Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podgorica -> Kotor
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:19 

Rejestracja: 05 Maj 2015
Posty: 10
Witajcie,

planuję wrześniowe wakacje w Czarnogórze. Połączenia samolotem z Polski są tylko do Podgoricy dlatego chciałem się zorientować jak najlepiej (choć przede wszystkim najtaniej) dostać się z tego miasta do miasta Kotor? Może istnieje jakieś połączenie, które zapewni i oddech dla portfela i brak oddechu jeśli chodzi o czarnogórskie widoki? :)

Inna kwestia - czy warto rezerwować noclegi przez booking.com czy może załatwiać coś indywidualnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:50 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
PhilJax napisał(a):
Witajcie,

planuję wrześniowe wakacje w Czarnogórze. Połączenia samolotem z Polski są tylko do Podgoricy dlatego chciałem się zorientować jak najlepiej (choć przede wszystkim najtaniej) dostać się z tego miasta do miasta Kotor? Może istnieje jakieś połączenie, które zapewni i oddech dla portfela i brak oddechu jeśli chodzi o czarnogórskie widoki? :)

Inna kwestia - czy warto rezerwować noclegi przez booking.com czy może załatwiać coś indywidualnie?


Co do przejazdu się nie wypowiadam bo nie znam najlepszej opcji.
Natomiast jeśli chodzi o noclegi, to na miejscu powinieneś bez problemu coś znaleźć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
justynque lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Autobusem, pociągi tam nie jeżdżą.
https://busticket4.me/autobuska-stanica/podgorica/52
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PhilJax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#4 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:55 

Rejestracja: 05 Maj 2015
Posty: 10
celll19 napisał(a):

Co do przejazdu się nie wypowiadam bo nie znam najlepszej opcji.
Natomiast jeśli chodzi o noclegi, to na miejscu powinieneś bez problemu coś znaleźć ;)


Cena będzie się wtedy jakoś diametralnie różnić od tej na booking? Tam myślę, że do 800 złotych bym coś znalazł na tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#5 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:00 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Ja byłem w Czarnogórze już dobrych pare lat temu. Wtedy wiem, że szukając na miejscu były taniej ( dużo kwater prywatnych w niskich cenach).
Natomiast jeśli zależy Ci na normalnym hotelu to wtedy będzie pewnie lepiej przez internet ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
justynque uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#6 PostWysłany: 02 Cze 2016 08:09 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 5
Da się wsiąść do autobusu do Kotoru już na lotnisku w Podgoricy? Czy trzeba dojechać do miasta na dworzec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#7 PostWysłany: 02 Cze 2016 08:18 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Wg rozkładu nie ma przystanku na lotnisku
https://busticket4.me/MNE/1121-1150-132 ... rica-Kotor i kliknij po lewej stronie "red voznje" - wyświetli się szczegółowy rozkład.

Na stronie lotniska http://www.montenegroairports.com/eng/i ... 1&o=1&ms=2 też nie ma żadnej informacji o transporcie publicznym.

Możesz się natomiast dostać do centrum pociągiem z lotniska
http://www.zcg-prevoz.me/search - stacja przy lotnisku nazywa AERODROM i leży na lini Bar - Podgorica, więc możesz za 1.2 E pojechać do centrum. Odj. z lotniska: 6.11, 7.32, 10.10, 12.31, 14.56, 15.37, 17.29, 19.22, 20.28
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#8 PostWysłany: 02 Cze 2016 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Zastrzegam że w Czarnogórze byłem w 2011 i dużo się od tego czasu zmieniło ale:
- linia kolejowa jest tylko do Baru, więc tam można podjechać i dalej się przemieszczać
- między miastami jeżdżą wysłużone białe buski mercedesy ala marszrutki, w Ulcij np. był rozkład na przystanku
- kwatery na miejscu są dużo tańsze niż na booking, itp i jest ich od groma

We wrześniu gdzie jest jeszcze u nich sezon za pok 2os w hotelu 3* wtedy płaciłem 18e "BB" przy samej plaży, na booking był za niecałe 50e, to tak żeby zobrazować różnicę
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2016 12:38 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 1
Loty: 46
Kilometry: 67 597
Witam, byłam w Czarnogórze kilka dni temu, więc mam świeże newsy :) Jak na koniec września pogoda super i mało ludzi.
Lecieliśmy z Mediolanu do Podgoricy. Na lotnisku w Podgoricy podobno już nie ma ani autobusu ani pociągu do centrum miasta, a tym bardziej dalej. Jedyny transport to taksówka, lub autostop jeśli ktoś lubi. Taksówka za około 10 euro do centrum, lepiej dogadać się co do ceny przed wejściem do samochodu. Z dworca w Podgoricy już można dojechać autobusem do Kotoru za jakieś 7-8 euro (przez Budvę), busy są dosyć często, jest rozkład w necie i na dworcu.
Z Kotoru można się przemieścić również busami w dalszą część zatoki, np. Perast, Herceg Novi. Są dosyć często. Myślałam, że będą jakieś statki, którymi można będzie popłynąć w rejs po zatoce, ale wygląda na to że są tylko z Budvy i Tivatu, więcej jest w sezonie.
Nocleg mieliśmy w Muo, polecam, to jakieś 2-3 km od Kotoru wzdłuż zatoki, ładna okolica mniej ludzi niż w Kotorze. Można pójść na piechotę do Kotoru, a wrócić np. taksówką za mniej niż 3 euro.
Boka Kotorska robi wrażenie, więc polecam. Widziałam ją trzeci raz i mam nadzieję, że nie ostatni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2016 13:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1072
srebrny
@blink_tzu widzę że zostałaś kolejną ofiarą taksówkarzy na lotnisku
pociąg ciągle jeździ, polecam ten wątek
lotnisko-podgorica-miasto,1307,50363
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 11
Loty: 89
Kilometry: 167 869
Ja płaciłem 5 euro z napiwkiem ale jechaliśmy w drugą stronę tzn. z miasta na lotnisko. Myślę, że to niedrogo jeśli chodzi o komfort przeliczając na dwie osoby z bagażami. W Podgoricy taksówek jest od groma i większość osób chyba w ten sposób się przemieszcza po mieście. A wracając do tematu podróży po Czarnogórze to autobusem lub busem można prawie wszędzie dojechać, jest niedrogo i kursują w miarę często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#12 PostWysłany: 20 Lut 2017 09:01 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Bilet autobusowy z Podgoricy do Kotoru kosztuje obecnie 7,50 euro. Autobusy/busiki jeżdżą średnio co 40 minut. Średni czas przejazdu to 2,5 godziny.
Warto się wybrać chociażby ze względu na widoki z trasy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#13 PostWysłany: 02 Gru 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2232
złoty
Cena zależy od konkretnego przewoźnika (7-8eur), bilet powrotny będzie tańszy (odpada opłata "dworcowa" w Podgoricy).

Załączniki:
IMG_0849.JPG
IMG_0849.JPG [ 132.04 KiB | Obejrzany 16108 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#14 PostWysłany: 20 Mar 2018 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
A czy ktoś próbował jechać dalej transportem publicznym dalej na północ, tj. do Dubrownika?
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#15 PostWysłany: 20 Mar 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4569
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ja. Da się, jest gdzieś dostępny rozkład. Autobus miał ogromne opóźnienie że względu na korki na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#16 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
@pabien a nie wiesz, gdzie go znaleźć?
skoro jechał opóźniony, to znaczy że startował z innego miejsca?

generalnie jest tak, że będę na lotnisku w Podgoricy i potrzebuję do Dubrownika :)
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#17 PostWysłany: 21 Mar 2018 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4569
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Autobusy znajduje się w najbardziej oczywistym miejscu - na dworcu autobusowym. A dworzec znajduje się na mapie. Dla ułatwienia - na południe (czyli w kierunku Budvy od Starego miasta)
Aby znaleźć rozkład proponuję wpisać "Kotor bus station" w google i pojawi się kilka wyników - pozostaje wybrać najbardziej wiarygodne.
A związku między spóźnieniem a miejscem odjazdu nie rozumiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#18 PostWysłany: 03 Cze 2018 19:28 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
https://www.balkanviator.com/en/ tu macie rozkłady, z których korzystają miejscowi
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#19 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Jechaliśmy na tej trasie, a nawet dalej (Herzeg Novi). Autobus jechał przez Budva, Kotor (7,5 eur), Perast i finalnie do Herzeg Novi (9 eur). ŁĄcznie prawie 4h. Autobusy często, ale też zdarza się że nie zabiorą wszystkich, bo przepełnione. Za bagaż płaci się dodatkowo 1 eur sztuka.

Z Herzeg Novi bez większego problemu można dostać się do Bośni, do Trebinje. Są autobusy w cenie 5 i 7 euro. Postój na granicy zawsze trochę trwa (nawet i 2h).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podgorica -> Kotor
#20 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Po co? Na miejscu bez problemu kupisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group