Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Sie 2019 14:42 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
Ok, rozumiem, dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:08 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
peter7712 napisał(a):
A czy ktoś korzystał w Czarnogórze z Pro Auto renta a car.
https://www.proauto.me/
Cenowo są bezkonkurencyjni w tym momencie, ale opinie widzę tyko w google.


Hej - Ja korzystałem z nich usług 1-8 sierpień - pełna profeska - polecam !. Odbiór i zdanie w 5 minut
uwaga - płaci się tylko gotówką !
pełne ubezpieczenie w cenie i brak depozytu - koleś twierdzi że w razie zarysowań lub kolizji wezwać policje zawsze i żądać POLICE REPORT !
polecam bookować wcześniej bo mają mało aut .
Koleś pobiera nr karty kredytowej - just in case . Paliwo - jest tylko jedna "słusza" cena 1,36 euro za 1 litr w całej czarnogórze .
dodatkowe info ( wiem że off topic ) - tej kraj w wakacje to jeden wielki korek - z Dobrej Vody jechaliśmi o 10 rano 56 km na lotnisko 2 h ....
Góra
 Profil Relacje PM off
peter7712 lubi ten post.
Antares uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 09 Sie 2019 21:20 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Dzięki za informacje Bocianxx. Ja korzystałem z usług proauto.me do 1 sierpnia. :lol:
Ale do tej pory nie miałem czasu napisać i musiałem sobie przemyśleć jaką mam o nich opinię.
Jak napisano wyżej płaci się tylko gotówką. Co ciekawe mi nie spisywali danych karty.
Zaznaczenie dużych rys i informacja że w razie czego raport policyjny.
Samochód Kia Picanto z przebiegiem ponad 160000 km.
Przez 9 dni jeździł rewelacyjnie, dziesiątego podczas drogi na lotnisko przestały działać hamulce.
Udało mi się wyhamować ręcznym i biegami żeby nie uderzyć w samochód ( zahaczyłem przez to o krawężnik uszkadzając delikatnie kołpak). Zjazd na najbliższe miejsce gdzie można zaparkować i kontakt z wypożyczalnią.
Informacja że już po nas jadą z Podgoricy. Po dojechaniu nie chcieli nawet słuchać o uszkodzonym kołpaku. Dowieźli nas z Sutomore na lotnisko w ciągu 25 minut mimo korków.
Do tego jeszcze na lotnisku przeprosiny na Whatsapp i obietnica darmowego samochodu na przyszłe wakacje.
Podsumowując mimo dużej wpadki zachowałem dobrą opinię o wypożyczalni.

Co do paliwa widziałem jedną stację która się wyłamała i zamiast 1,36 miała chyba po 1,32.

Potwierdzam straszne korki szczególnie w miejscowościach Bar, Sutomore, Budva, Kotor.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antares lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 09 Sie 2019 22:10 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Dużo ulgi dla nich, że nie straciłeś tych hamulców na jakiejś serpentynie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Sie 2019 00:24 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Nie ukrywam że dla mnie też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Sie 2019 19:39 

Rejestracja: 22 Sie 2019
Posty: 4
Dzień dobry,
Zamierzam zgodnie z Waszym poleceniem wynająć samochód w ProAuto lub TerraeCar. Ze wstępnych szacunków za tydzień wypożyczenia VW UP wychodzi 245 Euro w ProAuto (CDW/TP + WUG +SCDW ) a w TerraeCar (CDW/THP/TPL + SCDW&WWI ) wychodzi 217 Euro (+100 Euro depozytu).
Czyli o dziwo wychodziłoby w TerraeCar taniej, ale :
w ProAuto osobno dopłaca się za WUG (szyby, podwozie i koła) 4 euro dzień i SCDW 6 euro dzień , brak info o depozycie,
a w TerraeCar szyby i opony są w ramach SCDW WWI (6 euro dzień) - nie mogę jednak znaleźć info o kołach i podwoziu.
Czy tu ukryty jest haczyk?
Co sądzicie o tych ofertach? Ceny niestety trochę wyższe niż wcześniej podawane w tym wątku , a samochód niższej klasy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Sie 2019 20:03 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Czego nie rozumiesz kiedy wszyscy piszą, że takie szkody ich nie interesują?
Wypisujesz jakieś ubezpieczeniowe skróty, które w tym przypadku nie mają zastosowania. Masz kłopot? Dzwonisz, mówisz- nic od ciebie nie chcą. W ProAuto nie masz kaucji, w Terrae masz. To chyba najważniejsze. Resztę masz czarno na białym jak chcesz bawić się w WUG/THP/CDW/WKU/ZPT.

Boże, nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Sie 2019 20:10 

Rejestracja: 22 Sie 2019
Posty: 4
stachu napisał(a):
Czego nie rozumiesz kiedy wszyscy piszą, że takie szkody ich nie interesują?
Wypisujesz jakieś ubezpieczeniowe skróty, które w tym przypadku nie mają zastosowania. Masz kłopot? Dzwonisz, mówisz- nic od ciebie nie chcą. W ProAuto nie masz kaucji, w Terrae masz. To chyba najważniejsze. Resztę masz czarno na białym jak chcesz bawić się w WUG/THP/CDW/WKU/ZPT.

Boże, nadgorliwość gorsza od faszyzmu.


I po co te nerwy? Tak się składa że pierwszy raz będę wynajmować samochód i trochę nie rozumiem tych wszystkich opcji ubezpieczeniowych - trochę się pogubiłam i próbuję to poukładać.
To może krótko: braliście dodatkowe rozszerzone ubezpieczenie czy tylko podstawowe z określoną kwotą odpowiedzialności?
Góra
 Profil Relacje PM off
fonu lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 22 Sie 2019 20:50 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Wypożyczam w Polsce i za granicą. Zawsze z pełnym ubezpieczeniem. To daje komfort.
Ale uzasadnie trochę inaczej.
W Czarnogórze jeżeli wybierasz się w góry, na wąskich drogach na bank zarysujesz o jakieś krzaki. Nie wiem jak podchodzą do tematu lokalne wypożyczalnie, ale te sieciowe robią na rysach dodatkowe dochody: kasują kaucję a uszkodzeń nie naprawiają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alinoe lubi ten post.
Alinoe uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 22 Sie 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
wypożyczałem na miejscu w lokalnej wypożyczalni w Ulcinj, i żadnej kaucji ani ubezpieczenia nie miałem, przy odbiorze gość obszedł szybko auto dookoła, pokazał kciukiem ok i pojechał, chociaż jak biorę auto przez internet to wykupuję dodatkowe ubezpieczenie dla spokoju
Góra
 Profil Relacje PM off
Alinoe lubi ten post.
Alinoe uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 22 Sie 2019 21:24 

Rejestracja: 22 Sie 2019
Posty: 4
Czyli podsumowując: jeśli będzie dostępne auto to brać z bez kaucji ProAuto z dodatkowym SCDW ale nie dopłacać za WUG (Wheels, underside and glass coverage)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Sie 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Zależy gdzie chcesz jeździć, jak po górach i gorszych drogach to o ubezpieczeniu szyb bym pomyślał jeżeli już kupisz ubezpieczenie to na wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Sie 2019 09:21 

Rejestracja: 22 Sie 2019
Posty: 4
Dziękuję wszystkim za pomoc. Samochód z ProAuto z full insurance wypożyczony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Wrz 2019 08:31 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 3
Cześć, dzięki poleceniom z tego forum wypożyczyliśmy na 10 dni autko Hyundai i10 z wypożyczalni Proauto, polecam wszystkim - odbiór auta szybki i bezproblemowy, odbiór również - panowie obeszli autko w minutkę, do tego mieliśmy rezerwację do godziny 10 i w trakcie wakacji w planie wyszło nam że będziemy na lotnisku jednak po 11 - po kontakcie z wypożyczalnią żadnego problemu z oddaniem autka troszkę poźniej, bez żadnego marudzenia i żadnych dopłat :) Generalnie wszystko bezstresowo, brak kaucji, płaciliśmy całość gotówką przy odbiorze autka. Panowie z obsługi wypożyczalni bardzo mili i kontaktowi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 15 Wrz 2019 09:48 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Kiedy wynajmowaliscie, na jaki okres i za ile? Pytam z ciekawości bo zrobiłem u nich rezerwacje na Hyundaia i30 na przyszłoroczny sierpien, 10 dni, scdw, dodatkowy kierowca i zielona karta za 445 euro. Wydaje mi się trochę drogo, ale inne wypożyczalnie pokazują mi jeszcze wyższe stawki:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Wrz 2019 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Ja właśnie korzystam, miała być Mazda 2 na 14 dni że wszystkimi opcjami, które podajesz. Koszt 525 EUR. Także uważam, że cena super.
Przyjechała natomiast lekko obdarta Corsa w automacie, niecałe 160 tys na liczniku, ale jeździ! :D Tutaj wszystkie auta są zarysowane lub stuknięte. :)


Ostatnio edytowany przez Antares 15 Wrz 2019 19:16, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Wrz 2019 19:13 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 3
KKL napisał(a):
Kiedy wynajmowaliscie, na jaki okres i za ile? Pytam z ciekawości bo zrobiłem u nich rezerwacje na Hyundaia i30 na przyszłoroczny sierpien, 10 dni, scdw, dodatkowy kierowca i zielona karta za 445 euro. Wydaje mi się trochę drogo, ale inne wypożyczalnie pokazują mi jeszcze wyższe stawki:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Wynajmowaliśmy od 5 do 14 września, czyli 9 dni, rezerwacja była na Kia Picanto a przyprowadzili Hyunduai i10 bo jak powiedzieli "Kia is not good" :D, mieliśmy full ubezpieczenie+dodatkowy kierowca i wyszło nam za to 260 EUR, w sieciówkach wychodziło trochę taniej ale ze względu na brak kaucji i dobre opinie zdecydowaliśmy się na proauto i nie żałujemy absolutnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Wrz 2019 21:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2019
Posty: 2
Na początku września byliśmy na wakacjach w Czarnogórze. Chcieliśmy zobaczyć różne zakątki tego kraju więc zdecydowaliśmy się na wynajem samochodu. Wybór padł na firmę Terraecar m.in. ze względu na przeważające dobre opinie w internecie oraz całkiem niezłe ceny. Stanowczo nie polecam tej firmy.
Na stronie zamówiony został hyundai i20, jednak konsultant po jakimś czasie napisał maila, że ten samochód nie będzie dostępny i zaproponował renault clio. Próbowałem dopytać o szczegóły dotyczące samochodu, a konkretnie o silnik i wiek auta (chciałem po prostu wiedzieć co wynajmuję). Konsultant odpisał (rocznik 2013, silnik 1.5), ale nie powstrzymał się od komentarza, że to pytanie jest nie na miejscu, bo firma nie wynajmuje byle czego. Pomyślałem ok, nie będę drążył tematu. Trochę byłem zaskoczony gdy po wylądowaniu w Podgoricy okazało się, że podstawiono nam toyotę yaris. Ponownie nie drążyłem tematu - samochód to samochód. Kierowca wziął pieniądze - 277 euro za wynajem za 7 dni (zapłaciliśmy za opcję full insurance by mieć spokojną głowę) oraz 100 euro depozytu.
Wszystko było ok do 6 dnia naszych wakacji, kiedy to mieliśmy niewielką stłuczkę z miejscowym kierowcą. Stłuczka była spowodowana przez kierowcę drugiego samochodu - nie zauważył naszego auta podczas zmiany pasa ruchu i zniszczył całe prawe przednie drzwi w naszej toyocie - ewidentnie w nas wjechał. Od razu poinformowaliśmy o zdarzeniu Terraecar - polecili nam by wziąć raport od policji i tyle. Problem w tym, że kierowca drugiego samochodu powiedział policjantowi (jak się później okazało), że stłuczka była z naszej winy. Nie mogliśmy się w żaden sposób wyjaśnić sytuacji, ponieważ żaden z policjantów na komendzie nie mówił po angielsku. Po całym dniu oczekiwania nie wiadomo na co (od 11 do 21) sprawa trafiła do sądu, gdzie w obecności tłumacza przeprowadzona została rozprawa. Byliśmy zaskoczeni faktem, że sprawa kończy się w sądzie, nikt nie był w stanie nas o tym poinformować, ponieważ nikt nie mówił po angielsku - nie było szansy się dogadać. Gdybyśmy wiedzieli, że stracimy cały dzień, aby dojść swoich racji moglibyśmy wziąć winę na siebie - i tak mieliśmy pełne ubezpieczenie. Przez cały ten czas nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia, żadnych wskazówek od firmy wynajmującej samochód. Sąd po opinii biegłego przyznał nam rację, drugi kierowca został obciążony kosztami rozprawy. Zostaliśmy poinformowani, że prawomocne orzeczenie będzie do odbioru w przeciągu 1-2 dni. Nie mogliśmy go odebrać, ponieważ następnego dnia mieliśmy już lot powrotny do Polski. Poinformowaliśmy o tym Terraecar, powiedzieli tylko żeby wziąć raport od policji.
Przy oddawaniu samochodu przedstawiciel firmy otrzymał od nas raport policyjny, jednak powiedział, że nie może nam zwrócić depozytu, ponieważ nie mamy ze sobą wyroku sądu! Nikt nas nie poinformował, że ten wyrok jest konieczny, by bez problemu oddać samochód. Nasze argumenty, że wykupiliśmy pełne ubezpieczenie, a dodatkowo wypadek nie był z naszej winy, w ogóle do niego nie trafiały. Powiedział tylko, że powinniśmy się cieszyć, bo to tylko 100 euro, a naprawa na pewno będzie dużo droższa. Po wymianie zdań trwającej dłuższy czas zdaliśmy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie nic wskurać i odpuściliśmy.
Mimo, że kraj piękny, to po wakacjach został nam duży niesmak. Ostrzegam jeszcze raz przed bezczelnymi cwaniakami z tej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:05 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
A próbowałeś tak: napisz teraz maila, że stracili na bank kilkunastu klientów, bo napisałeś na polskim forum opis sytuacji. Zedytujesz go gdy uregulują sprawę z Tobą. Polacy to spory biznes u nich. Widziałem ile aut poszło na raz po przylocie.

Z swoją drogą też spróbuj postawić się na ich miejscu. Muszą wydębić kasę z ubezpieczenia. Brak papieru z sądu pewnie to ogranicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Wrz 2019 21:36 

Rejestracja: 18 Wrz 2019
Posty: 2
Zapomniałem dodać w poprzedniej wiadomości, że sąd poinformował, że werdykt w tej sprawie zostanie przesłany do firmy wynajmującej samochód. Facet, który odbierał od nas auto twierdził, że to 100 euro pokryje właśnie koszty pozyskania tego papieru - jego zdaniem ktoś będzie musiał osobiście po niego jechać. Poza tym powiedziano nam, że wystarczy raport, jednak potem Pan zmienił zdanie i zachował depozyt.
Przed wynajmem poinformowano nas, że depozyt jest pobierany tylko na wypadek, gdybyśmy odstawili niezatankowane auto lub wyjątkowo zabrudzone (wymagające specjalnego czyszczenia), ewentualne uszkodzenia są pokrywane z pełnego ubezpieczenia za które zapłaciliśmy przecież niemało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group