Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2019 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Mam pytanie odnośnie transportu rowerów w czeskich pociągach.

Podczas kupowania biletu na rower, wyświetlają się dwie opcje:

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 57.05 KiB | Obejrzany 6000 razy ]


Wybrałem przykładową trasę Wiedeń - Ceska Trebova. Jedna z opcji to: "rezerwacja tylko dla rowerów" za 79 koron, a druga, że pod nadzorem pasażera za 343 korony. Czym się te obie opcje mogą różnić? Bo niezbyt zrozumiale jest to tam napisane i dwie opcje są teoretycznie sobie równe.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 18 Lut 2019 00:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Tańsza opcja to prawdopodobnie sam rower jako bagaż nadany ale bez biletu dla ciebie.Ta druga (w stylu Kreona Wspaniałego) jedziecie sobie razem ,ty i twoje pedały rowerek na wspólnym bilecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 18 Lut 2019 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
No właśnie chyba nie tylko na rower, bo po wyborze opcji za 79 koron, dodaje tą kwotę do ceny biletu. Na tej trasie bilet kosztował 300 coś koron i dodało te 79. Dlatego to jest dziwne ;) a nieważne czy wybierze się opcję za 79 lub 343 korony to po wyborze jest napisane "rower i bagaż" za 79 lub 343 korony.

PS Ja Ci dam za te skreślone słowa... :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2019 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Opisane na stronie CD.cz jest to rzeczywiście mętnie, niemniej wybranie opcji "rower pod nadzorem pasażera" w cenie 343 jest potem w końcowym rachunku rozbite na dwie pozycje:
-międzynarodowy bilet na rower 264 czk.
-miejscówka 79 czk.(może z widokiem na własny rower ;) )

No i jest jeszcze potrzebny bilet właściwy dla rowerzysty, w tym wypadku 501 czk.

Załączniki:
kolej.jpg
kolej.jpg [ 144.02 KiB | Obejrzany 5961 razy ]
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 18 Lut 2019 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Stasiek_T napisał(a):
-miejscówka 79 czk.(może z widokiem na własny rower ;) )

Całkiem możliwe. W naszych TLK jak się kupuje bilet na rower to za rower płaci się zryczałtowaną kwotę 9,10 zł i miejscówkę dobiera tak, żeby mieć ten widok na własny rower, przy czym u nas ta miejscówka jest za darmo. A widocznie w Czechach trzeba dodatkowo za to zapłacić, bo inaczej bez miejscówki można albo do pociągu nie wsiąść, albo trzeba ustępować miejsca tym, którzy miejscówkę wykupili. Czyli wtedy jest to traktowane jako brak gwarancji miejsca na rower (analogicznie jak w miejscówkach na TLK, gdzie jest brak gwarancji miejsca do siedzenia)

Trochę to faktycznie skomplikowane, ale się wyjaśniło ;) samo kupienie miejscówki będzie nieważne, jeżeli nie kupi się biletu na rower. Więc w tym przypadku trzeba za 343 koron dokupić miejsce na rower ;)

Możliwe, że opcja za 79 jest dla tych, co wcześniej kupią bilet na rower bez rezerwacji, a samą rezerwację dokupią w późniejszym czasie. I stąd to "rozbicie" cen na kilka części
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Mar 2019 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Czy legitacja studencka ISIS będzie ważna, jeżeli jedzie się odcinkiem międzynarodowym? Chodzi dokładnie o trasę z Wiednia do Czeskiej Trebowy. Na stronie czeskiej można kupić taki bilet, a poprzez stronę austriacką już nie. I zastanawiam się, czy po stronie austriackiej mnie nie dupną za to ;)

Np jak mamy Berlin Warszawa Express to na odcinku z Warszawy do Rzepina obowiązuje polska taryfa, czyli bilet szkolny, studencki itp, a już na trasie Warszawa Berlin tylko bilet normalny lub dla juniora. Stąd zastanawiam się jak to jest w przypadku Czech i Austrii. Help please
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 21 Mar 2019 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Jesteś pewien, że masz legitymacje ISIS ;) jeśli tak, to nie wiem czy powinieneś się tak tym chwalić na forum :D
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 22 Mar 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Ej dobra. Teraz serio. Cena numer jeden (bez transferu) to całkowita cena? mogę kupić ten bilet za całą trasę, czy to tylko do granicy z Polską? :P
A cena numer dwa? Czy to tylko za czeski odcinek jest i muszę mieć oddzielny bilet w Polsce (kupić w Ostrawie)? Może głupie pytanie, ale przewijały się odpowiedzi, że bilety na międzynarodowy tylko w kasie w PL (ale to się tyczy tylko wyjazdu z PL?).

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 57.81 KiB | Obejrzany 5650 razy ]
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Mar 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Ta cena jest do stacji docelowej (w Polsce). W kolejnym kroku (to w zależności od pociągu) możliwe, że będzie jeszcze doliczona cena za miejscówkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 22 Mar 2019 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
smarzyk napisał(a):
Jesteś pewien, że masz legitymacje ISIS ;) jeśli tak, to nie wiem czy powinieneś się tak tym chwalić na forum :D

OMG, takiego byka walnąłem, a już zapomniałem o tym poście :D aż dziw, że nikt nie zacytował mnie na "łapu capu" :D teraz już za późno, edytować się nie da... :?

A co do biletu to ta Ostrawa w drugim przypadku oznacza, że tam się musisz po prostu przesiąść. A "no transfers" oznacza, że nie musisz wykonywać transferów w trakcie podróży, co z automatu oznacza, że pociąg jest bezspośredni ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Mar 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
xD

to z transferami to wiem :P bardziej mnie cena i bilet interesował. czy to jest cena za całość (a nie np tylko za czeską część - w przesiadce). dzieki
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Cze 2019 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Planuję długą jednodniówkę w Pradze. Dojazd do Cieszyna samochodem i stamtąd pociąg. Wstępnie środa 20 czerwca.
Bardzo Was proszę o kilka wyjaśnień.

1. Nie jestem pewien o co chodzi z tymi połączeniami - NO TRANSFERS to jest bezpośrednio z Czeskiego Cieszyna do Pragi, a pozostałe te Ostrava - Svinov to z przesiadką i to taką niebezpieczną w sensie mam 6 minut między przyjazdem a odjazdem? 6 minut to dla mnie zbyt mały marignes .... Tu akurat mało obszerny screen ale tych połączeń Ostrava - Svinov jest dużo więcej niż tych NO TRANSFERS

Image
2. W grę wchodzi tylko kupno przez internet czy ktoś może wie, o 4 rano kupi tam w kasie czy w automacie interesujący mnie bilet?
3. Płatność na stacji tylko korona? ewentualnie karta?
4. Emerytka w Polsce, wiek 68 lat, można starać się o tańszy bilet? czy można ale jakaś legitka musi być? warto próbować czy odpuścić ? jak sporo kombinacji to nie interesuje mnie to.
5. Jeszcze się nad Leo zastanawiam, ale tu jest więcej możliwości, to są chyba czeskie koleje po prostu.
6. Wydaje mi się, po tym jak klikam to nie wszędzie mogę wybrać sobie miejsce ... są też dopłaty za wybór miejsca czy się mylę?
7 Ewentualnie na coś muszę zwrócić uwagę są u nich jakieś kolejowe haczyki czy tak jakbym w polsce chciał z miasta A do B przejechac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Cze 2019 01:15 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 4
1/Studenci z karta ISIC do 26 r.życia i osoby powyżej 65 r.życia,również obcokrajowcy, płacą u wszystkich przewoźników kolejowych na trasach krajowych w Czechach tylko 25% ceny biletu
2/Bilety najlepiej kupić online cd.cz,le.cz,regiojet.cz płacąc kartą(do wydrukowania z pdf lub w smartfonie)
3/Bilety zakupione w Czechach można już okazać również w PL-w smartfonie bez konieczności drukowania
4/Wszystkie pociągi do Pragi,Budapesztu,Bratysławy,Wiednia jadą przez stację Ostrava Svinov(parking) -dojazd autostradą A1(D1 w Czechach,exit Ostrava-Poruba,Opava) bez konieczności kupowania winiety
5/Bilety do PL( i innych krajów EU) najlepiej tj.najtaniej kupować z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem
6/Na weekendy i święta można kupić "vikendovou jednodenni jizdenku"-bilet ważny przez jeden cały dzień na wszystkie pociągi CD(nieważny w regiojet i leoexpress!) dla 2 osób dorosłych i 3 dzieci do 15 r.życia-wersja na cały kraj za 579 koron
7/W Czechach nie ma obowiązku posiadania miejscówki(nie dotyczy SC pendolino,regiojet,leoexpress)
8/W ostateczności każdy bilet można zakupić u konduktora za dodatkową opłatą 60 koron,wszędzie można płacić kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Cze 2019 01:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
@oray
ad 3. odważna teza, gdyż kupując bilet do Polski na stronie cd.cz jest adnotacja, że bilet musi być wydrukowany na A4 i skontrolowany (oznaczony) po czeskiej stronie
ad 5. z 3-dniowym wyprzedzeniem
ad 7. płacić kartą można, ale trzeba ten fakt zgłosić przed wystawieniem biletu, potem panie w kasie chcą gotówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Cze 2019 04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
-- 14 Cze 2019 03:55 --

DonCorrado napisał(a):
Planuję długą jednodniówkę w Pradze. Dojazd do Cieszyna samochodem i stamtąd pociąg. Wstępnie środa 20 czerwca.
Bardzo Was proszę o kilka wyjaśnień.
6. Wydaje mi się, po tym jak klikam to nie wszędzie mogę wybrać sobie miejsce ... są też dopłaty za wybór miejsca czy się mylę?

W krajowych połączeniach 70 koron kosztuje wybór miejsca. Można oczywiście nie wykupować, jednak wtedy nie ma się gwarancji miejsca do siedzenia i trzeba będzie ustępować tym, którzy to miejsce wykupili. Dostępność miejsca można sprawdzać na ekranach nad siedzeniami. Wiadomo kiedy miejsce będzie zajęte ;) a to, czy możesz wybrać dane miejsce, czy nie to... patrz legenda :) najlepiej, kiedy nie będzie nic wyświetlone, bo to będzie oznaczało, że nikt jeszcze tego miejsca nie zarezerwował ;)

Przykład mojej podróży:

Załącznik:
P1310628.JPG
P1310628.JPG [ 388.2 KiB | Obejrzany 5199 razy ]


-- 14 Cze 2019 04:00 --

p27 napisał(a):
ad 3. odważna teza, gdyż kupując bilet do Polski na stronie cd.cz jest adnotacja, że bilet musi być wydrukowany na A4 i skontrolowany (oznaczony) po czeskiej stronie

Tak. Wyjeżdżając z Czech do Polski, z Czech trzeba zdobyć stempel. Można go też uzyskać w kasie przed wyjazdem. Kiedyś ktoś miał problem na trasie Ostrava - Budapeszt. Po stronie czeskiej kontrola się nie odbyła. Na Słowacji było ok. A na Węgrzech konduktor uznał, że bilet nieważny, bo brak stempla z Czech. Mała pierdółka, a można zapłacić mandat... warto mieć to na uwadze ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Cze 2019 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ok, dzięki za wpisy.

1. Bilet dla emeryta - musi On mieć jakieś potwierdzenie, że jest emerytem czy wiek 68 lat w dowodzie wystarczy? Dotyczy takich przewozników jak regiojet i leo tez?
2. Dalej nie do konca rozumiem z tą stacją Ostrava-Svinov, tam jest przesiadka czy tylko adnotacja, że jedzie tamtędy?
3. Regiojet jest taki tani w porównaniu do kolei czeskich? Bo choćby jak widać wyżej kilka postów na screen koleje czeskie bilet ~700 koron co wg przelicznika daje mi powiedzmy ~110zł za bilet a w regiojet to samo za 10 € !!! :shock: to by mi pasowało, a emeryt 2,5 €, rzeczywiście tyle taniej mają? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Cze 2019 06:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
1. Wystarczy wiek w dowodzie
2. Przecież jest wyraźnie napisany czas przyjazdu i odjazdu w Ostrave Svinov. Czyli jest tam przesiadka. Pociągów ČD bezpośrednich z Czeskiego Cieszyna jest niewiele do Pragi.
A tak w ogóle to chyba lepiej korzystać z czeskiej wersji strony, bo jak widać, angielska jest mało intuicyjna. ;)
3. RegioJet jest tani pod pewnymi warunkami:
- bilet jest kupowany z większym wyprzedzeniem
- bilet jest kupowany na mało popularne godziny
- bilet jest kupowany w najtańszej taryfie Low Cost, która ma swoje wady (np. niewiele miejsca na nogi, brak późniejszego serwisu z napojami)

Bilet kupowany w taryfie Standard, czyli jakości porównywalnej, a nawet lepszej niż w ČD, powinien również kosztować porównywalnie, moze tylko niewiele mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Cze 2019 07:53 

@DonCorrado jechałem w poniedziałek tym 20:09 z Pragi LeoExpres, na dlugą jednodniowkę masz bardzo fajne bezpośrednie połączenia z Czeskiego Cieszyna ich klimatyzowanymi pociagami ala Pendolino z przydzielonymi miejscówkami w cenie

Niestety w wersji last nieco slabo cenowo, co innego po wrzuceniu nowego kalendarza
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Cze 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
3. Tak, ceny RJ potrafią zaskoczyć. Identyczny RJ jedzie na trasie Wiedeń - Wenecja. Standardowa cena to około 100 Euro. Kupując bilet miesiąc lub 2 miesiące wcześniej kosztuje nawet 29 Euro. Czyli nawet 70% mniej.
Jechałem też trasą Wiedeń - Czeska Trebova. Standardowa cena to około 25-30 Euro, a ja pojechałem za 9. Jeszcze na marginesie, ISIC jest ważne w Czechach to zapłaciłem 4,50. Trzeba dobrze więc upolować dobrą cenę ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Cze 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Aktualnie od dłuższego czasu w CD przy zakupie biletu przez internet miejscówka jest gratis. A same bilety najlepiej kupować około 8 tygodni przed planowanym wyjazdem, wtedy cena jest najlepsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group