Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dojazd do Brześcia
#1 PostWysłany: 13 Maj 2018 19:05 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Hej,

Czy granicę do Brześcia można przekroczyć pieszo? A jeśli nie, to jak to zrobić bez samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Maj 2018 19:06 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Autobus lub pociąg. Na piechotę nie można

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Maj 2018 19:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak, na piechotę nie da rady. Jeśli jesteś niezmotoryzowany od biedy można podejść pod przejście drogowe i "na stopa" załapać się do jakiegoś samochodu. Najlepiej do jakiegoś polskiego, bo najprawdopodobniej nie mają nic do zgłoszenia dla celnika polskiego i szybciej przejedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Maj 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jak wygląda przeprawa dla polskiego auta przez przejście graniczne w Brześciu?
Długie są kolejki (w drugą stronę również)?
Ostatnio ostałem się w Hrebennem ponad 6 godzin na powrocie z Lwowa (na stronie granica.gov.pl była informacja o kolejce na dwie godziny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Maj 2018 14:48 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Zależy o jakiej porze i w jaki dzień. Czasem 30 minut, a czasem 2 godziny. Autobusem może być szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2018 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Podjechaliśmy do Terespola autem. Zostawiliśmy samochód na parkingu strzeżonym - 7 zł/dobę. Bilet do Brześcia 16,90 PLN od osoby. Szybka kontrola paszportów i już jesteśmy w pociągu. Elektriczka jechała 14 minut do Brześcia. Po wyjściu z pociągu, sprawdzenie dokumentów - stemple do paszportów i już jesteśmy przed budynkiem dworca.
Taxi do hotelu w centrum miasta za 3,60 rubla czyli 7,20 PLN.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Cze 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
RKS1926 napisał(a):
Podjechaliśmy do Terespola autem. Zostawiliśmy samochód na parkingu strzeżonym - 7 zł/dobę. Bilet do Brześcia 16,90 PLN od osoby. Szybka kontrola paszportów i już jesteśmy w pociągu. Elektriczka jechała 14 minut do Brześcia. Po wyjściu z pociągu, sprawdzenie dokumentów - stemple do paszportów i już jesteśmy przed budynkiem dworca.

Cześć,
mam taki sam plan. Jednak na stronie rozklad.pkp.pl widzę że tylko pociągi pośpieszne przez Terespol jeżdżą do Brześcia.
Jakim pociągiem jechałeś?
Myślałem że są takie lokalne - tzw podmiejskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Cze 2018 21:24 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Są pociągi do Brześcia, nie pośpieszne, podstawiane przez białoruską czychrynkę :) . Poszukaj dokładniej, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2018 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
Hej, szukałem rozkładu i nie znalazłem.
Wiem jest strona https://rw.by/en/ czy Białoruskie Koleje to jest "czychrynka" ?
Czy płatność za bilet odbyła się w pociągu i można płacić tylko w Rublach Białoruskich?
Czy parking o który wspomniałeś to jest ten na przeciwko dworca w Terespolu ?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Cze 2018 09:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2018 13:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Bilet na pociąg kupujesz na dworcu w Terespolu nie później niż 15 minut przed odjazdem. Przechodzisz tunelem do budynku odpraw paszportowych i stamtąd na peron. Jest w obu rozkładach, polskim i białoruskim. 3 razy na dobę, codziennie. Poprawka! Był trzy razy, teraz dwa 10:55 i 17:00.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugirapfr lubi ten post.
dlugirapfr uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Cze 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Tak, 2 razy dziennie. My jechaliśmy tym 10:55 ale zapchany na maxa. Bardzo popularne połączenie w weekendy się zrobiło.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Cze 2018 21:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
To zapewne dlatego, że zgodnie z planem od 10 czerwca mieli uruchomić drugi skład Skaryny, a dodatkowo Chińczycy cisną na większą częstotliwość jazdy składów towarowych.
Połączeń autobusowych jest więcej.
https://busfor.pl/autobusy/Brze%C5%9B%C4%87/Terespol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:46 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
Niedawno wróciliśmy z Białorusi. Do Terespola dojechaliśmy własnym autem. Samochód zostawiliśmy na parkingu przed dworcem PKP, bo pierwotnie mieliśmy jechać pociągiem, ale że byliśmy trochę wcześniej (pociąg miał być o 10.55, a autobus o 10.00), to zdecydowaliśmy się na autobus. Autobus odjeżdża z Terespola, przystanek jest przed Kościołem Zielonoświątkowców (sprawdźcie sobie na Google Maps, lub zapytajcie kogoś z miejscowych, to wam wskażą drogę). To jakieś 2-3 min. piechotą od Dworca PKP. Koszt biletu to 10 zł - my wysiedliśmy na stacji końcowej, czyli w Brześciu przy dworcu autobusowym przy ul. Mickiewicza (z tego co pamiętam). Czas zajął nam 2h. Poniżej wrzucam rozkład (wziąłem od kierowcy):

Pierwsza strona
Załącznik:
Komentarz do pliku: pierwsza strona rozkładu
rozklad1.jpg
rozklad1.jpg [ 147.34 KiB | Obejrzany 13013 razy ]

Druga strona
Załącznik:
Komentarz do pliku: druga strona rozkładu
rozklad2.jpg
rozklad2.jpg [ 114.92 KiB | Obejrzany 13013 razy ]


Ale uwaga! Wjeżdżaliśmy bez wiz - zarejestrowaliśmy się na tej stronie https://bezviz.by/pl/ - i tam zaznaczyliśmy, że wjeżdżamy pociągiem (a wjechaliśmy autokarem ostatecznie) i pogranicznik po stronie białoruskiej trochę nie wiedział, co z tym zrobić, ale ostatecznie zadzwonił do kogoś i przepuścili nas. Dodam, że kobieta, też Polka, która nie miała tych dokumentów (myślała, że na granicy można załatwić), została zawrócona - nie przepuścili jej. Formalności trzeba załatwić wcześniej.

Wracaliśmy pociągiem z Dworca Centralnego Brześć , koszt biletu do Terespola to w przeliczeniu na złotówki jakieś 19,5 zł, czyli 2x drożej niż autobusem, ale też 2x szybciej, bo wyjechaliśmy o 16.00 godz. czasu białoruskiego, a w Terespolu byliśmy jakieś 30 min później. Z formalnościami na granicy nie trwało to dłużej niż 1h.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2018 17:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lip 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
Moja podróż również zakończyła się prawie pozytywnie. Też kupiłem "przepustkę" na https://bezviz.by/pl/ - wybrałem opcję pociągiem i pociągiem przekroczyłem granicę.
Jechałem razem z żoną i półtorarocznym synem w wózku. Niestety "na peronie międzynarodowym" w Terespolu po odprawie celnej pomimo tego że windy są to nie wiadomo kto może je uruchomić. Straż Graniczna odsyła do PKP. Nie ma też podjazdu dla wózka po schodach po odprawie celnej - istna patologia niczym w filmie Bareji. Takich strażników granicznych mamy w Polsce że nawet nie chciał pomóc przy zniesieniu wózka bo... w pracy jest :)
Po stronie brzeskiej ta kładka przez cała długość torów bez jakiegokolwiek podjazdu też pozostawia wiele do życzenia no ale to nie mój kraj. Poradziłem sobie. :)
Super wycieczka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2018 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lip 2018 17:44 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Napisz do komendanta SG na bierną postawę SG. Nie wiem co to da, bo infrastruktura przejść granicznych należy do Lubelskiego Zarządu Przejść Graniczny, który podlega miejscowemu wojewodzie. Tym niemniej jeśli było to dla Ciebie obciążające - pisz! Tu i tu. Do PKP też. To jest Twoje prawo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2018 18:27 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Odwiedzanie Białorusi polecam każdemu, mi się bardzo tam podoba. O zachowaniach f-szy SG niestety słyszy się coraz więcej złych opinii. Jak tak odpowiedział to poprostu obora z jego strony. Jest jego obowiązkiem służyć obywatelowi i to jest jego praca. Pomoc ludzion z wózkiem to taka wydaję się podstawa zachowania nie tylko mundurowego. Niemniej jednak wyrażanie opinii na podstawie jednej strony jest nieobiektywne. Można wziąć pod uwagę, że np f-sz pilnował przejsćia pomiędzy peronami, aby uniemożliwić przechodzenie omijając kontrolę graniczną. W tym przypadku nie mogło być mowy o zejściu z posterunku. Mogło też tak być....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
Napisałem do PKP - PLK i do Straży Granicznej - nie odpuszczę im. Wstydzę się za takich funkcjonariuszy którzy strzegą granic Ojczyzny.
Stalo dwóch strażników granicznych obok siebie przy zejściu z peronu - żaden nie pomógł. W sumie strażników granicznych było na peronie z 6 a peron cały ogrodzony. Ja opuszczałem pociąg jako ostatni nie chciałem się pchać z dzieckiem do przodu.

Do PKP napisałem że jeszcze bym zrozumiał ich że nie ma podjazdów na wózki ... ale skoro cały "dworzec" wyremontowali postawili windy za pieniądze podatników to niech one działają a nie tylko mają być po to żeby były. Jak w tym filmie Kogiel Mogiel - sytuacja z łazienką.

Tak czy inaczej polecam Białoruś - pewnie jeszcze pojedziemy do Grodna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:45 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Cześć
Wybieram się do Brześcia 30/12, a wracam 02/01.
Jestem z okolic Tarnowa więc najpewniej udam się do Terespola bezpośrednio i tam już pociągiem do Brześcia.
Czy bilet na ten pociąg 10:55 kupie tylko i wyłącznie w kasie w Terespolu?
Jest jakieś ryzyko, że jak będę na miejscu to może się okazać, że brak biletów itp. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lis 2018 21:09 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Kupisz w każdej kasie PKP, sprzedającej bilety międzynarodowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lis 2018 21:50 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Spokojnie taki bilet kupisz też w Tarnowie na Dworcu Głównym, też pochodzę z tamtych rejonów i bez problemu kupowałem bilety na relacje międzynarodowe, więc nie trzeba ryzkować i robić to w Terespolu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group