Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Ja bym wybrał Tyraspol. Może być ciekawiej i z większą pompą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:59 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Troszkę samochwalstwa nikomu nie zaszkodzi, więc proponuję poczytać moje relacje z Tyraspola i Kiszyniowa. Może skusisz się na któreś z tych miast, a może i na oba, chociaż w jeden dzień to może być trudne, by nie powiedzieć niewykonalne.

https://tom-stedd.fly4free.pl/blog/3901 ... -normalne/

https://tom-stedd.fly4free.pl/blog/3899 ... e-to-jest/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Kwi 2019 14:59 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Samochwalstwo oczywiście nieocenioną skarbnicą wiedzy i inspiracji, tak że oczywiście czytałem wcześniej.
Będę dwa pełne dzionki i jeden wieczór. Więc raczej sedno zaliczę. Tylko szkoda w razie czego specjalnie jechać na lotnisko po ten kwitek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Maj 2019 19:16 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Zamierzam jechać tym pociągiem w dwie strony i teraz się zacząłem zastanawiać... Po ten kwitek na lotnisko mogę podjechać ale co z powrotem do Odessy... Kwitka nie oddam i czy nie będą z tego tytułu problemy gdy kolejny raz będę się udawał na Mołdawię.... Ktoś już próbował tak?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Maj 2019 13:22 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Mam pytanie - czy jeśli rano przyjadę z Odessy do Kiszyniowa (autobusem) i będę wracał wieczorem (autobusem) to na granicy będą domagać się tego słynnego kwitka? Czy to obowiązuje tylko przy wylocie?

pytanie dodatkowe brzmi - czy wszystkie busy z Kiszyniowa do Odessy jadą przez Tyraspol?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lip 2019 00:14 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 10
Loty: 79
Kilometry: 139 885
Byłem w Kiszyniowie tydzień temu w weekend jechałem pociągiem Kiszyniów - Odessa - Kiszyniów na lotnisku nie dostałem żadnego kwitka dostałem tylko pieczątkę w paszport. W pociągu do Odessy kontrola po stronie ukraińskiej na powrocie również. Następnego dnia miałem wylot do Warszawy z Mołdawii wbili pieczątkę wyjazdowa na lotnisku i tyle. Także nie wydaje mi się że dają jakiś kwitek teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Alternatywnie dla Odessy z Kiszyniowa są bezpośrednie autobusy do Zatoki (sporo z 7 dziennie). Są to duże, klimatyzowane i komfortowe autokary. Cena relatywnie wysoka: Zatoka->Kiszyniów 343UAH, ale czas przejazu to tylko 3,5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Lip 2019 20:08 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
czy możliwa jest trasa marszrutkami albo pociągiem : Kiszyniów- Tyraspol (kilka h) - Odessa
czy nie ma problemu na granicach ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Wrz 2019 22:23 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 8
tomczas napisał(a):
Gdzie można kupić bilet na pociąg Odessa->Kiszyniów?
W systemie https://booking.uz.gov.ua nie odnajduję tej relacji.


Teraz można kupić i na stronie ukraińskiej (drożej i sprzedają tylko 3 klasę niby) jak i mołdawskiej (taniej, wszystkie 3 klasy do wyboru):
- https://booking.uz.gov.ua - ukrainska strona
- https://on.railway.md:10000 - moldawska strona

Pociąg jeździ w sezonie (1/06-15/09/2019) codziennie, po 15-tym jeździ tylko piątek, sobota i niedziela. Dokładne info najłatwiej tutaj:
- https://uz.gov.ua/en/passengers/timetable
podając numer pociągu 642.

Jako, że podróż przede mną za tydzień, to może ktoś jest zorientowany i jest w stanie napisać wiarygodnie jak z tymi pieczątkami i papierkami paszportowymi. Z tego co się orientuję, to wjazd pociągiem Odessa - Kiszyniów kontrola jest ukraińska, mołdawianie, jako, że maja wywalone na Nadniestrze robią nic. Wyjazd planujemy z Mołdawi do Odessy już busem (pociąg nie kursuje w środku tygodnia) i pytanie co najlepiej zrobić aby tam uniknąć problemów. Coś ktoś jak to teraz wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Wrz 2019 21:04 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 8
Co do stempelka i karteczki. Jadąc z Odessy pociągiem na stacji w Kiszyniowie jest kontrola graniczna. Pan w kanciapie siedzi, ogląda paszporty i wystawia karteczki ze stempelkiem. W samym pociągu kontrola tylko ukraińska była. W drugą stronę analogiczna kontrola też jest. Tak więc problemów karteczkowo-stempelkowych już nie ma w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:15 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam Forumowiczów!
W grudniu wybieram się do Odessy oraz Kiszyniowa, będę leciał z Katowic (2 osoby k+m). Czyli Katowice 21.12.2019 (sobota) g. 06:20 → 09:05 Odessa powrót już po Nowym Roku 07.01.2019 (wtorek – prawosławne Boże Narodzenie) g. 09:35 → 10:25 Katowice. Czyli spędzę polskie święta i nowy rok w tamtym rejonie. Dlatego mam kilka pytań:
1. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z lotniska w Odessie do Kiszyniowa bez konieczności jazdy do centrum miasta aby tam się przesiąść? Przypuszczalnie w Kiszyniowie chciałbym być w dniach 21-26 grudnia 2019 – wyjazd 26 grudnia 2019 z rana. 25 grudnia w Kiszyniowie bo to święto i może być kłopot z przejazdem do Odessy.
2. Z którego dworca/miejsca w centrum Odessy odjeżdżają marszrutki/busy do Kiszyniowa i jaki jest ich koszt? Podobnież to nie dworce w centrum przy dworcu kolejowym ale gdzieś poza centrum. Chętnie wysłucham podpowiedzi. Pociąg jest interesujący ale wyjeżdża z Odessy do Kiszyniowa po 19:00 i według rozkładu jest w Kiszyniowe po 22:00 a o tej porze dnia i roku to głęboka noc więc raczej się na pociąg nie nastawię.
3. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z Kiszyniowa do Odessy w Święta Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia 2019? Jeśli tak to o której godzinie? Z tego co wiem 25 grudnia to święto na 100 procent więc się nie nastawiam na ten termin powrotu. Z tego co wiem pociągi w tym czasie jeżdżą tylko w weekendy tj. piątek-niedziela.
4. A tak dodatkowo zapytam bo już tu trochę poczytałem… Busy/marszrutki z Odessy do Tyraspola w Naddniestrzu odjeżdżają z tego samego dworca co te do samego Kiszyniowa? Tak pytam gdybym się zdecydował na kilkugodzinny transfer w Tyraspolu.
5. Czy bilety na busy/marszrutki można kupić wcześniej przez internet? Tak pytam bo widziałem że na pociąg można.
6. Czy są jakieś tygodniowe bilety na komunikację miejską w Kiszyniowie oraz Odessie? Widziałem że są jednorazowe (kupowane w pojazdach) i miesięczne ale o tygodniowych nie słyszałem.
7. Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje spędzenia świątecznych dni w którymś z miast Wigilia oraz Boże Narodzenie w Kiszyniowe a Sylwester w Odessie chętnie się zapoznam?
8. Jaką część Odessy lub Kiszyniowa polecacie na nocleg? Może będę szukał na AIRBNB. Z propozycjami na forum już się zapoznałem.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, chętnie w punktach jeśli można prosić (będzie szybko i prosto). Pozdrawiam forumowiczów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Paź 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Jak wygląda obecnie sprawa ze słynna karteczką? Planuje rano wyjechać z Odessy do Tyraspola, a wieczorem wrócić też pociągiem do Odessy.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:32 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
karol1c napisał(a):
Witam Forumowiczów!
W grudniu wybieram się do Odessy oraz Kiszyniowa, ....

Hej.
Wprawdzie nie pomogę z odpowiedziami na Twoje pytania, ale będę wdzięczny jak po powrocie opiszesz swój pobyt i przejazd.
W najbliższym czasie równiez planuję lot do Odessy i chciałbym na jeden dzień wybrać się do Kiszyniowa lub Tyraspola i wrócić do Odessy.
Jakby Ci się chciało sfocić tabliczki z rozkładami transportu do i z Odessy, to byłoby spore ułatwienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 07 Sty 2020 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 26
Jako, że sporo osób poszukuje tu informacji o przejeździe Odessa-Kiszyniów (sam szukałem) wrzucam info na temat co wiem:
Marszrutka z Odessy do Kiszyniowa odjeżdża codziennie o 10:00 z dworca autobusowego centrum ze stanowiska nr 8. Koszt to 150 hrywien za osobę. Jedzie ok 4,5h przez przejście graniczne w Palance omijając Naddniestrze. Zatrzymuje się ona na dworcu autobusowym Nord w Kiszyniowie. Stamtąd dojechaliśmy taksówką do samego centrum za 80 lei. Na pewno z Odessy kursuje później jeszcze jedna marszrutka do Kiszyniowa i odjeżdża ona ze stanowiska będącego zaraz z tyłu stanowiska numer 8. Niestety nie znam godziny ani dokładnego numeru stanowiska.
Jeżeli chodzi o marszrutkę jest więcej chętnych niż miejsc więc warto być wcześniej.

Wracaliśmy z Kiszyniowa pociągiem. Kursuje on w okresie jesień-zima-wiosna jedynie w piątki, soboty, niedziele. Odjeżdża z dworca głównego o godzinie 7:10. Warto kupić od razu po przyjeździe do Kiszyniowa bilety, ponieważ są ciężko dostępne. Nie wiem ile kosztują bilety - nie daliśmy się rady załapać. Łapówka dla konduktora 150 lei/pax za przejazd z nieogrzewanym przedziale na drewnianych rozkładanych krzesełkach. Później przenieśliśmy się na ziemię ogrzewanego przedziału i również nie było problemu. Czas przejazdu wyniósł około 3h 45 min.
Z dworca autobusowego Nord jest maszrutka ok 15:40 do Odessy, ale więcej szczegółów nie znam.

Zdjęcia rozkładu nie zrobiłem bo takiego po prostu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lut 2020 23:42 

Rejestracja: 01 Paź 2011
Posty: 19
Byłem ostatnio w Kiszyniowie.Z Odessy jechałem marszrutką (kursują często) bilet kosztuje 350 hr.Kupuje się go w kasie.Spałem w Retro Moldova hostel(300 lei za pokój dwuosobowy).Jest przeciętny,ale jedną noc można się przespać.Jedzenie bardzo dobre w La Placinte.Powrót z Auto Gara de Nord.Bilety kupuje się kasie.Koszt 200 lei.Bardzo dużo kantorów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2020 23:39 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 8
Dostałem na priv zapytanie od kolegi @sko1czek treści następującej:

Cytuj:
my wlatujemy do Kiszyniowa a wyjeżdżamy pociągiem do Odessy i stamtąd lot do WAW. Czy na dworcu w Kiszyniowie będzie mołdawska kontrola paszportowa, czy i gdzie wbiją pieczątkę wyjazdową z Mołdawii?


a że nie mam uprawnień do odsyłania wiadomości priv (hmhm) to odpowiadam w wątku, może przy okazji też się komuś przyda.

Mianowicie, lotnisko w Kiszyniowe pieczątki wbija, normalna kontrola paszportowa. Pociąg Kiszyniów do Odessy to trzeba przyjść nieco wcześniej przed odjazdem i udać się od strony perony w lewą stronę budynku dworca - tam jest kanciapa Panów przygraniczników - wbiją pieczątki i co tam trzeba. Bo potem faktycznie już w pociągu tylko kontrola ukraińska już przy wjeżdzie z Nadniestrza do Ukrainy.

Większość autobusów relacji Kiszyniów - Odessa jedzie trochę naookoło, ale omija Nadniestrze i jest normalna granica mołdawsko-ukraińska ze wszystkimi jej urokami (stanie w kolejce i czekanie na niewiadomoco). Niemniej trasa sama w sobie nie jest jakaś super dłuższa od pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ale wiecie chyba, że Mołdawia zamknęła granicę dla przylatujących z krajów, gdzie są zarażeni ?
http://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV/ ... rusem.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrea Rząsa uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 11 Mar 2020 10:54 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Ciekawe... na stronie LOTu nic nie ma nt Mołdawii, loty do KIV da sie kupic normalnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Wrz 2020 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
ten pociąg z Odessy dalej jeździ? wyszukuje go, ale nie można biletów zakupić, czy też uzyskać więcej informacji

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 44.74 KiB | Obejrzany 2882 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Wrz 2020 07:50 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Ta data to 27 listopada? Jeśli tak to prawdopodobnie jeszcze jest za wcześnie na sprzedaż biletów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group