłany: 29 Lip 2016 07:51 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Zna ktoś jakie są obecnie ceny i rozkład promu?
Ewentualnie przejazd do Igoumetsy i potem busem, jak wtedy wygląda przekraczanie granicy?
Która opcja jest korzystniejsza i wygodniejsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#2 PostWysłany: 29 Lip 2016 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2069
srebrny
Prom/rozkład:
http://www.ionian-cruises.com/lines.php#21

Ceny http://www.ionian-cruises.com/prices.php :
2 a)Corfu-Saranda b)Saranda-Corfu (01/05/2014 till 15/06/2014) (one-way)
€ 19,00 euro

3 a)Corfu-Saranda b)Saranda-Corfu (16/06/2014 till 15/09/2014) (one-way)
€ 23,80 euro

Z Igoumenitsa do Sarande ciężko się będzie dostać, bo chyba nie jeżdżą między tymi miastami "lokalne" autobusy. "Główna" granica jest w Kakavia.

Opcja pierwsza, czyli prom jest wygodniejsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojo02 lubi ten post.
wojo02 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#3 PostWysłany: 29 Lip 2016 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Opcja z promem bezpośrednim do Sarandy jest zdecydowanie wygodniejsza. Między Igumenitsa a Saranda jest co prawda dobra droga z przejściem Qafe Bote - Sagiada (ruch mały więc przekroczenie granicy zajmuje góra kilka minut, jest nawet sklep bezcłowy) ale jadąc tam kilka razy nigdy nie widziałem autobusu lub busu a sam ruch samochodowy nie jest duży więc złapanie np. stopa może nie być łatwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:33 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
W październiku wybieram się na Korfu i chcę wpaść na dzień do Albanii. Przejrzałam już wcześniej stronę linkowaną na forum - http://www.sarandaweb.com/transportation/. Czy rozkłady tam prezentowane są nadal aktualne?

Znalazłam informację, że mogę się dostać z Korfu do Sarandy promem, ale jest tylko jedno połączenie o 9 (na miejscu około 9.30) i jedna szansa na powrót o godz. 13, czyli cofając czas o godzinę różnicy między Korfu a Albanią, miałabym na miejscu 4,5 h, czyli bardzo mało, a chciałabym oprócz Sarandy zobaczyć Butrint. Ponadto bilet nie należy do tanich - w 2 strony zapłaciłabym 38 euro :-(

Stąd moje pytania:
1) Czy w ogóle jest to wykonalne? Czy w tak krótkim czasie zdążę się przemieścić z Sarandy do Butrint i z powrotem i jeszcze coś zobaczyć bez wywieszonego języka? Czy dobrze patrzę, że w jedną stronę autobus jedzie 1 h?
2) Czy ewentualnie sama Saranda (bez Butrint) jest warta zobaczenia, gdybym miała się nie wyrobić?
3) Czy jest jakaś alternatywa? Znalazłam informację o kursujących częściej promach na linii Korfu - Igoumenitsy (Grecja). Czy są jakieś połączenia autobusowe na trasie Igoumenitsy - Butrint / Saranda i z powrotem? Za Chiny niczego w tym temacie nie mogę znaleźć :(

Będę wdzieczna za odpowedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2069
srebrny
Wszystko co do cen i rozkładu prawda. Wg. mnie na 4.5h nie warto za taką cenę. Nie ma sensu jechać do Butrintu, bo nie zdążysz nic zobaczyć, a dla samej Sarandy nie warto tyle płacić.

Edytowałem: ponieważ w temacie viewtopic.php?f=1301&p=799597#p799597 piszesz o sierpniu, a tu o październiku.
W sierpniu masz powrót z Sarandy na Korfu o 16:00 http://www.ionian-cruises.com/lines.php#24 , a to już pozwoli przy dobrej organizacji, zwiedzić Butrint i Ksamil. Tempo nie będzie spacerowe, ale wystarczy czasu również na obiad w Ksamil. Sarande sobie odpuść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2016 16:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Popieram Horacego.
Pomyśl nad noclegiem w Sarandzie/Ksamil, w październiku znajdziesz pokój za grosze, rzędu 5 e/os i przynajmniej wydanie tych 38e za prom będzie miało więcej sensu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#7 PostWysłany: 09 Sie 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ja bym sobie na Twoim miejscu taki wypad na chwilkę darował. Sama Saranda jest tych pieniędzy nie warta a zwiedzanie Butrintu w takim czasie nie ma sensu (piszę o tych godzinach październikowych).
Jednodniowej alternatywy przez Igumenitsę nie ma bo droga bezpośrednia do Butrintu nie jest asfaltowa więc jak nie masz samochodu to trzeba jechać dokoła. Poza tym tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy tam coś wogóle w miarę regularnie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2016 10:05 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Dzięki za podpowiedzi.
horacy19 napisał(a):
Edytowałem: ponieważ w temacie viewtopic.php?f=1301&p=799597#p799597 piszesz o sierpniu, a tu o październiku.
W sierpniu masz powrót z Sarandy na Korfu o 16:00 http://www.ionian-cruises.com/lines.php#24 , a to już pozwoli przy dobrej organizacji, zwiedzić Butrint i Ksamil. Tempo nie będzie spacerowe, ale wystarczy czasu również na obiad w Ksamil. Sarande sobie odpuść.

Czeski błąd. :oops: Już poprawiłam daty na październikowe w powyższym temacie. Niestety nie mogę skorzystać z sierpniowych okazji :(

A był ktoś w Igoumenitsie (Grecja) promem z Korfu? Warto? Coś ciekawego w okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#9 PostWysłany: 10 Sie 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Byliśmy dwa razy w Igumenitsy samochodem z Albanii. Generalnie nic tam nie ma, zwyczajne miasto. Na plus plaża a właściwie to bardziej morze i to że długo jest płytko ale to głównie plus dla rodzin z mniejszymi dziećmi.
Jakoś specjalnie bym nie płynął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#10 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 46
Zbanowany
Właśnie sprawdzam połączenia Korfu - Saranda i ... W tamtą strone kursują do grudnia, a na powrót tylko do 30 września ? Czy coś źle sprawdzam ? Jak się potem wydostać z Albanii ?
OK, znalazłem alternatywę - inny przewoźnik http://www.finikas-lines.com/lines-sara ... fu-saranda


Ostatnio edytowany przez jednookonamaroko, 25 Lip 2017 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#11 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
A na kiedy ci potrzebne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#12 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:30 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 46
Zbanowany
Na październik ;)
ionian-cruises na stronie ma bilety Korfu - Saranda na październik, ale powrotnych nie ma :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#13 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ok, na infolinii twierdza ze cały rok pływają. O 11 odpływ z Saranda na Korfu,.
Góra
 Profil Relacje PM off
jednookonamaroko lubi ten post.
jednookonamaroko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#14 PostWysłany: 25 Cze 2018 13:51 

Rejestracja: 25 Cze 2018
Posty: 1
Witam.
Orientuje się ktoś ile zapłacimy w lipcu za prom Saranda - Korfu i z powrotem. Chodzi o auto i pięciu pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prom Korfu-Saranda
#15 PostWysłany: 26 Cze 2018 20:11 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 31
-- 26 Cze 2018 20:08 --

Krzysztof Zielinski napisał(a):
Witam.
Orientuje się ktoś ile zapłacimy w lipcu za prom Saranda - Korfu i z powrotem. Chodzi o auto i pięciu pasażerów.

Na stronie Sarris.al pokazuje mi cenę 294 euro. Za 5 osób dorosłych i auto. Dzieci do 12 lat płacą 50%

-- 26 Cze 2018 20:11 --

Finikas i Ionian chyba wyjdzie drożej:(


Ostatnio podbity przez wojcieszkin, 26 Cze 2018 20:11
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group