Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Wrz 2014 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
samaki9 napisał(a):
z jakiej wypożyczalni mogę wypożyczyć auto ,żeby pojechać na 1-2 dni z Dubrovnika do Czarnogóry? [..] albo nie można jechać do Czarnogóry , albo cena za wynajęcie auta jest kosmiczna


Trzy opcje, moim zdaniem:

1) Przeszukanie http://www.economycarrentals.com/ i znalezienie czegoś, o czym pisali przedmówcy (część z wypożyczalni, np Sixt, jeszcze 2-3 lata temu pozwalało wjechać do Czarnogóry, i nie wykupywać "Cross Border Card"). Chyba, że obcięto do zera taką możliwość;

2) Przekalkulowanie, czy opłacalna jest dodatkowa taryfa za wjazd do Czarnogóry wypożyczonym samochodem (taką opłatę pobiera m.in. bodajże w Budget było - 8,13EUR / doba, max 25EUR za całość wypożyczenia). Trzeba pamiętać, że na granicy CRO-MNE mogą się czepiać różnych rzeczy - na przykład obowiązkowego fotelika dla dziecka;

3) Zostawić samochód w spokoju, i jechać transportem publicznym / busem z "ekskursją" ;). Na trasie z Dubrownika do Czarnogóry (Herceg-Novi, Perast, Kotor, Budva) jeździ zarówno BlueLine, jak i kilka prywatnych firm zajmujących się wycieczkami. Ja korzystałem w "odwrotną stronę" (Czarnogóra-Dubrownik) m.in. z TrendTravel (http://trendtravelmontenegro.com/ - całodzienny wyjazd w ubiegłym roku to koszt 18EUR od osoby.

Samo poruszanie się po Czarnogórze komunikacją publiczną jest dostępne i niedrogie - a zakładam, że mając 1-2-3 dni, nie będziecie chcieli eksplorować całej Czarnogóry, ale zapewne typowe "must-see" zwiedzić (Perast? Kotor?). Czyli alternatywnie: dojechać z Dubrownika do Igalo lub Herceg Novi, a stamtąd już publicznymi busami 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 07 Wrz 2014 10:24 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dziękuję za odpowiedż. Patrzyłem na tą wypożyczalnie , niestety do Czarnogóry jechać nie można. Także pozostaje transport publiczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Wrz 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Samaki9 - zadzwoń do rentalcars i popros o skalkulowanie cen. Zrobią to dla Ciebie. Albo przechytrz wypożyczalnie, dojedź do Czarnogóry transportem publicznym, tam wypożycz auto na dwa dni i wróć transportem publicznym. W Czarnogórze warto mieć samochód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Mar 2016 20:49 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Czy ktoś poleca jakąs wypożyczalnie, która ma full ubezpieczenie żeby można było płacić kartą debetową ? jak to jest z dojazdem do Dubrownika, z tego co widzę jest Czarnogórksa granica na odcinku 50km.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Mar 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Będąc w Chorwacji wypożyczałem tutaj http://www.rentacarsplit.net/ - miejsce odbioru w całym kraju - my odbieraliśmy w Makarskiej - gość z wypożyczalni przyjeżdżał samochodem ze Splitu :) Dostaliśmy Opla Astę. Pachniała nowością, ale mocno poobijana. W cenie można było jechać do BiH (byliśmy m.in w Mostarze) , więc do Dubrovnika także. Przy rezerwacji zaznaczyłem, że dokupuje to extra ubezpieczenie. Nie wiem czy przyjmują debetówkę jeżeli wykupisz to extra ubezpieczenie (miałem KK) - z pobieżnej lektury ich FAQ wynika, że nie, ale popytaj jeszcze mailowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Maj 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Kojarzy ktoś wypożyczalnię Pulse? Brał ktoś samochód od nich? Wydają się dużą chorwacką firmą, ale niewiele opinii w internecie mogę znaleźć.

Znajduje mi ją najtaniej na wyszukiwarce Dohop (btw to sprawdzony pośrednik?) - 650zł na 4 dni razem z ubezpieczeniem w AXA.

Jeśli wezmę to ubezpieczenie to nie zrobią mi blokady na karcie? Ewentualnie zrobią w jakiejś rozsądnej kwocie, a nie 12k PLN? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 02 Maj 2017 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Zawsze jest blokada jak przez pośrednika wypożyczasz, chyba że wykupisz na miejscu ubezpieczenie w wypozyczalni

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Lip 2017 13:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Przerabiał ktoś drogę ze Splitu do Dubrownika transportem publicznym? Znalazłem tylko https://getbybus.com/

I czy tą samą drogę można pokonać promem? EDIT: na to pytanie juz sobie odpowiedziałem :) http://www.jadrolinija.hr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Lip 2017 13:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
Jadrolinija, 200 kun -> http://www.jadrolinija.hr/en/schedule/L ... 1/12072017
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 27 Paź 2017 15:11 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Dzień dobry,

czy ktoś podróżował transportem publicznym poza sezonem, czyli np. w marcu/listopadzie? Czy autobusy tak samo często jeżdzą czy rzadziej? Chciałabym polecieć do Istrii w marcu, wiem, ze pogoda moze nie będzie fantastyczna, ale to jest na ten moment jedyny mozliwy termin wyjazdu. Z zasady nie wypożyczam aut za granicą, musze się opierac na transporcie publicznym, take wszelkie sugestie pod tym kątem mile widziane.

dziękuję,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Paź 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Autobusów jest zdecydowanie mniej niż w sezonie, ale są i spokojnie da się przemieszczać po całej Chorwacji. Warto jednak popatrzeć wcześniej rozkład jazdy, żeby nie narazić się na długie oczekiwanie na dworcu. Wpisujesz w wyszukiwarkę "kolodvor + nazwa miejscowości, z której chcesz jechać" i masz wszystko na dłoni ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maya0104 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy w sezonie (początek sierpnia) warto ogarniać bilety wcześniej czy są miejsca "na już" po przyjściu na dworzec? Planuję spędzić 3 dni . przylot do Splitu wieczorem w sobotę, wylot też ze Splitu popołudniu we wtorek. Chcę poruszać się komunikacją miejską publiczną na trasie Split-Makarska-Dubrovnik-Split.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Arekkk, 28 Cze 2018 21:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:20 

Czy aby na pewno miejską?
Ja w sierpniu lecę do Splitu na 9 dni, z racji położenia lotniska mam zakupione bilety z Trogiru do Zadaru i Dubrownika przez GetByBus, liczba miejsc ograniczona
Kombinuję jeszcze coś do Medjugorie, ale tu bez wypożyczenia samochodu chyba nic z tego nie będzie
Góra
 PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:26 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Publiczną oczywiście. Alternatywą jest autostop.

Z Medjugorje do Chorwacji jeżdżą taxy, przynajmniej były takowe wprost oferujące takie kursy. Oczywiście są jakoś horrendalnie drogie. Ostatni autobus z Medjugorie do Mostaru odjeżdżał jakoś ok. 15-16 (marzec 2017).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:32 

Ja kupiłem online wcześniej, bo jest spory wybór kursów i miejsc, do tego tych sporo tańszych
Ale każdy robi jak uważa, z powodów w/w wynajem samochodu jest jednak najlepszy
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Sie 2018 00:03 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Można na miejscu, ale jest ciut drożej niż przez internet.

Dla zainteresowanych wrzucam rozkłady krajowe i międzynarodowe z dworca w Splicie.

https://ibb.co/gCCorK
https://ibb.co/hyiHke
https://ibb.co/gisXJz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group