Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 15 Sie 2022 13:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
@Tiffany nic nie pokazywałem, wyszedł pewnie z założenia, że jakiś bilet posiadam. Wsiadałem z innej przesiadki w Zgorzelcu w KD aby się dostać do Gerlitz, tamże pociąg kończyl bieg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#142 PostWysłany: 22 Sie 2022 01:50 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
Hose napisał(a):
@tiffany
Gdyby było jak piszesz, informacja na stronie KD o biletach na odcinku Zgorzelec - Görlitz ograniczyła by się tylko do tego jednego zdania, które zacytowałaś. Tymczasem informacji jest więcej i logicznym jest, że bilety wydawane bezpłatnie na tym odcinku przez konduktora odnoszą sie do podróżnych z ważnym biletem m.in. z/do Zgorzelca.
Można też posłużyć się wyszukiwarką na bahn.de, która podpowiada bilet za 9 EUR przy dojeździe do Görlitz, ale do Zgorzelca już nie (niezależnie czy granicę przekraczamy Trilexem czy KD).


Masz na myśli tą samą wyszukiwarkę, która nakazuje noszenie maski między Rzepinem a Słubicami a dalej do Frankfurtu już nie?
Przypomne że wyszukiwarka proponuje zasadniczo pełną ofertę biletów DB i większość biletów związkowych. Nie może więc zaoferować biletu na przejazd za 9€ do stacji leżącej poza obszarem siatki własnej jak również nienależącej do żadnego związku taryfowego. Może zaoferować bilet jednorazowy wg. uniwersalnej taryfy międzynarodowej.
Świnoujście jest wyjątkiem ponieważ jest to stacja obsługiwana przez UBB. UBB to DB. Nawet stacja jest w zarządzaniu DB.

Przejazdy są bezpłatne ale żadna spółka nie będzie się przechwalać że oferuje na stałe darmowe przejazdy. Prowadziło by to do niewydolności połączeń z racji zwiększonego zainteresowania i opóźnień które przekładają się także na wyniki finansowe spółki. A dodam że mowa o najbardziej po*...j spòłce kolejowej w kraju.
Dla porównania Koleje Śląskie też miały promocję na darmowe (tak, tutaj trzeba było mieć bilet) przejazdy w sieci ČD ale nigdzie nie sprecyzowały że można jeździć ile się chce. Informacje były podane jakby bilet poprostu obowiązywał dodatkowo na dojazd do stacji w Czechach na terenie obowiązywania. A realia były takie że bilet obowiązywał jak dzienna sieciówka ODIS.

@kacper451 dokładnie. A że gra warta świeczki to nie wnikał. Jak pociąg jest pełny to nawet nie ma szansy obskoczyć całego między Zgorzelcem a Görlitz tak żeby każdemu sprawdził i jeszcze wydał bilet. Choć tam krótkie jeżdżą.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 22 Sie 2022 07:02 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Cześć!
Czy na lotnisku w Monachium kupię bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 22 Sie 2022 07:22 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Tak. W automatach DB normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 25 Sie 2022 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Kilka dni nocuję w Hamburgu i nie wiem na jakie kierunki z tym biletem się zdecydować. Myślałem by w sob pojechać na wyspę Sylt i wrócić wieczorem (zobaczyć przypływ i odpływ morza). Dużo ludzi w weekendy tam bywa? Czy może lepiej to zamienić na Wismar z wyspą Poel.
Byliście w tych miejscach? Co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 25 Sie 2022 13:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
bim-bam napisał(a):
Dużo ludzi w weekendy tam bywa?

W wakacje - bardzo dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:04 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
Niby DB ma dość sprawny system przesiadkowy, ale ma pewne duże bolączki. Kończymy dwutygodniowy urlop i już dwa razy się nam stało, że złapaliśmy opóźnienie przez to, że czekaliśmy na inny pociąg, by ludzie mogli się przesiąść. Niby nic, zrozumiałe, problem jednak w tym, że myśmy już nie zdążyli na przesiadkę, bo na nas następny już nie czekał. No chore i rozwala plan podróży. Ale i tak najgorsze to jest to, co spotkało nas przed chwilą. Bardzo rzadko jeżdżący autobus ot tak sobie pojechał 4 minuty przed czasem. Nie chciał już wpuścić do autobusu i pokazywał, że zaraz jedzie następny. Błędnie myślał, że wszyscy jadą kawałek pod zamek. I odjechał. I pół dnia fajnie zaplanowanego wyjazdu się poszło... przez takie nieprofesjonalne zachowanie. Na pewno będziemy składać reklamację/skargę, chociaż pewnie i tak nic z tym nie zrobią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:13 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Pewnie wyrazy ubolewania dostaniecie w odpowiedzi.
Autobus ma prawo odjechać kilka minut wcześniej, choć jeśli Was widział, to niezrozumiale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:35 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
@jacek96
Widział, widział. Facet przed nami mu pukał jeszcze w drzwi bez efektu. Kierowca tylko pokazał kciuk do tyłu, że zaraz jedzie następny autobus pod zamek, tylko właśnie to był autobus, który raz na kilka godzin jedzie dalej. Możesz coś więcej napisać o tym, że miał prawo pojechać wcześniej?


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 25 Sie 2022 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:42 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
@maybach512 - na wielu rozkładach komunikacji autobusowej i miejskiej jest mały dopisek, że odjazd w widełkach np. -4/+4 minuty (czasem więcej, czasem mniej) uważa się za odjazd wg rozkładu. Podobne dopiski pojawiają się również w niektórych rozkładach w Polsce. Nie mam oczywiście pewności, że w tym konkretnym miejscu też tak jest ale nie zdziwiłbym się, gdyby tak właśnie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:56 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
@greg2014
No to byliśmy 4-5 minut przed czasem a jeszcze facet przed nami pukał w drzwi, ale kierowca nic sobie z tego nie robił i nawet drzwi nie otworzył, by mu wyjaśnić sprawę. Tylko sobie odjechał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 25 Sie 2022 20:17 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
Na początek miła odmiana:
Załącznik:
Screenshot_2022-08-25-19-55-09.png
Screenshot_2022-08-25-19-55-09.png [ 486.03 KiB | Obejrzany 1796 razy ]


Natomiast system przesiadkowy DB i ogólnie wielu organizatorów komunikacji jest praktycznie do du*y.
Tzn. ładnie prezentuje się na papierze i w sytuacjach gdy raz na ruski rok ktoś chce skorzystać z przesiadki i kierowca autobusu da ile fabryka dała a w pociągu skonsternowana szef(owa) pociągu zadzwoni do centrali żeby wstrzymać kolejny pociąg.

W czasach biletu za 9 euro to nie działa wcale. Połączenia nie są osiągalne a dodatkowe koszty nie są zwracane bo ten bilet to "ultra wyjątkowo specjalna oferta". Szczytem chamstwa było jak jeden z przewoźników kolejowych, nie kryjąc się z tym że to on zawinił godzinnemu opóźnieniu, sprawił że pół pociągu nie zdołało się przesiąść - więc zamówił dwa autokary ("bus") które okazały się dwoma taksówkami mini van, na domiar tego jadące zamiast do destynacji docelowych któregokolwiek z pasażerów to do stacji, do której jechał jeden z późniejszych pociągów. Czytaj: nikt nie potrzebował takiej podwózki. Ale pierwszy kierowca nie wiedział gdzie jedzie więc zabrał w mkg komplet, drugi zabrał 'szczęśliwców' którzy nie chcieli koczować na dworcach całą noc. Reszta - no cóż, musiała sobie jakoś poradzić...

Tłumaczenie przewoźnika? Nie będziemy zamawiać taksówki dla pojedyńczych osób (bo każdy potrzebował gdzie indziej) więc zamówiliśmy taksówki do najbliższego punktu przesiadkowego z którego dało się dojechać do miejsc docelowych gdyby... wszyscy się przesiedli w sekundę do taksówek i natychmiast odjechali. Bo inaczej się na przesiadkę zdążyć nie dało.

PORAŻKA!

Co do odjazdu przed czasem, w Niemczech rozkład to czysta teoria. Na wyspach np. zdarzyło mi się że przyjechał 8 minut przed czasem, rozkładowo miał potem w 4 minuty przejechać 5 km i obsłużyć dwa przystanki a potem były 2 minuty na przesiadkę na inną linię. Rozkładowo by się nie wyrobił.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 25 Sie 2022 23:19 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 203
niebieski
Parę dni temu miałem w nocy przesiadkę na jakiejś stacji niedaleko M’gladbach i na minutę przed przyjazdem mojego pociągu, ukazała się informacja, że jest on opoźniony 40 minut. Po następnych 5 minutach opóźnienie wzrosło do 45 minut, a po kolejnych 10, do 55 minut. W tym samym czasie następny pociąg najpierw “dostał” opóźniena 15 minut, potem 20, a po chwili jego opóżnienie zniknęło i przyjechał prawie o czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 26 Sie 2022 19:11 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 124
Berlin planuje przedłużenie akcji w obrębie miasta od 1 października

https://www.rbb24.de/politik/beitrag/2022/08/spd-berlin-verlaengerung-neun-euro-ticket-jahresende.html
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 26 Sie 2022 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
tyle tylko, że "Wieviel das neue lokale Ticket kosten wird, ist aber noch offen"... czyli może 9€, może 39€, kto wie.
Ach te plany ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 27 Sie 2022 08:32 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
Hamburg też, ale tylko dla tysiąca osób.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 30 Sie 2022 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
12,90 E - long-distance trains (ICE, IC/EC)

https://www.bahn.de/angebot/sparpreis-f ... -sparpreis

Super Sparpreis Aktion - unser günstiges Bahnticket

Jetzt für kurze Zeit: Auf ausgewählten Strecken Super Sparpreis Aktions-Tickets ab 12,90 Euro sichern.
Günstigsten Preis findenSuper Sparpreis Buchen Button oben
Ihre Vorteile

Gilt in Fernverkehrszügen (ICE, IC/EC)
Kinder bis 14 Jahre reisen kostenfrei mit einer Begleitperson, die mindestens 15 Jahre ist.
25 % Rabatt mit der BahnCard 25 oder mit der BahnCard 50
Bis 12 Stunden nach Buchung kostenfrei stornierbar

Super Sparpreis Aktion oder Super Sparpreis?
Super Sparpreis Aktion

Ab 12,90 Euro (2. Klasse)
Nur gültig in Fernverkehrszügen (ICE, IC/ EC), keine Nutzung des Nahverkehrs (RE, RB, IRE, S-Bahn) möglich

Super Sparpreis

Ab 17,90 Euro (2. Klasse)
Zusätzlich ist die Nutzung des Nahverkehrs möglich (RE, RB, IRE, S-Bahn), sofern bei Buchung angegeben

Rostock-Berlin
Stuttgart – Munich
Frankfurt-Stuttgart
Hamburg-Berlin
Dusseldorf-Bremen
Cologne – Dortmund
Leipzig-Berlin
Hamburg – Hanover
Nuremberg – Munich
Dortmund-Bremen
Lindau-Munich
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 02 Wrz 2022 19:00 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Dziś tylko w telegraficznym skrócie. W niedzielę wieczór wróciłem z 15 dniowej podróży po Niemczech na bilecie za 9 euro. Pokonalem trasę (opis skrócony) Szczecin-Rostock-Hamburg-Dusseldorf-Mannheim-Norymberga-Zgorzelec z licznymi odgałęzieniami do innych miejscowości. W większości wypadków pociągi były opóźnione od 10 do 40 minut. 3 razy odwołano mi pociąg , raz nie dojechał do celu i raz pociąg nie poczekał na autobus zastępczy kursujący w pewnym sensie za niego . To co pisze Tiffany to niestety prawda. Wkrótce wrócę do tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 02 Wrz 2022 21:14 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
Najpodlejsze to że DB miało czelność odstawić taki cyrk (nie poczekać na autobus) nawet ostatniego dnia obowiązywania biletu wieczorem. Efektem tego nie było możliwości dojazdu do mojego celu przed północą. Typowy Niemiec na infolini (if you know what I mean ;) ) chamsko odparł że mogę wysiąść na wiosce w której przez noc mam czekać i mogę w tej wiosce wynająć hotel - na moje stwierdzenie że tam nie ma hoteli - stwierdził źe faktycznie, nic jednak innego nie zaproponował. Za to nawet bez informacji jaki bilet posiadam, odrazu dodał że jeśli chcę następnego dnia dalej jechać to mam sobie kupić nowy bilet bo 9eurowy nie będzie już ważny bez względu na okoliczności. I jak mi się coś nie podoba to mogę oczywiście reklamować :lol:
Oczywiście same autobusy nie były od DB i kierowca miał w pełni wy... na pociąg.

~80 letnia kobieta z regionu która dotychczas raczej już korzysta(ła) tylko z komunikacji zbiorowej stwierdziła w tym feralnym autobusie że nigdy więcej nie pojedzie z DB. Jej cel był bliżej więc jeszcze zdążyła na ostatni pociąg ale widmo spędzenia nocy pośrodku niczego przeraziło ją wystarczająco (wyobraźcie sobie 80 lat i ponad 5 godzin w zimowych temperaturach - dzisiaj było nawet 6 stopni!)

A fajnie że wspomniałeś o Rostocku. Jest to dworzec-król względem niedopasowanych rozkładów. Ostatni pociąg do Hamburga, i w ogóle dalekobieżny (regio) odjeżdża minutę przed przyjazdem pociągu z Warnemünde, i przyjeżdża dokładnie w godzinę odjazdu ostatniego pociągu do Bremy. Przy tym cała trasa tworzyłaby logiczną całość. Aż mnie mały mindfuck ogarnął jak z niewyjaśnionego powodu ten pociąg przyjechał na inny peron (wspólny) niż planowy (możliwie odległy) a metronom do Bremy opóźniono o 10 minut. Jedyna taka pozytywna sytuacja w mojej historii z niemieckimi kolejami i zdecydowanie niestandardowa. Także że będzie czekał i dlaczego - do dziś nie wie nikt/prawie nikt 8-)

Przy okazji, na koniec sierpnia zaczęły dominować nowe powody odwoływania pociągów: "z powodu absencji obsługi z małym wyprzedzeniem". Jedna z tras miała nad ranem w ten sposób odwołane wszystkie pociągi aż do południa i brak informacji czy będą jakieś autobusy. Sorry ale problemy kadrowe to nie powinien być problem pasażera, covid grasuje wszędzie i wiadomym jest że potrzeba mieć jakieś zastępstwo w zanadrzu. A tymczasem połowa spółek nagle zachowuje się jakby Helga była w nich pijarowcem, szefem i motorniczym a jej syn konduktorem i jak im auto się zepsuje to do pracy nie dojadą i nie będzie ciuchci.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 03 Wrz 2022 20:59 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
W uzupełnieniu do poprzedniego mojego wpisu .
Celem tej dwutygodniowej jazdy na tym bilecie za 9 euro było odwiedzenie miejsc, w których nigdy nie byłem to znaczy nie zwiedzałem ich, ( do tej pory w Niemczech byłem około 20 razy, nie licząc przejazdów tranzytem). Stąd akurat taka trasa . Zawsze chciałem zobaczyć Hamburg, Lubekę, wyspę Rugię , Heidelberg , Stuttgart, Rothenburg ob der Tauber i Norymbergę . Dlatego wybrałem 4 bazy (w każdej spędziłem 3 noce ) oraz pomiędzy drugą i trzecią bazą spędziłem 2 noce w Dusseldorfie, gdzie czas poświęciłem wyłącznie spotkaniom ze znajomymi. Bazą noclegową (tutaj decydowały ceny noclegów i położenie komunikacyjne) był Hamburg, Rostock, Mannheim i Norymberga. W takiej kolejności, dlatego, że komunikacja autobusowa na Rugii jest słaba w soboty i niedzielę w porównaniu z dniami roboczymi, a nie do wszystkich interesujących miejsc na Rugii można dojechać pociągiem. Więc zdecydowałem się wpierw pojechać do Hamburga, a potem cofnąć się do Rostocku.


Statystyki wyglądają tak . Na bilecie 9 euro jechałem
58 razy pociągiem ( w tym 2 razy trakcją parową – „ Rasender Roland” na Rugii) ,
2 razy autobusem zastępczym za pociąg (Oertzenhof – Neubrandenburg za pociąg Szczecin-Lubeka oraz Norymberga- Hersbruck za pociąg Norymberga-Hof)
15 razy metrem (Hamburg, Stuttgart, Norymberga)
11 razy tramwajem ( w tym 2 razy międzymiastowym Mannheim-Heidelberg)
21 razy autobusem miejskim I 5 razy podmiejskim(na Rugii)
Dodatkowo poza biletem 9 euro podróżowałem ICE z Ratyzbony (Regensburg) do Norymbergi (101 km relacja Wiedeń-Dortmund , cena prawie 28 Euro) oraz tramwajem z niemieckiego Kehl do Strasburga i z powrotem ( bilet 24 godzinny Strasburg 4,50 Euro)


Pociągi przeważnie były bardzo zapełnione , chociaż stałem i to czasowo tylko w dwóch pociągach , ale nie wszyscy pasażerowie mieli tak dobrze. Prawie wszystkie pociągi poza nielicznymi wyjątkami były opóźnione co najmniej 10 minut , ale często więcej. Do celu nie dojechał pociąg z Osnabruck do Dusseldorfu. Wyjechał opóźniony kilka minut, a potem z powodu tłoku długo stał na każdej stacji. W Essen miał już 40 minut opóźnienia i tam ogłoszono przez głośniki w wagonach, że pociąg skończy bieg w Duisburg , a pasażerowie muszą dostać się do Dusseldorfu innymi pociągami. Co ciekawe w momencie opuszczania pociągu w Duisburg zauważyłem na wyświetlaczu peronowym, że pociąg wraca do Osnabruck . Przypuszczam, że w Dusseldorfie na głównym wyświetlaczu w hali pojawiła się informacja, że pociąg do Osnabruck jest odwołany. Odwołano mi pociąg z Lubeki do Trave i 2 pociągi z Karlsruhe do Mannheim. Zapełnienie pociągów , powszechne opóźnienia , zaobserwowane odwołania innych pociągów czyli nieprzewidywalność niemieckich kolei regionalnych spowodowała , że zdecydowałem się zrezygnować z jednodniowego wypadu do Bazylei Zamiast tego pojechałem do Stuttgartu , który w pierwszej wersji miałem odwiedzić „po drodze” z Mannheim do Norymbergii.
Najdziwniejsze zdarzenie miałem w Karlsruhe . Przyjechałem IRE ze Stuttgartu I za kilka minut miałem mieć pociąg (Sbahn ) do Mannheim z toru 4 . Jednak na peronie przy torze 4 na wyświetlaczu pojawiło się info , że pociąg odjedzie z toru 6 . Biegiem na tor 6 , który okazał się wyłączony z uzycia ( remont , brak płyt chodnikowych , brak możliwości dojścia do krawędzi peronu) , jednak na wyświetlaczu przy torze 6 był wyświetlony ten pociąg z godziną odjazdu . To był jakiś absurd . Pobiegłem do hali dworca I tam na głównej tablicy była juz informacja że pociąg jest odwołany . Sprawdziła się informacja od użytkownika Tiffany, ze gniazdka rzadko są w pociągach DB Regio . Natomiast gniazdka były w większości pociągów regionalnych innych spółek ( w Trilexie były gniazdka USB). Czyli DB Regio którym jechałem w czerwcu z Berlina do Wittenbergi i z powrotem faktycznie były wyjątkiem.

Rozczarowaniem był brak na prawie wszystkich dworcach zbiorczych wyświetlaczy w tunelach czy na peronach (wszystkie najbliższe odjazdy i przyjazdy) - takie jak np na dworcu Warszawa Centralna . Musiałem czasami biec do holu dworca aby zobaczyć pełną tablicę. Papierowe rozkłady plakatowe w gablotach zawierały czasami nieaktualne informacje. Dworzec w Hamburgu bardzo brudny I obskurny , do toalety trzeba iść wąskimi schodami do suteryny. Trudno to pokonać z bagażem (jest wąsko a ruch duży) . Na lotnisku we włoskim Bergamo toalety tez są w suterynie (hala odlotów) ale tam schody są znacznie szersze I poza tym jest jeszcze winda . Jeśli chodzi o czystość to najlepiej chyba wypadł dworzec w Norymberdze. Trochę inny świat niż Hamburg.

Reasumując, odniosłem wrażenie że personel koleii niemeickich albo sobie nie radzi z obecna sytuacją , ale przestało im zależeć na pasażerach. W załączeniu 2 mapki pokazujące orientacyjnie trasy, które przejechałem (niebieski kolor) . Mapy pochodzą ze strony http://www.bueker.net/

Załącznik:
tydzien1.JPG
tydzien1.JPG [ 297.52 KiB | Obejrzany 1301 razy ]

Załącznik:
tydzien2.JPG
tydzien2.JPG [ 411.78 KiB | Obejrzany 1301 razy ]


Ostatnio edytowany przez michzak, 20 Wrz 2022 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Odwrócenie kolejności mapek
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group