Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 16 Sie 2019 23:08 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 2
vincenz napisał(a):
Myślę, że powinieneś zainteresować się zewnętrznym ubezpieczeniem, które zwraca kasę w takich sytuacjach. Oraz posiadać kartę kredytową z limitem conajmniej równowartości 1500€ i być gotowym na zamrożenie pewnej części tej kwoty na miesiąc bądź dwa. Wtedy możesz być zupełnie spokojny.


Zainteresowałem się zewnętrznym ubezpieczeniem, jednak żaden nie zwraca potrąconego udziału własnego kiedy znajdą Ci ryskę na lakierze i zabiorą za to 350 euro (mowa tu o Generali i Warta). Zwracają tylko wtedy kiedy potrącą Ci udział własny gdy było zdarzenie drogowe z Twoim udziałem lub wypadek. Z tego co wiem, to Hiper Rent a Car nie blokuje pieniędzy na koncie kiedy rezerwujesz i płacisz za auto kredytówką. Tylko ewenttualnie 50 -100 euro depozytu za paliwo bo mają polityke full/full (zwracają kiedy oddajesz z pełnym bakiem, potrącają jeżeli bak jest nie pełny).

Jest wiele opinii na ich temat, większość to pozytywne rzeczy, jednak może któryś z Was forumowiczów miał z nimi styczność i może polecić lub nie ? Chodzi mi tylko o wynajem ze standardowym ubezpieczeniem- bez dodatkowego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1322 PostWysłany: 17 Sie 2019 01:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Świat ubezpieczeń zewnętrznych wkładu własnego jest szerszy niż Warta i Generali - więcej informacji tutaj ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151&start=920
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1323 PostWysłany: 21 Sie 2019 09:50 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 31
Pytanie do osób które wypożyczały auto z Alamo.
Ubezpieczenie CDW obejmuje "zabezpieczenie" od poniesienia kosztów ewentualnej szkody do określonej przez wypożyczalnie kwoty (1250EUR).
Czy w związku z tym decydowaliście się na dodatkowe ubezpieczenie ? Jeśli tak to gdzie kupowaliście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1324 PostWysłany: 21 Sie 2019 10:43 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Jeżeli nie chcesz się niczym przejmować na wyjeździe to bierz w Alamo bezpośrednio, jeżeli ma być taniej to na stronie multiwyszukiwarek typu easyrentcars albo economycarrentals możesz wykupić przy rezerwacji lub jest też opcja worldwideinsure.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1325 PostWysłany: 21 Sie 2019 10:59 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 31
generalnie cena mi odpowiada jest 150 EUR, w porównaniu do konkurencji to jest nawet bym powiedział niska...nie sa to kanary wiec nie narzekam...
Alamo w tej cenie nie daje full insurance i dlatego sie waham.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1326 PostWysłany: 23 Sie 2019 11:44 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 2
Cześć!

Mam dylemat między Vanrell a Alamo.
Czy ubezpieczenie CDW w Alamo obejmuje to samo co opcja Comfort w Vanrell? Łącznie z szybami, oponami itd? Nie ma dodatkowej opcji w formularzu rezerwacyjnym na to i zastanawiam się czy gdzieś poźniej są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty np. za after hours i te szyby/opony, czy jednak cena, którą Alamo podaje też jest ze wszystkim jak w Vanrell i jest to full ubezpieczenie?

Bo na ten moment Vanrell z opcją komfort kosztuje 126 Euro, a Alamo z CDW tylko 81 Euro i jest to niepokojąco nisko jak na opcję z pełnym ubezpieczeniem :)

I jeszcze jedno pytanie, czy rezerwację online w Vanrell na 100% można zrobić z kartą debetową VISA? Różne sprzeczne wypowiedzi czytałem. Widzę, że Alamo pisze w regulaminie że akceptuje debetowe karty, więc tu zakładam że nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1327 PostWysłany: 23 Sie 2019 14:37 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Z tego co zrozumiałem to w Vanrell przy wyborze najmu z ubezpieczeniem nie trzeba podawać nr karty kredytowej i można płacić gotówką na miejscu. Przy rezerwacji online muszę podać nr karty kredytowej której notabene nie posiadam. Coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1328 PostWysłany: 27 Sie 2019 11:33 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Mam przylot 22:50 do Palmy. Auto chcialem brac w Centauro (ze wzgledu na brak deposytu i insurance), ale na stronie mozna rezerwowac max 23:00 jako godzine odbioru (do tej czynne jest biuro).

Bral ktos po 23? Jaka jest doplata?
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1329 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:02 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 3
Za dokładnie 7 dni lecimy na Majorkę w dwie osoby. Dużo wcześniej zarezerwowałem w Wiber Rent a Car autko za około 63EUR na tydzień (bez dodatkowego ubezpieczenia). Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem opinie jakie mają na różnych stronach i okazuje się, że to dość świeża firma i na początku podobno była świetna, ale obecnie podupada - zwłaszcza wg tych co nie biorą pełnego ubezpieczenia :/
Że w biurze namawiają na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i właściwie straszą jak się odmawia, że będą szukać z lupą uszkodzeń. Że wyłudzają pieniądze, za niby ryski.

Trochę w portki narobiłem tym, bo nie chcę by mi potem ściągali jakieś 200 EUR tylko za jedną ryskę i bym potem miał się z nimi bić na maile... Dlatego zaktualizowałem swoje wypożyczenie na full insurance i teraz jest to 169 EUR. Ktoś ostatnio wrócił z Majorki, brał w Wiberze tylko z podstawowym ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1330 PostWysłany: 28 Sie 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Cooper84 napisał(a):
Mam przylot 22:50 do Palmy. Auto chcialem brac w Centauro (ze wzgledu na brak deposytu i insurance), ale na stronie mozna rezerwowac max 23:00 jako godzine odbioru (do tej czynne jest biuro).

Bral ktos po 23? Jaka jest doplata?


wyszukaj samochod w Centauro przez doyouSpain i tam Ci wyskoczy wysokosc tej oplaty
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 uważa post za pomocny.
 
      
#1331 PostWysłany: 28 Sie 2019 14:04 

Rejestracja: 28 Sie 2019
Posty: 1
Właśnie wróciłem z Majorki. Samochód wypożyczałem w Centauro przez ich stronę internetową (zamówiłem o godzinie 17, a o 19 odebrałem). Zamówiłem z ubezpieczaniem premium. W tej opcji jedyny depozyt jaki pobrali to 46,5 euro. Trochę się bałem bo nie miałem karty kredytowej tylko zwykła kartę Revolut i że mogą być przez to jakieś problemy z wypożyczeniem. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, pieniądze zostały zablokowane a dzień po zwrocie auta pieniądze zostały zwrócone na konto. Dzięki wykupieniu opcji premium omija się duże kolejki w wypożyczalni bo jest się obsługiwanym w oddzielnym okienku. Idzie to dość sprawnie, podpisujecie papiery, dostajecie kluczyk do auta i tyle. Zwrot auta trwa dosłownie moment. Facet sprawdza tylko czy stan paliwa jest zgodny z umową, oddajecie kluczyki i jesteście wolni. Pieniądze tak jak pisałem wracają w 100% na drugi dzień. Jedyne czego żałuję, że nie zainteresowałem się tym dużo wcześniej, wtedy pewnie zapłaciłbym dużo taniej, a tak za trzy doby zapłaciłem 135 euro. Na zrobione niecałe 600 km poszło benzyny za 50 euro. Zamawiałem samochód najniższego segmentu czyli Fiat Panda albo Fiat 500, a dostałem Forda Fiestę z 2019 roku o przebiegu 2800 km, co było miłym zaskoczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1332 PostWysłany: 28 Sie 2019 14:05 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@SiDi -też wziąłem podstawowe ubezpieczeniue w wiber za 25 euro na 6 dni na koniec wrzesnia , ale chyba zrezygnuje. Ilość złych oponii o tej firmie przy braniu auta bez all jest w ostatnim czasie bardzo duża. Oczywiście można wykupic ubezpieczenie zewnetrzne , ale nie wiem czy chce mi sie potem szarpać o te +/- 200 złotych.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1333 PostWysłany: 30 Sie 2019 23:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
rw30 napisał(a):
Cooper84 napisał(a):
Mam przylot 22:50 do Palmy. Auto chcialem brac w Centauro (ze wzgledu na brak deposytu i insurance), ale na stronie mozna rezerwowac max 23:00 jako godzine odbioru (do tej czynne jest biuro).

Bral ktos po 23? Jaka jest doplata?


wyszukaj samochod w Centauro przez doyouSpain i tam Ci wyskoczy wysokosc tej oplaty


W Centauro nie ma możliwości odebrania auta poza godzinami pracy wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1334 PostWysłany: 02 Wrz 2019 10:09 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 24
luktup napisał(a):
Wziąłem Fiestę, bez ubezpieczenia i bez dodatków. 63E za 8 dni. Jak coś pójdzie źle, będę pierwszym, który przetestuje ubezpieczenie wkładu własnego z KK Platinum PKO BP ;)

Łukasz


Wróciłem z Majorki, ubezpieczenia nie musiałem testować ;).

Mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o wypożyczanie samochodu w Centauro. Zaczynając od końca: oddanie bezproblemowe, 5 minut czekania na pracownika + 3 minuty na obejście samochodu, odpalenie i sprawdzenie stanu licznika i paliwa, pracownik nie przyczepiał się do niczego. Ale.... samochód oddawałem w sobotę, 31 sierpnia. Mieli na placu taki ruch, że jak wjechałem na pas (1 z 3) do oddawania samochodów, to stałem praktycznie w samej bramie wjazdowej. Samochodów już oddanych / czekających na oddanie było ponad 20, pracownicy nie nadążąli z opróznianiem pasa z oddanych samochodów. Wsiedliśmy dopiero do 3 z kolei busika na lotnisko, tylu było oddających. Może przy mniejszym ruchu sprawdzają dokładniej - szczególnie tych bez wykupionego u nich ubezpieczenia. Blokada 1050E zdjęta "od ręki", zwrot za paliwo ma być do 7 dni.

Przy wypożyczaniu samochodu (pomijam godzinne oczekiwanie i czynne 3 stanowiska z 11) miałem wrażenie, że konkretny egzemplarz samochodu został mi przydzielony dopiero po stanowczym stwierdzeniu, że mam swoje ubezpieczenie i nie chcę żadnego dodatkowego. Pracownik kazał standardowo sprawdzić zamek i antenę + zaznaczyć ew. dodatkowe uszkodzenia (jedno już było zaznaczone). Przy oględzinach samochodu okazało się, że zaznaczone uszkodzenie jest malutkie (w sumie sam bym sie do niego nie przyczepił), za to nie ma zaznaczonej wielkiej rysy na tylnym zderzaku (długiej na 70 cm) + porysowanego naprawdę mocno przedniego zderzaka i wyrwanego z zaczepów gumowego "hokeja" pod zderzakiem - ewidentnie ktoś parkował przodem przy krawężniku i za blisko podjechał - fotka w załączeniu.
Prawdopodobnie jakbym tych uszkodzeń nie zgłosił przy wypożyczaniu, to zostałyby one znalezione przy oddawaniu.... Dodatkowo antena była przykręcona "na 1 gwint", może po myciu, a może celowo...
Dla potomnych: Samochód: Toyota Yaris, nr rej. 0838 KWL, przejechałem 700km, średnie spalanie 5,8L (benzyna) przy 5 osobach w samochodzie.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Toyota
toyota3.jpg
toyota3.jpg [ 327.66 KiB | Obejrzany 1269 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#1335 PostWysłany: 03 Wrz 2019 08:13 

Rejestracja: 26 Gru 2017
Posty: 5
Cześć,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów niż ja :)

Poszukuję wypozyczalni na lotnisku , bez depozytu i blokowania na kk,w której będę mógł oddać samochód w godzinach nocnych (3:00 - 4:00). Dobrze by bylo , żeby tak wypozyczalnia nie skasowała mnie na miliony monet. :)

Centauro i wiber odpadają - nie mają takiej możliwości.

Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1336 PostWysłany: 03 Wrz 2019 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Sprawdzałeś Vanrell?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Fajgier uważa post za pomocny.
 
      
#1337 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:24 

Rejestracja: 26 Gru 2017
Posty: 5
Astrid napisał(a):
Sprawdzałeś Vanrell?


Sprawdziłem w interesującym mnie terminie (1.10 - 8.10) cena za fiat panda , podstawowe 140 e , z ubezpieczeniem 185e.
Czy to normalna cena czy ogarnie coś taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1338 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Cena średnia - pozostaje tylko kwestia dodatkowych opłat za wypożyczenie poza godzinami, która chyba nie jest automatycznie liczona w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Fajgier uważa post za pomocny.
 
      
#1339 PostWysłany: 11 Wrz 2019 14:55 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
W Wiberze udało mi się złapać na 8 dni Fiata 500 z opcją all in za 122 euro. Wcześniej miałem rezerwację w tym samym terminie za 178 euro. Warto spradzać codziennie.
Termin 8-17.10 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1340 PostWysłany: 12 Wrz 2019 20:55 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 3
OK, więc. 04.09 do 11.09 miałem autko z Wibera. Jak wyżej pisałem, dobrałem opcję "all in" jakiś tydzień przed (i tak jak tutaj pisano, warto sprawdzać codziennie), gdyż ceny potrafią nagle spaść drastycznie.
Skorzystałem z WiberSmartKey automatu gdzie na ekranie widzi się umowę, dokonuje się płatności i kluczyk spada do skrytki (tak samo jak kupowanie napoju/batonu w automacie). Nawet nie fatygowałem się robić mocno zdjęć tego auta, bo skoro wybrałem droższą wersję to nic mnie nie będzie obchodziło przy oddawaniu - a auto sporo porysowane. Na maila przyszły mi też zdjęcia gdzie są rysy. Na jednym ze zdjęć była tak mała rysa, że postanowiłem ją zobaczyć w rzeczywistości - i była ledwo widoczna.
Przy oddawaniu babka tylko zapytała się czy bak jest pełny i tyle.

Czy wziąłbym Wibera jeszcze raz? Chyba tak, ale znowu z opcją all inclusive, reszta wypożyczalni aut na lotnisku jest oblegana, a tutaj załatwiłem sprawę w 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group