Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 10 Lut 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kostek966 napisał(a):
Faktycznie ryski to nie problem, o ile dostanie się dokument potwierdzający szkodę, teraz są bardziej wyrafinowane metody, opłata za paliwo, autostradę lub wyimaginowany mandat, a ze zwrotem tych opłat już łatwo nie pójdzie


strasznie kolego spamujesz ostatnio w tematach o wypożyczeniach. Masz jakieś konkretne informacje? Miałeś problem z którąś z wypożyczalni? Jeśli tak to załóż nowy wątek, opisz go proszę dokładnie abyśmy mieli z tego pożytek (np tak jak ja zrobiłem to tutaj: wypozyczalnia-recordgo-opinie,1621,145990 ) . Ale nie dopisuj pod co drugim postem jakichś wyświechtanych frazesów. Z góry dziękuję w imieniu swoim i innych użytkowników tego forum
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#622 PostWysłany: 11 Lut 2020 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
To nie jest żaden spam, tylko próba ostrzeżenia nieświadomych ludzi, co ich czekać może po wypożyczeniu auta za 1€ na dzień, wystarczy poczytać opinie na trustpilot, sam mam rezerwację w marcu w Alicante i później w larnace, ale przynajmniej wybieram świadomie i wiem co może mnie czekać,
jak uważasz, że nie mam racji to mogę się skusić na tanie wyposażenie jeśli się zobowiązujesz pokryć ew dodatkowe koszty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 10 Mar 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Także ja w 100% mogę polecić wypożyczalnię Marbesol. Upgrade samochodu z grupy C do F2. Bezproblemowe przedłużenie okresu wynajmu podczas jego odbioru. Zwrot kosztów fotelika dziecięcego, który okazał się niepotrzebny. Płatność kartą revoult. Samochód z 20 000 km przebiegu. Zdanie samochodu w dwie minuty, polegające tylko na sprawdzeniu poziomu paliwa. Dowóz na lotnisko bez zbędnej zwłoki. Tak więc jak ktoś się waha, to niepotrzebnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
slawekg lubi ten post.
 
      
#624 PostWysłany: 10 Mar 2020 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dworkam napisał(a):
Także ja w 100% mogę polecić wypożyczalnię Marbesol. Upgrade samochodu z grupy C do F2. Bezproblemowe przedłużenie okresu wynajmu podczas jego odbioru. Zwrot kosztów fotelika dziecięcego, który okazał się niepotrzebny. Płatność kartą revoult. Samochód z 20 000 km przebiegu. Zdanie samochodu w dwie minuty, polegające tylko na sprawdzeniu poziomu paliwa. Dowóz na lotnisko bez zbędnej zwłoki. Tak więc jak ktoś się waha, to niepotrzebnie.


warto wspomnieć ile zapłaciłeś, jak i dodać to, że miałeś pełne ubezpieczenie od nich (a miałeś). Bo w takim wypadku nic dziwnego, że sprawdzają w ten a nie inny sposób.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#625 PostWysłany: 11 Mar 2020 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Dokładnie, jak ktoś wykupił ubezpieczenie na miejscu to nie musi o tym pisać, firma zarobi tyle że jeszcze Cave postawi, jestem teraz na Costa Blanca i mam nówkę suwa za 23€, wybrałem drivalię bo miała najlepsze oceny, w sobotę oddaję i zobaczymy czy bez problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 13 Mar 2020 00:13 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
Wróciliśmy z Andaluzji, więc odpowiem na co się zdecydowałem. Postawiłem na sprawdzoną na Malcie arguscarhire, wypożyczalnia Record GO, na 17 dni, ~40E za wypożyczenie i 55E za ubezpieczenie wkładu własnego w AXA. Zgłosiliśmy się do biura na lotnisku 30 min przed terminem, Pani poprosiła o poczekanie 10 min, bo wtedy dopiero można zacząć działać. Umowa wypełniona na ich ekranie ponownie (trzeba wpisać znowu swoje dane), zrobiłem zdjęcia ekranu, bo papierowo nie drukują. Niby wysyłają na maila, ale do dziś nic nie otrzymałem. Zablokowali na KK 1100 E depozytu i schargowali 67E na paliwo (Pani pytała czy wolę charge za paliwo w EUR czy PLN, wybrałem 309,44PLN). Upewniłem się, czy dostanę także zwrot w PLN, Pani z obsługi potwierdziła. Ze zdjęciem z ekranu skierowano mnie na parking. W kolejnej budce dostałem kluczyki i udało mi się wymusić wydrukowanie potwierdzenia aktualnych zniszczeń samochodu. *też podobno miałem na mailu, do dziś nie doszło). Srebrna fiesta z 67000km na liczniku, nie pierwszej młodości. Podrapany z mocno zniszczonym prawym nadkolem. Ustawiony tak, że akurat nadkole stało 5cm od słupa. Zrobiłem pełno zdjęć, znalazłem kilka nowych rysek, więc musiałem wrócić do punktu wydawania kluczyków piętro wyżej. Pani w tablecie zaznaczyła jedną, a reszta miała mniej niż 4cm, co wg zasad Record nie jest brane pod uwagę. Kolejny raz dostałem zmieniony wydruk zniszczeń. Zapakowaliśmy i pojechaliśmy. W Rondzie ktoś się chyba próbował dostać do środka, bo po pociągnięciu za klamkę odpadłą obudowa zamka ;-). Kluczyk nie wchodził w zamek. Udało się wcisnąć obudowę z powrotem i trzymała się do końca najmu. Zwrot szybki, sprawdzenie czy zatankowany, obejście dookoła i już. Nie dali żadnego potwierdzenia, na maila nic nie przyszło. Zrobiłem swoje zdjęcia i filmik. Blokada depozytu z karty zeszła jeszcze tydzień przed oddaniem auta, za paliwo zwrócili 2 dni po powrocie. Niestety zwócili mi 67 EUR, więc jestem 40zł w plecy. Ogólnie polecam, samochód był mega podrapany co dla mnie było OK - nie bałem się wciskać na parkingach, bo i tak nie widać kolejnych rys ;-).

Uwaga - celowałem w opcję full w Marbesol, ale w chwili rezerwacji mieli cenę ok 230-250E - dla mnie nie akceptowalną.

Pytanie: Schargowali mi za paliwo w PLN, zwrócili w EUR. Jestem stratny 40zł. Czy da się coś z tym zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 13 Mar 2020 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@tomaszfly

Miałem ta fiestę 8-) Podasz nr rej?

Generalnie RecordGo jest spoko, ze wszystkich w Maladze najgorszy shit to Delpaso - ich naprawdę radzę unikać.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 13 Mar 2020 00:32 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 5
6955JXT, z plamami po środku tylnej kanapy ;-)
A z tym zamkiem, to nie wiem czy to mi zniszczyli, bo na zdjęciach z parkingu wygląda jakby był już grzebany zamek... Ale kluczyka wcześniej nie wkładałem,
Swoją drogą, od razu po blokadzie depozytu w mBanku tymczasowo blokuję kartę. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale depozyt wraca po kilku dniach, przed końcem najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 13 Mar 2020 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
No to prawie ta sama 8-)
Fieścinę z recorda miałem jako zapas, większość dni spędziła pod mostem niedaleko lotniska, bo Click&rent ma fajne nowiutkie Mini Countrymany w automacie za 15E/tydzień na doyouspain i głównie nimi się poruszam.
Depozyt zawsze wraca po paru dniach - tak ma być.
Załącznik:
fie.jpg
fie.jpg [ 70.89 KiB | Obejrzany 3011 razy ]


Mini ostatnio też trafiłem po jakimś rodaku, nie dało się ukryć:
Załącznik:
miiiini.jpg
miiiini.jpg [ 104.66 KiB | Obejrzany 3007 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#630 PostWysłany: 15 Cze 2020 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ile powinien mnie wynieść - albo inaczej: ile mniej więcej kosztował w poprzednich latach (bo ten rok jest wyjątkowy i nie wiadomo czy trendy z poprzednich lat będą się powtarzały) samochód klasy kompakt (lub większy) na pocz września na 2 tyg? bez ubezpieczenia wkładu własnego.
na razie wychodzi ok 200€, ale jestem pewny że powinno być taniej.
Bedę łącznie najprawdopodobniej ok. 4-5 tyg , ale chyba powyżej 2tyg cena za dzień idzie w górę, więc rozbiję to sobie na max 2 tyg okresy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 15 Cze 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Też tak myślę, choć początek września to może być jeszcze szczyt sezonu, tzn po lipcu i sierpniu tak od razu cen nie obniżali, (ostatnio wypożyczałem w lutym więc ciężko porównać) , szczególnie teraz to jest zagadka, ale liczyłbym jednak na niższe ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 15 Cze 2020 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dzięki za cenny & sporo wnoszący do dyskusji wpis, kolego @kostek966
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 16 Cze 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Jeżdżę po Hiszpanii dość często, ostatnio byłem w Alicante, wróciłem dzień przed zamknięciem granic, auto miałem z drivali, nowy SUV na tydzień za 22€, ale co będzie we wrześniu to faktycznie nie wiem, może pytanie do wróżki albo jasnowidza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 30 Cze 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kostek966 napisał(a):
..., choć początek września to może być jeszcze szczyt sezonu...

W Barcelonie ceny sezonowe kończą się po ok. 20. sierpnia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
ile powinien mnie wynieść - albo inaczej: ile mniej więcej kosztował w poprzednich latach (bo ten rok jest wyjątkowy i nie wiadomo czy trendy z poprzednich lat będą się powtarzały) samochód klasy kompakt (lub większy) na pocz września na 2 tyg? bez ubezpieczenia wkładu własnego.
na razie wychodzi ok 200€, ale jestem pewny że powinno być taniej.
Bedę łącznie najprawdopodobniej ok. 4-5 tyg , ale chyba powyżej 2tyg cena za dzień idzie w górę, więc rozbiję to sobie na max 2 tyg okresy.


na chwilę obecno: zarezerwowałem Peugot 2008 w OK Rent a car / Autos Rent a car. Od 28.08 do 11.09, 97€, ale z cancellation więc jeśli ceny spadną, to sobie zmienię :mrgreen:

Jeśli ktoś korzystał z tej wypo w Maladze to proszę o opinie. Słyszałem dobre opinie o OK Rent a Car z Barcelony od naszych forumowych kolegów mieszkających tamże, no ale z Malagi nie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 15 Sie 2020 23:13 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Cześć,

Jeżeli chodzi o Malagę to mogę polecić wypożyczalnię Wiber.

Wynajem w połowie lipca'20, Odbiór bez większych problemów, darmowy upgrate (z A do B). Samochód jak na wypożyczalnie już swoje przeżył tj. 50k przebiegu ;). Mili pracownicy, wynajem bez karty kredytowej.

Przy zwrocie auta pracownik nawet go nie obszedł, jedynie sprawdził czy stan paliwa się zgadza.
Wszystko z miłej atmosferze, przyjemnie i bezproblemowo.
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 19 Sie 2020 20:08 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
OK, ja też opowiem o wypożyczeniu z Wiber w Maladze (sierpień 2020).
Auto klasy Micry, znalezione przez doyouspain, cena rzędu "będziesz miał kłopoty" :-]
Udało się szybko dotrzeć z lotniska, znaleźć busa, tak więc byliśmy godzinę wcześniej od deklarowanej.
Na miejscu uśmiechnięta Pani blond, nie ma problemu, że wcześniej, auto gotowe, kici łapci.
Sielski nastrój prysł gdy okazało się że nie chcę ich ubezpieczenia. Wtedy okazało się że auto jednak jeszcze gotowe nie jest :-]
Zaproponowano mi uprade do nowego Captura za jedyne 15E dopłaty. Już w tym momencie wiedziałem w co grają i zwizualizowałem sobie sceny przy zdawaniu samochodu. Mam Questora, tak więc wszedłem w to.
No i wyjazd minął, wyznaczonego dnia przyjechałem o umówionej godzinie. No i już przy trzecim okrążeniu auta Pan znalazł to czego szukał - mikroskopijną wgniotkę, której wcześniej podobno nie było. W tym momencie oględziny zakończyły się.
No i... Ja wiedziałem że tak będzie. Ja mam ubezpieczenie, więc - mam nadzieję - że te 140E za uszkodzenie które nawet na zdjęciu trudno uwiecznić pewnie mnie oddadzą. Jeno zdegustowany jestem takim absolutne bezwstydnym naciągactwem, które wygląda na zupełnie standardową praktykę.
PS. Auto jeździło całkiem przyzwoicie.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#638 PostWysłany: 19 Sie 2020 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
@rw30 AGP 2tyg - 12EUR -> <1EUR/dzien :-)

Załączniki:
agp-car.PNG
agp-car.PNG [ 99.58 KiB | Obejrzany 2292 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#639 PostWysłany: 20 Sie 2020 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@jaco027 - eeeee no weź, szukam czegoś lepszego niż Ibiza...

...a jednoczesnie Twój post sprawił, że postanowiłem sobie sprawdzić tę wyszukiwarkę skyScannera, skąd następnie trafiłem na wiseCars i holidayAutos, gdzie okazało się że obaj ci pośrednicy mają lepsze warunki wypożyczenia niż doYouSpain (który do tej pory sprawdzałem, z przyzwyczajenia) dla delPaso (delPaso ma całkiem przyjazne ceny dla ubezpieczenia na Portugalię, więc trochę mi na nich zależało), więc wziąłem w holidayAutos Qashqai na 2 tyg za 54€ :) do tego będzie ubezpieczenie na Portugalię, ale i tak super cena. Także dzięki!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 22 Sie 2020 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
@rw30 cieszs się, ze wedka zadzialala i znalazles lepsza oferte. Ja ogolnie rzadko ufam doyouspain i doyouitaly. Skyscanner i rozne wersje lokalne sa najlepsze. A jak sie nie da, to trzeba poszukac juz lokalnie na miescie jakies male niezrzeszone wynalazki.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group