Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 29 Paź 2021 23:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Chania.

Pośrednik: Economycarrentals

Wypożyczalnia: CarQ

Samochód: mieliśmy rezerwację na Fiata Pandę lub podobny. Dostaliśmy Kia Picanto. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 93,90 euro za 7 dni w październiku; z tego zaliczka (bądź jak kto woli prowizja pośrednika) 11,96 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w wysokości 81,94 euro płatna na miejscu.

Odbiór samochodu: przy wyjściu z airside czeka gość z tabletem, na którym wyświetlone jest moje imię i nazwisko. Idziemy jakieś 200-300 metrów od terminalu i tam stoi nasz samochód. Nie ma klasycznego biura tylko spory parking, na którym niewielkie stanowiska z nazwą wypożyczalni. Mamy umowę na CarQ, ale papiery podpisujemy z BestWheels (taka jest też naklejka na szybie). Miła pogawędka o temperaturach (jak wylatywaliśmy z Modlina to było 0 stopni i odladzanie samolotu), potem tłumaczę, że mam ubezpieczenie na cały rok – nie ma absolutnie żadnego nacisku na wykupienie ich ubezpieczenia. Depozyt 650 euro, zgodnie z warunkami ECR. Nie było problemu, żeby depozyt i płatność za wynajem zrealizować różnymi kartami. Samochód prawie nówka – nieco ponad 10 tys. km przebiegu, zatankowany do pełna. Przejechaliśmy po wyspie nieco ponad 600 km, wszystko w jak najlepszym porządku, wszędzie dawał radę. Mocno się przybrudził przez ten tydzień, zainwestowałem więc 2 euro w myjnię na koniec wynajmu.

Zwrot samochodu: choć przyjeżdżamy wcześniej niż zadeklarowaliśmy, na parkingu czeka na nas tym razem miła pani – sprawdza stan paliwa w baku, jest nawet zaskoczona czystością samochodu, więc tłumaczę, że byłem na myjni 8-) Na koniec prośba o wystawienie opinii i do widzenia. Blokada zwolniona po 5 dniach – całkiem niezły wynik.

Podsumowanie: nie mam zastrzeżeń, spokojnie mogę polecić wypożyczalnię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#542 PostWysłany: 23 Lut 2022 18:55 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 6
Właśnie szukam auta na koniec czerwca 11 dni grupa C , najkorzystniej wychodzi Europecars.

wypożyczalnia cena cena/dzień
compas crete 425 38,6
station rental 302 27,5
athenscars 330 30
europeocars 267 24,3
anna cars 365 33,2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 03 Mar 2022 21:39 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 3
To są ceny na podstawie odpowiedzi z wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 10 Mar 2022 00:28 

Rejestracja: 10 Mar 2022
Posty: 2
Hej czy wiecie ile trzeba czekać na odpowiedź od europeocars ? Wysłałem zgłoszenie i żadnej odpowiedzi na maila ani nic ? Może ktoś powiedzieć jak to technicznie wygląda u nich ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 10 Mar 2022 02:57 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 3
Mają chyba jakiś problem programistyczny. Chciałem zamówić samochód przez Firefoxa i Chrome i nie docierało do nich. Dopiero jak użyłem Edge, dostałem ofertę i po jej zaakceptowaniu - potwierdzenie rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 20 Mar 2022 16:22 

Rejestracja: 10 Mar 2022
Posty: 2
Hej użyłem już chyba wszystkich przeglądarek i niestety nie odpisują, czy ktoś miał podobnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 21 Mar 2022 10:53 

Rejestracja: 06 Kwi 2020
Posty: 25
Pisz na tego maila - secretary1@europeocars.com
Ja lecę w najbliższą niedzielę 27 marca i przed chwilą upewniałem się czy aby z moją rezerwacją samochodu wszystko w porządku.
Potwierdzenie z tego maila przyszło w kilka minut po tym jak do nich napisałem (używam Chrome). :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 22 Mar 2022 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
sns999 napisał(a):
Hej użyłem już chyba wszystkich przeglądarek i niestety nie odpisują, czy ktoś miał podobnie ?

Mi odpisali po 2 dniach. Rezerwacja na czerwiec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 14 Kwi 2022 15:01 

Rejestracja: 06 Kwi 2020
Posty: 25
Wróciłem kilka dni temu z Krety i mogę z czystym sumieniem polecić Europeocars.
Na lotnisku w Chanii czekała na mnie pani z wypożyczalni, a sama wypożyczalnia jest może ze 200 m dalej więc spacerkiem udałem się tam razem z panią, gdzie na miejscu przed "biurem" w postaci starego busa bez powietrza w kołach :lol: dokonałem szybkich formalności. Jeden podpis, pieniążki z rączki do rączki (żadnych kart kredytowych) i odjazd. Miałem Kia Ceed kombi w bardzo dobrym stanie - 38000 km przebiegu, przez tydzień dorobiłem kolejny tysiąc bez żadnych problemów. Auto posprzątane, czyste, przy zwrocie jedynie szybki rzut oka pracownika na wskaźnik paliwa (oddajemy z ilością podobną do tej, którą otrzymaliśmy), żadnego sprawdzania czegokolwiek innego.
Polecam jakby co. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#550 PostWysłany: 02 Maj 2022 21:16 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Europeocars ma cenniki na stronie, więc można sobie spojrzeć nawet bez wysyłania maili ile wychodzi dane auto w konkretnym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#551 PostWysłany: 03 Maj 2022 15:49 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Athens Cars.
Odbiór z lotniska w Chanii (i również tam zwrot).
75 euro na 3 dni (samochód wypożyczony na "majówkę)".
Bez depozytu, bez karty kredytowej.
Pracownik z wypożyczalni czekał zaraz po wyjściu na hale przylotów.
Samo biuro znajduje się niecałe 2 minuty jazdy od lotniska.
Szybkie oględziny auta w obecności pracownika, płatność i w drogę.

Przejdźmy do auta.
Zarezerwowałem Chevroleta Sparka.

Otrzymałem w tej samej kategorii samochodowej - Toyote Yaris. (nie pytałem się czemu Chavroleta nie otrzymałem - było mi to wszystko jedno).
Przebieg - 81 tys km.
Samochód lekko poobijany i porysowany.
Technicznie - wszystko działało.

Zwrot - szybkie kółko wokół auta i podwózka na lotnisko.
"Miłego lotu", do widzenia :)

Czy polecam ? Tak. Dla osób mniej wymagających.
Nie widziałem nowych aut na placu firmy, wszystkie raczej kilkuletnie.
Aygo, które posiadałem prawdopodobnie miało z 10 lat minimum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#552 PostWysłany: 19 Cze 2022 13:31 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Witam,

pierwszy raz chcę wypożyczyć auto. Warunki wydają się być OK ale może ktoś mógłby rzucić okiem i potwierdzić:
https://rentalcarscrete.gr/terms/
Jedynie szkoda, że paliwo nie jest full-full...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 20 Cze 2022 17:13 

Rejestracja: 20 Cze 2022
Posty: 1
Hej, po adresie ich biura wygląda na to że to jest firma Caravel, a jeśli tak to ich oceny na Google nie zachęcają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 21 Cze 2022 19:30 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Witam,

dziękuję. Odpuściłem i zarezerwowałem tu: https://www.mustang-crete.com
Już na początku mały zgrzyt, bo chciałem w wersji full-full ale manager napisał, że w różnych autach jest różnie można trafić full-full, empty-empty, half-half, etc...
Na pytanie w jaki sposób zdać auto w Heraklionie odpisał, że dowiem się przy odbiorze auta...
Zobaczymy jak będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 21 Cze 2022 20:01 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
Latambochce napisał(a):
Athens Cars.
Odbiór z lotniska w Chanii (i również tam zwrot).
...
Czy polecam ? Tak. Dla osób mniej wymagających.
Nie widziałem nowych aut na placu firmy, wszystkie raczej kilkuletnie.
Aygo, które posiadałem prawdopodobnie miało z 10 lat minimum ;)


Mam podobne doświadczewnia i rekomendacje dotyczące tej firmy w Heraklionie (wrzesień 2021)
- firma mieści się na zbiorczym parfkingu wypożyczalni za terminalem,
- karty/depozytu nie wymagają, ale przy płatności kartą pobierają prowizję (1 - 2% nie pamiętam już),
- w umowie zapis o zakazie jazdy po szutrze - zakaz jazdy do Balos wpisany ręcznie,
- samochód jak u przedmówcy,
- zdanie bez problemu mimo, że trochę utatłany był (pył z drogi na Balos nie schodzi sam :) )
- generalnie polecam - ujeli mnie brakiem depozytu, zabezpieczenia kartą i sprawnym zwrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 21 Cze 2022 21:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Maciej Loret napisał(a):
Witam,

dziękuję. Odpuściłem i zarezerwowałem tu: https://www.mustang-crete.com
Już na początku mały zgrzyt, bo chciałem w wersji full-full ale manager napisał, że w różnych autach jest różnie można trafić full-full, empty-empty, half-half, etc...
Na pytanie w jaki sposób zdać auto w Heraklionie odpisał, że dowiem się przy odbiorze auta...
Zobaczymy jak będzie.

Odważnie. Ja bym takiej firmy unikał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:50 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 6
Właśnie wróciłem z Krety , polecam https://www.eurocars-crete.com/
Dobry kontakt mail , dostałem Nissan Pulsar 38tys km na 11 dni za 460e , oferta wyszukana 2 tyg przed wyjazdem więc dużo drożej niż np. w lutym było.

Odbiór w Chani na lotnisku , Pan z karteczką czekał , podjazd 500m na parking ( greece parking ) odbiór auta i w drogę.
Zdanie auta podobnie, zostawiam familię i bagaże na lotnisku , podjazd na parking, oddanie kluczyków w budce ( nawet nikt nie oglądał auta ) i odwieźli mnie na lotnisko busikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 07 Lip 2022 07:22 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Kashpir napisał(a):
Odważnie. Ja bym takiej firmy unikał.


Witam,

już po imprezie i jak się okazało, złe miłego początki.
Zdalnie zapłaciłem około 20% (blisko 70EUR). Na CHQ czekała na mnie przedstawicielka firmy (kartka z wypisanym moim nazwiskiem), podjechaliśmy kilkaset metrów na parking po starego Aurisa (około 10-15 letni z przebiegiem nieco ponad 100kkm) - po drodze usłyszałem o "nowym aucie" :)
W trakcie 9 dni pobytu miałem 2 zdarzenia wymuszające kontakt z wypożyczalnią i oba zostały załatwione w sposób satysfakcjonujący (najpierw miałem problemy z odpalanem auta - okazało się, że winny był dywanik kierowcy, któy wchodził pod pedał sprzęgła co uniemożliwiało uruchomienie auta, drugi - tylna szyba wpadła do wewnątrz drzwi i nie dało się jej podnieść - następnego dnia miałem inne auto pod hotelem a po dwóch dniach pod hotel z powrotem podstawili mi naprawionego Aurisa ).
Po 9 dniach odstawiłem auto przed halą odlotów w HER, podjechał Pan, z którym cały czas kontaktowałem się do tej pory, odebrał kluczyki i życzył miłego lotu. Na moją sugestię czy nie chce obejrzeć auta z zewnątrz, wewnątrz albo sprawdzić ilość paliwa w baku tylko uśmiechnął się i życzył miłego lotu. Tak więc wszystko w trybie siga-siga...
Podsumowując, całkowity koszt wynajmu na 9 dni to 349EUR (w tym 20 EUR dopłaty za inne miejsce zdania auta i 20EUR znikżi za płatność gotówką, wynajem zdalny około tygodnia przed wylotem) i z mojej stony jedynie brak możliwości opłacenia 280EUR kartą po przylocie był drobną niedogodnością, cała reszta na plus.
Zrobiłem około 1300km po Krecie, Pb95 od 2,39EUR do 2,56EUR za 1litr. (czyli o 50% drożej niż w Polsce), ON około 0,3-0,4EUR taniej.
Dziękuję za wszystkie porady przedwyjazdowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 14 Lip 2022 19:41 

Rejestracja: 14 Lip 2022
Posty: 2
Ktoś może zna wypożyczalnię co posiada auta w wysokim sezonie dla tych co chcą wynająć na ostatnią chwilę? Jestem pomiędzy młotem a kowadłem :/
albo niebotyczne kwoty, albo "sorry, we are fully booked". No i dochodzą jeszcze te, które mają opinie 2,3/5 i komentarze "OMIJAĆ Z DALEKA".
Potrzebuję zwykłego auta na okres 5 dni 27/07 - 01/08. 45 euro dziennie byłoby raczej satysfakcjonujące. Może jacyś znajomi mieszkają na Krecie i nie boją się wynająć doświadczonemu kierowcy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 14 Lip 2022 20:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Nie piszesz gdzie - jeśli Heraklion, to z lotniska na podany termin ceny od 202 euro z podstawowym ubezpieczeniem. Pośrednik: carflexi.

Załączniki:
heraklion_centauro.PNG
heraklion_centauro.PNG [ 364.54 KiB | Obejrzany 1491 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bullus oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group