Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2017 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Czy ktoś może zwiedzając Serbię przy okazji zahaczył o Kosowo?
Głównie interesuje mnie sprawa, czy nie ma problemów, gdy ma się wynajęte auto?
Domyślam się tylko, że w pewnych rejonach Kosowa mogą patrzeć nieprzychylnie na serbskie blachy...
W jakim miejscu przekraczaliście granicę (na mapach Google pokazuje, żeby z Niszu jechać albo przez Macedonię albo przez Czarnogórę :)) i czy kontrola ogranicza się jedynie do sprawdzenia dokumentów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
Meduzy napisał(a):
Czy ktoś może zwiedzając Serbię przy okazji zahaczył o Kosowo?
Głównie interesuje mnie sprawa, czy nie ma problemów, gdy ma się wynajęte auto?
Domyślam się tylko, że w pewnych rejonach Kosowa mogą patrzeć nieprzychylnie na serbskie blachy...
W jakim miejscu przekraczaliście granicę (na mapach Google pokazuje, żeby z Niszu jechać albo przez Macedonię albo przez Czarnogórę :)) i czy kontrola ogranicza się jedynie do sprawdzenia dokumentów?

ja w 2013 przejeżdżałem przez Kosowo, jechałem z Czarnogóry przez Serbię/Kosowo i Bułgarię do Rumunii - na motorze :)
ogólnie na granicy bardzo dokładna kontrola, stacjonuje wojsko, zabraniają robić zdjęć - wręcz chcieli mi zabrać aparat na czas przejazdu przez strefę graniczną. Ostatecznie jechałem za jakimś jeepem wojskowym. W samym Kosowie zatrzymałem się raz, a tak to raczej przejechałem - nic ciekawego nie dostrzegłem, ogólnie jakoś tak dziwnie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Meduzy lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Kwi 2017 12:51 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Był ktoś może autem w Kosowie? Jest możliwość wjazdu od strony Serbii? Google Maps pokazuje dojazd przez Macedonię, co znacznie wydłuża trasę. Jak wyglada sprawa z tym dodatkowym ubezpieczeniem?
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Chyba dopiero odpowiem Ci za miesiąc jak będę na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Cze 2017 18:32 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
I jak @Meduzy, udała się podróż autem ?

Ja zdecyduje się raczej na podróż od strony Macedonii. Zastanawiam się nad noclegiem w Kosowie, tylko trochę boje się o auto. Chciałbym mieć czym wrócić do domu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Cze 2017 19:45 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja wjeżdżałam przez Merdare a wyjeżdżałam w Macedonii. Jechałam z Diabelskiej Wioski do Prisztiny.
Ubezpieczenie kupujesz na granicy. Jest budka, pan wypisuje kwitek, płacisz 15e/14 dni.

e: trzeba szukać napisu BKS
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Cze 2017 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
paisas napisał(a):
I jak @Meduzy, udała się podróż autem ?

Ja zdecyduje się raczej na podróż od strony Macedonii. Zastanawiam się nad noclegiem w Kosowie, tylko trochę boje się o auto. Chciałbym mieć czym wrócić do domu :)

Bez problemu, wjeżdżaliśmy od strony Niszu, wyjechaliśmy na Novi Pazar.
Cała procedura na granicy (budka serbska i Kosowa) trwała w obie strony kilka minut.
Ubezpieczenia nie kupowaliśmy, bo pogranicznicy, jak i gość w budce z ubezpieczeniem powiedzieli, że na serbskie blachy się nie wykupuje :) Zresztą mieliśmy parę kontroli w Kosowie i nikt się nie czepił :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:31 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy ktoś ostatnio jechał przez Kosowo własnym samochodem? Chodzi mi szczególnie przejazd Tirana -> Nisz. Czy tamtejsza drogówka jak widzi obce blachy to liczy już $$ czy raczej są normalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lip 2019 21:41 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Chcę pojechać z Prisztiny (gdzie dolecę z Budapesztu) do Niszu. Gdzieś w internecie natrafiłem na informację, że mogą być problemu na granicy.
Czy ktoś ostatnio jechał z Kosowa do Serbii lądem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2019 09:48 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Ja jechałem przez to przejście pod koniec lipca 2019. Przejście zintegrowane, super ładne, nowoczesne, wybudowane przez UE. Sęk w tym ze Serbowie nie chcą z niego korzystać i jak po stronie Kosowskiej działają 2 pasy dla aut, 1 dla autobusów i 1 dla TIRów to po stronie serbskiej wszystko schodzi się do jednego pasa gdzie stoi barak z serbskimi pogranicznikami.

Ja na przejściu spędziłem 3,5h, gdzie w tym czasie odprawiono może 30 osobówek, 3 autobusy i 4 TIRy. Jak rozmawiałem z lokalsem (oczywiście w aucie na niemickich blachach) to powiedział wprost, że Serbowie jak mają focha to tak właśnie działają, radził mi bym wziął paszporty mojej rodziny i wsadził 10 euro, to puszczą mnie bokiem ale jednak obawiałem się tego rozwiazania. Rejestracja nie ma znaczenia bo większośc albańczyków pracuje w Niemczech i Szwajcarii i jeżdżą autami na tamtejszych blachach. Pozostaje czekać albo jechać przez Macedonię albo przejście macedońsko-serbskie też jest obładowane.

Sama odprawa jak widzą paszporty inne niż albańskie bardzo sprawnie.

Droga po stronie serbskiej przez pierwsze 30 km też jest słabej jakości bo celowo jej nie remontują.

Mała rada. Jeżeli podjedziesz pod przejście i ostnimi pojazdami będą Tiry/autobusy tzn. że trzeba je wyminąć bo oni w swojej kolejce się nie mieszczą na pasie a osobówki mają większy plac i objeżdżaja resztę.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sie 2019 14:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group