Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Sie 2016 00:10 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Może komuś się przyda.
Podsyłam Wam biuro, które pomaga w zakupie biletów kolejowych na podróże po Europie. Współpracuje z wieloma przewoźnikami kolejowymi. Może Wam się przyda :) Ja jestem zadowolona - bilety wysyłają kurierem do domu (opłata 16 zł), a do ceny biletu nie doliczają sobie żadnej prowizji (przynajmniej w przypadku Deutsche Bahnu). W maju kupiłam bilety w relacji Gdańsk- Berlin-Gdańsk dużo taniej niż w Polsce, mimo iż z Polski startowałam. Jechałam z 2 dzieci na moim bilecie. Taka oferta obowiązuje bodajże dla dzieci do 15 lat. Mimo iż znalazłam ją na stronie DB, nie mogłam jej tam kupić, bo startowałam z Polski.
BILETY KOLEJOWE
Polrail Service Jeffrey Dobek, Bydgoszcz
 http://www.polrail.com/Tel.: +48-52-3325781
E-mail: office@polrail.com

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#42 PostWysłany: 21 Sie 2016 17:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Ech, pamiętam czasy, gdy korzystało się z takich biur, by kupić np. bilet Warszawa Centralna - Petrovice u Karviné - Warszawa Centralna przez Kraków Główny, który był o połowę tańszy od krajowego Warszawa Centralna - Kraków Główny - Warszawa Centralna. I nie trzeba było miejscówki, a ważny był przez dwa miesiące na dowolny pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Sie 2016 17:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
No cóż, polrail bierze dużą prowizję, za sprzedaż biletów połączeń krajowych dla obcokrajowców.

Załączniki:
eip - polrail.JPG
eip - polrail.JPG [ 37.19 KiB | Obejrzany 7316 razy ]
eip - pkp.JPG
eip - pkp.JPG [ 35.74 KiB | Obejrzany 7316 razy ]
tlk-polrail.JPG
tlk-polrail.JPG [ 32.62 KiB | Obejrzany 7319 razy ]
tlk-pkp.JPG
tlk-pkp.JPG [ 31.5 KiB | Obejrzany 7319 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Sie 2016 23:24 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Być może, ale przy biletach międzynarodowych dla swoich krajan już nie :)

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:34 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Kupowalem bez problemu bolet na trasie Berlin- Poznan zarowno u niemieckiego przewoznika, jak i przez intercity.
Jedyny problem - Niemcy nie uznaja biletu w wersji elektronicznej z kodfm QR i wymagaja wydruku (dziwne, nieekologiczne itd., ale tak jest).

Wydruk biletu internetowego dziala bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lut 2017 12:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No bo polski konduktor nie może sczytać niemieckiego biletu, więc jego ważność musi najpierw potwierdzić konduktor niemiecki przystawiając stempel. A na tablecie (bo rozumiem, że to masz na myśli) Ci stempla nie przystawi. Z tego samego powodu na kierunek Polska -> Niemcy wydrukować nie można; jedynie przysyłają pocztą.
Na początku można było drukować i sam posiadam taki bilet, ale polska kontrola była na zasadzie "Kazik, to taki miał być ten jeden bilet, nie?".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Lut 2017 08:15 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Akurat telefon, ale to bez znaczenia. Domyslam sie, dlaczego tak jest, ale nadal jest to dziwne. Mamy 2017 rok i mowimy o Niemczech, a nie przejsciu granicznym w glebokiej dzingli.
Spokojnie, obaj przewoznicy mogliby sobie przeslac info, tak, aby kazdy mogl odczytac QR kod.
(Btr Polacy jakos daja rade bez XIX w. stempla).

Niemniej, nie narzekam, nie szukam wyjasnien, tylko informuje o wystepujacej niedogodnosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Lut 2017 08:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Mamy XXI wiek i mówimy o Niemczech, ale też o Polsce. I mówimy o dwóch wyjątkowo betonowych instytucjach - DB i PKP IC. Oni chyba nigdy nie odzwyczają się od swoich świętości typu stempel ("Czy wszyscy już mieli sprawdzane?"). Swoją drogą, gdy w Niemczech kupujesz bilet z którejś z ofert regionalnych i decydujesz się na zakup przez stronę DB, a nie w automacie, to pierwszy przejazd musi być pociągiem, bo w komunikacji miejskiej nie jest ważny bez stempla, który weryfikuje jego autentyczność. Z kolei w pociagu nie jest ważny bez okazania karty, którą został zapłacony. No cóż, pod tym względem są w tyle wobec prostoty choćby Polskiego Busa czy Intercity, ale za to w Intercity większości biletów z oferty przez internet kupić się nie da, zresztą już dawno pogodziliśmy się, że w Polsce to i w kasie też się "nie da".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Pomóżcie proszę. Potrzebujemy bilet dla 3os z lotniska Koloni Bonn do Dortmundu Lotnisko (może być Holzwickede)

Czy jak kupię takie coś za 44 euro, to mogę pojechać z Kolonii lotniska do Kolonii pozwiedzać np 5h i na tym samym bilecie jechać dalej do Dortmundu?
Lepiej się rejestrować i mieć bilet mobilny, lepiej wydrukować, czy bez znaczenia?

Załącznik:
pociąg.jpg
pociąg.jpg [ 68.33 KiB | Obejrzany 6583 razy ]

Załącznik:
pociąg2.jpg
pociąg2.jpg [ 85.65 KiB | Obejrzany 6583 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Moim zdaniem w Twoim przypadku najlepsza oferta to Wochenende ticket, choć nawet jeżeli masz bilet relacyjny a nie na konkretny pociąg, to wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz do upływu ważności biletu.
Musisz mieć przy sobie dokument lub kartę użytą w rezerwacji. Podróżowałem z biletem w telefonie i nigdy nie było problemu z odczytem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
NRW Ticket dziala tak samo jak Wochenende Ticket a jest tanszy. Roznica jest tylko taka, ze NRW jest wazny tylko na terenie jednego landu a nie calych Niemiec.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
dokladnie, nrw ticket powininen byc troche tanszy. jesli bedziecie sie przemieszczac tylko na trasie
Bonn/Kolonia-Dortmund/Holzweide to chyba lepsza opcja.
bilet jest wazny od 9 rano, moze sobie po drodze wysiasc cos pozwiedzac itd..
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
NRW Ticket Wam w zupełności wystarczy. Dodatkowo pamiętajcie, że można go również używać w S-bahnie, U-bahnie, tramwajach i autobusach, więc możecie jeździć po Kolonii i Dortmundzie, ile potrzeba :) No i najlepiej byłoby kupić go na lotnisku w Kolonii w automacie, bo
Cytuj:
Swoją drogą, gdy w Niemczech kupujesz bilet z którejś z ofert regionalnych i decydujesz się na zakup przez stronę DB, a nie w automacie, to pierwszy przejazd musi być pociągiem, bo w komunikacji miejskiej nie jest ważny bez stempla, który weryfikuje jego autentyczność.

Cena będzie ta sama.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 24 Kwi 2017 08:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
nick napisał(a):
Musisz mieć przy sobie dokument lub kartę użytą w rezerwacji.

Karty chyba już nie. Kiedyś to było upierdliwe, bo musiałem pamiętać, żeby zabrać że sobą tę wskazaną jako identyfikującą. A teraz byłem w Niemczech i ani przy żadnym bilecie mi się takie zastrzeżenie nie wyświetliło, ani nie znalazłem na swoim profilu na stronie DB informacji, którą kartę mam podaną do identyfikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 16 Wrz 2017 18:36 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 1
W najbliższym czasie wybieram się w podróż pociągiem Warszawa - Berlin i potem Berlin - Warszawa. Zauważyłem, na stronie DB Bahn, że bilet byłby znacznie tańszy, niż kupiony na stronie intercity. Bilet od DB Bahn byłby przysłany pocztą. Chciałem się upewnić, czy takie bilety są bez problemu akceptowane przez konduktorów w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Wrz 2017 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Są akceptowane
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawlik7 lubi ten post.
Pawlik7 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 08 Kwi 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Pod koniec lutego kupowałem na Wielkanoc bilet na trasę Frankfurt (Oder) - Salzburg Hbf przez Berlin Hbf i Munchen Hbf. Jednak pociąg z Munchen do Salzburga, na który miałem zakupiony bilet (o godzinie 11:55) został zlikwidowany i w rozkładzie jazdy nie istnieje (a pod koniec lutego jeszcze istniał). Problem o tyle istotny, że bilet kupiłem w ofercie "Super Sparpreis", która mówi, że bilet jest ważny tylko na określony pociąg. Czy mogę w związku z tym bez problemu pojechać późniejszym o 12:55 bez wcześniejszego zgłaszania? Konduktor nie przyczepi się, że bilet jest nieważny? Będę miał również rower, który w Niemczech wymaga rezerwacji (podobnie jak u nas w Regio). A skoro rezerwację mam na 11:55 i pojadę o 12:55 i wagon z rowerami będzie pełny to mnie według regulaminu nie wpuszczą.

Dodam, że pisałem maila do DB i w odpowiedzi dostałem info, że mogę bezpłatnie bilet zwrócić, no ale to mnie nie urządza, bo nowy zakup to koszt 115 Euro, podczas kiedy pod koniec lutego kupiłem ten sam bilet po atrakcyjnej cenie 40 Euro :? ktoś miał podobną sytuację?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Kwi 2019 19:51 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Nie powinno byc problemow jak bedziesz jechac innym pociagiem na tej samej trasie.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 08 Kwi 2019 21:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Mam do oddania przynajmniej jeden kod o wartości 10€. Zakup biletu do połowy miesiąca,min.30€
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: 1 klasa ICE
#60 PostWysłany: 20 Lut 2023 19:33 

Rejestracja: 20 Sie 2022
Posty: 6
Po raz pierwszy będę jechać niemieckim pociągiem ICE, różnica w cenie pomiędzy 1 i 2 klasą jest 5€, czy warto dopłacać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group