Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 08 Mar 2022 12:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Post zapewne byłby pomocny, jakbyś napisał za jaki okres owe 240 EUR: 1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc...? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#382 PostWysłany: 08 Mar 2022 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
To jakby ktoś miał wątpliwości na Cofete fiatem 500 da radę ;-) nawet we 4 osoby z powrotem, bo ten uroczy autobus się rozkraczył i zabraliśmy ludzików z przystanku przy restauracji na Cofete
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#383 PostWysłany: 14 Mar 2022 11:20 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
sanchopan napisał(a):
Post zapewne byłby pomocny, jakbyś napisał za jaki okres owe 240 EUR: 1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc...? :D

Fakt, zapomniałem o tym. To cena za tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#384 PostWysłany: 02 Maj 2022 12:32 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1414
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
23-30.04 wypożyczalnia: Plus Car, 159 euro za tydzień, brałem Mazdę 3 w automacie i taki samochód dostaliśmy, pełne ubezpieczenie w cenie (poza zgubieniem kluczyka), odbiór na zewnątrz, sprawnie, szybko, bez kolejki. Oddanie samochodu na parkingu bez oględzin, zostawia się auto, klucz i tyle. Płatność revolutem bez problemu, bez kaucji. Samochód w dobrym stanie, miał 55 tys. km, ogólnie flota sporo młodsza niż np. w Autoreisen i samochody w lepszym stanie. Paliwo full/full, cena paliwa na Fuercie to obecnie ok. 1.50 euro / litr benzyny 95 na wyświetlaczach przed stacją i dystrybutorze, ale mają jakieś wsparcie rządowe i finalnie 20 eurocentów rabatów na litr, więc wychodzi 1,30 euro.
Śmiało mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#385 PostWysłany: 19 Maj 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
gobycar na lotnisku FUE - ktoś ma pojęcie co to za wypożyczalnia? na oko zdaje się że krzak, opinii w necie niewiele, gmaps nie znajduje biura nawet, wyszukiwarka forum flaja też nic nie zwraca. No ale może to jakaś nowa czy coś?

doyouspain pokazuje ich jako najtańszą opcję po wyłączeniu goldCara, to również taniej niż cokolwiek co skyScanner zwraca, jakieś 60€ na 2tyg wypożyczeniu mniej niż moja obecna rezerwacja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 19 Lip 2022 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ostatecznie wypożyczyłem w Budget (Avis), rezerwacja bezpośrednio u nich, 3 tyg (25.06 - 16.07) za 370€, Citroen C3 airCross. Rezerwacja robiona z jakieś 2 tyg przed wypożyczeniem, potem ceny chyba jeszcze minimalnie spadły.
Można było wypożyczyć taniej w nieznanych (nowych?) wypożyczalniach typu GoByCar czy jeszcze jakaś jedna, samochód podobnej klasy za 270-300€, ale nie chciałem ryzykować.
Paliwo full / full, brak limitu kilometrów, jakiś tam excess był ale nic nie blokowali na karcie (ani depozytu ani za paliwo).

Samochód taki sobie, ok 40tys przebiegu, benzyna / 82KM, co na Fuercie nie jest wielkim problemem bo wiellkich gór tam nie ma, ale poza tym wyposażenie bardzo podstawowe, nawet czujnika parkowania z tyłu nie było. Z plusów (i rzeczy na Fuercie ważnych) to ten airCross ma jednak trochę większy prześwit, co ma sens jeśli się planuje, tak jak ja, sporo jeździć drogami polnymi.

Ogólnie ok, sympatyczna obsługa przy odbiorze, pracownik obsługi jak zobaczył moje dane osobowe to pochwalił się sporym tatuażem W-R-O-C-Ł-A-W na przedramieniu. Poza tym zupełny brak kolejki, a przy innych okienkach były i to spore (nie pamiętam przy których, ale tak wnosząc po tym co przez 3 tyg widziałem na FuerteV. obstawiam Cicar, Autoreisen & może jeszcze TopCar). Przy zwrocie - przy mnie nawet nie obejrzeli, bo byli trochę zajęci, a ja musiałem biec na samolot. Doliczyli ostatecznie 25€ za sprzątanie, co trochę mnie dziwi, bo po pierwsze trochę piasku sprzątnąłem odkurzaczem + umyłem z zewnątrz, no ale po 3 tyg pływania na kajcie i przewożenia zabrudzonego sprzętu 3-5x w tygodniu nie dało się tego idealnie zrobić. Ale sprawdzałem kontrakt jak odkurzałem i nic nie było wspomniane o oddaniu w jakimś idealnym stanie. No trudno, raczej nie będę się wykłócał bo mi się nie chce.

Także ogólnie spoko, ale wysprzątajcie raczej porządnie : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#387 PostWysłany: 29 Sie 2022 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Wtrącę apropo Cicara na Fuercie, robiłem początkiem roku rezerwację u nich na okres sylwestrowy 22/23, cena tygodniowego wypożyczenia ~2x mniejsza niż dziś, Wizzair już 2x zmienił mi rozkład, raz przesuwając dzień do przodu, a później znowu dzień do tyłu, w międzyczasie mailowo 2x prosiłem o zmianę rezerwacji przy zachowaniu dziennej stawki, za każdym razem myślałem, że pewnie nie przejdzie, ale bez problemu przysyłali zaktualizowaną rezerwację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#388 PostWysłany: 20 Lis 2022 23:43 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 19
Wróciliśmy niedawno z Fuerteventury, więc tak tylko informacyjnie:
* wypożyczyliśmy w autoreisen, bo miał najtaniej (312 EUR za 2 tygodnie). Miał być Citroen C3 i był Citroen C3. 130k przebiegu
* widać, że za ceną stoi też jakość - flota autoreisen jest najstarsza
* jedyny plus to taki, że kolejki praktycznie w ogóle nie było, a do cicara stało w tym samym czasie kilkadziesiąt osób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 20 Lis 2022 23:48 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
A jakieś incydenty były czy wszystko raczej bezproblemowo?
Pytam, bo za kilka dni ja wypożyczam też w AutoReisen pierwszy raz w tej firmie - wcześniej był na Kanarach tylko Cicar/Cabrera Medina, ale tamże wychodziło o ~50% drożej niż w AutoReisen. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 21 Lis 2022 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1332
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@sanchopan
ja prawie zawsze Autoreisen/Orcar, zawsze bezproblemowo, zawsze jeździło, mocy nigdy nie brakło, zawsze brałem najtańsze możliwe woziła, zwykle był upgrade (na FUE/ACE wydaje się że mają masę C-Elysse) - stawiam, że będzie OK
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#391 PostWysłany: 21 Lis 2022 11:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
sanchopan napisał(a):
A jakieś incydenty były czy wszystko raczej bezproblemowo?
Pytam, bo za kilka dni ja wypożyczam też w AutoReisen pierwszy raz w tej firmie - wcześniej był na Kanarach tylko Cicar/Cabrera Medina, ale tamże wychodziło o ~50% drożej niż w AutoReisen. ;)


Korzystałem z autoreisen na wszystkich głównych wyspach z 10 razy - nigdy nie było problemów, choć jak napisał ktoś wyżej po tych autach widać dlaczego są najtańsze.

Z tego co sam szukałem tez na Fuercie na ferie zimowe 2023 to jeszcze tańszy od auroreisena jest jakiś PlusCar - 112 euro za tydzień za fiata pandę w pełnym ubezpieczeniu, ale nigdy dotąd z tego nie korzystałem - ktoś się może podzielić doświadczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#392 PostWysłany: 21 Lis 2022 12:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Swego czasu była dyskusja, że jedyny problem to fakt, że nigdzie ubezpieczenie all nie obejmuje zjechania na drogi szutrowe i uszkodzenia tam podwozia lub opon.

@Tomasz101 zapewne dostaniesz Hyundai I10, ot tak samo pospolity samochód jak większość tam, tyle że wyraźnie mniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#393 PostWysłany: 21 Lis 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Tomasz101
Pluscar jest legitny, można śmiało polecić.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#394 PostWysłany: 21 Lis 2022 16:07 

Rejestracja: 30 Maj 2021
Posty: 8
Potwierdzam. Do tej pory brałem auto z Cicara, ale w Plus Car było zdecydowanie taniej. Wziąłem na tydzień Dustera za 175 euro, w Cicarze podobne auto - Opel Crossland kosztował 240 EUR za tydzień (początek listopada). Auto 44 tys. przebiegu, bezproblemowy zwrot. Do Cicara kolejka na co najmniej pół godziny. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#395 PostWysłany: 29 Lis 2022 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
W ub tygodniu skorzystaliśmy z oferty Thrifty.

Zamówiony: Renault Captur w benzynie via doyouspain za 88 EUR na 3 dni

Otrzymany: Hyundai Tucson w dieslu, świeżak, przebieg 11k, full/full - nie bez kontrowersji bo dzięki sprawnemu przelotowi i wyjściu z samolotu zjawiłem się przed okienkiem na blisko godzinę przed deklarowaną godziną odbioru auta. Pan stwierdził, że zamówionego auta jeszcze nie ma i zaproponował "upgrade" do Tucsona w cenie +19eur/dobę. Stwierdziłem że mam czas i poczekam albo pójdę gdzieś indziej poszukać. Przekonywał mnie że powinienem dopłacić i wziąć tego Tucsona, ale wobec mojej niechęci w końcu stwierdził, że Captura (lub podobnego) może nie być i mogę wziąć Tucsona bez dopłaty. Chyba miał to być taki chłyt na turystę. Blokada excess 775eur i kosztów paliwa 200eur. Cena diesla przy lotnisku włączając jakieś dopłaty od państwa 1,358 EUR/l.

Chciałem wyższy samochód ze względu na Cofete, ale po przejechaniu trasy już bym drugi raz nie brał tego typu auta. Ludzie jeżdżą tam Fiatami 500, C3 i podobnymi autami, a po drodze są może dwa krótkie odcinki gdzie może przydało się wyższe zawieszenie. Ale jak widziałem mniejsze i niżej zawieszone pojazdy też sobie poradziły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 29 Lis 2022 19:25 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 19
sanchopan napisał(a):
A jakieś incydenty były czy wszystko raczej bezproblemowo?
Pytam, bo za kilka dni ja wypożyczam też w AutoReisen pierwszy raz w tej firmie - wcześniej był na Kanarach tylko Cicar/Cabrera Medina, ale tamże wychodziło o ~50% drożej niż w AutoReisen. ;)

Jedyny problem był taki, że klima nie wyrabiała. Ale już nie chciało mi się jeździć do nich i kłocic, zwłaszcza, że popłynęliśmy na Lanzarote, więc pewnie by się migali od wymiany.
Sam zwrot bez problemów, nawet paliwo na gębę, nikt nie sprawdzał przy odbiorze ile jest na prawdę.
Co do Cofete to potwierdzam, C3 bez problemu dało radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 29 Lis 2022 19:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2246
@ambi duże ryzyko to było - przejazd autem z Autoreisen na inną wyspę jest niezgodny z regulaminem, czyli w przypadku wypadku/kradzieży, miałbyś spory problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 05 Sty 2023 18:45 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
Gdzie odbiera się auto w Pluscar na lotnisku? Czy mają tam jakieś biuro czy przychodzą na godzinę i czekają o umówionej godzinie na klienta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 05 Sty 2023 19:22 

Rejestracja: 30 Maj 2021
Posty: 8
Auto i umowę spisuje się na parkingu ogólnodostępnym (nie tym dedykowanym dla wypozyczalni). Po potwierdzeniu rezerwacji dostaniesz maila z dokładnymi namiarami (numer miejsca - chyba B536 - gdzie będzie czekać pracownik Pluscar) i numer telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 05 Sty 2023 19:33 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
@timex
tak, dostałem takiego meila, jednak Easyjet zmienił mi trochę godzinę wylotu (wcześniej odrobinę) i zastanawiałem się czy mają tam biuro czy przychodzą specjalnie, bo boję się do nich pisać, żeby zmienić godzinę, bo ceny mają o 80 EUR wyższe niż w momencie rezerwacji :D i jeszcze przyjdzie im do głowy coś głupiego. Najwyżej zaczekam, podawałem też numer lotu, to może sami się pokapują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group