Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Cze 2017 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Ktoś korzystał z tej karty, jak wyrobić, jak użytkować? ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 04 Wrz 2018 12:43, edytowano w sumie 1 raz
temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sie 2018 21:20 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Praktykował ktoś z was zwiedzanie Wiednia na rowerach miejskich Citybike Wien? Z tego co widzę wynajęcie do 1h jest darmowe, a do 2h za 1€. Do tego siatka stacji jest bardzo, bardzo gęsta. Tak się zastanawiam, bo w ten sposób na pewno będzie można sporo zobaczyć jednocześnie przemieszczając się dość sprawnie i szybko, a do tego zaoszczędzić na 24h bilecie.

Mam pytanie do tych, którzy już byli. Jak wygląda infrastruktura i ścieżki rowerowe w tym mieście? Czy w samym centrum oraz wokół ringu nie będzie za ciasno na rower?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: rower - Wiedeń
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W sierpniu miałem okazję jeździć rowerami miejskimi w Wiedniu. Bardzo szybka i prosta rejestracja w jednym z terminali. Dwa rowery i dwie karty kantorowe Alior EUR - każdy rower musi być pożyczany na osobną kartę. Opłata za rejestrację w wysokości 1 EUR. Na żadnej z kart nie zauważyłem blokady w wysokości 20 EUR. Jeżeli chcemy jeździć za darmo, to między oddaniem roweru a pożyczeniem kolejnego musi upłynąć 15 minut.
Załącznik:
citybike_wien.jpg
citybike_wien.jpg [ 10 KiB | Obejrzany 8105 razy ]

Załącznik:
wypozyecznie_rowerow_oplaty.jpg
wypozyecznie_rowerow_oplaty.jpg [ 251.89 KiB | Obejrzany 8105 razy ]


Roweru używałem, żeby dostać się z hotelu (Hotel Ibis Budget Wien Messe) do ścisłego centrum oraz po ringu, jadąc do Schönbrunn. Po Wiedniu jeździ się bardzo dobrze. Są wyznaczone ścieżki rowerowe. Jeżeli ich nie było, jeździłem ulicą. Rowery lekkie, w bardzo dobrym stanie technicznym. Zaskoczyła mnie łatwość regulacji wysokości siodełka.

Załącznik:
rowery.jpg
rowery.jpg [ 449.11 KiB | Obejrzany 8105 razy ]


Polecam ten sposób transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciej.gol lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2018 21:06 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Dla zainteresowanych - rejestracja konta możliwa na kartę Revolut. Wszystko działa sprawnie, a rowery są w dobrym stanie. Zwracam jednak uwagę na jedną różnicę w porównaniu do polskich sieci Nextbike. Zwrot roweru jest możliwy tylko w wolne miejsce na stacji, nie ma możliwości przypięcia go i odznaczenia zwrotu w aplikacji. Ale podsumowując, jest to bardzo wygodna opcja na zwiedzanie Wiednia. Sama infrastruktura rowerowa w tym mieście jest rewelacyjna. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Cze 2019 08:19 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Potwierdzam wszystkie wcześniej wyrażone opinie, świetny sposób na przemieszczanie się po Wiedniu za 1E, bo tyle kosztuje rejestracja. Używałem revoluta. Teoretycznie tylko pierwsza godzina jest bezpłatna, ale mnie nie pobrało żadnych dodatkowych opłat mimo, że w pewnym momencie przetrzymałem rower przez trzy godziny. Apka pokazuje stacje i ilość wolnych miejsc do wpięcia roweru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
Chyba jak każdy serdecznie polecam, aby zaoszczędzić czas można się zarejstrować na stronie https://citybikewien.at/en a później aktywować za pomocą karty w automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2020 23:04 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 9
odświeżam kotleta, blokują te 20 Euro czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:35 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W sierpniu, na dwóch kartach kredytowych nie było żadnej blokady. Citybike pobrał tylko 1 EUR:
Załącznik:
Bank BNP Paribas.png
Bank BNP Paribas.png [ 10.75 KiB | Obejrzany 5371 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group