Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 14 Sie 2019 10:20 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 11
Pytanie do osób korzystających z usług michaliscarhire.com. Czy to normalne, że po zrobieniu rezerwacji nie dostałem maila z potwierdzeniem? Na maile z pytaniem tezę nikt nie odpisał. Jak przebiegał proces rezerwacji u Was?
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 01 Wrz 2019 20:22 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 6
nail napisał(a):
Korzystałem ze wskazówek użytkowników, więc już po powrocie mogę podzielić się spostrzeżeniami. Auto brałem w http://www.corfucars4hire.com/ w okresie 26.05 - 2.06, grupa C (Clio, Fiesta, Corsa). Za tygodniowy wynajem wyszło 106E, w tym przymusowy haracz 15E za podstawienie auta i zwrot na lotnisku (biorąc auto w Acharavi tej dopłaty nie będzie).
(...)
Na miejscu minimum formalności: prawo jazdy, nazwa hotelu, pytanie o dodatkowe ubezpieczenie (gość nie był nachalny), trzy słowa na temat zwrotu, płatność gotówką (za płatność kartą doliczają prowizję i trzeba to zgłosić wcześniej) i w drogę. Żadnych kart kredytowych, zabezpieczeń itp.

Właśnie planuję wyjazd na Korfu w drugiej połowie września i z podanych w tym temacie wypożyczalni wychodzi mi, że najtańsza opcja to właśnie carfucars4hire - około 121 euro (+15 euro za lotnisko) za Chevrolet Matiz na 11 dni (mam nadzieję, że takim autem da się tam jeździć).

Dziękuję za powyższą relację, ale mam pytanie, szczególnie do kolegi nail'a, ale też do innych, który korzystali z tej wypożyczali - jak wygląda kwestia ubezpieczenia? Na ich stronie są dość skąpe informacje, ale są tam następujące zapisy:
- Fully comprehensive insurance
- NO EXCESS in case of an accident
Czy to faktycznie jest pełne ubezpieczenie z "no excess"? A jeśli nie, to co nie jest nim objęte i czy można wykupić pełne ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 08 Wrz 2019 22:30 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 1
Cześć Jacaw, czy udało się Tobie ustalić coś więcej z tym ubezpieczeniem? Też lecę na Korfu, ale w październiku, Jakbyś odczytał posta dopiero po powrocie to proszę skrobnij pokrótce gdzie w końcu wypożyczyliście auto, swoją opinię i właśnie jak było z ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 6
Hej smakosz, coś udało mi się ustalić tzn. napisałem do nich i dostałem taką odpowiedź odnośnie dodatkowego ubezpieczenia:

"All car hire prices include fully comprehensive insurance with NO EXCESS in case of an accident with another vehicle, unlimited free milage and delivery/collection.
You can if you wish pay an extra 5 euros* per day or 25 euros* per week to cover tires, glass, mirrors, under carriage and self damage. This is an optional extra.
There is an out of hours charge of 20 EUROS for ARRIVALS after 23:00 and before 08:00."

Czyli niby jest NO EXCES, ale jak widać pewne rzeczy nie są ubezpieczone i za nie dodatkowo jest 5 euro na dzień lub 25 euro na tydzień.
Ostatnie zdanie wynika z tego, że planowałem lecieć samolotem, który miał lądować około 1:00 w nocy i za dostarczenia auta między 23:00 a 8:00 pobierają dodatkową opłatę 20 euro, natomiast trzeba pamiętać, że jest tam też jeszcze opłata 15 euro za np. odbiór na lotnisku - z tego co wiem to oni nie mają swojej siedziby na lotnisku tylko m.in. w Sidari, Roda i... coś tam jeszcze, więc za inne lokalizacje doliczają 15 euro.
Obecnie zmienił mi się lot i już nie będę tam o tak ekstremalnej porze. :-)
Generalnie planuję tam wynająć auto (nie znalazłem nic tańszego) i jeśli mi się uda to postaram się coś tu o tym napisać.

Jeszcze mam od nich takie dodatkowo informacje:
"Payment can either be by cash or credit card. Please note if by card there is a 3% bank charge added.
We do not take any deposits against credit cards.
Car hire payment is taken on delivery of your car hire.
Fuel is checked on delivery and to be return the same, so for example it may be half full to be returned half full.
You can have a maximum of 2 drivers, both free of charge. All drivers must be over the age of 21 years except in the case of mini bus where they must be over 23 years. All drivers must be under 75 years.
We can supply baby/child/booster seats. The first seat is free and each seat after 2 euros per seat per day. We will need to know baby/child age.
All car hire must stay on the Island of Corfu. No car can be taken off the Island at any time.
All car hire supplied with a free map of the Island."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 21 Wrz 2019 17:54 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
A czy ktos wynajmował samochód ze stron https://corfucar.rentals/online?step=cars Lub https://corfucarsrental.com/index.asp?step=1

najkorzystniej cenowo tam znalazłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 29 Wrz 2019 10:44 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 6
Właśnie wróciłem z Korfu i zgodnie z obietnicą krótki opis. Wynająłem auto w http://www.corfucars4hire.com/ i jestem zadowolony. :-)

A teraz trochę więcej, otóż auto było na 14 dni, grupa A (najtańsza), koszt 154 euro + 15 euro (za dostarczenie do lotniska) = 169 euro, jako, że nie lubię ryzyka wziąłem pełne ubezpieczenie czyli dodatkowo 50 euro (25 euro na tydzień).
Po przylocie czekał na nas ich przedstawiciel na lotnisku, zaprowadził nas na taki parking (od lotniska jakieś 400 metrów), tam spisanie umowy, zapłata i generalnie to wszystko. Ciekawie oddaje się auto, czyli należy zostawić je na tym samym parkingu, otwarte i z kluczykami w bocznej kieszeni drzwi.

Dostaliśmy Fiata Pandę z przebiegiem niecałe 30 tys. km, w akceptowalnym stanie - widać, że trochę już przeszło, ale było OK. Po przyjeździe na nocleg (koło Acharawi) zauważyłem uszkodzenie z boku na oponie (taka kilkucentymetrowa wyrwa w gumie), zadzwoniliśmy do wypożyczalni, że trochę nas to niepokoi i chcielibyśmy, aby ktoś to obejrzał, czy nie jest to coś niebezpiecznego. Na szczęście dla nas oni siedzibę mają w Rodzie (tuż przy plaży), czyli jakieś 2 km od Acharawi, więc po rozmowie tam podjechaliśmy - myśleliśmy, że "luzak" Grek powie, że to nic... ale okazało się, że jednak Pan się trochę przejął, zrobił zdjęcie i wysłał do swojego mechanika, który orzekł, że chwilowo możemy z tym jeździć, ale trzeba coś z tym zrobić i się do nas odezwą. Ledwo odjechaliśmy to zadzwonili do nas i poprosili, czy możemy wrócić do nich, bo mechanik jest już na miejscu. Wróciliśmy tak i mechanik sprawdził jaki mamy zapas - było to koło dojazdowe, więc stwierdził, że nie może tego wymienić na miejscu i dali nam nowe auto. Tym razem to był Nissan Micra, z nieco większym przebiegiem, ponad 40 tys. km, ale sprawiał wrażenie, że jest w nieco lepszym stanie niż Panda. I tym autem już jeździliśmy już do końca pobytu.
Uważam, że firma zachowała się OK i ich postawę oceniam bardzo pozytywnie. Nie wiem co by było gdybyśmy np. nie mieli pełnego ubezpieczenie, czy próbowali by nam wmówić, że to myślmy uszkodzili oponę - wydaje mi się, że nie, bo Pan tylko zapytał kiedy to się stało, powiedzieliśmy, że takie dostaliśmy i nie kwestionował tego.

Zyskali u nas jeszcze jeden plus, bo auto dostaliśmy około 16:00 i oddanie też miało nastąpić o 16:00, a lot powrotny mieliśmy dopiero o 1:40 (środek nocy). Więc kiedyś przy okazji podjechaliśmy do ich biuro, aby zapytać ile by kosztowało późniejsze oddanie auta (przy okazji spotkaliśmy w tym biurze Słowaka, który mówił po polsku), sprawdzili i powiedzieli, że mogą nam przesunąć bez opłat oddanie na 20:00, a niestety późniejsze to byłaby kolejna doba wypożyczenia. Co w sumie nam spasowało.

Taka mała uwaga praktyczna, na miejscu z tego co zerknąłem to ceny mają dużo wyższe niż przez internet. Jak robiłem wcześniej różne symulacje na ich stronie to wyszło mi, że minimalny czas wypożyczenia to 6 dni, ale przy 6 dniach są jakieś kosmiczne ceny (chyba 22 euro za dzień) i dopiero od 7 spada do poziomu 11 euro za dzień - dziwny mają ten algorytm.

Jeszcze kwestia dodatkowego ubezpieczenia, jak pisałem nie lubię ryzyka, więc ja je wziąłem, ale czy na Korfu jest potrzebne ? Blisko nas mieszkały dwie panie, które też wypożyczyły w tej firmie auto i one mówiły, że przy obiorze auta przedstawiciel firmy zaproponował im ubezpieczenie, na pytanie czy jest potrzebne powiedział: jak jeździ Pani ostrożnie to raczej nie. I myślę, że jest to zgodne z prawdą, przy czym jeśli chce się dużo jeździć (myśmy zrobili nieco ponad 1000 km) to trzeba pamiętać, że Korfu jest górzysta (szczególnie północ), jest dużo wąskich dróg (szczególnie w miasteczkach), ich jakość jest słaba (byliśmy na Krecie i Rodos, tam drogi są lepsze), nie ma jednej dobrej i szerokiej przelotowej drogi łączącej północ i południe, ale też bez przesady, jak ktoś ma nieco doświadczenia za kółkiem to sobie poradzi i nie ma co demonizować. Do tego myśmy nie spotkali się z jakimś niebezpiecznym jeżdżeniem ani przez miejscowych, ani przez turystów.

To wszystko, chyba i tak zbytnio się rozpisałem, ale jakby ktoś miała jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 26 Sty 2020 18:36 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 8
Loty: 90
Kilometry: 174 160
do znawców tematu-
lecimy na Korfu na poczatku sierpnia (7dni). ceny wypozyczenia auta na tyle dni to jakies 220 - 250 euro... troche drogo (mam w pamieci Wyspy Kanaryjskie i 85 euro za taki sam okres)... szukac i bukowac teraz czy czekac do czerwca/lipca?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 17 Lut 2020 21:01 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 32
Nie wiem jakie masz wymagania ale spróbuj tutaj: http://www.autoway-polska.com/


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 17 Lut 2020 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 25 Cze 2020 23:29 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
znalezisko: https://corfucarhire.com
Get A 30% Discount For Bookings From 01.06.20 Until 31.07.20! Coupon Code: July2020
Get A 20% Discount For Bookings From 01.08.20 Until 31.08.20! Coupon Code: August2020

NO CREDIT CARD IS REQUIRED – NO DEPOSIT – FREE CANCELLATION
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 27 Lip 2020 11:40 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6220
HON fly4free
obecna odsłona promocji:

Get A 30%* Discount For Bookings From 01.07.20 Until 30.09.20! Coupon Code: 2020

*piszą 30%, w rzeczywistości odejmuje 20%
Załącznik:
cch.png
cch.png [ 13.1 KiB | Obejrzany 2445 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 27 Lip 2020 21:25 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Teraz byliśmy i wzięliśmy Value Plus (https://corfucarrentals.com/). Były recenzje, ale mam wrażenie, przy Coronie się trochę poprawili. Dowóz z i do lotniska - za darmo, czekali na nas. Całość bardzo sprawnie, brak blokady na karcie, płatność na miejscu, możliwa gotówka. Oddanie samochodu to faktycznie wyglądało tak, że kazali zaparkować, otworzyć wszystko by się wywietrzyło na 2 godziny, sprawdzili tylko czy zatankowane i pomogli zabrać bagaż do busa. Żadnych specjalnych formalności, sprawdzanie czy jest ok, tak bardzo na oko.
Faktem jest, że pewnie jest luźniej i teraz mają mniej klientów. W każdym trochę się śpieszyliśmy na samolot, a wylądowaliśmy na lotnisku sporo czasu przed. No i lokalizacja fajna, na przeciwko Lidl, więc od razu po odebraniu samochodu skoczyliśmy kupić zapas wody, bez zbędnego szukania :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 27 Lip 2020 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Ja bardzo polecam Corfu Car Rental - Fair Deal. Bez obciążenia karty, płatność gotówką na miejscu wskazana (zniżka). Świetny kontakt z pracownikami, duża elastyczność w kwestii odbioru i zwrotu auta. Ogólnie całkowicie bezstresowo, sprawnie i sympatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 02 Sie 2020 21:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11322
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ktoś korzystał może ostatnio albo w zeszłym roku z King's cars & bikes? Jedyne forumowe doświadczenie dotyczy 2016 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 11 Sie 2020 11:08 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mam na pojutrze zarezerwowane auto w Corfu Car Rental - Fair Deal. Niby wszystko tam jest w cenie , ale wolę sie upewnić i zapytać czy mam sobie "w razie czego" dokupić ubezpieczenie zewnetrzne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 11 Sie 2020 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Przed chwila im oddalem auto. W standardzie byl udzial wlasny do 400 EUR znoszony ubezpieczeniem 4 EUR/dzien. Mam zewnetrzne ubezp., wiec nie bralem. Reszta zgodnie z opisem na forum - bezproblemowe oddanie - sprawdzenie auta trwalo 10s, potem nas podrzucili tym samym autem na lotnisko.

Załączniki:
B992FE0A-DDFC-4505-A6A0-0B52947F764C.jpeg
B992FE0A-DDFC-4505-A6A0-0B52947F764C.jpeg [ 769.7 KiB | Obejrzany 2285 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 05 Wrz 2020 11:03 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 72
Czy przy wypożyczeniu samochodu pracownik wypożyczalni spisuje jakieś dane z prawa jazdy? Zgubiłem niedawno blankiet i już nie zdążę na nowo wyrobić. Zastanawiam się czy jest możliwe wypożyczenie w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 05 Wrz 2020 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Posiadanie prawka podczas wypożyczania auta jest absolutnie wymagane, to najważniejszy dokument, jego numer jest wpisany w Umowie. Przecież żeby poruszać się po drogach za granicą a nawet jeszcze w na razie i Polsce musisz w razie kontroli okazać dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 06 Wrz 2020 12:49 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Również polecam Corfu Car Rental - Fair Deal. Płatność gotówka na lotnisku. Samochód w trakcie pobytu przedłużyłem na kolejne dwa dni (do naszego odlotu w godzinach porannych). Wypożyczalnia poprosiła tylko bym kwotę przedłużenia zostawił pod wycieraczką, a samochód na parkingu przy lotnisku :)

Swoją drogą ile obecnie kosztuje wynajem auta na krecie na: 1 - 3 dni lub 7 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 08 Wrz 2020 09:43 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 72
Rozumiem, że te ubezpieczenie 4E/dzień jest wystarczające i w tej sytuacji nie ma potrzeby ubezpieczać się w zewnętrznej firmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 28 Wrz 2020 12:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11322
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku na Korfu.

Pośrednik: economycarrentals

Wypożyczalnia: Alamo

Samochód: mieliśmy rezerwację na Suzuki Baleno lub podobny. Dostaliśmy Suzuki Baleno w benzynie. Opcja paliwowa full-full, bez limitu kilometrów, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 191 euro za tydzień w sierpniu; zaliczka zapłacona u pośrednika, reszta w biurze przy odbiorze samochodu. Rezerwacja ok. 10 dni przed datą wynajmu (zmiana planów wakacyjnych w ostatniej chwili, więc niestety wyszło trochę drogo - oczywiście można było znaleźć jakieś tańsze opcje, ale opinie słabe).

Odbiór samochodu: Alamo ma stanowisko w terminalu, jedna osoba przed nami. Formalności załatwione dość szybko, dodatkowego ubezpieczenia nikt na siłę nie wciska. Dopłaciliśmy za wynajem revolutem, blokada na karcie kredytowej 290 euro, formalnie umowę podpisujemy z Enterprise. Po załatwieniu formalności idziemy na parking przed budynkiem, tam dostajemy kluczyki do naszego Suzuki. Przebieg 26,5 tys. km, zatankowany do pełna. Bez większych uszkodzeń. Przejechaliśmy samochodem ok. 400 km, spisywał się bezproblemowo.

Zwrot samochodu: szybko załatwiony, sprawdzenie stanu paliwa, obejrzenie karoserii i OK osoby przyjmującej zwrot na egzemplarzu umowy. Depozyt miał zejść do 2 tygodni od daty zwrotu, odblokowany po tygodniu.

Podsumowanie: po raz kolejny dobre doświadczenia z Alamo/Enterprise, samochód w porządku, obsługa w porządku, zwrot depozytu w czasie krótszym niż deklarowany. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group