Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bruksela -> Luksemburg
#1 PostWysłany: 26 Gru 2014 17:30 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Zastanawiam się nad czterodniowym wypadem do Beneluksu. Padło na Brukselę (ponownie) i Luksemburg. Z racji, że przejazdy flibco z Charleroi na interesujący termin są już zbyt drogie opcja nie wchodzi w grę. Zamiast tego miałem zamiar przejechać pociągiem do Arlon (poniżej 26 roku życia 6 €) i stamtąd piechotą przejść do Eischen, gdzie można łapać autobus do stolicy. Czy ktoś ma pomysł na jakieś lepsze rozwiązanie?

Przejazd koleją Arlon-Luksemburg nie wchodzi w grę.

Powrót do Charleroi wychodzi 9 €, jesteśmy na 2,5 h przed odlotem więc w tę stronę podróż jest opracowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 26 Gru 2014 18:26 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Jak wolisz kombinować zamiast Megabusem...
to nie, nie ma lepszego pomysłu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Gru 2014 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Nie wiem jaki Cię termin interesuje, ale megabus ma teraz promocję 20.000 biletów za 0 waluty (+0.50euro opłaty rezerwacyjnej), w terminie 12.01-12.2015, np:

Załącznik:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 80.99 KiB | Obejrzany 9713 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Gru 2014 20:38 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
:|

Jakimś cudem przegapiłem wejście Megabusa do Luksemburga i nie zauważyłem go w propozycjach na mapie. Naprawdę, nawet nie sądziłem że to takie proste.

Problem z głowy, bilety kupione, 1 Ł na głowę. Dzięki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2021 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Cześć, pytanie czy jest teraz jakieś aktywne połączenie autobusowe między CRL a Luksemburg City?

Megabus wskazuję tylko UK, a flixbus i flibco nie wyszukują mi żadnych połączeń.
_________________
Droit au but!

Image


Ostatnio edytowany przez kubus571, 21 Wrz 2021 09:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Słynne flibco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:05 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Flibco niestety nie kursuje już na tej trasie post covid.

https://www.flibco.com/en/node/522


Ostatnio edytowany przez NBE322 21 Wrz 2021 09:08, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Poprawiłem się zanim przeczytałem Twój post, ani flibco ani flixbus nie zwracają mi żadnego połączenia na jesień. Coś nie tak z wyszukiwarką czy po prostu nie kursują.

Edit: Dziękuję, a cokolwiek innego znacie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Autobus miejski do Charleroi Sud (€6) + pociąg Charleroi-Luxembourg (€21,50) z przesiadką w Namur.

Edit: W zależności od tego w ile osób / ile stron jedziecie można zaoszczędzić biorąc Rail Pass (ew. od kogoś z forum). Wtedy na Rail Pass wpisujesz Charleroi Sud - Arlon (koszt efektywnie €8,60) + dokupujesz bilet Arlon - Luxembourg za €2,50
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Z dwójką małych dzieci i wygodną żoną taka liczba kombinacji raczej nie przejdzie :/

Szukałem też połączenia kolejowego z Brukseli ale 54euro w jedną stronę bezpośrednio za wszystkich, a w dwie strony to tyle co różnica w bilecie lotniczym do samego LUX.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Wrz 2021 09:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
To nie lepiej zapytać w grupę: Polacy w Luksemburgu/Luxemburg Expats? Na 100% ktoś będzie dorabiał takim transferem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2021 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Nie wiedziałem, że takowa istnieje. Przejrzałem ją i tego typu pytania pozostają bez konkretnej odpowiedzi. Dużo jest ofert samych przejazdów z PL do LUX.
Poza tym samochód musiałby mieć dwa foteliki dla dzieci a z tym zawsze jest problem.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2021 15:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
kubus571 napisał(a):
Z dwójką małych dzieci i wygodną żoną taka liczba kombinacji raczej nie przejdzie :/

Szukałem też połączenia kolejowego z Brukseli ale 54euro w jedną stronę bezpośrednio za wszystkich, a w dwie strony to tyle co różnica w bilecie lotniczym do samego LUX.

A jaka liczba kombinacji/cena jest maksymalnie dozwolona? Jeżeli cenisz sobie wygodę a dokładając 54 euro na całą rodzinę lecisz bezpośrednio do Luksemburgu, to brałbym lot do Luksemburga i nie kombinowałbym.

Flibco jak jeździło, to też trzeba było bardzo wcześnie kupić / mieć szczęście żeby trafić na bilety po €5/os. Normalne bilety Flibco na tej trasie kosztowały €20-€30/os.

Obawiam się, że masz zbyt duże oczekiwania cenowe. Transport lądowy ~200km w cenie €54 w Europie Zachodniej dla 4 osobowej rodziny to raczej normalne ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Cena nie jest dla mnie wyznacznikiem, jestem w stanie zapłacić parę Euro więcej, aby nie kombinować, dlatego flibco było najlepszym rozwiązaniem i nie mówię że najtańszym.

Sam lot do CRL jest najtańszy jednak przez brak busa pojawiają się komplikację, lot do BRU jest tańszy niż połączenie bezpośrednie ale potem pociąg z przesiadką do LUX i wychodzi ca to samo co lot bezpośredni. Też skłaniam się ku lotowi bezpośredniemu ale czekam na jakąś obniżkę cen, niby LH ma promocję dla dzieci obecnie, jednak kolejne loty o 6.00 z dziećmi nie uśmiechają mi się, stąd moje rozterki.
(Lot bezpośredni mam na myśli do Luksemburga, stricte lot bez przesiadki jest tak drogi, że bez jakiejś szalonej środy w Locie nie biorę go pod uwagę)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group