Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta pieszo
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2015 17:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 14
Witam,


Chciałbym zapytać Was jak wygląda poruszanie się po Malcie na piechotę. Chodzi mi o chodzenie ulicami/drogami łączącymi miasteczka. Lubię chodzić, a z lotniska do wynajętego mieszkania w Birżebbuġa mam niecałe 5 km. Jest to dla mnie mała odległość, którą chętnie z żoną pokonamy na własnych nogach. Czy można bezpiecznie chodzić drogą/poboczem/chodnikiem?


P.S. Jest to mój pierwszy post więc witam serdecznie Wszystkich.


Pozdrawiam
Wicher
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Jako osoba, ktora mieszkala na Malcie i ktora rowniez jest zwolennikiem poruszania sie z buta, musze niestety powiedziec, ze moze jest to fizycznie mozliwe ale nie polecalbym. Na mapie Malta wyglada bardzo przystepnie, z tym ze realia sa nieco inne, tj. wiele chodnikow bez oswietlenia, pourywane sciezki i malo europejskie nawyki kierowcow, zwlaszcza w nocy po kilku glebszych.

Moim zdaniem, szkoda zachodu. O ile w ogole, lepiej bawic sie w takie eskapady za dnia, ale Malta to raczej slaby wybor na tego typu rozrywki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wicher lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2015 18:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 14
Dzieki za szybką odpowiedź.

Nie zamierzam zwiedzać "z buta" Malty. Bardziej chodziło mi o jakieś awaryjne sytuacje jak będzie mi żal czasu lub kasy żeby czekać 1h jak mam do przebycia 5km. Szybciej pokonam ten odcinek pieszo. Chodzi mi o aspekt bezpieczeństwa i czy ogólnie jest to dozwolone/przyjęte na Malcie. Czy idąc poboczem miedzy jednym miasteczkiem, a drugim nie będę jakimś oszołomem turystą.

Dodam, że na Maltę lecimy z żoną pod koniec listopada na 7 dni

Pozdrawiam
Wicher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2015 19:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Witam serdecznie,trochę chodziliśmy z żoną.Od razu po przylocie, aby nie czekać, podjechaliśmy autobusem do Tall-Bebbux i potem pieszo do Blue Cave.Innym razem np.z Ta,Qali do Mdiny (to jest dość dobrze pod górkę).Wiele razy chodziliśmy, aby nie tracić czasu, ale generalne,przeważnie pod górkę, idzie się samotnie,okolice raczej niezbyt ciekawe i nie można skracać,bo teren jest nieznany (szczeliny,albo ogrodzony, itp). Najlepiej chodzi się wokół Valetty (np.pod murami brzegiem morza), lub ze Sliemy do St.Julians.Wasze miejsce noclegu nie jest najszczęśliwsze do eksploracji.Myślę,że z lotniska zawsze będziecie wracać pieszo.Trzeba mieć zapas sił.Malta jest bezpieczna.Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Dla Maltańczyków będziesz oszołomem :). Mi wiele razy zdarzało się chodzić "z buta" pomiędzy miejscowościami, zarówno w dzień, jak i w nocy. Czasem tylko jest to mało przyjemne, bo w niektórych miejscach tak jak pisał @dji nie masz pobocza i musisz iść szosą, po której jadą samochody.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
Wicher lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 14
dzięki za odpowiedzi,

tak jak pisałem, zamierzam wypożyczyć skuter na 5 dni. Jednak wolę "wiedzieć" co i jak jak będę chciał pokonać jakiś odcinek "z buta". Na pewno jak wyląduję to do mieszkania w Birzebbuga dojdę pieszo.

P.S. @ahdar Dzięki Twojej stronie moja-malta.pl wysłałem formularz o wydanie Tallinja Card :-). Jestem jeszcze w trakcie czytania wszystkich wpisów

pzdr
Wicher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#7 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:52 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Malta to taka mieszanina Europy i powiedzmy Maroka. Jest więcej luzu i spokojnie możesz realizować różne pomysły na zwiedzanie. Co najwyżej miejscowi będą ci kibicować.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Malta pieszo
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2015 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Pod koniec listopada w tamtym roku, większość czasu spędziłem chodząc lub łapiąc stopa (bilet dobowy też miałem w kieszeni), tylko ja świadomie chodziłem po zachodniej stronie wyspy i na Gozo, zwyczajnie jest tam ładniej (mniej miejsko) i spokojniej. Zwykle środki bezpieczeństwa jak w Polsce wystarczą m. in. zasada ograniczonego zaufania do kierowców ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2015 17:49 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Zawiodłem się, myślałem że pieszo na Maltę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2015 17:58 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
mik111 napisał(a):
Zawiodłem się, myślałem że pieszo na Maltę.


Ja przed pierwszą wycieczką na Maltę i przed zaznajomieniem się opisem i topografią wyspy byłem przekonany, że na luzaku będę jeździł tam sobie rowerkiem. Bardzo szybko zostałem sprowadzony do parteru ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#11 PostWysłany: 16 Wrz 2015 19:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Dopowiem jeszcze,że kiedy chcieliśmy podrzucić się trochę w jakimś kierunku, to kierowcy stanowczo mówili,że ten Bus tam nie jedzie.Nasze tłumaczenie,że dalej pójdziemy pieszo wywoływało politowanie.Już pierwszego dnia, spracowana kobieta,którą nota bene nie podejrzewał bym,że zna angielski,popatrzyła na nas i powiedziała,że wyglądamy na piechurów i damy radę.Wsiedliśmy i tak się zaczęło.Oczywiście buty mieliśmy odpowiednie (raczej zawsze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#12 PostWysłany: 22 Mar 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Mieszkając w Sliemie, 1 dzień spacerkiem do St. Julien, drugiego dnia przez Gzirę, Flarianę do Valetty i powrót promem na Sliemę. Ładne klimatyczne miasteczka, warto zapuścić się w boczne uliczki. Ciekawe knajpki i tańsze jedzenie niż przy Promenadzie.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#13 PostWysłany: 28 Mar 2017 11:29 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 134
Kilometry: 153 705
Wracałem z Valletty do Sliemy na nogach, bez problemu się idzie, a po drodze można też dobrze i tanio zjeść. Ze Sliemy do St. Julian's chyba jeszcze lepsza droga, cały czas wzdłuż morza.

-- 28 Mar 2017 11:30 --

Wracałem z Valletty do Sliemy na nogach, bez problemu się idzie, a po drodze można też dobrze i tanio zjeść. Ze Sliemy do St. Julian's chyba jeszcze lepsza droga, cały czas wzdłuż morza, szeroka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#14 PostWysłany: 01 Kwi 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Z perspektywy kierowcy samochodu cała Malta wygląda bardzo bezpiecznie do pieszego. Rzadko kiedy mogłem jechać szybciej niż 70km/h przez innych kierowców, którzy w porównaniu do Polski jeżdżą bardzo powoli i w moim odczuciu bezpiecznie. Wiem jedno, na nogach na drodze będziesz czul się bezpiecznie. Oczywiscie minimum środków ostrożności się przyda czyli np. jakieś odblaskowe elementy po zachodzie słońca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#15 PostWysłany: 01 Kwi 2017 10:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Ja sporo chodziłem pieszo, choć bardziej po Gozo, niż po Malcie. I nie narzekam; było przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Witam :) Planuję Maltę i Gozo pokonać pieszo (dojazdy w skrajnych wypadkach także biorę pod uwagę). Myślę także (dla wygody nie wracania się co noc w to samo miejsce) o namiocie. Będzie ciężko ale potrzebuję takiej formy spędzenia czasu, takiej formy odpoczynku. Myślę o wrześniu, raczej jego koniec niż początek. Jestem zakochana w morzach i oceanach tak więc prawie każdy przystanek będzie zarówno kąpielą (mam nadzieję).Planuję jakieś 2 tygodnie. Wiem, że to niewielkie wysepki,i wg wielu nie ma tam co robić dla mnie jednak zapewne się znajdzie niejedna ładna plaża, kawałek piasku, skały, widok morza i...to wystarczy :)
Kochani proszę o porady, opinie co do mojego pomysłu...na co uważać, czy jest to możliwe do wykonania, obozowanie na dziko z gazem i siekierką ? ;) a może ktoś ma ochotę dołączyć :)
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę, poradę, opinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#17 PostWysłany: 06 Kwi 2017 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie mam doświadczenia w tym zakresie, ale podczas wizyt na Malcie często widywałem znaki zakazu biwakowania i używania "otwartego ognia" - także ten tego, może być ciężko - przynajmniej w teorii... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lanzalotte uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta pieszo
#18 PostWysłany: 08 Maj 2017 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Oficjalnie jest zakaz biwakowania "na dziko". Pola namiotowe są za Mellieħą, przy Golden Bay i na Comino.
Ale przeglądając czasem sieć widzę, że niektórzy testowali takie rozwiązanie z sukcesem:
http://greymouseland.com.pl/2016/07/jak ... ie-i-gozo/
http://hasajacezajace.com/krotki-przewo ... ie-i-gozo/
https://czterykranceswiata.com/malta/
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group