Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1620 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna
Autor Wiadomość
#1521 PostWysłany: 19 Paź 2022 10:56 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Mogę polecić Record Go - wypożyczyłem Fiata 500 elektrycznego.
Dość długa kolejka na przylotach, zeszło z 40 minut. Auto z niewielkim przebiegiem, ale już porysowane dość mocno, sam parking dość ciemny, więc zdjęcia z lampą sugeruję robić, w naszym dodatkowo ruszała się tablica rejestracyjna - obsługa stwierdziła, że to nie problem ( użyłem trochę siły żeby ją zamocować "na sztywno" i wytrzymała tydzień).
850 km zrobione bez żadnych problemów, co najważniejsze - zupełnie za darmo. Ładowarki obok każdego Lidla. Polecam pobranie aplikacji Melib, tam wyszukuje wszystkie darmowe ładowarki i ich dostępność. Czasem któraś nie działa, ale jest ich całkiem sporo, nie ma praktycznie żadnych szybkich, to trzeba brać pod uwagę jak ktoś dużo jeździ.
Zwrot bez problemu, wrzucamy klucz i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1522 PostWysłany: 09 Lis 2022 12:18 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
Czy Record Go blokuje środki jako depozyt przy wynajmie? Spotkałem się z taką praktyką w Goldcarze w Nicei. Interesuje mnie tylko jedna doba i nie chce mi się blokować środków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1523 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:02 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
elomordo napisał(a):
Czy Record Go blokuje środki jako depozyt przy wynajmie? Spotkałem się z taką praktyką w Goldcarze w Nicei. Interesuje mnie tylko jedna doba i nie chce mi się blokować środków.


Gdyby ktoś szukał odpowiedzi to blokują w zależności od klasy samochodu (min. 1100 eur). Nie blokują w przypadku wykupienia ich ubezpieczenia oraz tego z doyouspain.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1524 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
oraz tego z doyouspain.

Aby na pewno?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1525 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:08 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
Na doyouspain takie mają T&Cs z Record Go:

Cytuj:
Insurance:

Insurance includes Collision Damage Waiver (CDW) subject to an excess. Excess amount: 1,100 €. You can take the SCDW to remove the excess from our supplier on collection for 36.00 € a day. Or you can take out damage excess refund insurance with DoYouSpain for only 9.95 € a day - Total for your booking: 19.90 €. If you prefer not to take RECORD's excess waiver, they will request a deposit of 1,100.00 € from your credit card. Please note that customer negligence is never included in the SCDW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1526 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No i jak to niby rozumiesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1527 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:10 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
Ok, doczytałem dokładnie i zwalnia z tego chyba tylko ubezpieczenie od Recorda :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1528 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
I tak jest zawsze. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1529 PostWysłany: 09 Lis 2022 18:01 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 38
elomordo napisał(a):
Czy Record Go blokuje środki jako depozyt przy wynajmie? Spotkałem się z taką praktyką w Goldcarze w Nicei. Interesuje mnie tylko jedna doba i nie chce mi się blokować środków.

Masz już chyba jasność. Do tego dochodzi "blokada paliwowa", która jest zwracana jak się dopełni warunków zwrotu.

We wrześniu korzystałem z RecordGo i zasadniczo mogę polecić. Oprócz tego że cena z ich "pełnym" ubezpieczeniem była naprawdę przyzwoita (miałem ofertę gdzie cena była praktycznie taka sama jak z podstawowym ubezpieczeniem), to na lotnisku przy korzystaniu z automatu faktycznie nie stoi się w kolejce (chociaż i tak chwilę schodzi przy tym automacie, szczególnie że trzeba wezwać w pewnym momencie obsługę).
Na koniec był tylko mały zgrzyt. Po oddaniu samochodu błyskawicznie był zwrot blokady paliwowej, ale pojawiło się obciążenie na dwadzieścia parę EUR. Nie wiadomo czemu (mam swoją teorię ...). Kwota może niewielka ale oczywiście złożyłem reklamację. Przez ponad miesiąc cisza, zero odpowiedzi. Po ponagleniu też przez dłuższy czas nic się nie działo, aż w końcu dostałem odpowiedź że to pomyłka i kasa wróciła. Więc w kwestii komunikacji to słabo i trzeba się nastawić że to trwa i trwa mać. Ale to i tak pikuś przy Ryanairze, którzy przez ponad dwa miesiące nie potrafi odpowiedzieć na reklamację dotyczącą uszkodzonego bagażu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1530 PostWysłany: 10 Lis 2022 13:03 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
Dzięki za info. Wziąłem ofertę z ich pełnym ubezpieczeniem na 2 dni za 32 eur. Nie wiem, czy to prawidłowość, ale wyrzuciło mnie przy płatności i z założonym już kontem użytkownika w następnym wyszukiwaniu dostałem cenę niższą o 3 eur. Dam znać po wynajmie, jakie mam odczucia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1531 PostWysłany: 10 Lis 2022 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
W RecordGo ceny są niższe po zalogowaniu, z pełnym ubezpieczeniem nie masz się co martwić , pamiętaj jedynie o paragonie z CPN-u max 10km przed oddaniem na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1532 PostWysłany: 10 Lis 2022 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Mam rezerwację w RecordGo za 28,52 EUR (Fiat 500 elektryczny) - opłacona (z bezpłatnym anulowaniem).
Aktualna cena to 22,49 EUR.

Nigdy tego nie robiłem (bo nigdy nie miałem okazji) - rezerwować nową taniej i potem odwołać poprzednią ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1533 PostWysłany: 10 Lis 2022 19:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Czemu nie? To Twoje pieniądze w końcu
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#1534 PostWysłany: 10 Lis 2022 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Robiłem u nich tak kilka razy. Kasa za każdym razem wracała do 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1535 PostWysłany: 16 Lis 2022 13:16 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 6
Zero problemów z odbiorem i oddaniem. Dostarczyłem paragon z tankowania <=10km (taką informację podaje też osoba weryfikująca dane przy automacie). Środki zwrócone po 2 dniach (blokada na 86 EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1536 PostWysłany: 22 Lis 2022 22:27 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Polecam elektryki w Record Go, szczególnie w przypadku jednodniowego pobytu albo innej krótkiej trasy - zgodnie z regulaminem wystarczy oddać z zasięgiem 20km i liczy się jako pełny, więc spokojnie można zrobić ze 100-200km bez konieczności ładowania przed zwrotem. Ja brałem 2 tygodnie temu elektrycznego Fiata 500 za niecałe 8€ za dobę, pojechałem z lotniska do Palmy i z powrotem (plus trochę po mieście). Wyszło taniej niż autobus do miasta :lol:
Jako bonus: elektryki mają darmowe parkowanie w strefie płatnego parkowania w Palmie.

Cytuj:
Conditions of the full-full charge policy:

At the time of picking up the vehicle, Record go will deliver the vehicle to you fully charged and take a €1 ‘Electric Deposit’ from the customer’s credit card – which will be refunded when the vehicle is returned.

At the time of returning the vehicle, Record go will check the battery level.

For the vehicle to be considered to have been returned fully charged, the vehicle must have a minimum of 20 kilometres of autonomy.

https://www.recordrentacar.com/en/recordgo-conditions/

Ja nie dostałem zwrotu tego depozytu 1€, ale już nie chciało mi się w to zagłębiać.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1537 PostWysłany: 29 Lis 2022 18:44 

Rejestracja: 29 Lis 2022
Posty: 1
Witam,

Mam pytanie odnośnie RecordGo.
Udało mi się zarezerować w styczniu Fiat 500 elektryczny w opcji Just Go na tydzień za 115 EUR.
Jedyny "problem" to Excess (jak mniemam depozyt) w kwocie 2000 EUR.

Czy jest jakaś szansa u nich na dokupienie dodatkowego ubezpieczenia na zmniejszenie tego depozytu ?
Podczas rezerwacji żadna opcja dodatkowego ubezpieczenia nie była dostępna.


Z góry dzięki za wskazówki.

Załączniki:
auto.jpg
auto.jpg [ 105.37 KiB | Obejrzany 1006 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1538 PostWysłany: 29 Lis 2022 18:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To jakiś błąd, w taryfie "Just go" nie ma excessu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1539 PostWysłany: 11 Gru 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tydzień temu jeździłem elektrycznym Fiata 500 z RecordGo
Chciałem podziękować @Rockriderr za podsunięcie pomysłu, bo dzięki temu nie wydałem nic na tankowanie.

Obserwowałem ceny na DoYouSpain i bezpośrednio na RecordGo.
W zasadzie cały czas były identyczne (różnica kilknastu-kilkudziesięciu centów).
Wypożyczyłem bezpośrednio na stronie RecordGo - na 3 dni kosztowało to 20,34 EUR.

Ubezpieczenie wziąłem zewnętrzne za 11,55 GBP w Worldwide Travel Insurance.

Przy odbiorze było luźno, bo to po sezonie - zero oczekiwania w biurze.
Excess wynosił 2000 EUR, ale na karcie zablokowano mi 400 EUR (debetówka z mBanku)
Dodatkowo zapłaciłem 1 EUR za "payment" - niebardzo wiem jak rozumieć tą opłatę.

Odbiór na parkingu na 1 poziomie - też maksymalnie minuta.
Zrobiłem zdjęcia wszystkich uszkodzeń lakieru/elementów, potem zrobiłem jeszcze film z obchodu całego auta.
Poszedłem ponownie do punktu odbioru i zapytałem czy mamy oznaczać uszkodzenia - skoro mam zdjęcia to nie trzeba.
Dziękuję i odjeżdżam.

Faktycznie większości Lidlów posiada ładowarki, ale mniej więcej w połowie z nich ładowanie nie działało.
Poza tym maksymalny czas ładowania to 30 minut, potem ładowarka się rozłącza.
Trzeba jeszcze raz uruchomić ładowanie - ze względu na to, że wyświetlacze często wyświetlają jakieś menu z językami to pozostaje łopatologiczne odłączenie kabla i ponowne podłączenie.
Więc zostawianie na dłużej jest bez sensu.
W moim Fiacie 500 pół godziny ładowania dawało ok. 10% pojemności (ok. 26 km zasięgu).

Natomiast zdecydowanie większe możliwości dają ładowarki sieci Melib.
Trzeba się zalogować i podłączyć kartę płatniczą, z której pobrana zostanie czasowo opłata 0,10 EUR.
Byłem trochę nieufny, że jak to - tak po prostu można bezpłatnie ładować samochód ?
Na wszelki wypadek po pierwszym ładowaniu odłączyłem się po pół godzinie - faktycznie, w apce dostałem raport z ładowania i suma 0 EUR.
Aplikacja bardzo dobrze wskazuje ładowarki, choć też ok. 1/3 nie działała, mimo że w apce pokazywała się jako aktywna.
Warto wybierać te najszybsze (22 kW) - ale z podsumowania wyszło, że przez godzinę naładowała zaledwie 10 kWH
Zwykłe (7,4 kW) ładują tylko odrobinę poniżej zadeklarowanej mocy.

Ładowarki w Palmie są praktycznie wszystkie w garażach podziemnych.
Nie mam pojęcia czy w przypadku ładowania parkowanie jest gratis, czy jednak trzeba zapłacić.
Wjechałem raz i niestety wolne ładowarki były zastawione zwykłymi samochodami.

Jeżeli tak jak pisał kolega powyżej mamy dostępność ładowarki w apartamencie to w ogóle bajka.
Mój samochód przy delikatnym traktowaniu pokazywał zasięg 260 do nawet 300 km (średnie "spalanie" ok. 12 kWH/100 km)

Samochód oddawałem w niedzielę wieczorem, blokada zeszła bodajże w czwartek lub piątek.

Mogę polecić wypożyczalnię, bo wszystko przebiegło tak jak powinno przy wynajmie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1540 PostWysłany: 16 Sty 2023 10:00 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 5
Czy przy rezerwacji w RecordGo od razu jest ściągana płatność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1620 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group