Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 20 Paź 2021 11:13 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
To co sie porobiło z cenami na Kanarach to jakis dramat...przełom listopada i grudnia czyli wcali nie jakis duzy sezon . W styczniu rezerwowałem pande w pluscar na Fuercie za 100 euro , w sierpniu domawiałem drugie auto za 130 euro. Obecnie panda na ten sam okres na tydzien jest za..........397 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#342 PostWysłany: 20 Paź 2021 11:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Doczekaliśmy czasów, gdy lepiej najpierw zarezerwować tani samochód, a dopiero potem polować na bilety lotnicze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#343 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
Dzięki za podpowiedzi,
na stronach brak info o dostępności, poza pluscar które pokazuje 570 euro za 10 dni (tyle nie wydam)
do każdej ze wspomnianych przez ibalance + jednej wskazanej przez znajomego
(który w minionym tygodniu szukał auta na miejscu, znalazł na jeden dzień za 60 euro)
napisałem maile z zapytaniami, zobaczymy czy dostanę chociaż jedną propozycję najmu..

ibalance dzięki za info o autobusach, do Caleta De Fuste dojadę bez problemu,
jeśli nie znajdę auta to zostanie rezerwacja noclegu w Caleta De Fuste..

> Doczekaliśmy czasów, gdy lepiej najpierw zarezerwować tani samochód, a dopiero potem polować na bilety lotnicze
na to wygląda.. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Kashpir napisał(a):
Doczekaliśmy czasów, gdy lepiej najpierw zarezerwować tani samochód, a dopiero potem polować na bilety lotnicze ;)


To prawda.
Tym niemniej z kwaterami jest podobnie - również podrożały mocno i jest ich mniej. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
To chyba nie tak do końca.
Owszem, na najbliższe 2 miesiące ceny samochodów na Kanarach są dosyć wysokie (ale też bez przesady - 230 euro za tydzień z pełnym ubezpieczeniem to oczywiście cena wyższa niż kiedyś ale nadal akceptowalna w porównaniu do Hiszpanii kontynentalnej czy takich Włoch...) jednak od nowego roku wracają do iście "kanaryjskich". Mam aktualnie zarezerwowane auto w Cicarze na Lanzarote początkiem lutego za tę samą stawkę co 2 lata temu na Fuercie.

No i trzeba się niestety przyzwyczajać - nie ma nowych samochodów na rynku, wypożyczalnie nie mają na co wymieniać samochodów więc ceny przez najbliższy rok nie spadną a raczej pójdą w górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:59 

Rejestracja: 30 Maj 2021
Posty: 8
Dwa tygodnie temu udało mi się znaleźć auto na początek listopada za 270 EUR za 11 dni (Tuicars, Toyota Aygo). Teraz taki wynajem kosztuje ponad 750 EUR. Przy takich cenach całkiem rozsądną opcją stają się taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 20 Paź 2021 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
póki co ecocar odpisali
> Fiat Panda (5 seats) 850€. Includes insurance without excess only for paved roads, unlimited mileage and taxes.
85 euro za dzień, masakra :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 20 Paź 2021 15:15 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Byłem miesiąc temu na Fuercie i poszukiwałem autka w Corralejo. Zamieniłem kilka zdań z pania pracującą w jednej z lokalnych wypożyczalni i wyjaśniła mi w czym jest problem z niedoborem aut na Fuercie.
Otóż na wyspe trafiają nowe auta z Hiszpani i po około dwóch latach są wycofywane na stały ląd, a na wyspe trafiają znów nowe itd. Ostatnia operacja wycofania aut miała miejsce tuż przed covidem, z tym że na wyspe nie przybyły nowe auta 'bo covid'. Podobno jest to tylko ok 1/3 aut w porównaniu do liczbą dostępnych samochodów w 2019 :roll:

A tak na marginesie to spytałem sie w swoim hotelu na recepcji o auto, pani zadzwoniła gdzies i powiedziała ze ok. Rano odebrał mnie ktos z recepcji, zawiózł do garazu podziemnego w centrum handlowym. Tam w takim małym kantorku podpisalismy 'umowę', zapłaciłem 90 euro za 2 dni (cash only) i bye bye. Dostałem mocno sfatygowaną Pande z przebiegiem 150k, idealną na Cofete 8-) . Nie wiem nawet jak sie nazywała ta wypożyczalnia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 20 Paź 2021 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jac napisał(a):
Otóż na wyspe trafiają nowe auta z Hiszpani i po około dwóch latach są wycofywane na stały ląd, a na wyspe trafiają znów nowe itd. Ostatnia operacja wycofania aut miała miejsce tuż przed covidem, z tym że na wyspe nie przybyły nowe auta 'bo covid'. Podobno jest to tylko ok 1/3 aut w porównaniu do liczbą dostępnych samochodów w 2019 :roll:

Nie "bo covid" ale półprzewodniki. Taka sama sytuacja jest praktycznie na całym świecie w tym na Kanarach, nie tylko na Fuercie - brak dostępności nowych samochodów, znacznie wydłużone terminy produkcji, która praktycznie we wszystkich fabrykach jest wstrzymywana. Zakontraktowane na ten rok nowe pojazdy albo się nie wyprodukowały albo wyprodukują z dużym opóźnieniem i w wyższej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 20 Paź 2021 18:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jac napisał(a):
Otóż na wyspe trafiają nowe auta z Hiszpani i po około dwóch latach są wycofywane na stały ląd, a na wyspe trafiają znów nowe itd. Ostatnia operacja wycofania aut miała miejsce tuż przed covidem, z tym że na wyspe nie przybyły nowe auta 'bo covid'.


IMHO to taka radosna twórczość tej Pani raczej, żeby nie powiedzieć, że "sprzedaliśmy zasoby, bo był zastój i covid".
Tym bardziej że w marcu 2021 rezerwowałem na grudzień 2021 (oby) za "zwykłą-kanaryjską" cenę 115 EUR za tydzień za auto średniej wielkości (nie jakieś najmniejsze).
Jakby więc było, jak piszesz, to... od dawna wtedy by aut nie było. Albo by były za inną cenę.
Albo się mylisz albo... obydwoje się mylimy. :lol:

Fakt pozostaje faktem, że cenowy sajgon się zrobił. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:54 

Rejestracja: 28 Kwi 2021
Posty: 23
Loty: 15
Kilometry: 19 118
Może sprawa ni związana strikte z wypożyczeniem... ale jak się ma sytuacja na wyspie z autostopem? Idzie coś złapać? Miał ktoś jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 08 Lis 2021 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Bez problemu coś złapiesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:08 

Wiele wypożyczalni sprawdziłem bo zainteresowało mnie na tygodniowy wyjazd. Wychodzi 20e na dzień w podanym terminie. Jednak w tych czasach ciężko za coś płacić z góry nie wiedząc co bedzie za kilka dni. Za 3 doby wychodzi 86e i myślę że wystarczy aby 2 dni pojeżdzić po Fuercie. Nastepne 3 dni wybiore na Lanzarote za podobną cenę bo nie ma możliwości zwrotu na lotnisku ACE a transport promem też kosztuje.

https://autoreisen.com/car-hire/rates-fleet.php
https://autoreisen.com/car-hire/rates-fleet.php
Szukając w datach wyrażnie widać ,że odbiór w piątki i soboty kosztuje czasami jeszcze raz tyle co w niedzielę i poniedziałek.

Z tej wypożyczalni korzystałem już na Teneryfie i Lanzarote ,było to kilka lat temu i nie było żadnych problemów z odbiorem,oprócz kolejki w biurze na lotnisku.
Góra
 PM off  
      
#354 PostWysłany: 08 Lis 2021 18:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak cena cię satysfakcjonuje, to rezerwuj - przypominam, że w autoreisen możemy widzieć dostępność na stronie, ale w realu może jej nie być, więc nie warto zwlekać ze sprawdzeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Póki co Cicar jest jeszcze w przystępnej cenie. Poluję na styczeń i autoreisen już mocno podrożał. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 09 Gru 2021 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ceny nadal szalone na kanarkach, więc podrzucę Wam mały protip który nadal działa i daje możliwość pojeżdżenia czymś sensownym bez rujnowania budżetu.
1. Robimy rezerwację last-minute (wdniu przylotu) poprzez kayak lub innego OTA w plus car. Oczywiście ryzyko zabezpieczamy wcześniejsza rezerwacją w autoreisen, gdzie nic nie stracimy jak się nie uda.
2.Bierzemy to co najtańsze (110-120eur/tydzień), na miejscu robimy upgrade do mini cabrio lub Beetle cabrio, jak dobrze pobajerzymy, to dadzą za 80eur/tydzień. Oczywiście nie bez walki żeby wziąć ich ubezpieczenie, na co się oczywiście nie dajemy złapać.
3. Mamy cabrio za poniżej 200 EUR vs ponad 500 EUR z normalnej oferty, o ile w ogóle się wyświetli w wynikach. Nie wiem dlaczego, bo stoi tego na placu sporo. Testowane na FUE w ostatnich dniach.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#357 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@nick w którym OTA widzisz mini za 120€? Obecnie pod 200€ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@MTalma
Nie wiem dlaczego dostaję powiadomienia, mimo że mam Cię w zablokowanych, ale skoro dostałem to odpowiem:
święta coraz bliżej, więc to naturalne że ceny rosną wraz z ich zbliżaniem się i tym samym mamy tą samą sytuację, tylko inne cyferki: cennikowo ok. 200 eur, a cabrio za 600-800 eur za tydzień, za chwilę pewnie będzie jeszcze więcej, dojdą do prawie 500 euro/tydzień po czym powoli będą wracały do normy. Patrząc na ceny dzieisejsze, moją metodą zbijemy cabrio do ok. 300eur.

I jeszcze taka ciekawostka którą odkopałem z archiwum i jest dość powtarzalna nie tylko na kanarach: dwa lata temu taniej wychodziło mi wynajęcie auta na prawie miesiąc 12.12-8.01 niż na tydzień 21-28.12.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 07 Sty 2022 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wypożyczał ktoś auto na FUE za mile M&M? bo mnie korci:
W Sixt wychodzi najtaniej. Poniżej najciekawsze urywki:
Kod:
RENTAL PRICE EXCLUDES Vehicle License Fee / Road Fund license
Estimated deposit amount: 467.53 EUR
Upon collection of the car a security deposit will be blocked on the driver’s credit card.
The value of one tank of fuel and possible traffic fines can be additionally blocked on a valid credit card (prepaid debit cards, prepaid credit cards and cash cannot be accepted).
The used credit card must be valid at least 3 months after the drop-off date of the rented car.
Full to Full: Pick up and drop off with a full tank. If the car is not returned with a full tank, suppliers will charge fuel plus refueling
charges.

Najbardziej niepokoi mnie zapis "Vehicle License Fee / Road Fund license" - nie wiecie cóż to u licha jest?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 09 Sty 2022 02:40 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Wypożyczałem auto w autoreisen na Teneryfie chyba z 10 razy i nigdy nie było problemu. Zachciało się Fuerteventury i od razu problem. Gość nie chciał wydać mi auta z powodu płatności kartą Revolut. Zawsze płaciłem na Teneryfie Revolutem i nie było problemu. Teraz gość mnie przekonywał, że przy rezerwacji jest informacja, że karty pre paid nie są akceptowane. Ostatecznie odpuścił, ale wziął dane drugiej karty, debetowej. Koniec końców porażka, nawet upgrade nie chciał dać. Słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group