Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 15 Lut 2017 12:50 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 1
Witam,
ja mam pytanie czy jak wypożyczę auto online na Malcie z tym ubezpieczeniem dodatkowym i zapłacę kartą to tez mi zablokują środki wkładu własnego na karcie? Czytam i czytam a tam tylko info że 3 tys euro blokują.

Z góry dziękuję za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#142 PostWysłany: 01 Mar 2017 04:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
Jak myślicie, czy Goldcar Malta + iCarHireInsurance to dobry pomysł? Czy to raczej świadome pakowanie się w kłopoty i długie frustrujące wyjaśniania/zwroty po fakcie?

W topicu o Goldcar, google reviews oraz tripadvisor czytam praktycznie same negatywne opinie o Goldcar na Malcie - szukanie szkód "na upartego" oraz autka w bardzo kiepskim stanie.
Trudno mi ocenić czy warto się w to pakować... Jeśli to co piszą w recenzjach to prawda, to wypożyczanie w Goldcar byłoby prawie bezpośrednim wyłudzeniem od iCarHireInsurance :) po za tym za szkody mechaniczne iCar nie oddaje...

W moim konkretnym przypadku Goldcar jest 2x tańszy od czegokolwiek innego - prawie €100 w kieszeni więcej zostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Mar 2017 15:14 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 2
Cześć,

jaki jest koszt paliwa / opłaty manipulacyjnej w Europcar w opcji full-empty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 20 Mar 2017 15:05 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 24
Własnie ruszyła promocja Hertz na wynajem samochodów - auto na Malcie w czerwcu od 80E/tydzień - klasa Mini+CDW. Taniej niż na multiwyszukiwarkach
Góra
 Profil Relacje PM off
Komor lubi ten post.
Komor uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 01 Kwi 2017 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Szybkie pytanie.
Wypożyczyłem samochód w Budget-cie i w sumie nie wiem gdzie i jak mam go oddać. W biurze na lotnisku widziałem skrzynkę na kluczyki. Auto powinienem zostawić tam skąd je brałem i kluczyki po prostu wrzucić do tej skrzynki czy na parkingu ktos go ode mnie formalnie odbierze? ( protokół etc)

-- 01 Kwi 2017 21:40 --

Szybkie pytanie.
Wypożyczyłem samochód w Budget-cie i w sumie nie wiem gdzie i jak mam go oddać. W biurze na lotnisku widziałem skrzynkę na kluczyki. Auto powinienem zostawić tam skąd je brałem i kluczyki po prostu wrzucić do tej skrzynki czy na parkingu ktos go ode mnie formalnie odbierze? ( protokół etc)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 01 Kwi 2017 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
W zeszłym roku na parkingu urzędowali pracownicy wypożyczalni (różnych - my akurat mieliśmy z Avisu, ale chyba parking wszystkich wypożyczalni jest razem) i im się oddawało kluczyki.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 01 Kwi 2017 21:58 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
refiko napisał(a):
Szybkie pytanie.
Wypożyczyłem samochód w Budget-cie i w sumie nie wiem gdzie i jak mam go oddać. W biurze na lotnisku widziałem skrzynkę na kluczyki. Auto powinienem zostawić tam skąd je brałem i kluczyki po prostu wrzucić do tej skrzynki czy na parkingu ktos go ode mnie formalnie odbierze? ( protokół etc)

-- 01 Kwi 2017 21:40 --

Szybkie pytanie.
Wypożyczyłem samochód w Budget-cie i w sumie nie wiem gdzie i jak mam go oddać. W biurze na lotnisku widziałem skrzynkę na kluczyki. Auto powinienem zostawić tam skąd je brałem i kluczyki po prostu wrzucić do tej skrzynki czy na parkingu ktos go ode mnie formalnie odbierze? ( protokół etc)




Jeżeli oddajesz w godzinach pracy, to na 100% możesz oddać pracownikowi w biurze. Wiele wypozyczalni ma też swoich 'parkingowych' na samym parkingu, ta osoba która ci pokazała samochód, jemu też możesz oddać. W godzinach zamknięcia wrzucasz do skrzynki na lotnisku. Na Malcie sala odlotów i przylotów ma oddzielne drzwi jakby co.

Cytuj:
W topicu o Goldcar, google reviews oraz tripadvisor czytam praktycznie same negatywne opinie o Goldcar na Malcie - szukanie szkód "na upartego" oraz autka w bardzo kiepskim stanie.

Samochód jak samochód, miałem za 10 euro dziennie 2 letniego peugeot'a. Niestety musiałem płacić 90 euro kary za brak karty kredytowej (na każdym kroku oni jednak przypominają, aby ją wziąć, wiec to 100% moja wina, wypukła debetówka nie przeszła).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 30 Maj 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Każda wypożyczalnia ma swoją politykę.
nam przy braku wykupowania ubezpieczenia zablokowali 750 EUR, odblokowali tydzień po zwrocie auta.
Czytaj dokładnie regulaminy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 30 Maj 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tiramisum napisał(a):
Witam,
ja mam pytanie czy jak wypożyczę auto online na Malcie z tym ubezpieczeniem dodatkowym i zapłacę kartą to tez mi zablokują środki wkładu własnego na karcie? Czytam i czytam a tam tylko info że 3 tys euro blokują.

Z góry dziękuję za odp.

Co to za samochod/wypozyczalnia, ze taki wysoki udzial wlasny? Jakas E-klasa czy cos drozszego?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 22 Cze 2017 22:07 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Aga_podrozniczka napisał(a):
Tiramisum napisał(a):
Witam,
ja mam pytanie czy jak wypożyczę auto online na Malcie z tym ubezpieczeniem dodatkowym i zapłacę kartą to tez mi zablokują środki wkładu własnego na karcie? Czytam i czytam a tam tylko info że 3 tys euro blokują.

Z góry dziękuję za odp.

Co to za samochod/wypozyczalnia, ze taki wysoki udzial wlasny? Jakas E-klasa czy cos drozszego?


Mam wynajęte auto już 3 miesiące temu ale jak to centuś Krakowski ;) a jeszcze poszukam i bahhh ceny lepsze auta wyższa klasa już miałem odwołać swoją rezerwację a tam małym druczkiem blokada na karcie 3-5tyś EUR :shock:
U mnie też nie mało 1500EUR wykupiłem przez Renta Car dodatkowe ubezpieczenie. A jak będzie to za tydzień z hakiem opowiem 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Lip 2017 21:31 

Rejestracja: 25 Lip 2017
Posty: 1
Witam
Potrzebuje odpowiedzi na to pytanie drodzy podróżnicy. Czy da się w ten sposób ominąć konieczność posiadania środków rzędu tysiąca euro do zablokowania na karcie debetowej. Jak nie posiadając wystarczających wolnych środków do zablokowania oraz karty kredytowej wypożyczyć samochód?

Tiramisum napisał(a):
Witam,
ja mam pytanie czy jak wypożyczę auto online na Malcie z tym ubezpieczeniem dodatkowym i zapłacę kartą to tez mi zablokują środki wkładu własnego na karcie? Czytam i czytam a tam tylko info że 3 tys euro blokują.

Z góry dziękuję za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Lip 2017 07:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Paklik Należy znaleźć wypożyczalnię, która w zamian za wykupienie pakietu ubezpieczeniowego nie wymaga wkładu własnego. Wszystko to jest zawarte w T&C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 27 Lip 2017 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Paklik napisał(a):
Witam
Potrzebuje odpowiedzi na to pytanie drodzy podróżnicy. Czy da się w ten sposób ominąć konieczność posiadania środków rzędu tysiąca euro do zablokowania na karcie debetowej. Jak nie posiadając wystarczających wolnych środków do zablokowania oraz karty kredytowej wypożyczyć samochód?

Tiramisum napisał(a):
Witam,
ja mam pytanie czy jak wypożyczę auto online na Malcie z tym ubezpieczeniem dodatkowym i zapłacę kartą to tez mi zablokują środki wkładu własnego na karcie? Czytam i czytam a tam tylko info że 3 tys euro blokują.

Z góry dziękuję za odp.

Jeżeli zarezerwujesz przez pośrednika i wykupisz jego ubezpieczenie lub inne zewnętrzne to środki na karcie i tak Ci zablokują, wypożyczalnie nie będą tego respektować. W razie problemu wypożyczalnia potrąci kasę a Ty będziesz dochodził odszkodowania od ubezpieczyciela pośrednika lub innego zewnętrznego.
Żeby znieść udział własny i depozyt, musisz kupić dodatkowe ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni, to będzie różnie w różnych wypożyczalniach, trzeba czytać warunki.

Jeżeli szukasz na Malcie wypożyczalni bez karty kredytowej to https://princesscarhire.com/ z tym że excess masz 300eu, depozyt gotówką, po zwrocie auta zwracają, jeżeli wszystko ok.

cytaty z odpowiedzi wypożyczalni Princess car hire:
"The rates are o our website.Insurance is full with a 300 euro excess.The charge for airport delivery and collection is 20 euro for the airport parking."
"You can pay cash and leave a deposit of 300 euro.The best option for fuel is that we fill half tank for 20 euro and return near to empty."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 31 Lip 2017 18:36 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Witam
W listopadzie wybieram się na Maltę, zwiedzanie wyspy samochodem wydaje się najbardziej efektywnym. Udało mi się znaleźć ofertę za 7 dni za dwie stówy PLN opcji paliwa full/full wypożyczalnia Sixt. Czy ktoś miał z nią do czynienia? Mam obawy, szczególnie po przeczytaniu opinii na Advisorze na temat pobierania depozytu a później ściągania kasy za niewyrządzone w rzeczywistości szkody, ponoć na Malcie częsta praktyka. Szkoda, że nie ma Autoreissena jak na Kanarach, rewelacyjna firma. Kogo sprawdziliście i możecie polecić z czystym sumieniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 31 Lip 2017 19:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Naprawdę nie słyszałeś nigdy o Sixt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 31 Lip 2017 19:54 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
boots napisał(a):
Naprawdę nie słyszałeś nigdy o Sixt?

Logo i owszem spotykałem ale zależy mi na Waszej opinii najlepiej z Malty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 01 Sie 2017 13:08 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
SIXT to renomowana firma godna polecenia.
Z mojego doświadczenia miesiąc temu:

Auto przez rentacarsu - z wypożyczalni intel rent którą z kolei na Malcie obsługuje -- EuropCar ;)
Raczej szukam w renomowanych , auto nowe 4tyś przejechane.

Przy wypożyczeniu kaucja 1500EUR , dostajesz opis auta ewentualnych uszkodzeń ( jeżeli zauważysz coś innego to musisz wrócić zgłosić), przy zwrocie na parkingu gość ogląda auto jak wszystko wporządku to zwracają odrazu ma przy sobie terminal.

U mnie 8-) Niestety w pierwszy dzień z nienacka zaatakowała mnie latarnia i rozwaliłem lusterko ( a raczej migacz w nim) i przy zwrocie zostawili sobie 200EUR resztę zwrócili.
Pełne ubezpieczenie miałem w rentacar. Trochę trwało zanim ściągnąłem wszystkie dokumenty z EuropCar, ale po dostarczeniu ich w ciągu 3 dni Rentacars zwrócił kasę.

PS: Uwaga na mandaty za parkowanie niby 11EUR niestety nie zapłaciłem w terminie 7 dni i dodatkowa opłata 40EUR wszystko ładnie drapneli i z karty :)
PS: Limit na Malcie to 0,8 :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 01 Sie 2017 13:26 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
audik napisał(a):
SIXT to renomowana firma godna polecenia.


Taaa... Renomowana... A opinie na trustpilot widział? ;) Chyba tylko Goldcar ma gorsze.
Na Malcie/Gozo dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli już musi być międzynarodowa sieciówka, to Hertz lub Avis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 01 Sie 2017 13:30 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
sranda napisał(a):
audik napisał(a):
SIXT to renomowana firma godna polecenia.


Taaa... Renomowana... A opinie na trustpilot widział? ;) Chyba tylko Goldcar ma gorsze.
Na Malcie/Gozo dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli już musi być międzynarodowa sieciówka, to Hertz lub Avis.


A to zapodałaś raczej powinno być ....a opinie o trustpilot widziała? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 01 Sie 2017 14:14 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Po pierwsze zapodał, a nie zapodała. ;)
Po drugie sam wypożyczałem w AVIS na Gozo i nie było żadnych problemów, a opinie na trustpilot tez dużo lepsze niż Sixt.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bruner oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group