Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wypożyczalnia aut
#1 PostWysłany: 01 Lip 2014 21:33 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Witam wszystkich, czy ktoś korzystał z wypożyczalni aut w Albanii?Z tego co się orientuję nie ma tam zbyt wiele, ja osobiście znalazlem tylko jedną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#2 PostWysłany: 02 Lip 2014 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Poszukaj na http://www.auto4free.pl/
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#3 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:30 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
Wypożyczalnie samochodów są w każdym większym mieście. Tyle, ze są to głównie wypożyczalnie miejscowe czyli albańskie, a nie firm które znamy z pozostałej części Europy tj: Hertz, Sixt itp. W Sarandzie wypożyczalnie, o ile pamiętam dwie są zaraz przy porcie promowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2014 09:35 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Nasze 6os wypożyczyło Vana z kierowcą i paliwem. Przejechaliśmy z nim ok 750km od Tirany przez Durres, Vlorę, Berat, Sarandę, Gjirokaster i powrót do Tirany. Zapłaciliśmy tylko 300eur!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2014 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Tylko 300 EUR, za ile dni?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#6 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:57 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
5dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#7 PostWysłany: 06 Lis 2014 17:39 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
piotr72 napisał(a):
Nasze 6os wypożyczyło Vana z kierowcą i paliwem. Przejechaliśmy z nim ok 750km od Tirany przez Durres, Vlorę, Berat, Sarandę, Gjirokaster i powrót do Tirany. Zapłaciliśmy tylko 300eur!!!


A czy wyjeżdżaliście poza granicę Albanii?pytam w sensie pozwoleń wypożyczalnii, bo z tego co wiem to np z Polski częśc wypożyczalni ma(miała?) zastrzerzone niektóre kierunki w tym Albanię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#8 PostWysłany: 13 Wrz 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Aktualny na sierpień 2016 cennik samochodów z Ksamil. Skutery, rowery i samochody (przynaniej jeden) były dostępne.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#9 PostWysłany: 28 Mar 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Czy ma ktoś sprawdzoną wypożyczalnię w Saranda?
Przypływamy promem z Korfu i na kilka dni chciałbym auto wynająć.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Odpowiem sam sobie, może komuś się przyda.
Przy porcie w Sarandzie jest kilka wypożyczalni. Wszystkie mają podobne ceny i podobny standard.
My korzystaliśmy z Sipa Tours. Miła obsługa i zero problemów.
Wypożyczyłem Suzuki Jimny - po dwóch dniach jeżdżenia po górach "siadła mu moc" - bez problemu został wymieniony na ten sam model ale inny kolor ;)

Załączniki:
20180403_142237.jpg
20180403_142237.jpg [ 112.74 KiB | Obejrzany 17687 razy ]
20180403_104018.jpg
20180403_104018.jpg [ 92.88 KiB | Obejrzany 17687 razy ]
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#11 PostWysłany: 05 Cze 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@yarwar, a możesz podać ceny i czy było można wypożyczyć skutery, albo rowery przy porcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#12 PostWysłany: 09 Cze 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Wypożyczałem w Sarandzie auto dla 7 osób. Toyota Corolla Verso pięknie się sprawdziła na górskich serpentynach.
4 dni - 200 EUR
Bez depozytu i oglądania auta, gotówka do ręki i dziękuję bardzo. link do wypożyczalni - https://www.saranda-holiday-rent-a-car- ... rande.com/

Wypożyczalnie aut miały też w ofercie skutery czy quady, było ich kilka na mieście
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#13 PostWysłany: 18 Lip 2018 00:08 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jak radzicie? Na tydzień brać auto z jakiejś sieciówki na lotnisku w Tiranie czy rozejrzeć się za jakąś lokalną wypożyczalnią w mieście, hotelu? Obawiam się aby nie okazało się, że różnica cenowo będzie niewielka a zachodu sporo i ryzyko że mogę w ogóle nie znaleźć nic sensownego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#14 PostWysłany: 11 Cze 2019 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Czy ktoś w ostatnim czasie pożyczał auto na lotnisku w Tiranie (TIA) ?
Jaką wypożyczalnie wybraliście ?

Sam sprawdzam u pośredników i bezpośrednio , ale widzę duże rozbieżności cenowe.
Np na rentalcars w Europcar jest zawarte CDW , TP, natomiast bezpośrednio na Europcar w tej samej lub podobnej cenie brak jest czegokolwiek :

Rentalcars :

Załącznik:
rent1.jpg
rent1.jpg [ 130.52 KiB | Obejrzany 15637 razy ]


Europcar :

Załącznik:
rent2.jpg
rent2.jpg [ 179.36 KiB | Obejrzany 15637 razy ]


Czy ktoś poleca jakąś konkretną multi do szukania auta w Albanii albo pomógł by w wyszukaniu :) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#15 PostWysłany: 21 Sie 2019 22:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o tegorocznym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Tiranie.

Pośrednik: rentalcars

Wypożyczalnia: Surprice (co za nazwa 8-) )

Samochód: mieliśmy rezerwację na Skodę Yeti lub podobny. Dostaliśmy VW Tourana. Opcja full-full, nielimitowane kilometry. Do podstawowego ubezpieczenia dokupiliśmy "Happy Relax Cover" za 15 euro dziennie. W związku z tym depozyt na karcie kredytowej wyniósł 200 euro.

Cena: 302 zł za 3 dni w maju (rezerwowane ze sporym wyprzedzeniem – trafiliśmy na jakąś obniżkę cen na rentalcars); całość płatna z góry. Na miejscu dopłaciliśmy za drugiego kierowcę (3,60 euro za dzień).

Odbiór samochodu: czekaliśmy po wyjściu przez bramki, bo tam stali ludzie z tabliczkami z różnych biur, ale nasi zjawili się dopiero jak zadzwoniliśmy. Teraz jesteśmy mądrzejsi i jeśli ktoś będzie wynajmował samochód w Surprice, to najlepiej od razu udać do hotelu o wybitnie albańsko brzmiącej nazwie "Jurgen" :mrgreen: gdzie znajduje się biuro wypożyczalni.
Trochę roboty papierkowej, pełna komputeryzacja wciąż przed nimi, więc proponuję przewidzieć na odbiór więcej czasu niż w krajach Europy Zachodniej.
Nasz VW Touran okazał się samochodem 15-letnim z przebiegiem 100 569 km (sic :!: tak mam wpisane w papierach - waszej ocenie zostawiam ocenę na ile to realne :lol: )
Klimatyzacja okazała się być zwykłym nawiewem. Musieliśmy dzień później pod hotelem dopompować opony. Wyświetlacz na tablicy rozdzielczej ledwo widoczny. W kieszeniach bocznych walały się odpryski plastiku od nieco zniszczonych zapięć pasów. Niemniej plan Tirana - Durres - Wlora - Gjirokastra - Wlora - Divjaka - Tirana udało się zrealizować.

Zwrot samochodu: bezproblemowo, nawet za bardzo nie oglądali, tylko sprawdzili stan paliwa. Miły gość z wypożyczalni zamówił nam taksówkę do miasta (choć później się okazało, że przepłaciliśmy).

Podsumowanie: stan floty pozostawia chyba wiele do życzenia; obsługa miła i komunikatywna. Nazwa wypożyczalni przewrotna - nie wiadomo jaka samochodowa niespodzianka was spotka przy wynajmie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#16 PostWysłany: 12 Lip 2020 02:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 1
Loty: 40
Kilometry: 91 550
Cześć,

czy znacie może jakąś wypożyczalnię na lotnisku w Tiranie, która nie wymaga karty kredytowej?

Dzięki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#17 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:11 

Rejestracja: 24 Lip 2020
Posty: 1
15.08.2020 lecę z Frankfurtu do Albanii - Tirana na 3 tyg. i z tego samego miejsca mam powrót 05.09.20

Planuje zrobić bałkańskiego tripa bez biegu ile się uda zwiedzić to się uda. I ile będzie możliwe ze względu na ograniczenia.
Plan jest Albania - (górna Grecja?) - Macedonia - Kosowo - Serbia - [ BiH (o ile bd to możliwe) ] - Czarnogóra i powrót do Albanii.

Chcę wynająć na te 3 tyg. samochód.
Tylko nie wiem gdzie najlepiej żeby nie było żadnych ograniczeń co do przemieszczania się. Znalazłem w EuropCarze na lotnisku w Tiranie za ok 370€ + ubezpieczenie. Pani na infolinii powiedziała mi że mogę jechać tylko do Czarnogóry, Macedonii i Kosowa i tyle.
Chciałbym zahaczyć jeszcze chociaż o Bośnię, i fajne byłoby jakby do Grecji szło zajechać a na Serbii mi jakoś nie zależy.

Zna ktoś jakieś sprawdzone wypożyczalnie w Albanii, najlepiej w Tiranie ?
Może ktoś coś polecić ?


Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 24 Lip 2020 15:53, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#18 PostWysłany: 10 Sie 2020 23:36 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 31
Wypożyczałem pod koniec lipca z lokalnej wypożyczalni obok lotniska po prawej stronie przy rondzie. Nazywała się "Makina me qera". Golf diesel trochę poobijany. Zero karty, blokad, depozytów. Tylko gotówka. Cena 25 euro za dobę na 7 dni. Paliwo level to level ale przy zwrocie nikt nie sprawdzał. W ogóle zwrot bezproblemowy. Żadnych dodatkowych ubezpieczeń nie brałem. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#19 PostWysłany: 30 Sie 2020 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Polecam wypożyczalnię Go Rent Albania. Wypożyczenie bez karty, depozytu, z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego (nie obejmuje podwozia). Skoda Roomster, automatic za 25 euro/dzień przy 7 dniach (w tej cenie był też Fiat 500L). Tańsze auta były już niedostępne ale rezerwowałem 2 dni przed wyjazdem. Samochód 5-letni, 80 tys. km przebiegu, ale dał radę na górskich serpentynach i kilku szutrowych drogach. Zwrot bezproblemowy, bardzo pobieżne oględziny. Polityka paliwowa niestety "same-same" (dostałem auto z poziomem paliwa na rezerwie).
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#20 PostWysłany: 08 Paź 2020 18:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
Polecam wypożyczalnię https://rentacaralbania.com/car-rental-fleet/ , Skoda fabia z pełnym ubezpieczeniem i dodatkowymi kierowcami 20E/doba przy 3 dniach. Sprawdzają tylko stan paliwa, odbiór auta przy terminalu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group