Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2014 01:42 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 5
Witam Was serdecznie,

Jestem nowy na forum, dlatego chciałbym Was powitać serdecznie :)
Uważnie przeczytałem wszystkie tematy i wcześniejsze odpowiedzi dotyczące lotniska w Marsyli ale są to dosyć stare posty ( może się pozmieniało coś ). Kupiłem lot na kwiecień Ryanair'em dla siebie i dziewczyny wylot w piątek powrót w niedzielę rano. Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia i co polecacie na ten krótki pobyt - czy lepiej wynająć samochód, czy są dosyć tanie środki transportu i przede wszystkim czy polecacie jakieś hostele/hotele?

Pozdrawiam serdecznie !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lut 2014 02:04 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
Spokojnie możesz zaufać transportowi publicznemu, z metrem włącznie. Możesz kupić City Pass, wtedy przejazdy będą za free. Jeżeli będziecie czuli niedosyt są statki i dobre połączenia pociągiem z pobliskimi miejscowościami.
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2014 11:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nawet do przepięknego pobliskiego Cassis można spokojnie dostać się bez samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2014 20:04 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 27
Loty: 53
Kilometry: 55 261
Co prawda w Marsylii są tylko 2 linie metra ale więcej potrzebnych nie jest. Tam gdzie bezpośrednio nie dojedziesz metrem,to jeżdżą autobusy.
Pociągów i autobusów podmiejskich też jest dużo więc spokojnie wszędzie komunikacją dojedziesz,no może tylko po za Chateau d'If bo tam trzeba dopłynąć promem:)
Marsylia to ogólnie bardzo fajne miasto,ja jakoś nie spotkałem się ze tą słynną przestępczością i patologią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2014 17:38 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 5
Lecę tym lotem 6-9 kwietnia z Ryanair'a więc w zasadzie mamy dwa i pół dnia na podbicie Marsylii :) zastanawiam się właśnie nad tym CityPass'em, bo cena to 31E za 48h więc za dwie oisoby wychodzi 60E ... Czy taniej nie będzie kupić bezpośrednio u kierowców jakiś biletów całodobowych czy coś? I przy okazji czy polecacie jakieś fajne noclegi , bo chciałem uderzyć w ciemno i poszukać czegoś na "czuja", zamiast szwędać się po HRS'ie i booking.com :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2014 09:41 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 1
Witam,
tez lecę tym lotem, z tym, że jeśli chodzi o wylot 6.04 to jest niedziela... Wybieram samochód z wypożyczalni. Wychodzi taniej od komunikacji miejskiej. Poza tym z Vitrolles do Cassis jest kolo 60km. Mogę was gdzies podrzucic. Co do hotelu to najtaniej F1 (ok 35euro za 3 osobowy pokój) lub Etap. Jest ich kilka, nie trzeba rezerwowac dużo wczesniej, ale trzeba zadzwonic do południa, ponieważ wieczorem nie zawsze są miejsca. Zna ktoś z was francuski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Maj 2014 14:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Hej, mam podobne pytanie, ale dotyczące trochę większego obszaru :) chciałabym we wrześniu zwiedzić Prowansję, Lazurowe Wybrzeże (Marsylia, Avignon, Saint Tropez, może Monaco). I tu mam dwie opcje:
1) Znalazłam lot za 373 zł na 7dni lub 340 za 10 dni + wynajęcie samochodu dla 4 osób ok. 670/4os. (bez kosztów paliwa). Sama trasa Avignon- Monaco to 380km.
2) Samochodem zamiast samolotem i wynajętym autem wyszłoby ok. 490zł (licząc paliwo, ale bez opłat za parkingi i autostrady, co moze znacznie zwiększyć koszt).

chciałabym pojeździć po tych pięknych wsiach z wrzosowiskami ze zdjęć i winnicach:) gdzieś też znalazłam info o czymś takim:
"Polecam wypad do słynnego AVINON-u na most i w Marsyli stateczkiem po zatoce i na wyspe skazancow". ktoś wie o jaką dokładnie wyspę chodzi (google nie znalazło wyspy skazańców blisko wybrzeża) i jaki może być koszt przepłynięcia po zatoce?

Czy ktoś, kto już był w tych miejscach, może poradzić czy lepiej samolot + wynajęcie auta + komunikacja czy raczej własny samochód?
I czy wiecie czy jest możliwość noclegów właśnie gdzieś na wsiach, winnicach?
będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2014 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
kate_05 napisał(a):
ktoś wie o jaką dokładnie wyspę chodzi (google nie znalazło wyspy skazańców blisko wybrzeża) i jaki może być koszt przepłynięcia po zatoce?

Podejrzewam, że może chodzić o: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_d%27If
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Gru 2018 13:48 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 4
Loty: 20
Kilometry: 41 634
Wybieram się do Marsylii w styczniu na weekend (od pt do pon) czy warto w ogóle kupować bilet 10cio przejazdowy na komunikację miejską, czy lepiej zaliczyć główne atrakcje "z buta"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Gru 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
zależy gdzie masz nocleg.
jeśli w centrum to spokojnie wszystkie atrakcje zwiedzisz z buta.
nie ma nic lepszego niż poznawanie miasta szwendając się po nim...

będąc we wrześniu w Marsylii z komunikacji korzystałem tylko jadąc na lotnisko i do Cassis :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2019 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Jak jesteś 3 dni to 10 przejazdowy jest bezsensowny, taniej masz Pass XL 24h / Pass XL 72h 5,20 € / 10,80 €.
Albo na 3 dni za te 10,80 i jedziesz też do casis w tej cenie, albo na 24 godziny i w ten dzień obskakujesz wszystko co wymaga dojazdów a w pozostałe to co blisko z buta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2019 18:14 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 4
Loty: 20
Kilometry: 41 634
Dzięki wielki za wszystkie rady. Raczej jestem nastawiona na zwiedzanie z buta. A możecie jeszcze poradzić jak najlepiej i najszybciej dostać się do Cassis?

PS. @lot wybacz, że nie odpisałam na priv, ale jeszcze nie mogę, za mało aktywna jestem. Wylot jest o 17.00 błędnie wpisałam do dziennika lotow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2022 22:23 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
odświeżajka :)
do Cassis z Marsylii dojedziesz autobusem nr 78 -jedzie ok 40 minut, cena 3,5 euro w 1 stronę
w Marsylii startuje z przystanku Castellane/Toulon - boczna uliczka
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2022 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@kiimi kilka lat wstecz razem z forumowiczem mielismy samochod w Marsylia
ale odbilismy sie od fiordow poludnia z powodu ryzyka pozaru

w grudniu mam dluga przesiadke przed Madera i chcialbym zrobic drugie podejcie
jesli pogoda bedzie laskawa tym razem komunikacja publiczna

czy to dobry pomysl by podjechac do Callelongue zamiast do Casiss /troche czasochlonne podejscie do fiordow/
Załącznik:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 105.76 KiB | Obejrzany 1701 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Gru 2022 15:06 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Nie mam pojęcia bo od tej strony nie próbowałam. To raczej bardziej hardkorowa wersja jak ktoś lubi trekkking.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group