Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 24 Sty 2019 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Możesz też spróbować w
https://www.swiftcarhire.com/

Cytuj:
Further to your request, the special rate for a Group A from the 03rd January 2018 for7 days will be €20 daily ALL INCLUSIVE !! and NO HIDDEN EXTRAS.


This special price includes:

Fully comprehensive insurance (NO EXCESS OR RISK in case of an accident or theft  ! )  so nothing is blocked from your credit card !*

FREE CDW (collision damage waiver)

FREE TPW (Theft protection waiver)

Unlimited mileage

24 hrs roadside assistance (Malta and Gozo)

FREE delivery and collection of your choice
Tax and Vat
Free Malta Road Map

When we say ALL INCLUSIVE we mean ALL INCLUSIVE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#202 PostWysłany: 03 Lut 2019 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Małe ostrzeżenie przed wypożyczalnią Avis na lotnisku na Malcie. Wypożyszalnia pobiera dodatkową opłatę w wysokości 25 euro, gdy samochód odbiera się po 20:30 (lot z Katowic łapie się na tą niemiłą niespodziankę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 04 Lut 2019 08:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Wypożyczalnia Avis potrafi pobrać również opłatę za paliwo mimo ze masz na dokumencie ze zwracasz z pełnym bakiem, potrafi skasować za szkodę która popełnił ktoś inny i masz na to papier a później przestają odbierać telefony i odpisywać na maile mimo ze ich własny ubezpieczyciel wyraźnie pisze ze szkoda jest po stronie kierowcy drugiego auta, potwierdza to również funkcjonariusz będący na miejscu. Avis mówi - co nam zrobisz ? Wrócisz na Maltę się szarpać w sądzie za 1000 euro ? Radzę omijać szerokim łukiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
A masz gdzieś w warunkach zapisane, że wkład własny nie dotyczy szkód spowodowanych przez osoby trzecie? Moim zdaniem pobrano kaucję jak najbardziej słusznie. Natomiast jak masz sprawcę to nie widzę przeszkód żądać zwrotu z jego OC.

grs napisał(a):
Małe ostrzeżenie przed wypożyczalnią Avis na lotnisku na Malcie. Wypożyszalnia pobiera dodatkową opłatę w wysokości 25 euro, gdy samochód odbiera się po 20:30 (lot z Katowic łapie się na tą niemiłą niespodziankę).

A jak rezerwowałeś, bezpośrednio czy przez pośrednika?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Przez pośrednika. To podpowiedz mi w takim razie jak rządacć zwrotu z oc sprawcy jako kierujący wynajętym samochodem który nie jest moja własnością, bo póki co to rząda tego wypożyczalnia a mi nie udziela informacji, informacje uzyskałem tylko dzięki maltainsurance.org


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 04 Lut 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Nie wiem czy dobrze rozumiesz na czym polega "wkład własny". Nie ma znaczenia w jaki sposób auto zostało uszkodzone. Z twojej winy czy nie kaucja przepada. Jak odzyskają kasę od sprawcy to może coś ci tam oddadzą po odjęciu "kosztów manipulacyjnych" ale nie liczyłbym na to.
Natomiast uważam, że twoja opinia o firmie jest nieuzasadniona ponieważ postępuje ona zgodnie z warunkami na które się zgodziłeś.
OC sprawcy obejmuje nie tylko szkody na pojeździe, ale również odpowiedzialność cywilną (OC) kierowcy za wszelkie szkody, w tym również twoje straty materialne jakim jest przepadek kaucji.
Jak nie wiesz jak żądać wynajmij prawnika.
eroberto1 napisał(a):
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stać cię. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 04 Lut 2019 22:28 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Najwyraźniej źle zinterpretowałem maila z avis w którym pisali że otrzymam zwrot jeżeli spór między ubezpieczalniami zakończy się potwierdzeniem ze szkodę spowodował drugi uczestnik - no ale ty zapewne wiesz lepiej :)

Ps. iPhone można kupić za 500 zł, ale nie wiem czy dołożą ci do tego prawnika pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 05 Lut 2019 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
eroberto1 napisał(a):
Najwyraźniej źle zinterpretowałem maila z avis w którym pisali że otrzymam zwrot jeżeli spór między ubezpieczalniami zakończy się potwierdzeniem ze szkodę spowodował drugi uczestnik

Myślałem, że źle oceniasz wypożyczalnię bo nie zrozumiałeś zapisów umowy lub jej nie czytałeś. Ale wychodzi na to, że celowo manipulujesz informacją i szkalujesz Avis. EOT

Wydłubane rylcem na kamiennej tabliczce i wysłane umyślnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 26 Kwi 2019 05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Hej
Ruch lewostronny to dla mnie codzienność. Natomiast na blogach spotkałem się z opiniami, że Malta jest tak mała, że można jeździć komunikacją miejską.
A więc - wynajem - naprawdę warto? Ląduję i wracam w godzinach nocnych więc w kalkulacji muszę przemyśleć, ile zapłacę za transfer lotnisko-hotel (najwięcej tanich miejscówek jest w okolicy St.Paul's Bay).

Będę pełne 4 dni na Malcie - czy to prawda, że kosztowo wynajem auta (tylko 2 osoby podróżujące) jest podobny co komunikacja miejska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 26 Kwi 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@rdw
Byłem na Malcie kilkakrotnie i zawsze brałem auto bo jestem wygodny i za bardzo nie wyobrażam sobie jeżdżenia busem.
To prawda że Malta jest mała i ma bardzo dobrą komunikację miejską. Niemniej przejazd z miejsca A do B zajmuje więcej czasu niż można by się spodziewać, wszystko to za sprawą wszechobecnych korków. Niestety autobusy też w tych korkach stoją pytanie co wolisz stać w przepełnionym autobusie czy siedzieć sobie wygodnie w samochodzie. Przystanki autobusowe często są usytuowane w szczerym słońcu bez żadnej wiaty czy kawałka cienia, zdarza się że kierowca się nie zatrzyma na przystanku bo uzna że jest przepełniony i tak stoisz kolejne pół godziny aż przyjedzie następny ;) Prawie wszędzie dojedziesz ale sporo czasu to pochłonie i jeżeli chcesz przez 4 dni wszystko objechać to zdecydowanie polecam auto, jesteś niezależny przebywasz gdzie chcesz, tyle czasu ile chcesz i nie musisz kurczowo trzymać się zegarka. Nie zwiedzisz autobusem tylu miejsc bo braknie czasu.
Ja za auto tydzień w Wrześniu w (Avis Budget) płaciłem ok 100eu + paliwo a bilety tygodniowe dla dwóch kosztowały 21eu osoba czyli 42 eu, mimo to nie zamieniłbym się na autobus, znając trochę Maltę, samochodem da się omijać krytyczne punkty takie jak Mosta przez którą "toczy się" większość autobusów.
Ale to tylko moje skromne zdanie, każdy sam musi sobie odpowiedzieć jak chce podróżować.

O komunikacji więcej może powiedzieć Polka mieszkająca na Malcie polecam zobaczyć jej filmik.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 26 Kwi 2019 19:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
rdw napisał(a):
Hej
Ruch lewostronny to dla mnie codzienność. Natomiast na blogach spotkałem się z opiniami, że Malta jest tak mała, że można jeździć komunikacją miejską.
A więc - wynajem - naprawdę warto? Ląduję i wracam w godzinach nocnych więc w kalkulacji muszę przemyśleć, ile zapłacę za transfer lotnisko-hotel (najwięcej tanich miejscówek jest w okolicy St.Paul's Bay).

Będę pełne 4 dni na Malcie - czy to prawda, że kosztowo wynajem auta (tylko 2 osoby podróżujące) jest podobny co komunikacja miejska?

ja z kolei polecam komunikację miejską, do wszystkich strategicznych miejsc dojedziesz bez problemu, autobusy mają klimatyzację, stoją w korkach, tak samo jak auta. Oszczędność i pieniędzy i środowiska.
Owszem, raz mi się zdarzyło, że autobus nas nie zabrał, bo był przepełniony, ale za moment był następny.
No i patrząc na ruch na drodze, Maltańczycy jeżdżą gorzej niż Włosi.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 05 Maj 2019 05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Czy poza wspomnianą tu firmą Swift Rental Car (swiftcarhire.com) znacie jakieś inne lokalne wypożyczalnie, tańsze od sieciówek?
W Budget, które ma najtańsze chyba samochody, jest excess a na dodatek niezbyt jasno piszą o doliczaniu sobie 25 EUR za odbiór auta w godzinach wieczornych czy nocnych.
Swift z kolei zaproponowała niezbyt atrakcyjne ceny wynajmu za dzień, na dodatek na anglojęzycznych forach czytałem negatywne opinie o pobieraniu dodatkowych opłat np. za czepianie się, że PJ nieważne ileś lat do tyłu (bo było po wymianie, a nie że świeży kierowca) i innych problemów z nimi.
Jaka cena za jakieś podstawowe auto na trzy i pół dnia powinna uchodzić za rozsądną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@rdw
Sprawdź jeszcze Princess, nie ma dopłat za późny odbiór ale jest opłata za odbiór/zwrot z lotniska. Nie trzeba karty kredytowej, depozyt 200eu można gotówką zostawić przy zwrocie dostajesz gotówkę z powrotem. Ale czy będzie taniej to chyba nie, gdy ja szukałem zawsze sieciówki były tańsze, ale ja zawsze brałem w normalnych godzinach. https://princesscarhire.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 06 Sie 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Czytając na temat Malty wiele osób poleca wynajęcie samochodu. Mam już złe doświadczenia z wypożyczalniami (B-Rent Neapol) oraz bardzo dobre (Alamo Miami), jednak nie umiem kompletnie znaleźć dobrej wypożyczalni na Malcie. Wolałbym zapłacić więcej i mieć spokój, ale wszystkie mają straszne opinie na google maps i nie chce powtórki z beznadziejną wypożyczalnia.
Czy możecie jakąś polecić ?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 06 Sie 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@lousylucky
Miałem dwa razy na Malcie auto z Budgeta, mogę z czystym sumieniem polecić. Zwrot auta absolutnie bez problemu, podchodzi gość z tabletem robi fotkę z przodu z tablicą rejestracyjną, druga fota stanu paliwa i to wszystko nawet nie obchodził auta dokoła. Kaucja zwolniona od razu nawet nie zdążyłem dolecieć do domu. Auta nowki pierwszy miał 6000 drugi 1,500, nie wciskają dodatkowego ubezpieczenia itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#216 PostWysłany: 14 Wrz 2019 22:30 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 10
-- 14 Wrz 2019 22:28 --

Korzystał ktoś z oferty Ryanaira z ich ubezpieczeniem z AXA? Wychodzi korzystniej niż bezpośrednio przez jakąkolwiek wypożyczalnie z ubezpieczeniem, tyle że mam obawy co do wypłaty ubezpieczenia z AXA gdy coś się stanie i ściągną mi depozyt. Na miejscu wynajem obsługiwałby Budget, za 5 dni z ubezpieczeniem wychodzi 80 eur, w żadnej innej wypożyczalni nie da się uzyskać takiej ceny z ubezpieczeniem, jednak czy te ubezpieczenie jest coś warte?

-- 14 Wrz 2019 22:30 --

czarny38 napisał(a):
@lousylucky
Miałem dwa razy na Malcie auto z Budgeta, mogę z czystym sumieniem polecić. Zwrot auta absolutnie bez problemu, podchodzi gość z tabletem robi fotkę z przodu z tablicą rejestracyjną, druga fota stanu paliwa i to wszystko nawet nie obchodził auta dokoła. Kaucja zwolniona od razu nawet nie zdążyłem dolecieć do domu. Auta nowki pierwszy miał 6000 drugi 1,500, nie wciskają dodatkowego ubezpieczenia itp.

Miałeś ubezpieczenie od Budgeta czy jakieś zewnętrznej firmy? Ile kaucji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 14 Wrz 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
adam9-3 napisał(a):
Miałeś ubezpieczenie od Budgeta czy jakieś zewnętrznej firmy? Ile kaucji?

Nie korzystam z ubezpieczeń wypożyczalni bo są za drogie, wtedy na Malcie miałem roczne icarhireinsurance a teraz już nie ubezpieczają Polaków i mam teraz worldwideinsure na szczęście nigdy żadnego z ubezpieczeń nie musiałem testować. Zazwyczaj trzy razy w roku wynajmuję samochody i roczna polisa po prostu się opłaca.

Kaucja w Budgecie wynosiła 1000 eu + 44 eu paliwo, depozyt wracał jeszcze tego samego dnia co zwracałem auto.

Załączniki:
umowa budget.jpg
umowa budget.jpg [ 251.96 KiB | Obejrzany 3877 razy ]
auto na Malcie.jpg
auto na Malcie.jpg [ 463.07 KiB | Obejrzany 3877 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 07 Paź 2019 20:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, przeszukałem ten temat i nie ma żadnej opinii na temat maltańskiego oddziału firmy Surprice, na forum są opinie z innych Państw na temat tej firmy i są całkiem ok. Co do maltańskiego oddziału, znalazłem tylko w internecie po angielsku i niestety są w większości negatywne. Mam pytanie - czy wykupując te ubezpieczenie za 7euro dziennie to jest pełne ubezpieczenie? https://www.rentalcover.com/pds/K3JE-WLV9-INS Bo cena jest wtedy bardzo atrakcyjna.
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 17 Paź 2019 10:45 

Rejestracja: 30 Paź 2017
Posty: 9
surprice car rental malta
Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą?
Cenowo wychodzi najkorzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 20 Paź 2019 07:55 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Najtaniej wychodzi w Rayaner lub Wizzair
Co zuważyłem u Rayanera że trzeba wejść z klku komputerów bo za kazdym razem pokazuje inną cene lub brak samochodu
Ja w czoraj zarezerowałem w Rayner - Budget Ford Fiesta na tydzień w Listopadzie za 290 zł a Hyundai i10 280 zł .
Raynere ma najtasze uezpieczenie full za 12 zł za dzień
W budge piszę zewypozyczalnia jest czyna7 dni w tygodniu w avis jest dopłata 25ero za tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group