Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Cze 2022 17:08 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Aramise użyj szukajki forum, jest tego od groma, a umiejętności wyszukiwania zapewne posiadasz. Jest jakaś granica pomiędzy dyskusją a nie zadaniu sobie trudu znalezienia podstawowych informacji.

Ostatnio edytowany przez nick, 16 Cze 2022 17:17, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:06 

złoty
Też mogę polecić avię w Zadarze, wziąłem jak zwykle najtańsze 4 drzwiowe, a jak w większości przypadków był upgrade i nowy Opel mokka, zwrot szybki i wnikliwego oglądania, tylko depozyt wisiał prawie 2 tygodnie,
Dodam jeszcze że potrzebowałem ponad 3 dni i przez Discover nie policzyli mi więcej, inni chcieli za 4 dni liczyć
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 25 Cze 2022 20:20 

Zadar, Avant Car - polecam. Szybki odbiór auta na lotnisku, jeszcze szybszy zwrot kluczyka do key boxa przed 6 rano kiedy biuro jeszcze było zamknięte. Ok. 8:00 email z potwierdzeniem że samochód sprawdzony, wszystko ok i zwolnią depozyt. 7 dni w moim przypadku za niecałe 1100zl za niewielkiego crossovera, brane przez vipcars. Opel Mokka, 8k km przebiegu.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 26 Cze 2022 16:20 
Awatar użytkownika

Aramise napisał(a):
i zieloną kartą do Bośni za 780 zł.

To cię skorili dodatkowo bo zielonej karty do Bośni nie potrzeba od 2020 r. :P
tamtam lubi ten post.

#65 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:27 

Próbowałem w Zadarze dwóch wypożyczalni:

Alamo – to jest to samo "okienko" co enterprise, więc te same samochody i normalne zasady blokady na karcie (300EUR) oraz normalne zasady sprawdzenia auta przy odbiorze (ignorowanie rys/uszkodzeń do około 5 cm).

Avantcar – bardzo tanie auto, ale bardzo wysokie blokady na karcie (1200-1800 EUR oraz obowiązkowa karta kredytowa) i drobiazgowe sprawdzanie każdej rysy. Możliwość wykupienia ubezpieczenia full-cover (~25 EUR/dzień) które znosi blokadę na karcie (przyjmują karty debetowe) i wtedy cena najmu wychodzi odrobinę drożej niż w Alamo/Enterprise.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 21 Lip 2022 08:25 

Witam, ja w dniu dzisiejszym zrobiłem rezerwację na wrzesień w zadarze i wziąłem auto od AVIA. Opłaciłem z góry 30% wartości i na dokumencie w mailu od nich dziwi mnie nadal jeden zapis:
Iznos franšize: 200,00 EUR
Polog/predujam: 2.575,32 HRK
Izdano računa/faktura: 42,92 EUR, Preostalo za fakturirati: 100,15 EUR
Trajanje: 3 d, 0 h
Napomena: for an indefinite period RBA transaction id: 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx'
Rezervacija bez plaćenog depozita se automatski otkazuje nakon 5 dana / Reservation with unpaid deposit is automatically cancelled after 5 days

Mam rozumieć, że jakies dodatkowe 200e mam im wysłac w ciągu 5 dni czy jak? byłem pewny, że biorąc FULL Protection mam jedynie blokadę na karcie 200e a tu wychodzi ze dochodzi jeszcze 2.575,32 HRK
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 29 Lip 2022 08:57 

eifel65 napisał(a):
Witam, ja w dniu dzisiejszym zrobiłem rezerwację na wrzesień w zadarze i wziąłem auto od AVIA. Opłaciłem z góry 30% wartości i na dokumencie w mailu od nich dziwi mnie nadal jeden zapis:
Rezervacija bez plaćenog depozita se automatski otkazuje nakon 5 dana / Reservation with unpaid deposit is automatically cancelled after 5 days

Mam rozumieć, że jakies dodatkowe 200e mam im wysłac w ciągu 5 dni czy jak? byłem pewny, że biorąc FULL Protection mam jedynie blokadę na karcie 200e a tu wychodzi ze dochodzi jeszcze 2.575,32 HRK

Właśnie miałam robić rezerwację u nich, ale zobaczyłam Twojego posta. Czy udało Ci się już wyjaśnić o co chodzi z tymi kwotami i kiedy trzeba wpłacić ten depozyt?
Tak na logikę to depozyt/kaucja jest czymś, co z racji swego charakteru może zaistnieć jedynie w momencie wydania przedmiotu, a nie jako przedpłata na kilka tygodni wcześniej.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 29 Lip 2022 10:57 

Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
eifel65 napisał(a):

Zagadaj do nich ale wg mnie:
200eur wkład własny (nie zawsze full znaczy full niestety)
2575,32hr blokada na karcie przy odbiorze auta (wkład własny plus ewentualnie na paliwo/mandaty)
42,92eur tyle zapłaciłeś zaliczki / 100,15eur zostało do zapłaty na miejscu
Uwaga odnośnie 5dni może dotyczyć zaliczki - może jej nie zaksięgowali jeszcze i uprzedzają, że jeśli nie zapłacisz do 5dni to anulują rezerwację co byłoby dość logiczne.

Edit: widzę teraz, że post ma ponad tydzień więc chyba temat się jakoś rozwiązał - mimo wszystko fajnie byłoby napisać co i jak (na przyszłość).

#69 PostWysłany: 04 Sie 2022 07:56 

Mam pododobne pytanie odnosnie AVIA

Wypozyczylem auto, z full insurance 22e za dobe zeby uniknac blokad na karcie i depozytow (nawet nie mam kredytowej tylko zwykla debetowa)

A dostaje maila z i formacja:

Credit card is mandatory for security deposit, debit one is accepted for payment only.

Czyli ze co ? Full insurance nie zapewnia tego ze nie musze miec blokady na karcie ? (Ktorej nawet nie mam)
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 04 Sie 2022 08:49 

złoty
W większości przypadków ubezpieczenie pokrywa zwrot kasy jak pobiorą z blokady na karcie, czasami jak się kupi na miejscu ubezpieczenie to nie blokują karty, wszystko musi być opisane w warunkach wypożyczenia
 Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.

#71 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
Depozyt nie musi być tylko na udział własny, czasami są blokady na karcie np. na paliwo. Trzeba sprawdzić warunki wynajmu danej wypożyczalni.
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:24 

Marcin Cy napisał(a):
Mam pododobne pytanie odnosnie AVIA

Wypozyczylem auto, z full insurance 22e za dobe zeby uniknac blokad na karcie i depozytow (nawet nie mam kredytowej tylko zwykla debetowa)

A dostaje maila z i formacja:

Credit card is mandatory for security deposit, debit one is accepted for payment only.

Czyli ze co ? Full insurance nie zapewnia tego ze nie musze miec blokady na karcie ? (Ktorej nawet nie mam)

Okey odpisali mi ze przy najwyzszym ubezpieczeniu potrzebuja rawo jazdy, paszport/ID i karta bez zadnego dodatkowego obciazenia.

Jednak mam inny problem jeszcze. Probuje tez wynajac u nich auto w Sibeniku na dzien 4.09 (niedziela) i cena za auto to ok 50e plus ubezpieczenie 22e, w godzinach 8:00 - 20:00 czyli w zasadzie na 12 godzin a na stronie liczy mi x2 czyli wynajem 100e plus ub 22e. Czy to dlatego ze to niedziela i moze byc zamkniete czy w czym moze byc problem ? Bo 122 euro za 12 godz auta to mi srednio odpowiada
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 11 Paź 2022 23:35 

Hej, jestem zupełnie zielona w kwestii wynajmu samochodu. Robiąc rezerwacje do na lot przez Ryanaira od razu zarezerwowałam samochód - wybór padł na firmę Alamo. Za rezerwację zapłaciłam, dokupilam dodatkowo pełne ubezpieczenie. W mailu dostalam info, żeby pamiętać o karcie kredytowej na nazwisko kierowcy.
1. Czy będą w sytuacji, w której dokupione jest pełne ubezpieczenie wymagać udziału własnego?
2. Czy styka karta debetowa z odpowiednim debetem (pisali o kwocie ok 3.800)?
3. Czy Alamo koniecznie wymaga karty kredytowej na nazwisko kierowcy?
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 12 Paź 2022 00:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
swietonskam napisał(a):
1. Czy będą w sytuacji, w której dokupione jest pełne ubezpieczenie wymagać udziału własnego?

Dokupiłaś ubezpieczenie od pośrednika a nie od wypożyczalni - w takim wypadku w umowie z Alamo i tak będziesz miała udział własny i depozyt na karcie.
swietonskam napisał(a):
2. Czy styka karta debetowa z odpowiednim debetem (pisali o kwocie ok 3.800)?

Sprawdzisz w warunkach rezerwacji czy akceptują również debetówki.
swietonskam napisał(a):
3. Czy Alamo koniecznie wymaga karty kredytowej na nazwisko kierowcy?

Karta zwykle wymagana jest na dane kierowcy - czasami jeśli mamy w umowie drugiego kierowcę (czasem jest w cenie wynajmu), to wypożyczalnia może się zgodzić na użycie jego karty. Najlepiej spytać bezpośrednio w Alamo.

[ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości