Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2015 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Załącznik:
Komentarz do pliku: Ceny biletów
SAM_0805 (Kopiowanie).JPG
SAM_0805 (Kopiowanie).JPG [ 106.74 KiB | Obejrzany 11869 razy ]
Rozkłady jazdy autobusów miejskich i podmiejskich są na stronie http://www.jsp.com.mk/VozenRed.aspx (link podawał wcześniej Krasnal w innym wątku).
Podpinam fotkę z pełnym cennikiem biletów. Zrobione na początku czerwca 2015.
Bilety mozna kupić u kierowcy lub w punktach sprzedaży: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... urce=embed

Na szybko tłumaczę fragmenty cennika (zaznaczam, że filologiem bałkańskim nie jestem):
-bilet na 1 przejazd w obrębie miasta 30 DEN
-bilet na 1 przejazd w obrębie miasta kupiony u kierowcy 35 DEN
-bilet na 1 przejazd w strefie podmiejskiej (np. do kanionu Matka) 35DEN
-bilet nocny (1 przejazd, kupiony u kierowcy) 40DEN
-nie rozumiem, co kryje się pod hasłem "preoden bilet za gradska i prigradska zona 40 DEN (czwarta kolumna w cenniku)". Zastanawiałem się, czy to nie jest właściwy bilet do Matki, bo wszak jedzie się najpierw przez miasto, a potem za miastem, ale kierowca potwierdził, że bilet za 35 DEN jest OK.

Kasowniki są przy wejściu obok kierowcy. Automat odcina prawy górny kwadracik od biletu i drukuje datę i godzinę skasowania biletu. Jak nie ma tuszu w kasowniku, to bilet po skasowaniu na pierwszy rzut oka się nie różni od nie skasowanego - brakuje tylko tego miniaturowego kwadracika.

W razie problemów, można próbować pytać po angielsku. W moim odczuciu zaskakująco dużo ludzi posługuje się tutaj tym językiem.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 16 Cze 2015 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Preoden wg googla wygląda na bilet przesiadkowy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2015 09:15 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dobrze rozumiem, że tylko bilet w obrębie miasta u kierowcy jest trochę droższy, za inne u kierowcy nie ma dopłaty tak?
drugie pytanie czy trzeba mieć pieniądze odliczone, czy kierowca wyda resztę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Gru 2015 20:20 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
U kierowcy ja płaciłem 35 dinarów jeżdżąc po mieście,jak na foto i starałem się mieć odliczone, po tym jak chciałem zapłacić większym banknotem za pierwszym razem i kierujący coś do mnie plótł po macedońsku i gestem pokazał abym siadał na miejscu i nie zawracał mu gitary. Inne przejazdy bez problemowe lecz z odliczoną kwotą lub z drobnymi do wydania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2015 22:51 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dialam napisał(a):
dobrze rozumiem, że tylko bilet w obrębie miasta u kierowcy jest trochę droższy, za inne u kierowcy nie ma dopłaty tak?
drugie pytanie czy trzeba mieć pieniądze odliczone, czy kierowca wyda resztę?


odpowiem sobie, może komuś się też przyda:
- za bilety poza miasto (35 DEN) nie ma dopłaty u kierowcy
- kierowca wydaje resztę
- za dziecko żaden kierowca mnie nie kasował (dziecko 4-letnie)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2016 12:02 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Lepiej wcześniej sprawdzić, z którego przystanku i gdzie jedziemy. Nawet w centrum miasta nie ma żadnych rozkładów. Jedynie tablice wyświetlają 3 kolejne numery autobusów. Oznaczenia na tych też są tylko w języku macedońskim.

Warto jednak klasycznie pytać miejscowych. Część z nich mówi po angielsku i jest pomocna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2017 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Witam forumowiczów,
Niecałe dwa tygodnie temu byłem w Skopje i mam najświeższe informacje na temat komunikacji tzn.nie ma już papierowych biletów na busy. Zostałem skierowany do punktu sprzedaży biletów, gdzie pani, nie mówiąca po angielsku, sprzedała mi kartę na transport za 150 denarów - w dalszym ciągu koszt dojazdu do Kanionu Matka busem numer 60 kosztuje 35 den lecz to jest ściągane z tej karty (przy kierowcy jest czytnik, w każdym busie !!!). Pomocna okazała się młoda dziewczyna, która po angielsku potwierdziła, że od niedawna zmieniło się to, ale nie umiała powiedzieć czy ta karta, doładowana jest kwotą "do wykorzystania" i ile ta karta jest ważna. W załączeniu foto tejże karty.... Zrealizowałem dwa przejazdy tzn. Skopje dworzec autobusowy - Kanion Matka i powrót, tak więc na karcie jeszcze coś tam zostało, heh ;-) Kartę zostawiłem sobie na pamiątkę....

Załączniki:
DSCN4487.JPG
DSCN4487.JPG [ 197.47 KiB | Obejrzany 8562 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2017 10:28 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Potwierdzam, to co pisał @Krzysiekgd , że nie ma już papierowych biletów. Tylko i wyłącznie karty, które można kupić w automatach i w specjalnych punktach: http://www.jsp.com.mk/jspinside.aspx?page=17

I tu pojawił się problem, bo w czasie naszego pobytu w Skopje (3-5.07.2017) system do sprzedaży kart nie działał. Automaty nie wydawały kart a w punktach sprzedaży ich nie było. Chcieliśmy kupić bilety u kierowcy, a ten mówił że nie ma i kazał wchodzić do środka. Podobnie na dworcu (transporten center) kobieta w punkcie doładowania kart potwierdzała, że jak nie mamy kart to przejazd jest za free:) Tak więc, zarówno do Kanionu Matka (nr 60) jak i do stacji kolejki linowej (nr 25) jeździliśmy za darmo. Jest to zapewne sytuacja tymczasowa.

Normalnie karta niepersonalizowana kosztuje 150MKD i zawiera dwa przejazdy. Później należy ją doładować. Na karcie można doładować bilet łączone na komunikację miejską (dzienny, wiele przejazdów) razem z wyjazd/zjazd kolejką pod krzyż milenijny za 150 MKD. 1(еден) дневен Пакет - Автобус (повеќе возења) + Жичарница (во два правци).
Niestety nie sprawdziłem tego w praktyce.

Na stronie http://www.jsp.com.mk/Bileti.aspx na środku jest link do pliku z aktualnymi cenami "ценовник на билети"
Dla ułatwienia wrzucam zrzuty z ekranu - niestety dostępna jest wersja tylko po macedońsku (ale google translator ładnie ją rozpoznaje)

Załączniki:
jsp1.jpg
jsp1.jpg [ 83.25 KiB | Obejrzany 8355 razy ]
jsp2.jpg
jsp2.jpg [ 81.74 KiB | Obejrzany 8355 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lip 2017 21:08 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Dziś (10 lipca) system sprzedaży kart nadal nie działa, więc jak ktoś nie posiada "skopskiej", może jechać za friko (potwierdzone w punkcie sprzedaży w Centrum Transportowym)
Autobus 25 do Krzyża Milenijnego jeździ tylko od wtorku do niedzieli, wygląda więc na to, że w poniedziałki również kolejka linowa na Górę Vodno nie kursuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Maj 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
A oto zdjęcie rzeczonego autobusu ;) Image

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:31 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Cześć
Mam pytanie ponieważ Macedonie odwiedzam pierwszy raz, a słabo się znam na cyrylicy, to czy ktoś może mi pomóc ogarnąć dojazd z lotniska Skopje do kanion matki tam mam pierwszy nocleg, a po kilku dniach jadę na Vasil Stefoski Str., Ochryda, 6000

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Autobus z lotniska:

http://skp.airports.com.mk/BusTransport ... px?l=2&t=1

Pewnie najlepiej wysiąść na głównym dworcu:
a potem skorzystać np z tego poradnika (do weryfikacji godziny i ceny):

https://josiewanders.com/skopje-public- ... reloaded=1
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:49 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Dzięki za info :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:20 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Cześć
Właśnie jesteśmy w Macedonii :) :) :) co do komunikacji wszystko się zgadza, z lotniska bus do dworca autobusowego, zapomniałem zrobić fotki z godzinami odjazdów/przyjazdów, odnaleźlismy legendarny autobus w którym można kupić kartę "miesięczna" która można dowolnie doładować przy zakupie są dwa przejazdy, autobus 60 zawiódł nas do kanionu matki, jak do tej pory wszędzie idzie dobrze dogadać się po angielsku, na dworcu spotkaliśmy inna parę która jechała w naszym kierunku gdy chciali wysiadac kierowca wybiegł za nimi dopytać czy napewno to ich przystanek, pojazali mu jakiś adres i mapę to ich puścił :) my jechaliśmy do końca i tu wskazówka dla osób które jada do Hotelu Canyon Matka macie przed soba spory spacer kierowca mówił że to jakieś 300 m ale coś się pomylił, jest to jakieś 1,5 km trzeba iść droga cały czas prosto później pod górkę i kamiennymi ścieżkami cały czas po lewej stronie mamy wodę i elektrownie po kilku zakrętach docierasz do bramki hotelu, mijasz kuchnie po prawej a po lewej jest restauracja z recepcja :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Hello

Ma ktoś jakieś świeże informacje? Bo strona transportu publicznego Skopje to jakiś żart. XD

Czy 60 dalej jeździ do Kanionu Matka? Znalazłem info w necie, że obecnie jeździ tylko do tzw. Dolnej Matki:

"Update: In September 2018 the website below had the following message – Линија 60 е скратена до Мечкина дупка. Google Translate tells me this is “Line 60 is shortened to Mechkin’s hole”. Unfortunately I could not find that on the map, but my reader Siarhei below translates that to Dolna Matka, which I could find. Dolna Matka is about 1km further from Matka Canyon than where the bus originally stopped. Apart from the above, there is no further information as to whether this is a permanent or temporary change."

Dodatkowo klikając przystanki w obrębie dworca autobusowego żaden z nich nie wskazuje jakoby 60 w ogóle się tam zatrzymywała. :S

Na stację kolejki do Krzyża Milenialnego miał jeździć niby autobus 25, ale tez nie widzę go w rozkładzie. Na Wikiroute również trasy nie znajduje:

https://wikiroutes.info/en/skopje#ab=41 ... 3-21.40977

Może ma ktoś zapisaną gdzieś na dysku mapkę linii czy coś?


Ostatnio edytowany przez Krupier, 11 Mar 2019 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie próbowałem tego rozgryzać dłużej. Pani w hotelu powiedziała mi, że to skomplikowane. Ja jeszcze ma dodatek próbowałem kupić bilet w niedzielę - chyba tylko na dworcu można. I żeby cokolwiek z autobusami mieć do czynienia należy kupić kartę za bodaj 150 ichniejszej waluty. Alternatywą jest zakup biletów przez telefon - tylko do tego trzeba mieć macedoński numer.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Z tą kartą to już wiem, myślę, że to nie będzie problem. Ale cała reszta? XD

Cóż, najwyżej będzie trochę yolo. ;)

Jak zdobędę jakieś nowe info to na pewno tu wrzucę po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group