Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Kwi 2018 12:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 2
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Chcemy wypożyczyć auto z holiday autos tylko nie widzę tam możliwości wykupienia ubezpieczenia wkładu własnego. Dokupujecie takie rzeczy na miejscu przy odbiorze auta czy mam szukać jakiejś zewnętrznej firmy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Dolores89 zazwyczaj forumowicze wykupują w zewnętrznej firmie, jak np. icarhireunsurance. Minusem takiego rozwiązania jest to, że wypożyczalnia i tak robi blokadę na karcie i ewentualne uszkodzenia pokrywa z Twoich pieniędzy. Natomiast zewnętrzny ubezpieczyciel zwraca Ci tę kasę (ale może to potrwać).

@boots wypożyczalnie mają gdzieś tak naprawdę gdzie jeździsz autem. Ograniczeniem jest ubezpieczenie (to które opłaca wypożyczalnia za swoje auto), które działa tylko na terenie Cypru Południowego. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie kupowane na granicy (odpowiednik polskiego OC) oraz to o czym wspomniał @Washington, czyli ubezpieczenie wkładu własnego obejmujące m.in. Cypr Północny. Wtedy jesteś w pełni chroniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
oraz to o czym wspomniał @Washington, czyli ubezpieczenie wkładu własnego obejmujące m.in. Cypr Północny. Wtedy jesteś w pełni chroniony.

To ubezpieczenie nie działa w sytuacji naruszenia umowy najmu - wjazdu na teren zabroniony przez umowę. Nie masz tam zupełnie żadnej ochrony, z wyjątkiem OC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@boots oczywiście masz tę konkretną informację uzyskaną od zewnętrznego ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Tak. Nie tylko ja ją mam - mają wszyscy, którzy przeczytają zasady ochrony w icarhireinsurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Kwi 2018 21:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Tu zgodzę się z @boots - natomiast nie ma problemu z znalezieniem wypożyczalni które zgadzają się na wjazd do Cypru północnego. Sam korzystałem z Enterprise. Szukać należy zapisu jak niżej z T&C:
"Turkish part of Cyprus (Northern Cyprus): You may take the car to the Turkish part of Cyprus, but please be aware that insurance companies do not offer any cover there. The car will only have a third party, limited, insurance that is arranged by Turkish police when crossing the borders. Driving to the north part of Cyprus is done entirely at your own risk."

Ale co do Twojego pytania @boots o statystyki - na 4 najtańsze firmy znalezione na economycarrentals 3 mają zapis jak wyżej, 1 że nie można - jak dla mnie jest to większość (interesujących mnie - czyli najtańszych) wypożyczalni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Kwi 2018 21:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Washington
Twoje ostatnie zdanie to jednak zupełnie coś innego, niż wcześniejsze twierdzenie. Ale tego wątku pobocznego nie ma sensu chyba kontynuować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Kwi 2018 21:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ok, to jeszcze żeby zamieszać - po namyśle wydaje mi się że by być zupełnie spokojnym ubezpieczenie zewnętrzne powinno zawierać na Cypr północny CDW. Bo np w takim z icarhire jesteśmy chronieni tylko w ramach excess czyli pierwszej porcji do 6000 funtów (ich opcja z CDW nie obejmuje Europy). W przypadku totalnej kraksy lub kradzieży auta - taka kwota to za mało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Paź 2018 11:01 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Taki dylemat stanął przede mną.

Rozeznalem sie wsrod ofert ubezpieczeń i znalazlem ciekawa opcje worldwideinsure. Mianowicie chodzi o pakiet deluxe ktorego ubezpieczenie wynosi do 50k gbp. Zwykla wersja przypomina opcje icarhireinsurance. Cenowo nie wyglada to zle. Planujac pobyt max 3 dniowy (ubezpieczenie oc na granicy) to wystarczy wziac rowniez 3 dni z w/w ubezpieczyciela - pakiet deluxe. Na poludniiwym Cyprze niekoniecznie bedzie takie potrzebne. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Paź 2018 19:31 

Rejestracja: 22 Sie 2018
Posty: 6
Witam, podłączę się pod temat. Czy ubezpieczenie 3 dniowe trwa 72 godz. od momentu wjazdu czy są to trzy dni kalendarzowe? Tzn. przekraczając granicę w poniedziałek o godz. 14.00 ubezpieczenie kończy się w środę o północy czy w czwartek o 13.59. Sprawa dość istotna dla mnie bo nie wiem ile noclegów mam zabukować po północnej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
VitalR lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 18 Lis 2018 13:01 

Rejestracja: 22 Sie 2018
Posty: 6
rajaz napisał(a):
Witam, podłączę się pod temat. Czy ubezpieczenie 3 dniowe trwa 72 godz. od momentu wjazdu czy są to trzy dni kalendarzowe? Tzn. przekraczając granicę w poniedziałek o godz. 14.00 ubezpieczenie kończy się w środę o północy czy w czwartek o 13.59. Sprawa dość istotna dla mnie bo nie wiem ile noclegów mam zabukować po północnej stronie.

Sam sobie odpowiem a może się to komuś przyda. Ubezpieczenie jest ważne w dniu wykupienia + 3 nastepne pełne doby. Obecny koszt to 20 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Sie 2019 13:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy ktoś ma może aktualne informacje o godzinach otwarcia ubezpieczycieli na granicy?

(Bardzo) stare strony twierdzą że do 24:00. Ja będę lądował o 21:50 w LCA i zastanawiam się czy ryzykowne jest brać przedpłacony nocleg na Cyprze Północnym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 21 Sie 2019 22:02 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
-- 21 Sie 2019 21:32 --

W maju tego roku (2019 r.) byłem na przejściu w Kato Pirgos specjalnie przed godz. 17, żeby zdążyć z zakupem ubezpieczenia. Strażnik graniczny zadzwonił po urzędnika sprzedającego ubezpieczenia i ten (też mundurowy), po około 20 minutach przyjechał, żeby specjalnie sprzedać mi ubezpieczenie (20 euro na 3 dni). Urzędnik zapytany przeze mnie o godziny urzędowania stwierdził, że ubezpieczenia można kupować całą dobę, ale na własnym przykładzie tego nie sprawdziłem, bo sam kupowałem dość wcześnie. Samochód pochodził z wypożyczalni Europcar z lotniska w Pafos, przy odbiorze nikt mnie nie przestrzegał, że nie można wjeżdżać na północną stronę wyspy.

-- 21 Sie 2019 22:02 --

Dokument ubezpieczenia wygląda tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Sie 2019 12:04 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Washington napisał(a):
Tu zgodzę się z @boots - natomiast nie ma problemu z znalezieniem wypożyczalni które zgadzają się na wjazd do Cypru północnego. Sam korzystałem z Enterprise. Szukać należy zapisu jak niżej z T&C:
"Turkish part of Cyprus (Northern Cyprus): You may take the car to the Turkish part of Cyprus, but please be aware that insurance companies do not offer any cover there. The car will only have a third party, limited, insurance that is arranged by Turkish police when crossing the borders. Driving to the north part of Cyprus is done entirely at your own risk."

Ale co do Twojego pytania @boots o statystyki - na 4 najtańsze firmy znalezione na economycarrentals 3 mają zapis jak wyżej, 1 że nie można - jak dla mnie jest to większość (interesujących mnie - czyli najtańszych) wypożyczalni


Czy to możliwe, że wjazd na teren Cypru Północnego zależy od pośrednika? Moje pytanie wynika stąd, że na stronie www.economycarrentals.com jest sporo samochodów z takimi warunkami jak cytuje wyżej Washington, jedna z nich to na bank alamo, jednak jak napisałam bezpośrednio do alamo/enterprise to piszą, że wjazd na Cypr Pólnocny nie jest dozwolony. Ta sama wypożyczalnia przez Ryanaira w warunkach ma wjazd na CP na własne ryzyko. Czy może się tak zdarzyć, że wezmę auto przez pośrednika, gdzie mam niby dozwolony wjazd na CP, a na miejscu się okaże, że wypożyczalnia jednak nie zazwala na to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 22 Sie 2019 13:56 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Wypozyczalnie
po tureckiej stronie,odpada ubezpieczenie itp.jest mase wypozyczalni.
http://www.noyanlar.com/car_rentals/
Tutaj dla przykladu jeden dzien 25 euro.bez depozytu,karty i pelne ubezpieczenie w cenie.
Jak szukalem to mozna nawet tansze znalezc z podstawieniem pod brame kyrenska
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 22 Sie 2019 14:23 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
wypożyczalnie po tureckiej stronie, to dobre rozwiązanie jak ktoś śpi na Cyprze Pólnocnym :)
w przeciwnym razie, logistycznie nie ma to większego sensu, jak ktoś planuje jedynie 2/3 razy przekroczyć granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:13 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 1
Jak jest z ruchem na Cyprze Północnym i Południowym? W necie znajduję sprzeczne informacje. Prawda to, że w części południowej jest lewostronny, a w północnej już normalny, prawostronny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Wrz 2019 13:17 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Nieprawda, jest taki sam jak na południu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:06 

Rejestracja: 30 Paź 2017
Posty: 9
Aga Grzelka napisał(a):
Jak jest z ruchem na Cyprze Północnym i Południowym? W necie znajduję sprzeczne informacje. Prawda to, że w części południowej jest lewostronny, a w północnej już normalny, prawostronny?

Na całej wyspie, czyli i północy jak i na południu obowiązuje ruch lewostronny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Gru 2019 22:39 

Rejestracja: 01 Gru 2019
Posty: 1
Hej podłączę się pod pytanie
. Wybieram się na przełomie lutego i marca na Cypr. Mamy zarezerwowany hotel w Pafos i Kyreni . Moje pytanie dotyczy wyjazdu samochodem z wypożyczalni na Cypr północny. Wyczytałam , że nie wszystkie wypożyczalnie zezwalają na wyjazd. Wiem , że na granicy wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie. Czy możecie polecić wypożyczalnie w Pafos skąd pożyczę samochód i będę mogła nim udać się na północ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group