Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 10
Witam,

Szukałem w sklepie Google Play odpowiednika programu Jak Dojadę dla Wilna. Niestety nic ciekawego nie znalazłem, stąd moje pytanie. Czy istnieje aplikacja ułatwiająca korzystanie z transportu miejskiego w Wilnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Aplikacji nie widziałem, ale może ta stronka pomoże http://www.stops.lt/vilnius/#vilnius/pl
Góra
 Profil Relacje PM off
mordzio uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2014 14:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 10
Mike(L) napisał(a):
Aplikacji nie widziałem, ale może ta stronka pomoże http://www.stops.lt/vilnius/#vilnius/pl

Dzięki, z braku aplikacji to się powinno nadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wie ktoś może czy w Wilnie w komunikacji miejskiej obowiązują zniżki studenckie np na kartę ISIC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
wg. mnie tak z racji tego że Litwa jest w UE, ale ręki nie dam sobie uciąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:31 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
ja uzywałem studenckich ale kanarów nie spotkałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Z tego co pamiętam to polskie legitymacje studenckie nie uprawniają do zniżki, kierowca autobusu w jedną stronę wprawdzie sprzedał nam bilet do Trok ze zniżką ale na dworcu w Trokach już nam mówili że potrzebna jest legitymacja ISIC. Również w trolejbusie w Wilnie kierowca mówił nam że ulga nie przysługuje tylko potrzebna jest litewska lub międzynarodowa legitymacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Paź 2014 23:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nas na dworcu również prosili o ISIC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy każdy pasażer transportu miejskiego używający doładowanej karty Vilniečio kortelė (zamiast standardowego biletu) musi mieć osobną, rzeczoną kartę? Czy może kilka osób może używać jednocześnie tej samej karty, czy to odbijając ją kilka razy, czy wybierając na terminalu w auto/trolejbusie ilość pasażerów?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2023 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kilka ciekawostek o Vilniečio kortelė ze strony marketu Maxima potraktowanych translatorem:
- Minimalna kwota za zasilenie „Karty Wilna” to 1 EUR.
- Wszystkie bilety 30- lub 60-minutowe podlegają 10-minutowemu okresowi karencji. Pasażer, który zaznaczył taki bilet, może podróżować do 40 lub 70 minut. Kontrola pasażerów widzi czas aktywacji biletu i dodaje do niego kolejne 10 minut.
- w danym momencie można aktywować tylko jeden bilet


Małe podsumowanie stanu komunikacji wileńskiej na dzień dzisiejszy:
- 2 osoby nie pojadą jednocześnie na jednej karcie Vilniečio kortelė
- na Vilniečio kortelė nie można załadować jednocześnie biletów 30- i 60-minutowych (te drugie raczej turyście i tak nie będą przydatne)
- karta Vilniečio kortelė kosztuje 1,5€
- bilet kupiony u kierowcy to koszt 1€
- elektroniczna alternatywa to apka Trafi, w której można kupić bilet 30-minutowy, ale tylko teoretycznie, bo minimalna wartość zakupu to 5€ (czyli trzeba by ich kupić minimum 8)
- bilet 1-dniowy to koszt 5€ (prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał potrzebę, turystycznie, 5 lub więcej razy dziennie użyć komunikacji miejskiej, jest raczej małe)
- alternatywą elektroniczną jest apka m.Ticket, ale pomijając taką niedogodność, że jest tylko po litewsku, to działa tylko na smartfonach z litewską kartą SIM
- bilet 30-minutowy kosztuje 0,65€, 60-minutowy 0,90€ (mowa o biletach z użyciem Vilniečio kortelė/Trafi/m.Ticket)
:lol:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group