Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Sie 2016 08:04 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Nikt nie korzystał z tej firmy www.rent-a-car-corfu.gr? Może jednak ktoś zamieści swoje ostatnie doświadczenia? Ile kosztuje obecnie litr paliwa na Korfu, gdzie opłaca się najbardziej tankować? Bedę wdzięczna za jakiekolwiek info
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#102 PostWysłany: 07 Sie 2016 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@yaris21 Opinię na temat tej wypożyczalni znajdziesz w tym wątku w poście #79
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:00 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
dziękuję, przeczytałam go już wczesniej ale czekałam by ktoś jeszcze to potwierdził
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 03 Paź 2016 19:27 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Orientujecie się może, czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie (poza standardowym bez wkładu własnego) pt. "undercarriage, tyres & glass parts / self-destruction"? Zgłupiałam totalnie w tych wszystkich opcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 10 Paź 2016 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Z czystym sumieniem polecam wypożyczalnie Corfu Explore Car Hire http://www.corfuexplorecarhire.com/
Bez kart, wystarczy gotówka, paliwo half to half, dodatkowy kierowca gratis, 24h assistance.
Biuro znajduje się 300m od terminala lotniska, mimo to przyjadą po Ciebie na lotnisko i odwiozą po zwrocie.
Umowę spisujesz w biurze, nie na kolanie, nie zaskoczy Cię żadna opłata za wyjazd z parkingu bo auto odbierasz z pod biura i tam je zwracasz.
Zwrot wygląda tak że parkujesz pod biurem, oddajesz właścicielowi klucz, o nic nie pyta, niczego nie ogląda, uścisk dłoni, wymiana uprzejmości i już pracownik wiezie Cię do terminala.
Auto w b.dobrym stanie, jak na rodzinną firmę mają dużą flotę ok 70 samochodów, bardzo często spotykane na wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 10 Paź 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
martinka_pl napisał(a):
Orientujecie się może, czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie (poza standardowym bez wkładu własnego) pt. "undercarriage, tyres & glass parts / self-destruction"? Zgłupiałam totalnie w tych wszystkich opcjach.

Czasami trzeba powalczyć o egzekucję swoich praw. Podam to na swoim przykładzie. Przebilismy oponę i Grek powiedział że tego przypadku to nie obejmuje, bo wg niego jeżeli opona wybuchnie lub ktoś nozem ją rozwali to wtedy już tak.Na umowie nie było takich wyłączeń, więc my swoje, Grek swoje.Po 3min wymianie zdań wzięto od nas oponę i wróciła naprawiona.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 10 Paź 2016 23:00 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@lukas63, ale miałeś to ubezpieczenie na opony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 11 Paź 2016 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
tak - dodatkowe na opony, podwozie, szyby etc
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 13 Paź 2016 22:30 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 13
Znacie jakąś wypożyczalnie skuterów w stolicy Korfu? Jade tam w poniedziałek i mam przylot o 17.40 - nocleg w Paleo i nie zdąże na ostatniego Green Busa. Skuter i tak chcialem wypożyczyć i chyba będzie to najlepsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Paź 2016 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
właśnie wróciłem z Korfu i dość często tam teraz solidnie pada.
Drogi są na prawdę bardzo kręte i strome, a po opadach bywa ślisko.
Zamiast wypożyczać skuter polecałbym więc jednak jakiś mały samochód.
Nie powinno wyjść sporo drożej, za samochód płaciłem 11e dziennie przy wypożyczeniu na 7 dni w tej wypożyczalni:
http://www.corfucars4hire.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 14 Paź 2016 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Wróciłem z Korfu 10.10 i jak kolega powyżej nie polecam skutera o tej porze roku. Gdy wracaliśmy na lotnisko w poniedziałek 10 tak padało i wiało że zaniesienie bagażu do auta spod hotelu kilku metrów, stanowiło duże wyzwanie, miałem pelerynę i parasol od właścicielki mimo to byłem mokry. Nie wyobrażam sobie gdybym miał jechać na skuterze. Po drodze na lotnisko były takie rozlewiska że niektóre auta stały zalane w wodzie. Zdecydowanie polecam auto, skuter ewentualnie na jeden dzień na miejscu jak będzię pogodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 08 Gru 2016 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Po lekturze postów w tym temacie wybrałem tą wypożyczalnię;
Kod:
http://www.corfucars4hire.com/


Za tygodniowe wypożyczenie Nissana Micry (14000 km na liczniku) z opcją full ubezpieczenia zapłaciłem 125 euro. Cena moim zdaniem korzystna...Bez żadnych depozytów i blokad...Mieliśmy przygody z odwołanym lotem co niestety przełożyło się na odbiór samochodu. Musieliśmy czekać do 8 rano kolejnego dnia na przyjazd osoby z wypożyczalni z autem. Podobno źle nas zrozumieli - pisałem, że wylatujemy o 22.30 z Polski a oni zrozumieli, że o tej godzinie będziemy na Korfu i podobno ktoś wtedy czekał...nieważne...koczowaliśmy na lotnisku i tak całą noc, a odbiór auta był zbawieniem w dotarciu do Sidari.
Ogólnie formalności ekspresowe - podpis dokumentów, pracownik wypożyczalni wpisuje dane z prawka, profilaktycznie czytamy warunki, podpisujemy, płacimy...proste...Na oględziny auta nie było za dużo czasu, gdyż zaraz było trąbienie i nawoływanie innych kierowców do odjazdu...było ciekawie...przy zwrocie na parkingu lotniskowym auto zostawiłem otwarte z kluczykami pod wycieraczką zgodnie z sugestią pracownika wypożyczalni...
Istotna sprawa jest taka, że gdy wracaliśmy (wcześnie rano) GPS oczywiście zaczął świrować...trochę błądziliśmy przez co zamiast oddać auto z 2 kreskami benzyny oddaliśmy z jedną...pisałem potem do nich czy im wysłać przelew za te kilka litrów ale nie było żadnych pretensji czy problemów...także polecam...i dziękuję Użytkownikom za wcześniejsze opinie o wypożyczalniach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 27 Gru 2016 12:37 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
przeczytałem cały temat, i w sumie nurtuje mnie jedno pytanie, ile czasu przed bookojecie samochód ? kupiłem bilety na maj w sumie 5 miesięcy to sporo czasu. i zastanawiam się czy jest po co czekać czy po prostu robić rezerwacje bo np na maj widzę na tydzień samochód typu Panda 84 eur co wydaje się być bardzo dobrą ceną (http://www.corfucars4hire.com/ ) polecane na forum, ale zastanawia mnie gdzie mogą być kruczki ?

Rental Length: 7 day(s)
Start: 12/May/17 08:00
End: 19/May/17 08:00
Pickup Location: Airport
Return Location: Airport

Total Location Charge: 15 EURO
Total Car Rental Charge: 84 EURO
Total Charge: 99 EURO

15 euro za zmianę lokalizacji a oddaję w tym samym ? przylot z Poznania mam o 23 , więc zanim bagaż etc to pewnie 24 , czy idzie się z nimi jakoś dogadać? bo nie uśmiecha mi się czekać do 8 rano:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Gru 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@‌radziu89‌
Ja rezerwuję zazwyczaj jak kupie lot, często nawet więcej niż 5 miesięcy wcześniej, teraz mam już rezerwację na czerwiec.
Co do tej opłaty 15 eu za zmianę lokalizacji, wybrana przez Ciebie wypożyczalnia ma siedzibę w Acharvi dlatego masz tą dodatkową opłatę. Jak do nich napiszesz to pewnie zaczekają na Ciebie, ale może się to wiązać też z dodatkową opłatą.
Dlatego ja brałem z wypożyczalni która ma biuro zaraz przy lotnisku (300m) czynne 24h, brałem w październiku a cena za 7 dni była podobna, tylko widzę że coś im szwankuje na stronie bo nie da się zrobić kalkulacji, spróbuj do nich napisać, pytanie nic nie kosztuje http://www.corfuexplorecarhire.com
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:16 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
czarny38
mam pytanie dotyczące wymienionej przez ciebie wypozyczalni Corfuexplorecarhire. Rozwazam, czy nie wypozyczyc od nich auta na sierpien. Napisz mi, jakie były z nimi doswiadczenia i jak z full ubezpieczeniem. Czy jest w cenie ogólnej, czy są to dodatkowe opłaty do tej ceny na stronie. Czy blokuja kartę? Czy jest mozliwość oddania ok. 5 rano? Podziel się wrażeniami.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 22 Sty 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@‌nina104‌
Moje doświadczenie z tą wypożyczalnią było bardzo pozytywne, full ubezpieczenie w które wchodzą lusterka, szyby i opony było dodatkowo płatne, mimo to cena z fuul ubezpieczeniem była porównywalna z innymi wypożyczalniami w tym samym okresie wynajmu. Żadnych dodatkowych opłat, tylko to co online sobie wyliczyłem, a nawet mniej bo Valantis chciał tylko kwotę do równych dziesiątek, końcówki 2 eu nie chciał. Nie ma żadnych blokad na karcie, w ogóle karta nie jest potrzebna, bo płatność odbyła się gotówką z reki do ręki. Oddać można o każdej porze biuro czynne jest 24h na dobę i znajduje się tuż przy lotnisku ok 300m, mimo to odbiorą Cię z lotniska i z powrotem zawiozą na lotnisko. Co ważne auto obierasz z pod biura i na pewno nie zaskoczy jakaś opłata za parking. Podczas zwrotu auta nikt nie oglądał, nic nie sprawdzał, Valantis zapytał jedynie czy "fuel ok?" odpowiedziałem że tak i już kierowca pakował nasze walizki do busa który wiózł nas na lotnisko. Drugi kierowca gratis. Znajomość języka nie jest potrzebna.

Dla tych którzy lubią czytać co podpisują zamieszczam wzór umowy:

Załączniki:
umowa explorer mr.jpg
umowa explorer mr.jpg [ 229.08 KiB | Obejrzany 2813 razy ]
umowa explorer tył m.jpg
umowa explorer tył m.jpg [ 299.64 KiB | Obejrzany 2813 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 05 Lut 2017 20:27 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Nie podjełam jeszcze decyzji, troche cena wysoka, ale w sierpniu ceny we wszystkich wypozyczalniach powalają.
jeszcze raz dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 22 Maj 2017 10:15 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Dorzucę aktualne informacje i opinię.

Korzystałem z wypożyczalni http://www.royalcarsrental.gr.
Wypożyczyłem Hyundaia Atosa z silnikiem 1.1 na 7 dni w maju za 148€ łącznie z pełnym ubezpieczeniem i nocnym zwrotem (to nie było najtańsze z dostępnych aut, ale chciałem troszkę większy silnik ze względu na wzniesienia).

Auto w pełni sprawne, komunikacja, umowa i zwrot auta bezproblemowe. Paliwo 1/4 to 1/4.

Co do aktualnych cen wachy na Korfu - najtaniej było na shellu ~1,54€/l, najwięcej widziałem na BP ~1,59€/l
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 30 Maj 2017 09:32 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ja korzystałem z http://www.corfucars4hire.com/ stawka 119 eur all in 99 eur podstawa + 20 eur za późny odbiór po 23, bak 1/4 jeśli chodzi o ceny paliwa to w dniach 12-19 maj tankowałem po około 1,5-- i najtaniej było w stolicy, Auto Nissan Micra, klima itd, niby to z segmentu c a miałem niby segment b , ale jak na moje to ściema. auto nowe niecałe 9000 km . Wszystko bezproblemowo itd. Opcjonalnie było ubezpieczenie 20 eur od szkód z mojej winy itd. ale z tego zrezygnowałem. Polecam, jak ktoś chce jakieś inne szczegóły to proszę pytać tutaj lub pw. POZDRAWIAM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 30 Maj 2017 10:00 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 105
Kilometry: 142 267
ja niestety w szczycie sezonu byłam w 2016 i nie było tanich aut, wiec zdecydowałam się na http://www.autoway-polska.com/korfu i byłam bardzo zadowolona - bez wkładu własnego, płatność gotówką i po małych obtarciach nic nie marudzili:)

Ich ceny to ceny całkowite które obejmują:
dostarczenie/odbiór samochodu na lotnisko /w dowolnych godzinach całodobowo/
dostarczenie/odbiór samochodu pod wskazany hotel/apartament /dostawa auta I-go dnia ok. godz. 9.00-9.30 rano, zwrot auta ostatniego dnia ok. 20.30-21.00 wieczorem/
możliwość kierowania pojazdem przez 2 kierowców
przejazd bez limitu kilometrów (wiele wypożyczalni zastrzega sobie bowiem możliwość przejechania max 100 km dziennie, za kolejne km płaci się dodatkowo)
pełne ubezpieczenie autocasco bez udziału własnego, w tym: ubezpieczenie szyb, lusterek, kół, opon i podwozia (w większości wypożyczalni jest to opcja dodatkowo płatna)
ubezpieczenie kierowcy i pasażerów
odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim (zniszczenia materialne i osobiste)
ubezpieczenie od ognia i kradzieży
24 godzinny serwis drogowy (w tym pomoc telefoniczna po polsku)
mapę Korfu
bezpłatny fotelik lub podstawka dla dziecka (na życzenie)
wszystkie podatki lokalne
brak dodatkowych zabezpieczeń (typu kaucja, karta kredytowa)
Cena nie obejmuje:
kosztów paliwa - należy zwrócić tyle paliwa w baku ile otrzymało się przy dostawie (nie zawsze jest to pełny bak)
opłat parkingowych oraz mandatów
uszkodzeń spowodowanych pod wpływem alkoholu/używek
uszkodzeń podwozia i opon w przypadku aut osobowych poruszających się po drogach nieutwardzonych (terenowych)
uszkodzeń traktowanych jako akty wandalizmu (wlanie wody, nieodpowiedniego paliwa do baku, zniszczenie tapicerki, radia itp.)
kosztów dorobienia kluczyków w przypadku ich zagubienia/zniszczenia
nawigacji GPS – 3 euro/doba – na życzenie, w miarę dostępności
zwrot auta w innym miejscu niż dostawa – doliczana jest opłata od 20 euro (w zależności od odległości)
dostawa/zwrot auta na lotnisku w godz. 22.00-7.00 – doliczana opłata od 15 euro
Rezerwacja dotyczy kategorii auta, a nie konkretnego modelu. Można mieć preferencję i w miarę dostępności podstawiamy wybrany model auta. W sytuacjach losowych może być dostarczone inne auto z tej samej lub wyższej kategorii (w ramach tej samej ceny).
Wiek i prawo jazdy kierowcy:
ukończone 23 lata i prawo jazdy od min. 1 roku

Płatność - ustalana indywidualnie:
10%-20% kosztu wynajmu (jako zaliczka/kaucja) - płatne w PLN (euro przeliczone po kursie sprzedaży mbanku z dnia wpłaty) na konto firmy w Polsce - przy robieniu rezerwacji – NIE JEST TO KONIECZNOŚĆ ale preferencja ze strony Greków
reszta ceny przy odbiorze auta na Korfu w euro (w gotówce lub kartą kredytową)


Wszystkich formalności dokonuje się przez internet lub telefonicznie:
48 607 88 01 01
48 601 53 03 03
58 710 44 49
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group