Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 04 Lip 2022 23:25 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
W styczniu debetowa Aliora wystarczyła.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#682 PostWysłany: 05 Lip 2022 12:23 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 24
Może służbista jakiś, "revolut - nie może być, Alior debit nie bo to debit" musiałem na szybko zasilic kredytówkę z telefonu. Ale w sumie o tym piszą w regulaminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:46 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Krótkie pytanie odnośnie Marbesol. Pierwszy raz w sumie widzę taką politykę odnośnie przebiegu:

Cytuj:
C. Kilometraż
Jeśli w trakcie wynajmu Klient planuje przejechać więcej niż 2000 km, to wymagane jest przyjście do naszego biura i wymienienie pojazdu.


Ktoś może wie jak taka procedura wymiany samochodu wygląda? Trzeba się umówić na konkretną godzinę? Czy podjeżdżam po drodze do biura (powiedzmy w Marbella), oddaje samochód, podpisuje nowy dokument i dostaje kluczyki od nowego i już?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 12 Sie 2022 11:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Rozumiem, że wciąż można płacić zwykłą (wypukłą) debetówką Visa/MasterCard w Marbesol, tak? Pytam, bo warunki są ogólne, że "wirtualne i przedpłacone be", ale "Credit Card - yes", bez rozróżnienia na debetówki?
I ktoś się spotkał z tymi dziwnymi pakietami "All Inclusive 30+", gdzie limit km jest tylko 700 a nie 2000 km?
Rozumiem, że "zwykły All Inclusive to 2000 km - tak?

EDIT:
Marbesol odpisał, że MUSI być kredytówka. Coś się zmieniło w tym kierunku na niekorzyść? :shock: :shock: Ktoś był ostatnio...? Ja korzystałem poprzednio w 2020 z usług tej firmy.
Są aktualnie jakieś alternatywy - z debetówką w opcji All Inclusive? Bo bilety kupiłem, a nie dopytywałem, bo wydawało mi się, że niedawno byłem - no i przecież jak jest opcja All Inclusive, to żeby jeszcze kredytówka była potrzebna, to naprawdę - jakiś chyba naiwny byłem - się nie spodziewałem. :shock: :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 14 Sie 2022 15:42 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
sanchopan napisał(a):
Rozumiem, że wciąż można płacić zwykłą (wypukłą) debetówką Visa/MasterCard w Marbesol, tak? Pytam, bo warunki są ogólne, że "wirtualne i przedpłacone be", ale "Credit Card - yes", bez rozróżnienia na debetówki?
I ktoś się spotkał z tymi dziwnymi pakietami "All Inclusive 30+", gdzie limit km jest tylko 700 a nie 2000 km?
Rozumiem, że "zwykły All Inclusive to 2000 km - tak?

EDIT:
Marbesol odpisał, że MUSI być kredytówka. Coś się zmieniło w tym kierunku na niekorzyść? :shock: :shock: Ktoś był ostatnio...? Ja korzystałem poprzednio w 2020 z usług tej firmy.
Są aktualnie jakieś alternatywy - z debetówką w opcji All Inclusive? Bo bilety kupiłem, a nie dopytywałem, bo wydawało mi się, że niedawno byłem - no i przecież jak jest opcja All Inclusive, to żeby jeszcze kredytówka była potrzebna, to naprawdę - jakiś chyba naiwny byłem - się nie spodziewałem. :shock: :shock: :shock:


EDIT 2 - może się komuś przyda:
Po mojej obfitej korespondencji z Marbesol, gdzie zapytałem m.in. 1) Po co kredytówka, skoro zamawiam pakiet All Inclusive? oraz 2) Jak mam specjalnie na tę okoliczność wyrabiać sobie kredytówkę, to pójdę gdzie indziej - UWAGA! - Łaskawcy odpisali, że "ponieważ już u nich wynajmowałem (1 raz), to łaskawie wynajmą mi na debetówkę. :D :lol: I nie będzie kaucji. Mam to na piśmie - czytaj: maile. I nową rezerwację zrobili na tę okoliczność.
W sumie sam już nie wiem, czy chcę auto, bo mnie zniechęcili, ale z racji że mam czas, to prześpię się z tym - mam czas. :mrgreen: Ale jaja...
Swoją drogą - to faktycznie: po co im kredytówka, skoro "wszystko w cenie"?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#686 PostWysłany: 14 Sie 2022 18:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Chodzi o wiarygodność wynajmującego, debetówkę otrzyma każdy, przy kredytówce musiał przejść chociaż minimalną weryfikację, skoro bank postanowił udzielić kredytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 14 Sie 2022 20:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Wszystko opisane w regulaminie. Widać musiały być problemy skoro zmienili.

Akceptowane są następujące metody płatności, kredyt w systemie Visa lub MasterCard. 
Karty debetowe Maestro lub Electron nie będą akceptowane.
Płatność za pomocą Diners Club, American Express lub Postepay nie będzie akceptowana.
Karty przedpłacone i karty wirtualne nie będą akceptowane.
Płatności gotówką, smartfonem, czekiem bankowym lub przelewem bankowym nie będą akceptowane.
Posiadaczem karty bankowej, za pomocą której dokonywana jest płatność za wynajem, musi być posiadacz kontraktu, a posiadacz kontraktu musi być obecny w momencie odbioru samochodu.
W ramach umowy można używać tylko jednej karty bankowej, która musi być imienna.
Posiadacz karty, który będzie taki sam jak posiadacz umowy, będzie odpowiedzialny za zapłatę wszelkich dodatkowych opłat spowodowanych przez dodatkowych kierowców objętych umową.
Płatnik będzie odpowiedzialny za poznanie kodu PIN karty bankowej, jeśli płacisz kartą, która zawiera tę technologię.
Płatnik musi upewnić się, że jego karta bankowa posiada wystarczające środki finansowe w momencie odbioru pojazdu, aby móc pokryć koszty wynajmu wszystkimi zakontraktowanymi opcjami, a także, w razie potrzeby, zablokować kwotę preautoryzacji dla grupy wynajmowanego pojazdu.
W przypadku pojazdów specjalnych i wysokiej klasy, do zagwarantowania wynajmu wymagane są dwie karty kredytowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#688 PostWysłany: 14 Sie 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
SPLDER napisał(a):
Chodzi o wiarygodność



ogólnie to tak, masz rację, ale chodzi tu o to, że do tej pory właściwie zawsze, we wszystkich wypo w większości normalnych miejsc, jeśli brało się pełne ubezpieczenie (co prawdopodobnie @sanchopan ma na myśli pisząc o 'all inclusive'), można było płacić debetówką. Być może zaczyna się to zmieniać albo zmieniło tylko w marbEsol
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#689 PostWysłany: 14 Sie 2022 23:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja się z Wami zgadzam - tyle że osobiście dla mnie w opisie regulaminowym... nie ma wypukłych debetówek. Są Electron i Maestro - ale to inne karty niż wypukłe Visa Classic lub MasterCard rozliczane jako debetówki.
Poza tym - wiecie jak jest..., przekręt, tak po prawdzie, to zawsze można zrobić. I pojedyncze indywidua zawsze będą próbować, ale "karać" w sposób masowy tzw. większość to i tak w sumie... nic nie zmienia, poza zniechęcaniem. Przy czym jak widać - muszą do tego (naszym kosztem i swoim przede wszystkim) dojść sami.
Żaden biznes nie jest nieryzykowny. Zawsze będzie jakieś odstępstwo.
Tylko że jeśli podejrzewamy wszystkich o jakiś przekręt - to lepiej zamknąć biznes. Czarna owca zawsze się trafi. Ale większość jest jednak biała. Czasem dziwna - ale jednak biała. ;) :D

P.S. Tak. Pisząc "All Inclusive" miałem na myśli FULL ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 15 Sie 2022 01:07 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Raczej chodzi nie o uszkodzenia pojazdu, a o mandaty które przychodzą do wypożyczalni już po zwrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 15 Sie 2022 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
@gmak zgadza się, do takiego potrącania mandatów "po fakcie" zwykle wystarczy debetówka, pod warunkiem, że nie jest to maestro, vpay ani electronic use only. Niemniej jednak wypożyczalnie wolą mieć pewność, z kim mają do czynienia. Nie masz zdolności kredytowej to najbezpieczniej załatwić kartę dodatkową za pośrednictwem kogoś kto ci ufa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 15 Sie 2022 09:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wygląda na to, że nie rozróżniają debetówki elektronicznej od wypukłej.
Nadto - przecież każdą kartę, w tym kredytówkę, mogę zastrzec po wynajmie: jak ktoś chce zrobić przekręt, to i tak zrobi.

...a i już o Cicar/Cabrera Medina na Kanarach nie wspominając, gdzie zawsze i na wszystkich wyspach nie dość, że płaciłem gotówką, to jeszcze w ogóle karty nie pokazywałem nigdy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mokradok lubi ten post.
 
      
#693 PostWysłany: 15 Sie 2022 11:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co niby da zastrzeżenie kk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 15 Sie 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
@sanchopan dlatego też uważam że ten cały "credit only" w wypożyczalniach (choć poza UE także w niektórych hotelach), od czasu, gdy wszyscy mają banki w aplikacjach na smartfona, jest przeżytkiem. Zwłaszcza, gdy dla terminala wszystko jedno co dostanie jeżeli nie jest to elektronik/curve.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#695 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 15 Sie 2022 14:05 --

sanchopan napisał(a):
Nadto - przecież każdą kartę, w tym kredytówkę, mogę zastrzec po wynajmie: jak ktoś chce zrobić przekręt, to i tak zrobi.


niekoniecznie. Było kiedyś na forum f4f starcie gigantów między @boots a @business class gdzie bc właśnie twierdził to, co Ty piszesz powyżej, i się potem zdziwił że jakieś uznanie przyszło (bodajże kończyła mu się ważność karty, nie pamiętam dokładnie)

-- 15 Sie 2022 14:09 --

sanchopan napisał(a):
...a i już o Cicar/Cabrera Medina na Kanarach nie wspominając, gdzie zawsze i na wszystkich wyspach nie dość, że płaciłem gotówką, to jeszcze w ogóle karty nie pokazywałem nigdy ;)



akurat wypożyczenia na Kanarach są wyjątkiem pod względem kaucji i ubezpieczenia, więc nie ma co ich podawać jako dowód na cokolwiek, bo (prawie?) nigdzie indziej warunki nie są takie, jak tam

-- 15 Sie 2022 14:12 --

sanchopan napisał(a):
Wygląda na to, że nie rozróżniają debetówki elektronicznej od wypukłej.


a ktoś w ogóle rozróżnia? (nie wydaje mi się, ale może o czymś nie wiem?)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 16 Sie 2022 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
Cytuj:
a ktoś w ogóle rozróżnia? (nie wydaje mi się, ale może o czymś nie wiem?)

@rw30 Świętej pamięci żelazko. Ale nie schodźmy na bok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Limpopo1 napisał(a):
Właśnie wróciłem z Malagi. Polecam gorąco Marbesol - wszystko sprawnie, szybko dokładnie. Telefoniczne przedłuzenie wynajmu o 2 dni bez problemu. Zwrot samochodu trwał 1 minutę. Uwaga - Revoluty i debity nie działaja, tylko kredytówka. Opcja all inclusive.

Super!! Naprawdę extra firma!!!!
Co z depozytem na opcji AI nic nie pisza na stronie blokuja cos ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 02 Paź 2022 20:51 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
''And what will happen when I collect the car?

DOLLAR will ask you to leave a deposit of 680.00 € - 1271.00 €.

They won’t actually take any money – they’ll just block the deposit from your credit card in case there’s any damage.

And when you return your car in the same condition it was collected in, the deposit amount will be unblocked.''

zapłaciłem od razu 215 eur full full , nie mam kredytówki żadnej i pytanie teraz czy wynajma mi auto czy coś mam kombinować ? bo tak naprawdę ta kwota to jakiś kosmos , i nigdy się z tym wczesniej nie spotykałem . Macie informacje jak to jakoś obejść? czy musze kupić 680 eur i sobie to ,, zablokować,, ? czy na revolut to przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 02 Paź 2022 20:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
215 eur full full

Co to dokładnie znaczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 02 Paź 2022 21:00 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
Included in the Price

FREE Cancellation
FREE Amendments
Best Price Guaranteed
Theft Protection
No Credit Card Fees
Unlimited Mileage
Local Taxes Included

i tak jak na obrazku

Załączniki:
doyouspain.PNG
doyouspain.PNG [ 57.08 KiB | Obejrzany 692 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ewanado oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group