Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Chyba nikt jeszcze nie pisał, a to fajna alternatywa do autobusowych promocji, zwłaszcza, że nie trzeba jechać z Pragi czy Brna, by skorzystać.
Jeśli są miejsca, to można załapać się na promocję "first minute" I kupić bilet kolejowy z Czech do Polski, lub innych sąsiednich państw za kilka euro. Parę dni temu kupiłem bilet Olomouc - Wrocław (kupowałem z raptem czterodniowym wyprzedzeniem) za niecałe 200 koron (7 €), czyli o raptem kilka złotych więcej, niż pociąg z Międzylesia do Wrocławia.
Bilety można wyszukać normalnie przeglądając system rezerwacyjny Ceske Drahy. Ograniczenia:
- należy odbyć podróż korzystając wyłącznie z połączeń wyszczególnionych na bilecie
-przed opuszczenuliem Republiki Czeskiej trzeba znaleźć konduktora lub odwiedzić kasę i podbić bilet, w innym wypadku może nie zostać uznany przez konduktora w sąsiednim państwie.
Ja go sobie podbiłem w kasie na dworcu w Ołomuńcu przed rozpoczęciem podróży. Nie wiem, czy to było konieczne, bo ten punkt regulaminu był trochę niejasno sformułowany.
Warto trochę poeksperymentować z wyszukiwanuem biletu, by znaleźć odpowiadającą nam cenowo i czasowo ofertę.
Przykładowo, ja rozpoczynałem podróż w Brnie, ale chciałem uzyskać trochę czasu w trakcie przesiadek i trochę pozwiedzać. Bilet Brno - Wrocław kosztował 300 koron, ale bilet z Ołomuńca był za 200, a regularny bilet na trasie Brno - Olomouc kosztuje 100. Kupiłem zatem Olomouc - Brno i tak dopasowałem wyjazd z Brna, by mieć trzy godziny na spacer po Ołomuńcu (było warto!). Po drodze miałem jeszcze 1.5 h przesiadkę w Usti nad Orlici - akurat, by kopsnąć się z dworca do centrum i posiedzieć trochę na ławeczce w rynku.

Nie widziałem sposobu, by kupić taki bilet z Polski do Czech, ale można kupić bilet "tam i z powrotem", więc jeśli ktoś częściej jeździ do Czech I planuje z wyprzedzeniem, to może skorzystać.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 19 Sty 2017 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#2 PostWysłany: 19 Sty 2017 18:12 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6229
HON fly4free
arturro napisał(a):
(...) kupiłem bilet Olomouc - Wrocław (...) za niecałe 300 koron (7 €)
a dokładnie to ile ten bilet kosztował, bo 300 czk = ~11 € / ~48 pln - cena nadal niezła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2017 20:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Literówka, kosztował niecałe 200 Kc (dokładnie 193), zresztą to z dalszej części tekstu wynika.
Samego biletu z Polski do Czech się nie kupi na https://www.cd.cz/eshop/ , ceny na pociągi międzynarodowe są wyrażane w € i przeliczane po trochę zawyżonym kursie na CZK (chyba 1 EUR = 27,6 CZK). Ostatnio w końcu zrezygnowali z dopłaty 3 EUR za obowiązkową miejscówkę w pociągu do Polski, a bilety w promocyjnych cenach mają dłużej niż w polskich kasach międzynarodowych (często nawet na 3 dni przed są). Obecnie dzienne pociągi Warszawa-Praha to koszt 19 EUR, co ciekawe jak kupimy bilet z innego miejsca (dalej położonego) to dojazd do Pragi nie podniesie łącznej ceny biletu. Na krótsze odcinki ceny są odpowiednio tańsze: Ostrawa-Katowice 7 EUR (193 Kc), Ostrawa-Warszawa 14 EUR (386 Kc), z Ołomuńca 2 EUR drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Poprawiłem literówkę, faktycznie kosztował 193 korony:)

Sent from my SM-T116 using Tapatalk
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2017 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Kupiłem bilet Včasná jízdenka Evropa na stronie cd.cz z Bratysławy do Czeskiego Cieszyna z przesiadką w Zilinie. Zgodnie z tym co jest napisane na bilecie powinienem go autoryzować najpierw w kasie czeskiego dworca lub u czeskiego konduktora, bo może nie być uznany.
Pytanie jak mam to zrobić? Pojechać najpierw do Czech ostemplować bilet :x
Jechał ktoś w ten sposób? Czepiają się Słowacy tych biletów z cd.cz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Cze 2017 20:58 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Słowacy mają ten sam system co Czesi = mogą zeskanować bilet przez QR i tym potwierdzić jego ważność = potwierdzenie od Czechów nie jest konieczne.
To tylko takie dodatkowe zabezpieczenie w przypadku gdy jest możliwość weryfikacji przez Czechów
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Taka ciekawostka: od jakiegoś czasu można kupować bilety na https://www.cd.cz/eshop/ bez logowania. Płatności można dokonać kartą płatniczą mastercard lub visa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group