Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sie 2017 11:23 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
@tramin
Thrasos to jakis pośrednik. Ja miałem umowę spisaną z maxrental. Jak potem sprawdziłem na stronie maxrentals, cena jaką dostałem była praktycznie taka sama - 12x 20E.
Inna sprawa że jak się zepsuło auto i dzowniłem do thrasos car rentals, podano mi numer do maxrentals i kazano sie z nimi kontaktować. Czyli podobna spychologia jak u Ciebie. Ale wszystko załatwione jak trzeba.
Tylko Ja od początku mówiłem że płace gotówką, żadnych depozytów itd. I tak było.
Myśle ze u Ciebie to nie thrasos zawinił ale firma końcowa - zobacz z kim miałeś umowę podpisana ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 08 Sie 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Zgodziłem się z warunkami Thrasos,bez blokady.Tak mi napisał.Nie powiedział,że jest pośrednik.Ja też płacziłem gotówką,oraz depozyt 350 Euro,później 3 razy 350 Euro,razem 1400!Kiedy zapytałem,co to znaczy,to go nie interesowało.Wynajem był u Fontana rentals a ci długo twierdzili że o depozytu nie mają pojęcia,.Mam pieniądze z powrotem na karcie dopiero 2 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Lut 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Mogę polecić Budget. Za 4 dni zapłaciłem 29 euro. Chevrolet spark, niby 35000 km najechane, ale mocno ujeżdżony. Wypożyczenie w środku nocy, oddanie też, procedura bardzo sprawna, kilka minut i siedziałem w aucie. Biuro w terminalu, zwrot na parking samoobsługowy a kluczyki do skrzynki. CDW 850 eur, paliwo full-full. Rezerwowałem bezpośrednio przez stronę budget, taniej niż przez pośredników + mile m&m.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Mar 2018 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Przejrzałem chyba wszystkie wypożyczalnie na Cyprze (Paphos) i wygląda na to, że NIE DA się wypożyczyć samochodu bez ubezpieczenia. Masakra...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Mar 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
bez ubezpieczenia czy z ubezpieczeniem?;)
jak to drugie, to się da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Kwi 2018 20:07 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Podobnie jak kolega parę postów wyżej polecam Budget w Pafos.

Rezerwowałem przez stronę Ryanair, samochód klasy Nissan Micra, manual, paliwo full-full, bez dodatkowego kierowcy - 4 dni, 281 zł płatne z góry*. Do tego 1000 EUR blokady wkładu własnego na karcie. Dostaliśmy też propozycję zmniejszenia wkładu własnego do 0 za 70 EUR, ale odmówiłem i nikt mnie już nie namawiał.
Dostaliśmy Nissana Note w automacie (jak ktoś nie jeździł nigdy w ruchu lewostronnym to gorąco polecam automat) z ok. 25 000 km na liczniku, mocno porysowany właściwie z każdej strony, tak że na dokumencie odbioru samochodu znalazło się ponad 30 oznaczonych uszkodzeń. Facet z wypożyczalni powiedział, że osobie, która będzie samochód odbierać nie będzie się chciało tego wszystkiego dokładnie sprawdzać i żadnych problemów nie będzie robić. Tak było faktycznie. Wylatywaliśmy w niedzielę wcześnie rano, więc samochód odstawiłem na parking, a kluczyki wrzuciłem do skrzynki. Blokadę na karcie zdjęli w ciągu 2 dni.

*Wypożyczając przez Ryanaira 100 zł pobierają z karty od razu, a resztę kwoty na kilka dni przed datą wypożyczenia. Do tej daty można zrezygnować tracąc te zapłacone na początku 100 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Cze 2018 19:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Wypożyczenie sprzed tygodnia. Rezerwacja dwa dni przed odbiorem przez stronę Economy Car Rentals. Wybrałem najtańszy dostępny samochód, Chevrolet Spark or similar, z paliwem full to full oraz manualną skrzynią biegów.
Załącznik:
Economy Car Rentals Select Car Group.png
Economy Car Rentals Select Car Group.png [ 90.24 KiB | Obejrzany 9277 razy ]

Dodałem ubezpieczenie "Wheels, Tyres, Undercarriage and Glass Coverage." za 17,13 PLN za dzień i w sumie zapłaciłem 51,09 EUR za trzy dni. Obie płatności Kantorem Aliorowym
Załącznik:
platnosc_auto.jpg
platnosc_auto.jpg [ 46.63 KiB | Obejrzany 9277 razy ]

Przez cały maj porównywałem ceny ECR i http://www.rentalcars.com. Były identyczne do ostatniego tygodnie, kiedy to ceny rentalcars poszły w górę, więc zarezerwowałem przez ECR.

ECR przydzieliło mi Alamo, Enterprise, National Car Rentals - PAPHOS. Na lotnisku w wyznaczonym miejscu czekał bus, którym jedziemy do wypożyczalni. Na miejscu miła Greczynka Maria tłumaczy o co chodzi z wypożyczeniem. Mówi, że musi zablokować 600 EUR na mojej karcie kredytowej na poczet ewentualnych szkód. Od razu dodaje, że ECR zwróci mi te pieniądze, bo mam u nich wykupione ubezpieczenie. Zapytałem o stan dróg w górach i powiedziała, że jest dobry, tylko muszę często zmieniać biegi. Nie było problemem dla Marii płacenie za samochód debetówką i zrobieniem blokady na karcie kredytowej - znała problem przewalutowania. Oddanie po trzech dniach bezproblemowe. Oględziny samochodu, zdjęcie blokady z karty i transfer busem na lotnisko - 15 minut.

Przejechałem 433 km tankując w różnych stacjach 33 litry za 45 euro. Jeździłem tylko po górach - od noclegu do noclegu.

Sama jazda po Cyprze piękna sprawa, polecam każdemu. Miliony podjazdów, zjazdów i zakrętów po 360 stopni.

Piękne widoki, szczególnie w centralnych oraz północnych częściach gór Trodos. Wieś Moutoullas
Załącznik:
wieś_Moutoullas.jpg
wieś_Moutoullas.jpg [ 189.31 KiB | Obejrzany 9277 razy ]

Drogi są dobre i bardzo kręte. Do jazdy po lewej stronie można się szybko przyzwyczaić.
Załącznik:
IMG_20180602_183033_1.jpg
IMG_20180602_183033_1.jpg [ 90.09 KiB | Obejrzany 9277 razy ]

Załącznik:
chevrolet.jpg
chevrolet.jpg [ 188.26 KiB | Obejrzany 9277 razy ]


Polecam przejażdżkę drogą wzdłuż granicy. 54 km pustkowia z pięknymi widokami. Praktycznie żadnych samochodów po drodze. Niestety dużo kamieni leżało na jezdni.
Załącznik:
IMG_20180602_162959.jpg
IMG_20180602_162959.jpg [ 215.95 KiB | Obejrzany 9277 razy ]


Kolejny raz polecam ECR i do tego polecam wypożyczalnię Enterprise.

Dwa słowa o tankowaniu w niedzielę.
W niedzielę stacje są pozamykane. Dystrybutory obsługują podjazdowi, którzy wkładają odliczone pieniądze klientów do automatów i nalewają za te sumą paliwo. Problem pojawi się gdy damy za duża sumę niż wejdzie do baku. Automat nie wyda reszty. Po resztę stawiamy się wtedy do kasy stacji, kiedy ta będzie otwarta - następnego dnia
Góra
 Profil Relacje PM off
zimny lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:18 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ma ktoś doświadczenia z tą wypożyczalnią: www.carflexi.com/
Na koniec października wyskakuje mi cena ok. 400 zł za 8 dni za małe autko. W porównaniu do innych wypożyczalni wychodzi taniej i wolę sprawdzić opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:28 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 12
To pośrednik, brałem w lipcu 2 auta przez ich stronę. Bez zarzutów, wszystko zgodne z voucherem.
Wypożyczalnia enterprise/Autodirect ale to w Larnace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Sie 2018 18:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W Larnace mam sprawdzoną, a może być potrzeba z Pafos, jak zdecyduję się na lot.
A jakie miałeś blokady na karcie i ubezpieczenie? Nie mogę tego doczytać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Wrz 2018 14:23 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 3
Poszukuję sprawdzonej wypożyczalni bez karty kredytowej. Czy jeżeli przedstawiona karta kredytowa będzie na inną osobę niż kierowca bedzie problem (mam na myśli kartę kredytową dziewczyny). Proszę o wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:12 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Polecam http://www.ctt-carhire.com - odbiór na lotnisku w Pafos.

Kontakt z panią Agnieszką agnieszka.ctt-carhire@hotmail.com> po polsku.
24-31.10.2018 Chevrolet Spark w manualu, trochę porysowany, nie najnowszy. Cena 15 eur za dobę (udział własny 300 eur) + 10 eur pełne ubezpieczenie (excess 0), więc nas z ubezpieczeniem wyszło 200 eur (8 dni). Można wybrać dowolną opcję paliwa oprócz full/full, wybrałam 1/2 do 1/2. Odbiór szybki (od terminala trzeba podejść na parking lotniskowy), zwrot pod terminalem trwał 2 min, zero oglądania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Lut 2019 01:40 

Rejestracja: 24 Gru 2018
Posty: 19
Zbanowany
Dokładnie tak jak "piekara114" napisał/a.
Polecam wypożyczenie auta w http://www.ctt-carhire.com u Pani Agnieszki. Spark w manualu za tydzień 70 euro (10 euro doba) wypożyczaliśmy od 31.01 do 06.02 . Udział własny 300 euro. Pani Agnieszka nie pobiera depozytu kaucji jak robi to większość wypożyczalni. Opcja paliwa 1/2 i 1/2 zwrotu. Odbiór i zwrot samochodu w trybie ekspresowym.

Kontakt do Pani Agnieszki agnieszka.ctt-carhire@hotmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Maj 2019 21:16 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Ja również korzystałem z wypożyczalni Pani Agnieszki, wszystko bez problemów wynajem 2 min, zwrot tak samo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
jeśli ktoś woli samochody z całkowicie pełnym ubezpieczenie, bez wkładu własnego, to taka opcja jest u nas. poza sezonem tydzień jest za 127 euro bez jakiegokolwiek wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Sty 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
Hej :) wybieramy się na tydzień na Cypr i chcemy wypożyczyć samochód. Przejrzałam posty tutaj i wszystko wskazuje, że wybierzemy https://www.economycarrentals.com/
Mam tylko pytanie - ponieważ nie jestem za biegła w wypożyczaniu samochodów - czy opcja 'Full insurance' oznacza, że faktycznie nic mnie nie interesuje i nie zapłacę za jakieś drobne uszkodzenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Sty 2020 12:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Pamiętaj tylko że Economycarrental to nie wypożyczalnia, tylko multiwyszukiwarka, która kieruje Cię do konkretnej wypożyczalni, mniej lub bardziej w ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Sty 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
A w którymś kroku widać w końcu, którą wypożyczalnię wybieram? Widzę, że w 3 kroku pojawiła mi się informacja o Enterprise
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Sty 2020 13:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
"Full insurance" na Economycarrentals oznacza, że odpowiadasz tylko za opony, szyby i lusterka, ale już nie za resztę szkód, w tym za zarysowania karoserii.

Wypożyczaliśmy za ich pośrednictwem auto w Pafos dwa razy - w grudniu 2018 i w grudniu 2019. Oba razy w ciemno, tzn. nazwa wypożyczalni wyskoczyła dopiero po rezerwacji i zapłaceniu zaliczki. Zaliczka to tylko kilka euro i do tego jest zwrotna w 100% w razie rezygnacji, więc można skasować, jak się nie spodoba.
W naszym przypadku za pierwszym razem była wypożyczalnia Firefly, czyli o średniej reputacji, ale było bez większych przygód, poza tym, że pobrali kasę za paliwo, z zastrzeżeniem, że zwrócą po oddaniu auta z pełnym bakiem. No i zwrócili, ale o 4 euro mniej - nie wiem, czy to zmyślna taktyka biznesowa (za mało, żeby się kłócić), czy faktyczna pomyłka.
Za drugim razem dostaliśmy auto z Hertza, czyli renomowanej wypożyczalni. Tym razem bez pobierania kasy za paliwo, ogólnie serwis pełny profesjonalizm, do tego po polsku, bo na lotnisku w Pafos pracuje u nich nasz rodak. Blokowali na karcie 700 euro, blokada zdjęta po kilku dniach od zwrotu auta.

No i w obu przypadkach to wypożyczenie było prawie za darmo - jakieś 9 euro za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Lut 2020 01:50 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 10
Witam, znalazłem taką tanią oferte, 30 funtów za 7 dni na Pafos z ubezpieczeniem?
Czy to warto czy to jakiś wałek i na miejscu mnie obciążą czymś więcej?

Załączniki:
csilfde.jpg
csilfde.jpg [ 138.02 KiB | Obejrzany 6199 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group