Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 02 Sie 2017 10:38 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
audik napisał(a):
SIXT to renomowana firma godna polecenia.
Z mojego doświadczenia miesiąc temu:

Auto przez rentacarsu - z wypożyczalni intel rent którą z kolei na Malcie obsługuje -- EuropCar ;)
Raczej szukam w renomowanych , auto nowe 4tyś przejechane.

Przy wypożyczeniu kaucja 1500EUR , dostajesz opis auta ewentualnych uszkodzeń ( jeżeli zauważysz coś innego to musisz wrócić zgłosić), przy zwrocie na parkingu gość ogląda auto jak wszystko wporządku to zwracają odrazu ma przy sobie terminal.

U mnie 8-) Niestety w pierwszy dzień z nienacka zaatakowała mnie latarnia i rozwaliłem lusterko ( a raczej migacz w nim) i przy zwrocie zostawili sobie 200EUR resztę zwrócili.
Pełne ubezpieczenie miałem w rentacar. Trochę trwało zanim ściągnąłem wszystkie dokumenty z EuropCar, ale po dostarczeniu ich w ciągu 3 dni Rentacars zwrócił kasę.

PS: Uwaga na mandaty za parkowanie niby 11EUR niestety nie zapłaciłem w terminie 7 dni i dodatkowa opłata 40EUR wszystko ładnie drapneli i z karty :)
PS: Limit na Malcie to 0,8 :mrgreen:

Dzięki za info, jeszcze mam pytanko odnośnie bezpłatnych/płatnych parkingów, jak tutaj sprawa wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#162 PostWysłany: 02 Sie 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Generalnie wypatrujesz miejsc oznaczonych białymi liniami - parkowanie za free.
Nie parkujemy w tych żółtych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 02 Sie 2017 15:26 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Ja mieszkałem w Sliemie i lekki problem żeby zaparkować , ale da się znaleźć.
Parkingów płatnych na Malcie i Gozo nie spotkałem, nawet gdzieś przy plaży czy atrakcjach coć "niby parkingowy" jest
... Pan na parkingu odpowie..." co łaska" :D
Ale pewnie jak nie zpłacisz to nic się nie stanie , Maltańczycy to tacy Grecy tylko bardziej Europejscy 8-) Życzliwość uśmiech i ....


PS: sranda sugeruje płeć, żeńską choć niby i coś innego 8-)
PS: Malta ma 24km :) ...ja przez 4 dni zrobiłem 380 8-) ktoś coś pomogę 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 02 Sie 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jest płatny piętrowy parking w Valletcie. W sumie nie jest szczególnie drogi, a nie zabija się z szukaniem miejsca :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 03 Sie 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
reklama w formie chyba zartu w terminalu lotniska
Załącznik:
malta.JPG
malta.JPG [ 116.22 KiB | Obejrzany 4980 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 03 Lis 2017 18:13 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 6
-- 03 Lis 2017 17:13 --

W czerwcu wyjeżdżam na 9dni na maltę w 4 os i jako że udało się znaleźć świetny tani nocleg w mniej korzystnej lokalizacji zdecydowaliśmy się na auto. Szukałem ceny w wyszukiwarkach i bezpośrednio, i wydaje mi się to aż trochę zbyt kolorowe.
Czego tutaj brakuję oprócz tego, że blokują pewną kwotę na czas wynajmu. W holidayautos dodatkowo opcja ubezpieczenia za 15zł dziennie, które obejmuje : Zwrot sumy wkładu własnego w przypadku uszkodzenia lub kradzież oraz Opony, okna, lusterka i koła.

Hertz

Image


Avis

Image


Budget

Image

-- 03 Lis 2017 17:13 --

W czerwcu wyjeżdżam na 9dni na maltę w 4 os i jako że udało się znaleźć świetny tani nocleg w mniej korzystnej lokalizacji zdecydowaliśmy się na auto. Szukałem ceny w wyszukiwarkach i bezpośrednio, i wydaje mi się to aż trochę zbyt kolorowe.
Czego tutaj brakuję oprócz tego, że blokują pewną kwotę na czas wynajmu. W holidayautos dodatkowo opcja ubezpieczenia za 15zł dziennie, które obejmuje : Zwrot sumy wkładu własnego w przypadku uszkodzenia lub kradzież oraz Opony, okna, lusterka i koła.

Hertz

Image


Avis

Image


Budget

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 19 Lis 2017 22:25 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
sranda napisał(a):
Po pierwsze zapodał, a nie zapodała. ;)
Po drugie sam wypożyczałem w AVIS na Gozo i nie było żadnych problemów, a opinie na trustpilot tez dużo lepsze niż Sixt.

Ostatecznie skorzystałem z Avisu na lotnisku, od środy do środy około 270 PLN za Chevroleta Sparka z możliwością legalnego przeprawienia na Gozo, co nie jest oczywiste w przypadku najtańszych ofert. Wypożyczenie realizowali pracownicy Budgeta przy wydaniu ponanosili uszkodzenia na dokumentację, przy oddaniu tylko kuknięcie czy paliwo full. Kaucja na karcie ponad 1000 Euro zwrócona na drugi dzień po zwrocie auta. Jestem zadowolony z ich usług i polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:22 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Jeżeli ktoś szuka lokalnej sprawdzonej wypożyczalni bez depozytu z pełnym ubezpieczeniem, to wkrótce zdam relację. Zarezerwowałem na tydzień w grudniu w Swift Rent a Car. Opinie na TripAdvisorze od sprawdzonych kont (a nie jednopostowców) są bardzo pozytywne.

Cena za Peugeota 108 to
20 EUR/dzień gdy ma się 25 lat i więcej oraz darmowy jeden dodatkowy kierowca
25 EUR/dzień w przypadku osoby poniżej 25 roku życia (a uwierzcie mi, znaleźć auto z pełnym ubezpieczeniem na Malcie jest naprawdę ciężko). W tym też jest zawarty dodatkowy darmowy kierowca.

175 EUR/tydzień w sezonie zimowym wydaje się niezbyt tanio. Z drugiej strony szukanie po sieciówkach podobnych warunków skończyło się ofertami droższymi (Hertz 230 EUR, SIXT 215 EUR).

Oferują darmową dostawę na lotnisko i z lotnisko.

https://www.swiftcarhire.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 18 Gru 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Witam
Znalazłem dobrą ofertę na wynajem samochodu na stronie myrentalcar.com
Szukam opinii o tej firmie i o dziwo internet milczy?!
Szukajka forumowa nie zwróciła żadnego wyniku.
Ktoś? Coś?

Załączniki:
myrentalcar.jpg
myrentalcar.jpg [ 154.58 KiB | Obejrzany 4262 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 18 Gru 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Posrednik, w sumie jak kazdy inny, auto i tak bedzie z Budget.
Do wynajmu z nimi konieczna karta kredytowa oraz blokuja srodki, od 1000 - 1500 EUR, nawet mimo ubezpieczenia, bo za to odpowiada firma zewnetrzna.

Cena bardzo dobra.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 18 Gru 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Z blokadą środków oczywiście się liczę. Piszą nawet o 3000. Dlatego chcę wziąć z AXA (firma raczej pewna). Wypożyczałeś coś przez nich?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 18 Gru 2017 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mam tu na Malcie swoje auto, wiec nie potrzebuje wypozyczac ;)
Podpowiadalem ich kiedys komus i ten ktos byl zadowolony.

Raz jedynie mialem potrzebe wypozyczyc auto dla siebie na Malcie. Bralem ze http://www.swiftcarhire.com/
Bardzo sensowni, zero problemow, full insurance, bez karty kredytowej i bez blokowania kasy, ale tez cena wieksza. Za 6 dni placilem cos kolo 120 EUR w pazdzierniku. Na stronie nie ma cennika, dzialaja typowo po maltansku, czyli piszesz do nich maila z prosba o wycene, mozesz tez potargowac i potem ustalna cene wpisujesz w formularz rezerwacji online :lol:
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 12 Kwi 2018 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Wypożyczyłem auto w Budget przez stronę Ryanair car-hire, zaznaczyłem że odbiór o 21:30 z lotniska. Cena wyszła 126 zł za 3 dni. Przyleciałem na Maltę i poszedłem do stanowiska Budget. Miła Pani przekazała tableta z plikami do podpisu i poprosiła o kartę kredytową aby obciążyć kartę kaucją 1500 euro. Na moje pytanie po jakim czasie depozyt zostanie zwrócony, odpowiedziała że 1475 euro będzie zwrócone w ciągu 7 dni. Od razu zapytał czemu nie 1500 euro, i miła Pani poinformowała mnie że 25 euro to dopłata za późny odbiór, dokładnie:
"OUT OF SERVICE CHARGE 25 EURO (Charge applies for rentals between 20:00 and 08:00)".
Nigdzie na stronie Ryanair nie było info o takim dodatku, w momencie obciążenia karty zostałem postawiony przed faktem dokonanym i niewiele mogłem z tym zrobić.
Oczywiście po 7 dniach depozyt wrócił, pomniejszy o 25 euro. Reklamacja złożona w Ryanair została odrzucona.
Zatem początkowa cena uległa praktycznie podwojeniu.
Także radzę uważać na godziny odbioru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 29 Maj 2018 09:38 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 2
5 dni temu, wróciłem z Malty i opiszę swoje doświadczenia z jedną z wypożyczalni, może komuś pomogę.

Dla kogoś komu nie chce się czytać, w skrócie ... bardzo polecam zero jakichkolwiek problemów.

Samochód zdecydowałem się wypożyczyć z firmy JS Car Hire. https://www.jscarhire.com/
Najpierw rezerwacja przez ww. stronę, przychodzi potwierdzenie i informacja, że będzie na lotnisku czekał pracownik firmy z kartką z moim nazwiskiem.
Tak faktycznie było, udaliśmy się z kolesiem do lotniskowej kawiarenki, wypełniliśmy dokumenty, koleś 2x przeciągną moją kartę przez przenośny terminal płatniczy, obciążył moją kartę na 2x175 euro, pierwsze to wypożyczenie samochodu, drugie to blokada na wypadek uszkodzeń, ewentualnie, nie zwrócenia samochodu z pełnym bakiem. Następnie zaprowadził nas na parkingu przed lotniskiem, gdzie czekał samochód. Samochód to Peugeot 208 nówka z przebiegiem 1300 km.
Samochód trzeba było zwrócić w te same miejsce, zwracaliśmy go o 5:00 rano, nie było żadnego problemu, parking jest cały czas czynny. Kluczyki od samochodu wrzucamy natomiast do specjalnej skrytki na lotnisku. Koleś oczywiście to wszystko wyjaśni i pokaże.

Samochód oddałem w piątek rano, we wtorek rano zwrócono mi całe 175 euro, bez żadnego uszczerbku.
Co najlepsze, samochód wypożyczałem za pomocą Ravoluta :)
Także polecam, zero najmniejszych problemów. Solidna firma.
Góra
 Profil Relacje PM off
obat89 lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 10 Cze 2018 13:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
@juha
Cytuj:
[..]koleś 2x przeciągną moją kartę przez przenośny terminal płatniczy, obciążył moją kartę na 2x175 euro


Piszesz, że excess miałeś 175 EUR a w regulaminie:
Cytuj:
Standard Insurance (Included)

The whole car fleet is insured comprehensively against theft and all damages arising from fire, vandalism or any road accident. In all these cases, the client is, however, liable to pay an excess charge of €700 (for groups A-F & I) and €900 (for groups H, J & K), unless 3rd party accepts fault and pays all damages, or damage cost is less than excess due.



Excess Waiver Option – Super CDW & TDW

For an extra daily charge, the client may opt for a reduction of insurance excess liability in case of accident or theft. Super Collision Damage Waiver and Theft Damage Waiver lower excess liability to €100 (for groups A-F & I) and €275 (for groups G, H, J & K). This applies to all claims resulting from accidents, theft, attempted theft or vandalism.



Możesz się do tego odnieść ? Ten post nie jest czasem reklamą pisaną przez pracownika ?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:24 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 2
Nie bardzo rozumiem, ale zaręczam, że nie jestem pracownikiem tej firmy :) Chodzi o to, że za mało na karcie mi zablokowano? Wykupione było dodatkowe ubezpieczanie (wiadomo jazdą lewą stroną). Super CDW & TDW

Cytat z maila:
Category C – Peugeot 208 – 5 door, seats 5, manual transmission, a/c, p/s, radio-cd, remote central locks (or similar)
7 days @ €126.00 + €35.00 Super CDW & TDW + €14.00 Delivery and Collection = €175.00

Drugie 175 euro zawierało 50 euro w razie jakbym nie zwrócił samochodu z pełnym bakiem, więc tak naprawdę 125 euro, to blokada na ewentualne uszkodzenia. Skąd to wiem? W momencie rezerwacji samochodu, kilka dni przed wyjazdem, wypożyczalnia chciała obciążyć moją kartę na wypadek nie zwrócenia z pełnym bakiem (pisali o tym w mailu) na kwotę 50 euro, ale w Revolucie miałem ustawioną funkcję bezpieczeństwa, która nie pozwala obciążać karty, jeśli nie jestem w kraju, z którego te obciążenie jest i po prostu płatności nie przeszła, napisali mi później w mailu, że te dodatkowe 50euro zablokują mi w momencie wypożyczania i tak zrobili. W razie wątpliwości mogę pokazać screenshoty z Revoluta.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 22 Cze 2018 11:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 07 Lip 2018 09:49 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 3
Obecnie na Malcie z wypożyczonym autem z princesscarhire na 7 dni. Pomailowałem z właścicielem kilka dni przed wyjazdem, dwa telefony żeby potwierdzić szczegóły, żadnej przedpłaty nie płaciłem, wypożyczający czekał z kartką z nazwiskiem na lotnisku, najpierw papierkowa robota, ściągnął mi z karty (debetowej wypukłej) 215e + 200 excess, odbiór auta z parkingu GOLDCARU.

Auto Hyundai i10, ręczna skrzynia biegów + clima (2 osoby dorosłe + 2 dzieci (9+11 lat)) w zupełności na Maltę wystarczył), dawał radę szczególnie przy parkowaniu w Sliemie, miejsca parkingowe wąskie, jedno auto za drugim parkowane więc czym mniejsze auto tym lepiej.

25e x 7dni + 2x10e za odbiór auta z lotniska + 20e(za zatankowanie do połowy baku, mam oddać auto na pusto) + 200e excess (na poczet ewentualnych szkód)

Poniżej to co ustaliłem przed wylotem z innymi wypożyczalniami:
Sieciówki - można załatwić NIBY taniej auto ale mają excess od 1000e i dodatkowe opłaty jak odebranie/pozostawienie auta poza godzinami pracy biur na lotnisko (na ogół pracują od 9rano - 18(20)wieczorem)
Goldcar 160e za 7 dni + 47e(opłata poza godzinami biura) + excess 1100e (paliwo full / full czyli dostajesz i oddajesz z pełnym bakiem)
Avis 185e + 25e + 1000e (taniej jak zapłacisz już z Polski za wypożyczenie wtedy 160 zamiast 185), paliwo full/full
Budget 160ee +25e+1000e paliwo full/full
Pozostałych sieciówek nie podaję bo wychodziły mi jeszcze drożej

MELI (miejscowa wypożyczalnia z biurem na lotnisku) 196e + excess (TYLKO 300e), żadnych opłąt poza godzinami pracy biura, paliwo full/full

SWIFTCARHIRE (miejscowa wypożyczalnia), droższa ale FULL ubezpieczenie, 273e za PEUGEOT 208, "0" excess chociaż w mailu pisali że biorą tylko dodatkowo 100e na poczet ewentualnych mandatów, do zwrotu.

I jeszcze kilka słów o fotelikach dla dzieci. - Są obowiązkowe dla dzieci do 135cm wzrostu, powyżej wystarczą zwykłe pasy bezpieczeństwa.

PODSUMOWUJĄĆ jeżeli chcecie wypożyczyć auto warto przeczytać lub dowiedzieć się wcześniej o wszystkich dodatkowych opłatach , wysokości EXCESS i polityce paliwowej. A jak nie macie problemu z kasą lub dodatkowe wykupione ubezpieczenia to pierwsza lepsza wypożyczalnia na lotnisku i w drogę. Ruch lewostronny do opanowania chociaż na pustych drogach na prowincji raz udało mi się pojechać pod prąd :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 10 Lip 2018 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Pioold
Jakiego Hyundaia I10 dostałeś, stary model który mają na zdjęciu?

Załączniki:
i10.JPG
i10.JPG [ 13.94 KiB | Obejrzany 3279 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
największy stresik i tak jak wjeżdża się na rondo, a tych tam nie brakuje :). Jak będę brał auto na Malcie ponownie, wezmę sobie automat, mniej stresuje przy kierownicy u pasażera niż manual który trzeba lewa ręką zmieniać.
Ps. lokalesi jak widza auto z wypożyczani trzymają dystans na drodze :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:42 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 3
Tak, jak na zdjęciu, z tego co widziałem na ulicy to SIECIÓWKI mają lepsze i nowsze auta jak komuś na tym zależy. Ale wiadomo, duża firma, duży obrót, więcej zarabiają w razie kolizji aut na konsumowaniu excess to i wymieniają auta co chwila. Ja już w Polsce, auto odstawione bez ryski więc czekam na zwrot 200eurosów, dam znać na forum, no i czas pomyśleć o kolejnych wakacjach he he :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group