Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2022 16:59 

Nie znalazłem, może ktoś mi pomoże.

Planuję wielki tydzień w Torremolinos, oczywiście ważne będzie odwiedzanie Malagi, bo to przecież słynne procesje, może się odbędą. Chciałbym kupić bilet na 10 przejazdów, bo dużo taniej. Piszą, że jeden bilet może być używany przez więcej osób. No właśnie, a jak to wygląda w praktyce. Po przejściu jednej osoby przekazuje ona bilet drugiej osobie? Nie ma z tym problemu? Dziękuję za wskazówki.

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 04 Lut 2022 19:36, edytowano w sumie 1 raz
temat
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 04 Lut 2022 18:55 

niebieski
Bilet przy wejściu do autobusu przykłada się do bileterki. Prawdopodobnie wystarczy go dwa dwa razy przyłożyć do czytnika. 10 przejazdów kosztuje 8,40 EUR. Jak kupujesz pierwszy raz to trzeba doliczyć 2 EUR za kartę na którą ładują te bilety. Całość do załatwienia w kiosku z gazetami.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:43 

Dzięki, ale z Torremolinos to chyba najwygodniej będzie koleją, Linia C1. Tam bilet 10 przejazdowy kosztuje 11.95€ a 1 przejazd 1,80€. Wchodzi się przez bramki, takie jak do metra i właśnie nie wiem, czy trzeba sobie taki bilet przekazywać? Czy można dwa razy jakoś przyłożyć i wtedy 2 osoby przejdą.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 11 Sie 2022 13:11 

Witam!
Ostatnio wpadł mi do ręki artykuł:

https://www.fly4free.pl/bezplatne-przejazdy-pociagami-hiszpania/

W Maladze linie metra obsługuję Cercanías Málaga wymieniona w artykule jako firma uczestnicząca w programie darmowych przejazdów. Jednak chciałbym się dopytać o co chodzi w sformułowaniu: "Trzeba też pamiętać, że nie dotyczy on biletów w jedną stronę i tras dalekobieżnych."
Jak kupuje bilet do metra to jest on jednorazowy i w jedną stronę? Czy są jakieś specjalne bilety w dwie strony? Czy może chodzi o bilet okresowe?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 12 Sie 2022 19:42 

niebieski
A czy te bilety 10-przejazdowe są jak np. w Alicante, że może na nich jechać np. 2x po 5 osób?
I czy jak ląduję o 21:20, to czy w stronę Fuengiroli to dojadę jeszcze jakimś transportem miejskim? Bo trochę mnie "zarżnęła" odpowiedź Marbesol, z której korzystałem i byłem zadowolony, że nagle "akceptują tylko kredytówki" i szukam alternatywy? ;)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:16 
Awatar użytkownika

złoty
@sanchopan jak w mieście z biletami nie wiem, ale do Fuegniroli za 2,70€ masz pociąg podmiejski prosto z lotniska. Na screenie kursy masz wieczorne więc spokojnie zdążysz.
Apka
https://play.google.com/store/apps/deta ... ecercanias
( Wybierz region Malaga)

Image
 Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:24 

niebieski
Dzięki wielkie!
Raczej mnie interesują te poniżej ulokowane od Malagi miejscowości - w Fuengiroli już byłem, muszę pomyśleć, co tym razem. ;)
Czyli wychodzi na to, że nie ma się podniecać samochodem, skoro - nawet dla 5-osobowej rodziny - do najdalej położonej Fuengiroli można dojechać za 27 EUR - tam i z powrotem :)
Wstępnie gdzieś mi się rzuciło, że na takiej 1 sztuce 10-przejazdówki obrócę RT ww. rodziną (jak w Alicante): ktoś potwierdzi lub zaprzeczy? ;)

P.S. A w tej apce bilety jednorazowe lub 10-przejazdowe również można kupić online?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:35 
Awatar użytkownika

złoty
Pewnie gdyby założyć konto i podpiąć kartę to raczej tak. Ja kupowałem w automacie na stacji.
To oficjalna aplikacja kolei podmiejskich w całej Hiszpanii.
W apce jest ścieżka do zakupu biletów, więc myślę że nie powinno być problemu z zakupem.
 Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości