Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Wrz 2021 13:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Potwierdzam - co prawda na GC w Cicar, ale wiosną rezerwowałem na zimę tego roku za 112 EUR/tydzień, a dzisiaj to samo kosztuje 275 EUR. :shock:
Szok, co się porobiło z cenami - apartamenty zresztą podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#322 PostWysłany: 28 Wrz 2021 15:17 

Rejestracja: 27 Lut 2018
Posty: 7
A powiedzcie czy sa problemy zeby wypozyczonym autem przejechac na Lanzarotte na kilka dni? Trzeba sie o to specjalnie dopytywac w wypozyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Wrz 2021 15:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Co do zasady jest zakaz opuszczanie wyspy autem. Nie jest to zresztą zbyt opłacalne gdyż prom w obie strony będzie kosztował co wypożyczenie auta na kolejnej wyspie nawet na 1 dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 28 Wrz 2021 16:23 

Rejestracja: 27 Lut 2018
Posty: 7
Oohhhh, tego sie nie spodziewalem.
Jakies protipy biorac pod uwage ze samolot mam do i z FUE? Jak wyglada dostanie sie do Corralejo lub z Corralejo na lotnisko? Sa jakies wypozyczalnie na Lanzarotte zaraz przy promie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 28 Wrz 2021 17:38 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
carter napisał(a):
Oohhhh, tego sie nie spodziewalem.
Jakies protipy biorac pod uwage ze samolot mam do i z FUE? Jak wyglada dostanie sie do Corralejo lub z Corralejo na lotnisko? Sa jakies wypozyczalnie na Lanzarotte zaraz przy promie?


Miałem to samo kilka lat temu i rozważałem wtedy kilka scenariuszy.

Najkorzystniej wyszło mi to:
1. wypożyczyłem auto na cały pobyt na Fuercie (14 dni, cabrera medina, online kilka miesięcy wcześniej),
2. podjechałem do portu w corralejo i zaparkowałem samochód za darmo, legalnie na ulicy (bez problemu, jest dużo miejsc),
3. przepłynąłem na Lanzarotę takim mniejszym stateczkiem (rejs 45 min, bilety kupione online kilka miesięcy wcześniej), za ok. połowę stawki tych wielkich promów (które płyną szybciej, ok. 25 min),
4. w porcie na Lanzarotte wypożyczyłem auto na 3 dni (cabrera medina, rezerwacja online z miesiąc wcześniej),
5. wróciłem do Corralejo tym samym stateczkiem, do auta wypożyczonego wcześniej na Fuercie.

Ale wtedy samochody na kanarach były tanie jak barszcz, teraz podobno jest dużo drożej, trzeba sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#326 PostWysłany: 08 Paź 2021 13:44 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Co do cen aut na Fuercie, to pani z wypożyczalni tłumaczyła mi, że przez pandemie wypożyczalnie miały mega zastoje i musiały posprzedawać część aut, więc po prostu chyba mają teraz mało, dlatego ceny tak skoczyły. To samo z dostępnością "od ręki". Większość wypożyczalni mówiła, że nic nie ma na bieżący tydzień.
Udało się jednak ogarnąć autko last minut za 1 dzień w Corralejo, klasa B za 52 euro z pełnym ubezpieczeniem - Rent a Car Fuerteventura (AVAL)
bezproblemowo, kluczyki oddałyśmy w hotelu w recepcji, rano ktoś miał zabrać autko - żadnych uwagi ani problemów.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 08 Paź 2021 17:45 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Też tak mówiłem znajomym, jak pytali, co się dzieje - wysnułem tylko wnioski w wyobraźni.
Lecz nie zmienia to faktu, że lecąc np. za tydzień albo dwa (choć nie tylko), nie wiem gdzie wypożyczyć auto na podobnych zasadach (all inclusive) jak w Cicar/CMedina? :shock: Zawsze było bezproblemowo - no i tanio, ale to pewnie nikt tak już (jeszcze...?) nie ma.
Gdzie wypożyczacie obecnie na Kanarach auta? Bo tam ciężko bez niego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 08 Paź 2021 20:52 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Pluscar polecam. Zawsze u nich wypożyczam.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 08 Paź 2021 21:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
...ale że prawie 500 EUR za tydzień za Clio przy wylocie w październiku? :shock: :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 08 Paź 2021 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@sanchopan
przy takich cenach to wybrałbym jakąś miejscówkę, w której można "osiąść" bez auta i dojeżdżałbym do bliżej położonych miejsc komunikacją publiczną
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 09 Paź 2021 08:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dokładnie tak - jakoś relatywnie blisko lotniska.
Ale... - coś się zmieniło in plus z komunikacją publiczną (nie tylko na Fuercie), bo kiedyś wszystko wyglądało na takie dość ułomne działanie? Jakoś się rozrosła czy coś?
Ja mam rodzinę 5-osobową i pamiętam, że parę lat temu to była kompletna klapa w planowaniu, więc - jak wszyscy - zawsze brałem auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 09 Paź 2021 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Nigdy nie śledziłem jakoś bardzo systemu ichniej komunikacji. Za wystarczający uważałem szacunkowy rachunek na trasie Puerto del Rosario - Morro Jable 10€ * 2 os * 2 strony = 40€ ... co przy wynajmie auta za circa 65-85€ nie kalkulowało się, bo mobilność była w tym rachunku zbyt tania aby z niej rezygnować.

Patrząc na https://tiadhe.com widać, że główne linie "turystyczne" (3, 1, 6) mają rozkład całkiem całkiem (2, 3 razy / godz.), ale z resztą jest różnie.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#333 PostWysłany: 09 Paź 2021 17:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Wtedy tak - zgoda.
A teraz... teraz to ciężko powiedzieć przy 5-osobowej rodzinie: czyli i tak i tak drogo :( Oby nie było, że "tanio to już było"... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:35 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Lecimy na Fuertę za dwa dni. Plan mamy dosyć"bogaty". Bez auta nie do zrobienia. Auto rezerwowaliśmy na tydzień ponad miesiąc temu w opcji bez kaucji, bez karty kredytowej i z pełnym ubezpieczeniem. Koszt 177 E. Do tego dojdzie prom, ale i tak patrząc na ceny wynajmu teraz to nie wychodzi źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Taka informacja nic nikomu nie daje, jeśli autor nie napisał gdzie wypożyczał? :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 20 Paź 2021 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 37
Witajcie,
czy macie jakiś pomysł gdzie szukać auta na pobyt na początku listopada? (10 dni, od 29.10 do 8.11)
Cicar - auta niedostępne,
multiwyszukiwarki ceny od 1000 $ za 10 dni :o
Autoreisen po zgłoszeniu chęci wynajmu za 340 +20 euro (taka cena była na ich stronie)
odesłali info, że "We regret to inform you that we do not have any vehicles available for the requested dates."
:( :cry: please help :ugeek:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 20 Paź 2021 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Popyt duży, szukanie 9 dni przed wynajmem niestety dobrych wyników zwykle nie daje. Pewnie mała pociecha, ale na carflexi najtańsze auto w Top Car w tym terminie za 775 EUR. Jeśli masz załatwione noclegi, to napisz do hotelu/gospodarza - może będą w stanie załatwić coś tańszego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 20 Paź 2021 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 37
Kashpir, dzięki za odpowiedź,
lot zabookowałem dzisiaj w nocy, po północy wpadły upusty i 2+1 z 1 bagażem w wizz wyszło w bardzo atrakcyjnej cenie..
w temacie auta liczyłem na Autoreisen, która pokazywała dostępność,
nie spodziewałem się, że po wypełnieniu rezerwacji jest ona dodatkowo potwierdzana.. lub nie.. :(
noclegów jeszcze nie mam, jeśli nie uda mi się skombinować samochodu, to będę skazany na coś w pobliżu lotniska
(a szkoda, bo widzę kilka fajnych opcji w odległości do godziny drogi autem, przy ładnych plażach)

może znacie jakieś lokalne, małe wypożyczalnie, gdzie jeszcze mógłbym podpytać o dostępność? :ugeek:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 20 Paź 2021 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Sprawdź Plus car https://www.pluscar-fuerteventura.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 20 Paź 2021 11:04 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 19 860
Sprawdź ecco car / tropic / avia. Może coś będzie. Jeśli się nie uda to komunikacja autobusowa jest całkiem dobra. Ja raz dojeżdżam z lotniska do Caleta De Fuste i nie było zastrzeżeń, a cena na prawdę niska - coś około 1€.

Ogólnie temat dziwny, bo jak byłem odbierać samochód to stało pełno samochodów na parkingu z różnych wypożyczalni i to w połowie sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group