Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Też mogę polecić avię w Zadarze, wziąłem jak zwykle najtańsze 4 drzwiowe, a jak w większości przypadków był upgrade i nowy Opel mokka, zwrot szybki i wnikliwego oglądania, tylko depozyt wisiał prawie 2 tygodnie,
Dodam jeszcze że potrzebowałem ponad 3 dni i przez Discover nie policzyli mi więcej, inni chcieli za 4 dni liczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 25 Cze 2022 20:20 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Zadar, Avant Car - polecam. Szybki odbiór auta na lotnisku, jeszcze szybszy zwrot kluczyka do key boxa przed 6 rano kiedy biuro jeszcze było zamknięte. Ok. 8:00 email z potwierdzeniem że samochód sprawdzony, wszystko ok i zwolnią depozyt. 7 dni w moim przypadku za niecałe 1100zl za niewielkiego crossovera, brane przez vipcars. Opel Mokka, 8k km przebiegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Cze 2022 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Aramise napisał(a):
i zieloną kartą do Bośni za 780 zł.


To cię skorili dodatkowo bo zielonej karty do Bośni nie potrzeba od 2020 r. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
tamtam lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:27 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 7
Próbowałem w Zadarze dwóch wypożyczalni:

Alamo – to jest to samo "okienko" co enterprise, więc te same samochody i normalne zasady blokady na karcie (300EUR) oraz normalne zasady sprawdzenia auta przy odbiorze (ignorowanie rys/uszkodzeń do około 5 cm).

Avantcar – bardzo tanie auto, ale bardzo wysokie blokady na karcie (1200-1800 EUR oraz obowiązkowa karta kredytowa) i drobiazgowe sprawdzanie każdej rysy. Możliwość wykupienia ubezpieczenia full-cover (~25 EUR/dzień) które znosi blokadę na karcie (przyjmują karty debetowe) i wtedy cena najmu wychodzi odrobinę drożej niż w Alamo/Enterprise.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 21 Lip 2022 08:25 

Rejestracja: 14 Gru 2021
Posty: 2
Witam, ja w dniu dzisiejszym zrobiłem rezerwację na wrzesień w zadarze i wziąłem auto od AVIA. Opłaciłem z góry 30% wartości i na dokumencie w mailu od nich dziwi mnie nadal jeden zapis:
Iznos franšize: 200,00 EUR
Polog/predujam: 2.575,32 HRK
Izdano računa/faktura: 42,92 EUR, Preostalo za fakturirati: 100,15 EUR
Trajanje: 3 d, 0 h
Napomena: for an indefinite period RBA transaction id: 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx'
Rezervacija bez plaćenog depozita se automatski otkazuje nakon 5 dana / Reservation with unpaid deposit is automatically cancelled after 5 days

Mam rozumieć, że jakies dodatkowe 200e mam im wysłac w ciągu 5 dni czy jak? byłem pewny, że biorąc FULL Protection mam jedynie blokadę na karcie 200e a tu wychodzi ze dochodzi jeszcze 2.575,32 HRK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Lip 2022 08:57 

Rejestracja: 29 Lip 2022
Posty: 1
Właśnie miałam robić rezerwację u nich, ale zobaczyłam Twojego posta. Czy udało Ci się już wyjaśnić o co chodzi z tymi kwotami i kiedy trzeba wpłacić ten depozyt?
Tak na logikę to depozyt/kaucja jest czymś, co z racji swego charakteru może zaistnieć jedynie w momencie wydania przedmiotu, a nie jako przedpłata na kilka tygodni wcześniej.


Ostatnio edytowany przez macio106, 16 Maj 2023 09:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Lip 2022 10:57 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
eifel65 napisał(a):
Witam, ja w dniu dzisiejszym zrobiłem rezerwację na wrzesień w zadarze i wziąłem auto od AVIA. Opłaciłem z góry 30% wartości i na dokumencie w mailu od nich dziwi mnie nadal jeden zapis:
Iznos franšize: 200,00 EUR
Polog/predujam: 2.575,32 HRK
Izdano računa/faktura: 42,92 EUR, Preostalo za fakturirati: 100,15 EUR
Trajanje: 3 d, 0 h
Napomena: for an indefinite period RBA transaction id: 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx'
Rezervacija bez plaćenog depozita se automatski otkazuje nakon 5 dana / Reservation with unpaid deposit is automatically cancelled after 5 days

Mam rozumieć, że jakies dodatkowe 200e mam im wysłac w ciągu 5 dni czy jak? byłem pewny, że biorąc FULL Protection mam jedynie blokadę na karcie 200e a tu wychodzi ze dochodzi jeszcze 2.575,32 HRK



Zagadaj do nich ale wg mnie:
200eur wkład własny (nie zawsze full znaczy full niestety)
2575,32hr blokada na karcie przy odbiorze auta (wkład własny plus ewentualnie na paliwo/mandaty)
42,92eur tyle zapłaciłeś zaliczki / 100,15eur zostało do zapłaty na miejscu
Uwaga odnośnie 5dni może dotyczyć zaliczki - może jej nie zaksięgowali jeszcze i uprzedzają, że jeśli nie zapłacisz do 5dni to anulują rezerwację co byłoby dość logiczne.

Edit: widzę teraz, że post ma ponad tydzień więc chyba temat się jakoś rozwiązał - mimo wszystko fajnie byłoby napisać co i jak (na przyszłość).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Sie 2022 07:56 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Mam pododobne pytanie odnosnie AVIA

Wypozyczylem auto, z full insurance 22e za dobe zeby uniknac blokad na karcie i depozytow (nawet nie mam kredytowej tylko zwykla debetowa)

A dostaje maila z i formacja:

Credit card is mandatory for security deposit, debit one is accepted for payment only.

Czyli ze co ? Full insurance nie zapewnia tego ze nie musze miec blokady na karcie ? (Ktorej nawet nie mam)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Sie 2022 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
W większości przypadków ubezpieczenie pokrywa zwrot kasy jak pobiorą z blokady na karcie, czasami jak się kupi na miejscu ubezpieczenie to nie blokują karty, wszystko musi być opisane w warunkach wypożyczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Depozyt nie musi być tylko na udział własny, czasami są blokady na karcie np. na paliwo. Trzeba sprawdzić warunki wynajmu danej wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:24 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Marcin Cy napisał(a):
Mam pododobne pytanie odnosnie AVIA

Wypozyczylem auto, z full insurance 22e za dobe zeby uniknac blokad na karcie i depozytow (nawet nie mam kredytowej tylko zwykla debetowa)

A dostaje maila z i formacja:

Credit card is mandatory for security deposit, debit one is accepted for payment only.

Czyli ze co ? Full insurance nie zapewnia tego ze nie musze miec blokady na karcie ? (Ktorej nawet nie mam)


Okey odpisali mi ze przy najwyzszym ubezpieczeniu potrzebuja rawo jazdy, paszport/ID i karta bez zadnego dodatkowego obciazenia.

Jednak mam inny problem jeszcze. Probuje tez wynajac u nich auto w Sibeniku na dzien 4.09 (niedziela) i cena za auto to ok 50e plus ubezpieczenie 22e, w godzinach 8:00 - 20:00 czyli w zasadzie na 12 godzin a na stronie liczy mi x2 czyli wynajem 100e plus ub 22e. Czy to dlatego ze to niedziela i moze byc zamkniete czy w czym moze byc problem ? Bo 122 euro za 12 godz auta to mi srednio odpowiada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Paź 2022 23:35 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 3
Hej, jestem zupełnie zielona w kwestii wynajmu samochodu. Robiąc rezerwacje do na lot przez Ryanaira od razu zarezerwowałam samochód - wybór padł na firmę Alamo. Za rezerwację zapłaciłam, dokupilam dodatkowo pełne ubezpieczenie. W mailu dostalam info, żeby pamiętać o karcie kredytowej na nazwisko kierowcy.
1. Czy będą w sytuacji, w której dokupione jest pełne ubezpieczenie wymagać udziału własnego?
2. Czy styka karta debetowa z odpowiednim debetem (pisali o kwocie ok 3.800)?
3. Czy Alamo koniecznie wymaga karty kredytowej na nazwisko kierowcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Paź 2022 00:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
swietonskam napisał(a):
1. Czy będą w sytuacji, w której dokupione jest pełne ubezpieczenie wymagać udziału własnego?

Dokupiłaś ubezpieczenie od pośrednika a nie od wypożyczalni - w takim wypadku w umowie z Alamo i tak będziesz miała udział własny i depozyt na karcie.
swietonskam napisał(a):
2. Czy styka karta debetowa z odpowiednim debetem (pisali o kwocie ok 3.800)?

Sprawdzisz w warunkach rezerwacji czy akceptują również debetówki.
swietonskam napisał(a):
3. Czy Alamo koniecznie wymaga karty kredytowej na nazwisko kierowcy?

Karta zwykle wymagana jest na dane kierowcy - czasami jeśli mamy w umowie drugiego kierowcę (czasem jest w cenie wynajmu), to wypożyczalnia może się zgodzić na użycie jego karty. Najlepiej spytać bezpośrednio w Alamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Mar 2023 20:53 

Rejestracja: 09 Mar 2023
Posty: 1
Cześć, orientuje się ktoś może ile kosztuje na dzień pełne ubezpieczenie (SCDW/szyby) w Alamo i jak wtedy wygląda depozyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 05 Kwi 2023 21:24 

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 10
Hej

Zbieram sie do rezerwacji samochodu w Zadar i po pozytywnych opiniach tutaj zmierzam do wybrania sie Avia Zadar(https://www.avia-rentacar.hr/en/)
Zastanawiam sie tylko czy bookowac przez strone posrednika(discover cars) czy bezposrednio na stronie Avia.
U posrednika koszt ubezpieczenie jest nizszy,ale rozumiem w "nagrode" dostaje spory depozyt z kolei bezposrednio na stronie biorac "full protection" nie mam depozytu i przy okazji lekko spokojniejsza glowe przy oddawaniu auta. Czy dobrze rozumuje? Dawnoo auto nie wypozyczalem, wypadlem z obiegu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Kwi 2023 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@tomamek
Dokładnie tak to działa. A w Terms and Condition AVIA w punkcie Insurance masz to wyraźnie napisane:
"By accepting additional insurance lessee reduces excess / franchise liabilty."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 15 Maj 2023 14:06 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Wypożyczam auto w Dubrowniku i chciałabym na 3 dni wyskoczyć do Medjugorje (Bośnia i Hercegowina). Czy orientuje się ktoś, czy nadal obowiązuje zakup Zielonej Karty? Bądź inne koszty związane z przekroczeniem granicy?
Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Maj 2023 14:16 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
miałem dokładnie taki sam pomysł, ale - rezerwując na ECR - natknąłem się na taki zapis
Cytuj:
Karta Transgraniczna (sprawdź Regulamin)
Od PLN 400,93

odpuściłem i zobaczę bezpośrednio w wypożyczalni, jakie będą warunki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 16 Maj 2023 09:37 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Pemat@
dokonałam wczoraj rezerwacji auta w ECR a po otrzymaniu potwierdzenia napisałam meila do nich z zapytaniem, czy wyjeżdżając do BiH będę musiała dodatkowo płacić.
Otrzymałam taką odpowiedź:
Cross Border:

are allowed in EU countries, Albania, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, Serbia, Norway, North Macedonia and Switzerland.
Neum Corridor Transit only has a fee of EUR 69, payable locally.

The cross-border card must be ordered at the time of booking.
In the event of an infringement of cross-border territorial restrictions, all insurances are invalidated.

You can communicate with the Car Supplier directly, through the phone provided in the Voucher, to know more information on Cross Border and cost for such.

We remain at your disposal and we wish you a great day!

Tak więc muszę chyba anulowac swoją rezerwację i dokonać nowej wykupując jednocześnie kartę transgraniczną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Maj 2023 09:49 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @yaris21
ECR to jest tylko posrednik, ktoremu zreszta placisz prowizje na samym poczatku rezerwacji. Kwote rezerwacji placisz juz w konkretnej przydzielonej wypozyczalni na miejscu.
Warunki zielonej karty wiec zaleza od konkretnej wypozyczalni, a nie od ECR, ktory jest tylko posrednikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group